Jump to content

Moto Zajednica

Kako su me prevarili pri kupovini motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Prolece, maj mesec 2008, u oglasima na netu se pojavio Suzuki SV650S motor koji mi se vec dugo vremena svidja sa cenom od oko 3000 eura koja mi se ucinila pristupacnom. Zovnem tipa i on je iz Beograda i porazgovaramo, on ishvali motor kaze sve je super ali ima kombinaciju za SRADA pa ga prodaje. Nadjemo se isto popodne na Medaku, ja sav uzbudjen zbog motora a on sav pogubljen kao zao mu sto ga prodaje, mnogo je dobar i vozio je njega i devojku dve godine slatko. Rece da on i nije neki bajker nego tako voli dva tocka. J ko omadjijan uglavnom motorom i time da cu da imam SV konacno i nisam mnogo bio koncentrisan da slusam masinu a nije mi bas veselo dao da ga isprobam jer je imao losa iskustva, naime pao je neki tip sa motora kad je neki probavao pa se on sad plasi. Da zlo bude vece nekako kroz pricu dodjosmo do toga da smo isli i zajedno u srednju skolu, te ja tako siguran u tako "Iskrenog" prodavca odlucih da ga kupim. Sutradan se nadjosmo da pravimo posao on i dalje kiseo i unezveren, ja u uzbudjenju od kupovine napravismo posao i uzeh ja taj motor od postenog prodavca. Tu krecu moje muke, prvo posle par voznji meni motor pocne da radi na jednom klipu (inace  za one koji ne poznaju model SV ima V motor 2 cilindra) odem kod majstora on kaze da treba da servisiram jedan karbon jer preliva i verovatno pravi jacu smesu i svecica se gusi. Iservisiram karbon dam nekih 30 eura i kupim svecice jos 30 eura i kao bude bolje, ali majstor onako u cudjenju konstatova da nemam kompresiju na tom cilindru i dok je gledao pod deklo da vidi dal rade ventili kao motor dobi kompresiju. Ja onako sav jos u euforiji da se vozim sa novom masinom nisam ni obracao paznju na nove momente, nastavim da ga vozim ali stalno sa nekim problemima uglavnom zbog povremenog gasenja drugog cilindra. Konacno posle nekoliko dana krenem sa Zvezdare na auto put da bih isao na N.Bgd i na nekih 150 metara od ukljucenja na auto put bez neke najave, bez nekog primetnog zvuka, odjednom pri brzini od oko 70km/h meni puce nesto i blokira zadnji tocak u mestu. Nastanu skripa i vitlanje zadnjeg kraja po putu, bacanje u stranu i nekako cudom ja ostanem na motoru i ne padnem a ljudi bukvalno sam klizao blokiranog tocka 15 metara da je guma pocela da se oseca i ostao je crn trag na asfaltu. doteram motor kuci nekim kombijem opet na preporuku nadjem sad i "postenog" majstora koji mi rece da ce da mi sredi to kao verovatno je radilica orenula lezajeve i obrade i to oko 300-500 eura. Ipak je trebalo sacekati da se masina otvori i sutradan kad sam dosao da vidim imao sam i sta da vidim. Naime prethodnom vlasniku tom mom kolegi iz razreda, prepostenom prodavcu kome je zao sto ga udaje tako dobrog je bio progoreo klip ranije i to do bolcne nacisto. On ga je zavario kod jednog seoskog majstora koji imbuse otsrafljuje cekicem i naostrenim sekacem, tek da imate sliku o strucnosti, i vratio u masinu tako ostecenog. Parkirao ga je u garazu i cekao kupca- tj mene .Raspitam se ja malo po gradu i saznam sve i ko mu je radio i ko je vario i kad i sve al kasno xeexxex. Tako zavaren klip je meni pukao, polipao i ventile i glavu, slomio klipnjacu, uleteo u radilicu i izlomio zupcanik lanca bregaste i jos dosta toga, jednom reciju otisao ceo motor. Majstor mi predlozi drugu masinu da nadje i ja u ocaju pristadoh ne znajuci krajnji ishod. Javim se za par dana i majstor kaze nasao masinu i sve sredio i da dodjem po motor, ja dodjem sve radi motor super al cifra 1200 eura i da ostavim svoje delove, po sistemu oces neces. Meni pozlilo al doveden pred svrsen cin platih i oterah motor cija se cena pope na 4500 eura za nedelju dana, uzas ljudi. Ipak sam srecan jer nisam glavu izgubio jer da sam izasao na auto put i da mi se sve desilo sto mi se desilo par sekundi ranije sad vam ovo ne bi pisao. Gledajte sta kupujete i od koga, nisu bajkeri vise oni likovi sa puno ponosa i cistog obraza, ovo je sad neka nova generacija stasala u vremenima prevare i loseg morala kojima nije svet ni tudji zivot pa mogu lagati za stvari koje mogu nekoga ubiti. Svaka cast svim pravim ljudima, bajkerima divljeg i cistog srca!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1434 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 SDR V3

Stara poznata priča, kod nas je kupovati polovno veliki rizik pa i kada je staro 2 meseca.

Naravno čast izuzecima, ali mnogi od preprodaje i prevara zarađuju za goli život ili i malo više.

Šta je bilo bilo je nadam se da sada ide period zadovoljstva.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12293 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Eh, Vladice, kad kupuješ nešto što odavno želiš onda večinom radi srce a ne pamet....razumem drugara potpuno.

 

Isto ti je i kad rešiš da se ženiš....pa kad se opametiš već je kasno ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Sranja se desavaju, sreca je kad nesto platis parama umesto zivotom :)Verujem da ces sada slatko da se navozas, a "drugara" alijas postenjacinu da prijavis direktoru skole ;) Trazio bih mu posteno obestecenje, a ako se necka od zivota bih mu napravio pakao 8) Zbog ovakvog olosa uvek kupujem iskljucivo novo.

Aj sa srecom da sad uzivas i radujes se, jer si brate mili i zasluzio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Ne znam zasto nisam al nisam, prosto neke stvari se ne ocekuju. Razumem da ljudi nemaju kintu za jako skupe popravke i da nema mnogo dobrih majstora ali mislim da treba da postoji prag ispod koga se ne ide, to je prosto ljudski. Mogu razumeti svaku niskobudzetnu popravku ali ne mogu razumeti postupke koje mogu nekoga zivota kostati- naprosto nisam tako nesto ni mogao pomisliti, jbg ocigledno je da nisam promisljen za ova vremena sto dolaze  :) :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Eh, Vladice, kad kupuješ nešto što odavno želiš onda večinom radi srce a ne pamet....razumem drugara potpuno.

 

Isto ti je i kad rešiš da se ženiš....pa kad se opametiš već je kasno ;D

Lepo zboris,ali je i cena bila privlacna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Imajući u vidu slična iskustva moj drugar je došao na sjajnu ideju.

Kada kupuje nešto on izfotokopira lk prodavca, i u slučaju prevare sličnog tipa, uradi sledeće:

na formatu A1 otštampa uvećanu ličnu kartu dotičnog, ispod toga se nalazi upozorenje ljudima da je prevarant, i nitkov, djubre od čoveka, a onda to polepi po kraju u kojem čovek živi. Jeste trošak od 50 evrića, ali mislim da posle toga neće ni toalet papir niko od njega kupiti, a i sramota je da ti pričaju iza ledja komšije da si nitkov ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

Pokusao sam da nadjem lika na gajbi ali su mi rekli da se odselio i da se ne javlja, sledeci put kad sam ga zvao javila se neka zena i rekla da je umro a ja ga pre par dana videh u gradu na motoru na Brankovom mostu ali sam bio u suprotnom pravcu

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Bas mi je zao kad neko posten bude prevaren, ali malo si i sam kriv, vuklo te srce a ne razum - trebalo se raspitati pre davanja para. Odvesti motor da ga neko strucan pregleda i da zeleno svetlo za pazar - makar i platio za pregled.

 

Ja sam prosle godine kupio Passat-a, a posto se sa njima muva ne veliko od smanjivanja kilometraze do menjanja delova, i svega svega ostalog - platio sam kontrolni pregled u Autokomercu i kada je on bio pozitivan isplatio auto. Evo presao sam bez problema skoro 20,000 ...pu,pu...da ga ne ureknem....

 

Jos nije kasno da potrazis "skolskog" i "nadoknadish" stetu, naravno ako si potpuno siguran da je znao za kvarove i da te je svesno prevario i uterao u dodatni trosak od 1500 Eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

razumem ja da si ti kupio krs,ni da ti on nije reko za opravke,,,al to sto si gledao,,to si i kupio......

Iako se saosecam sa tobom bokilic je u pravu. Slatkorecivim ljudima najmanje treba verovati, ali kad ti se vec toliko svideo motor razumem te.

Ako nista drugo, sledeci put ces vise obratiti paznju.

 

Postoji zakon koji je na tvojoj strani, ukoliko nije kasno jer si vec majstorisao sa motorom. U svakom slucaju mozda ne bi bilo lose da se raspitas.

Pod ovim okolnostima koje si opisao, ipak bi se reklo da je prevara u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Veliko HVALA što si podelio ovo s nama! Nisi prvi, a nažalos' ni poslednji polaznik kursa za kupovinu polovnih vozila u Srbiji, bez instaliranog majstora na suvozačkom sedištu. Svi smo mi, drugare, prošli tu školu i skupo je platili !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 903 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Sad si me bas dobro prestravio posto i ja treba da kupujem nekog polovnjaka sad na prolece. Plasim se da ne naletim i ja na budalu jer sam pare bas teskom mukom stekao, nemam iskustva u kupovini polovnjaka a sto je najgore ne znam ni jednog majstora od poverenja koji bi mi mogao pogledati masinu.

Mozda bi bila dobra ideja kupovati polovnjaka od nekog od ovih likova sto uvoze i imaju registrovanu firmu jer ako nesto podje po zlu bar cu imati koga da vatam za gusu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: zx10r

;D kod MAJSTORA nikad neznas sta mu fali ej 500god pod turcima ima nas raznih zivot je tu u igri nije zezanje dobro si prosao u neku ruku hvala bogu a vacarosi nespavaju pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sta je - tu je, skolu si platio, platio sam je i ja dosta davno, al sam od tad uveo sebi neka pravila za kupovinu - evo ih

  1. Kad idem da kupujem motor ili kola - nikad ne nosim pare sa sobom  -  Vozilo zna da bude lepo, pa se zaletis , a posle kukas. Ako idem u neki drugi grad - raspitam se ko je taj lik sto prodaje, i sta prodaje, uvek podjem sa nekim prijateljem - novac je kod njega da se ne zaletim !

    2. Proba motora je obavezna - ako je prodavcu nezgodno da meni da da probam, nema problema - nek on vozi, ja cu pozadi - tu bas mozes da vidis i to kako je on vozio taj motor pa da sam izvedes neke zakljucke , a i voznja mora da traje bar 15 - 20 minuta  ( one varijante - nema dovoljno goriva jednostavno ne prolaze, ako hoce da proda motor za nekoliko hiljada evra - nek kupi 5 litara benzina - ako vrda - bezi dalje od tog motora )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa

ja sam platio skolu suskom fala bogu al ce je neko platiti glavom nazalost a likovi koji su "popravljali" motor krpili klip i na radilicu pasovali lezajeve od putnickih kola su majstokoji svakodnevno rade popravke na masinama koje vozimo velikom brzinom. Vrsni majstori koji su popravljali motore sad prodaju kineze da bi iole nesto zaradili a smradovi koji ni imbuse sa buvljaka nemaju rade nam o glavama. Posle bude motoristi krivi sto ginu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

potpuno te razumem druze sto si ogorcen..jedno je zeznuti nekog oko toga dali je motor farban ili takva neka glupost..tu si sam kriv,motor se uzima u vidjenom stanju..ali ovaj ti je bukvalno prodao motor na kome je pitanje vremena kad ces da padnes :-\

To mu dodje kao neki pokusaj ubistva ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Jebiga brate, tako nam je kako nam je. Ja bih trebao u Italiju relativno uskoro da odem i da pazarim motor koji sam preko neta video, ali ne znam sta cu da radim jer se u mehaniku ne razumem a Italijani su vacarosi kao i mi, mozda i gori  :-\ svi kazu motor u perfektnom stanju ali im verujem u pm.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Hmm, jedan predlog:

Dobro bi bilo da se oformi lista majstora sa BJB. Za svaki grad bar po jedan ili vise. Da se napravi tema sa pozitivnim / negativnim iskustvima sa njima, da se stave adrese radnje, broj telefona.

Pa, kad neko od nas kupuje motor, pozove nekog od najblizih majstora (naravno, za odredjenu tarifu) i lepo da se zna sta se kupuje.

Samo da napomenem: nisam majstor za motocikle, ne proteziram nikoga. Ovo je samo predlog da pomognemo jedni drugima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Mislim da bi minimalno trebalo da mu zapretiš tužbom, jer je on sebi uštedeo kupovinu klipa, a tebi smestio havariju na agregatu i mogucnost povrede. Onda vidiš kako reaguje, pa ako se pravi budala, zaista ga i tužiš za prevaru. Samo prvo razgovaraj sa nekim advokatom i probaj da se dogovoriš da mu platiš procenat od odštete koju dobiješ, recimo 50:50.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja