Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI EN 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 204 postova
  • Lokacija: Karaburac

E pa meni može predavanje kako je rađena šolja od sedišta. Pre svega, kako si ga povezao na org. nosače. Nosim se mišlju da ili pravim sedište za svoju obilatu pozadinu ili nekako nabudžim solo sedište od Yamahe XVS650 classic.

 

Druga prerada bi bila da na C seriju nabacim felne od A ili B serije (livene felne) tako da mogu da koristim tubeles gume. Pošto vozim dosta kilometara nekako bih se osećao sigurnije sa gumama koje mogu da se pokrpe sprejom ili onim namenskim čepovima. A bila bi dobra i zamena sa lanca na kajš.

 

Eh da novost je da sam malo prigušio auspuhe. Posle par vožnji od po preko pet sati konstatovao sam da volim da čujem i muziku i telefon i svet oko sebe i sve ostalo osim tutnjanja u glavi  :D :D  Tako da je palo malo bušenje decibel-kilera i postavljanje u auspuhe. Sad se vozikam i odmeravam jel da ostavim ovako ili još malo bušnem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova

Evo,ovako:Sustina je u tome da moras rastaviti originalno sediste,sto i nije neki problem(kao ni sastaviti ga,treba ti samo heftalica).Prvi problem koji se pojavljuje pri pravljenju kalupa je u stvari njegovo odvajanje kad se gips veze.To sam resio tako sto sam celu skoljku oblozio alu-folijom(uz malo selotejpa).Gips ulivas u 2-3 sloja,stim sto prvi sloj treba da je sto redji.U zadnji sloj obavezno ide neka armatura(najbolji je dzak od krompira,onaj mrezasti).Kad se gips veze, nanosis od 3 - 5 slojeva epoksidne smole i staklenih vlakana, zavisno od opterecenja skoljke(ovo kupujes u farbari kao set za reparaturu camaca).Kad se osusi,obradis brusilicom i eto.Gumene oslonce nisam vadio,tako da su se otisnuli, vec sam ih na kraju skratio i za toliko nalepio gumu.Prednju zapirac mi napravio Free-jev cale na strugu,a za kacenje pozadi sam samo suzio vec postojeci otvor za nazovimo je "srednju kuku".Ima tu jos ubacenih i 2 gumena stopera za vrata(kod kineza 20 dindzi).

Naravno,otisak uzmes do one granice dokle ce ti biti nova skoljka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Drugari pocheo je da mi kucka lanac bregaste i docice mi drugar koji je vozio En-a a i razume se u to (mehanichar) da malo "nashpanujemo" da mi ne kucka do sledece sezone, onda ce da padne zamena. Pa ako se neko seca u kojoj je temi neko izbacio fotografije ove operacije? Znachi treba da skinemo hladnjak(valjda) pa onda da odvijemo onaj cuculjak :D na glavi i tu neshto da chachkamo sa srafcigerom... Prelistao sam ovu temu i KLE temu i nisam nashao nishta. Pa ako se neko seca gde je to postavljano neka izbaci LINK. Hvala vam puno!

 

Motoru je sad oko 29500 mada ko zna dal je to tachno iz Nemachke je uvezen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda seven fifty

Druze ako je tvoj motor 97 onda ti nemas spaner kao kod tog KLE-a.Tvoj je drugi tip i taj nemozes da naspanujes,imas jednu duzu oprugu koja konstantno gura nazubljenu letvu.Nema sanse da moze popustiti ili da lanac bude labav.Tvoj drug mehanicar bi trebalo da zna za ovo.Jebiga svaki EX500 agregat kucka pa nikom nista. Voze ljudi i uzivaju.Jedan clan foruma sto prodaje EN za 1700 eur je zamenio spaner.klizace i lanac.Kaze covek nista vise ne kucka, radi ko nov.Izgleda da je to resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Evo ovako:

Pre 2-3 nedelje sam zamenio lanac(samo).

Majstor Srdjan i Laki iz KV su po otvaranju ustanovili da je spaner sasvim OK, ali da je lanac ko zna kadasnji i da mora pod hitno da se menja.

Kupio sam lanac od Gabora (lanac je sa 74 karike) za nesto vise od 7.000 RSD + postarina, a moji majstori su ga ugradili.

Posle dostelovavanja ventila, karburatora i paljenja, motor ide sigurno 10 km/h brze nego do sada (kada masina sama "trazi" da se prebaci u vecu brzinu).

 

E, sada, "zveckanje" korpe se javlja kod ovih masina koje su nekada dugo bile u visokim obrtajima, ali funkcionalno to im nista ne smeta (pitao ja majstore ;))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Druze ako je tvoj motor 97 onda ti nemas spaner kao kod tog KLE-a.Tvoj je drugi tip i taj nemozes da naspanujes,imas jednu duzu oprugu koja konstantno gura nazubljenu letvu.Nema sanse da moze popustiti ili da lanac bude labav.Tvoj drug mehanicar bi trebalo da zna za ovo.Jebiga svaki EX500 agregat kucka pa nikom nista. Voze ljudi i uzivaju.Jedan clan foruma sto prodaje EN za 1700 eur je zamenio spaner.klizace i lanac.Kaze covek nista vise ne kucka, radi ko nov.Izgleda da je to resenje.

ja sam taj clan foruma ;D  istina je da se to vise ne cuje i ja stvarno ne bih rizikovao sa tim zveckanjem jer moze da se desi sakakav karambol u masini. Ako je mnogo lanac popusten moze da preskoci ,pukne,pokrivi nentile,sjebe klipove i hilzne....zveckanje na korpi je vec druga prica,s tim moze stvarno da se navoza ali ovaj lanac bregaste treba menjati cim pocne zveckanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda seven fifty

Nemogu da verujem da ga jos nisi prodao za 1700 eura.A kako stoje stvari , da ga prodajes za 1000 ni onda ga nebi kupili.Teska kriza je na pomolu.Pa u nemackoj toliko kosta a gde je prevoz, carina itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

Nemogu da verujem da ga jos nisi prodao za 1700 eura.A kako stoje stvari , da ga prodajes za 1000 ni onda ga nebi kupili.Teska kriza je na pomolu.Pa u nemackoj toliko kosta a gde je prevoz, carina itd...

ko kaze da ga nisam prodao....prodao sam ga samo me mrzelo da to napisem u oglasu ;D  dosli ljudi,nisu ni probali...rekli da je lep i da ga tovarim u dobla :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Ljudi, evo nekoliko fotki da vidite i naravno date svoj sud o ovome sto sam ja izvodio na mom EN-u.Prethodno stanje mozete videti na 8-moj strani ovog podforuma

 

izuzetno lepa prerada. lep primer sta sve moze da se napravi uz nesto novca i dosta kreativnosti.

 

znao sam da je free morao da upetlja svoje prste  :D makar malo  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lovely jubbly, 895 postova
  • Lokacija: Liguria
  • Motocikl: CB 1300

Pa ako se neko seca gde je to postavljano neka izbaci LINK. Hvala vam puno!

 

evo odgovorise ti warlock, strafford, gavrolini i deki59  ;)

 

nadam se da ce da ti pomognu komentari

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Druze ako je tvoj motor 97 onda ti nemas spaner kao kod tog KLE-a.Tvoj je drugi tip i taj nemozes da naspanujes,imas jednu duzu oprugu koja konstantno gura nazubljenu letvu.Nema sanse da moze popustiti ili da lanac bude labav.Tvoj drug mehanicar bi trebalo da zna za ovo.Jebiga svaki EX500 agregat kucka pa nikom nista. Voze ljudi i uzivaju.Jedan clan foruma sto prodaje EN za 1700 eur je zamenio spaner.klizace i lanac.Kaze covek nista vise ne kucka, radi ko nov.Izgleda da je to resenje.

 

 

Ok moj drug jeste mehanichar a i chlan je foruma pa necu da ga spominjem da ne ispadne glup dechko, mozda se zajebo. Mada je on imao STARI EN 93` godishte a ja NOVI 97` godishte. Znachi moj NE MOZE da se "nashpanuje" kao stari modeli? To znachi da ipak mora da padne zamena istog lepo kaze gavrolini. Chim dodjem do para menjam to to mi i nije neki troshak a ovako moze puuuuno da me koshta. I hteo sam da ga menjam na prolece a ovo sam hteo samo kao prvu pomoc do proleca kad mi stignu neke vece pare (sad umire sezona :( )

 

 

Ok. sad cu probati da odem da SNIMIM to pa ako mikrofon moze da snimi onda mi vi recite shta je. Znachi nije KORPA ona ne zvechi ona lupa i za to znam (mada se moja ne chuje nishta) ovo moje samo zveeeeeeeecka. I to onako kao da sa tankom ogrlicom udarate o tanko parche lima. Sacu da dodjem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

ako je lanac dosta popusten moze da se desi da vise uopste ne ide po plasticnim klizacima ili da ide po njihovim ivicama i da i njih razjebe....to kao zvecka a moze da se vozi zaboravite odmah bar sto se tice lanca bregaste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

ako je lanac dosta popusten moze da se desi da vise uopste ne ide po plasticnim klizacima ili da ide po njihovim ivicama i da i njih razjebe....to kao zvecka a moze da se vozi zaboravite odmah bar sto se tice lanca bregaste

 

Ni ja ne verujem u te fore "ma moze to josh da tera"... Znam ja da moze  josh tera al kad prestane da tera koshtace me 400-500 eura a ne 100 kao zamena lanca. Evo snimio sam sad prebacujem na komp pa uploadujem na YOUTUBE.. Bice uskoro.

 

EDIT: Izgleda da ce trebati oko 20 min da uploaduje... Mada se ne chuje najbolje imacete neki uvid o chemu govorim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ok kod mene nije crni ako to neshto znachi... Mozda je ovaj od nekog GPZ-a novijeg, oni farbaju agregate... Uglavnom evo snimka.

 

Uglavnom probajte da smanjite BAS na zvuchnicima... Jebiga izduvi otezavaju da kamera snimi ono shto treba. Kameru sam nabio u sam agregat pa sad i ja jedva chujem sa snimka osim normalnog rada motora, kuckanje je vrlo tiho na snimku a uzivo se chuje samo kada se spusti glava pored agregata... Evo pa probajte:

 

http://www.youtube.com/watch?v=H2IDq-OXFBM

 

Izvinjavam se tek kad sam pocheo da uploadujem snimak sam se setio da motori IMAJU FAR!!!! :-[ :-[ :-[ :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

A da li je to uopšte do tog lanca, koliko znam , postoji još i lanac koji je povezan sa alnaserom , koji sa leve strane.

Moda je on

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Ne ne on je ipak dole dosta nize. Ovo je izmedju glave i poklopca glave. Ma mozda je to samo meni u glavi? Ne znam jebiga kad nisam uchio za mehanichara mogu da slusham do mile volje :D Uglavnom to se nije chulo ranije a sada se chuje. Na snimku se chuju samo klipovi i standardan rad motora, kuckanje se chuje JEDVA u pozadini. ma boli me uvo, zamenicu sa prvim parama i miran mi san :D Nije 100 dukata?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 63 postova
  • Motocikl: Honda seven fifty

Po zvuku sudeci kao da je lanac bregaste u pitanju.Ako imas noviji spaner oni nemogu da riknu na toj kilometrazi.Znas sta, da mi ne pametujemo tu mnogo teraj ti svoj motor kod dooobrog majstora pa ce ti reci dijagnozu.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ljudi, evo nekoliko fotki da vidite i naravno date svoj sud o ovome sto sam ja izvodio na mom EN-u.Prethodno stanje mozete videti na 8-moj strani ovog podforuma

 

izuzetno lepa prerada. lep primer sta sve moze da se napravi uz nesto novca i dosta kreativnosti.

 

znao sam da je free morao da upetlja svoje prste  :D makar malo  :D

 

Nisam ja nista dirao! Samo sam gledao i divio se! ;D

 

 

Druze ako je tvoj motor 97 onda ti nemas spaner kao kod tog KLE-a.Tvoj je drugi tip i taj nemozes da naspanujes,imas jednu duzu oprugu koja konstantno gura nazubljenu letvu.Nema sanse da moze popustiti ili da lanac bude labav.Tvoj drug mehanicar bi trebalo da zna za ovo.Jebiga svaki EX500 agregat kucka pa nikom nista. Voze ljudi i uzivaju.Jedan clan foruma sto prodaje EN za 1700 eur je zamenio spaner.klizace i lanac.Kaze covek nista vise ne kucka, radi ko nov.Izgleda da je to resenje.

ja sam taj clan foruma ;D   istina je da se to vise ne cuje i ja stvarno ne bih rizikovao sa tim zveckanjem jer moze da se desi sakakav karambol u masini. Ako je mnogo lanac popusten moze da preskoci ,pukne,pokrivi nentile,sjebe klipove i hilzne....zveckanje na korpi je vec druga prica,s tim moze stvarno da se navoza ali ovaj lanac bregaste treba menjati cim pocne zveckanje.

 

Kad pomenuste ventile, spanere, lance... do sada, od nekih 7-8 en-ova sto su prosli kroz moje ruke samo na 2-3 novija C modela se nije cuo lanac. Isto tako ni na jednom nikada nije bilo nikakvog kvara kao posledica tog kuckanja lanca...

Sto se tice krivljenja ventila, 90% sam siguran da na tom agregatu ne mogu klipovi da stignu ventile jer na klipovima postoji upusteno leziste. Primera radi kada smo jednom prilikom "promasili" zupcenje i umesto prvog klipa stavili drugi u gornju mrtvu tacku nista se nije desilo sem sto , normalno, nije mogao da upali... uzupcili ponovo i sve bilo super! A nikad nisam ni cuo da je od svih tih silnih ex500 agregata na kojima se vecini cuje istegnut lanac neki imao problem sa iskrivljenim ventilima.

Jednog sam kupio sa lupanjem lanca, prevezao za kratko vreme oko5-6000km, prodao ga pre dve godine, covek ga vozio cele dve sezone bez ikakvog kvara, lupao je kao i prvog dana kod mene i konacno je zamenio spaner lanca i resio problem. Ovo pisem iz razloga da se ne cimate mnogo oko toga, nije toliko strasno! Naravno, treba svaki problem sto pre resiti al ne treba sad ostaviti motor i ne voziti ga zato sto mu kucka lanac, on je boljka ovog agregata, srecom, nije ni skupo ni opasno! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Hvala Free. Meni "kucka" maksimum 1000 km pre toga se nije chulo nistha! Znachi bezbedan sam do proleca... Nadam se :-[ Ionako do proleca necu vishe od 1000 zima ce...

 

 

I dobro... Evo jedan snimak shto sam se vozio skorije :D

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja