Jump to content

Moto Zajednica

Dolomitski stranputevi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Danas 9 pasova u Dolomitima in jedan Karavanke. Polazak odmah posle 5 ujutro. Tarvisio, Tolmezzo, passo Mauria,  Cortina d Ampezzo.

Passo Giau, passo Staulanza, passo Pordoi, passo Sella, passo Gardena, passo Valparola, passo Falzarego, passo Tre Croci i prelazak u Avstrijo. Dobiacco, Lienz, Spittal, Villach i na kraju Korensko sedlo. 593 kilometara, nekih 12 sati.

 

 

20220519_072700.jpg

20220519_090312.jpg

20220519_093008.jpg

20220519_100642.jpg

20220519_104744.jpg

20220519_105457.jpg

20220519_112248.jpg

20220519_113532.jpg

20220519_113608.jpg

20220519_124629.jpg

  • Sviđa mi se 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.
Pre 7 sati, DraganNS je napisao:

@Tedybear  Da li bi mogao da napraviš rutu današnje vožnje na Google Maps i postaviš, mislim da bi bilo korisno, pls.:moto3:

Nema problema, posle podne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.
WWW.GOOGLE.COM

Drugi deo.

 

Nisam baš prijatelj sa Google maps. Vreme putovanja realno je od mraka do mraka, ali ja to izvodim u  12, 13 sati, jer na passovima skoro NE stajem, jer sam na svima bio več po nekoliko puta. Napravim koji foto, i to je to.  Inače...dva dana je optimalno.  

Uvek idem tamo preko Italije, a vračam se preko Austrije, a to zbog toga, jer posle umora  8, 9 sati vožnje, vračanje po širokim magistralkama je dosta lakše.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.
Pre 2 sati, Tedybear je napisao:
WWW.GOOGLE.COM

 

 

Prvi deo

Izvinjavam se, tek sada vidim grešku. Iz Bleda direktno za Tarvisio  ne preko Austrije, kako je na google mapsu.

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 636 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Mnogo lepi predeli i za oci i za motore. Nas par krece sledeceg vikenda, ako vreme dozvoli, ako ne pomeramo za koji dan, ali svakako mora da se krene do 5 juna najkasnije.

 

Molim za pomoc sa par informacija, glavne aktere teme ili kolege koji su prolazili tuda. 

 

Kakva je snabdevenost sa pumpama u oblasti Cortine i Canazei-ja i da li se placa preko automata ili ima zive duse sto bi rekli? Da li marketi i prehrambene prodavnice rade do uvece, recimo do 19-20h? Da li se putarina u IT isto placa preko automata ili ima i radnika na naplati putarina, kao u normalnom svetu:D? I koji je sajt dobar za pracenje vremenske prognoze u ovim predelima pored Accu i YR?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 275 postova
  • Lokacija: Beograd
pre 8 minuta, max80 je napisao:

 

 

Kakva je snabdevenost sa pumpama u oblasti Cortine i Canazei-ja i da li se placa preko automata ili ima zive duse sto bi rekli? Da li marketi i prehrambene prodavnice rade do uvece, recimo do 19-20h? Da li se putarina u IT isto placa preko automata ili ima i radnika na naplati putarina, kao u normalnom svetu:D? I koji je sajt dobar za pracenje vremenske prognoze u ovim predelima pored Accu i YR?

Ima samo jedna pumpa u centu Canazei-ja koja kao i vecina objekata ima neku pauzu u radu u popodnevnim casovima, dal bi od 12-16, ako se ne varam. Dobro je natankovati se pre samog uspona, jer su pumpe razredjene. Na auto putu kad se prilazi rampi za naplatu pratiti table koje su iznad puta, slika kovanica i šake je oznacavala kucicu sa radnikom za naplatu. Ako se sta nije u medjuvremenu promenilo. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 275 postova
  • Lokacija: Beograd

Zaboravih da dodam, zato se i zove prognoza, tesko da ce ko da pogodi precizno jer vreme se na tim visinama ocas posla promeni u roku od pola sata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.

Za Italiju ja pratim meteo.it. Kako je več napisano, prognoze za te višine su...samo prognoze.

Sto se tiče benzinskih pumpi...u Cortini ih ima dosta. Ja uvek koristim jednu malu kot kruznog toka ( desno) , pre mosta. Nije automatska.

Promenio član Tedybear
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja