Jump to content

Moto Zajednica

Novajlija

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova

Pozdrav ljudi...nov sam na forumu, i izgleda nov zaljubljenik u moto svetu... Planiram da polozim ovih dana A2... Na prolece planiram kupovinu skutera 300-500cc. Voznja po gradu i uzivanje po lepoj Srbiji... Skuter za dvoje (sa zenom)...jel imate neku preporuku sta da uzmem na sta da obratim paznju itd? Da napomenem da sam malo ogranicen sa lovom do nekih 2500-3000€... Hvalaaa unapred i nadam se uskoro druzenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Zdravo, dobrodosao, imas citavu temu (zapravo i vise njih) o tome, na sto strana..

 

Ukratko, bice ti savetovano da uzmes ne vise od 250-300cc ako ti je vise za po gradu, a bar 350-400, a najbolje i 500 ako ces vise po otvorenom putu.

 

Ako dodju i motociklisti, oni ce ti reci da je bez litre (1000ccm) neozbiljno putovati u dvoje.

 

Inace, prolece je ultradaleko i do tada ces 400 puta promeniti misljenje.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Pa koristio bi ga i po gradu naravno,al bi voleo da za dvoje mogu da se uputim i na malo duze puteve po Srbiji i okolini...kupovina nekog jaceg motora preko 500cc me trenutno ne zanima jer nisam neki ljubitelj brze voznje i stiskanje gasa.. vise volim uzivanje u voznji... Al bi voleo imati snagu da mogu prestici auto sa 80-90km/h itd... Nesto oko cega se lomim su gilera nexus 300/500, suzuki burgman 400...ako neko planira prodaju nekog slicnog skutera u cenovnom rangu 2500€ krajem sezone...moze mi se javiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2440 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

To ako ima vise kubika ne znaci da mora brzo da se vozi. A nije isto ni da li vozis npr 700cc enduro ili sportak. Nemoj se plasiti vece kubikaze, ne znaci nuzno i vecu brzinu, a sve je generalno u desnoj ruci :) 

 

Ako mislis u dvoje negde juri onda skut od 500cc da moze da vas iznese,a i da mozes bez problema da preteknes

Promenio član drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Pa eto zato i pitam da se posavetujem, planiram A2 da polazem nesto ne verujem da cu ikad voziti jace motore sto zbog finansija sto zbog kojih potreba, planiram voziti po gradu aj da kazem 60% vremena a 40% na otvorenom... Tipa iz bga da zapucam do zlatibora itd.. da moze to da izgura,negde kazu da mogu i sa 300cc negde da ne idem ni slucajno ispod 400-500cc itd... Piaggio evo 400 sam gledao isto.. lep je svidja mi se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Бранко, полажи за пуну А категорију, а после вози шта год ти срцу драго. Немој да због 7-10 хиљада рсд сада, сутра зажалиш. А хоћеш. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2440 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Da sam dobio dinar svaki put kad sam cuo dosta mi je 200-500cc sad bih imao....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20rsd

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1606 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Dva puta sam tu rečenicu izgovarao: prvi put kada sam kupovao Medisona 250, drugi put kada sam kupovao Suzuki 650F. Sada mudro ćutim...::) 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Po potpisu bih rekao da si 1990 godiste, znaci imas dovoljno godina za A kategoriju, nemoj da se zeznes da polazes za A2, docice ti u nekom trenutku da hoces da kupis motor/skuter koji je samo malo jaci od te granice od 35kw, i imaces problem. Tako da kao sto kolega rece odmah A, a posle mozes i 50 kubika da vozis ako zelis :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Hahhha pa zato sam se i u clanio na forum da vidim sta kazu iskusni ljudi...a iskreno imam podrsku i lepse polovine da kupim nesto sto moze na duze putovanje, citao sam ovde da mnogi nemoju tu podrsku hahah

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

E sa stilom mislim da necu imati problema, imam 30godina proslo me je divljanje autima, taj period sam uspesno prosao hvala Bogu bez i jednog incidenta, savesan sam vozac tamo gde je ogranicenje 80km/h ja vozim 85km/h itd... Naravno ne postoji osoba koja ima motor a da ga na pravij trasi nije malo nagazio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 767 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MT-09 Tracer

Sve ti dobro kažu prethodnici, brzo se u tim stvarima menjaju kriterijumi i prohtevi...kao droga, treba ti stalno jača i bolja...

Pre ili posle ćeš gledati motor koji je za A kategoriju i skini odmah taj problem s vrata...:neznam:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja