Jump to content

Moto Zajednica

HONDA GXV 340 Kupujem

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Iskreno da ti kažem, ta serija motora je za mene novina...nisam ga još imao ispred sebe. Međutim, smatram da tu nema radikalno izmenjenih stvari, u odnosu na dosadašnje modele. Neko generalno pravilo je da se mašina lagano koristi, ne na maksimumu, pa da se nakon par sati rada zameni ulje (i filter ako ga ima). Vrlo često je slučaj da se na komandu gasa (mehanizam koji je povezan za regulator gasa na samom motoru) stavi jedan limiter. Komad plastike, obično, koji ne dozvoljava da se fizički gas dâ do kraja. To određuje taj neki broj obrtaja na kojem bi motor trebalo da radi u prvim trenucima života....mogao bi eventualno da slikaš motor kada stigne, pa da vidimo ima li toga. Sad ću da probam da nađem nešto na netu, da vidiš na šta mislim.

Uglavnom, nakon tog prvog perioda lagane razrade (to je već paljeno i spremno za upotrebu), to se čudo skine i baci...i nakon toga imaš maksimalne (dozvoljene) obrtaje. Mašina bi trebalo UVEK da radi na punom gasu..

Motor će naravno doći bez ulja, ne zaboravi da ga sipaš!! Dešava se, ljudi od želje da čuju kako motor radi, jednostavno to zanemare. Redovno ga kontroliši pre početka rada (ti motori pomalo troškare ulje) i NIKADA ne sipaj preko maksimuma.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne polazi mi za rukom da nađem fotku toga na šta mislim.

Uz to, postoji još par načina da se limitiraju obrtaji (fabrički), pa ponavljam, da napraviš fotku tog dela gde se kači sajla gas...pa ćemo videti ima li blokade, koja je i kako da je rešimo ako je potrebno.

Jesi li u prilici da izmeriš broj obrtaja?

Neko univerzalno pravilo je da je maksimum rotacije za te motore oko 3600 rpm...(pun gas bez opterećenja).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3264 postova
  • Lokacija: Debrc

Slikacu svakako, da izmerim broj obrtaja verovatno nemam nacina. Predhodni motor nije imao nikakve komande, gas, cok. Izgleda da je i ovaj novi takav. Htedoh da pitam i za kolicinu ulja ali ti kao da citas misli i odgovori u predhodnom postu. 

Uglavnom 223 naspram 190 cm3 je neki sitan napredak a dimenzije iste, tezina 1-2 kg veca. 

To da dolaze bez ulja znam. Sredinom 90-ih za vreme restrikcija u susedno gastajbatersko selo stiglo nekoliko istih agregata iz Austrije.

Nisu hteli da upale dok jedan nije pronaso da treba prespojiti neke dve zice, odmah se vest prosirila, svi upalili, radili po nekoliko minuta stali i vise nijedan nije upalio....

Promenio član Fredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Našao sam neke specifikacije.

Ulja ide 700ml...goriva staje nešto više od litre. Vidim da ima taj neki ReadyStart...znači ima automatsku komandu sauha....što baš i nije neki plus, ali nije ni problem (kad izbedači, rešava se). 

Samo ti to postavi i cepaj.

...

To što su komšije prespajale je nešto što treba da ga sačuva (motor agregata) kada se nivo ulja spusti na kritično nizak nivo...prost plovak koji prekida varnicu.

To često ima i Briggs (ne uvek) kada je za agregat, ovi za traktorčiće to nemaju.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Se diže taj crveni plek?

Na to se pretpostavljam oslanja sedište.

Ako se ne diže, probaj da napraviš rupu (jes da će da bude ružno, ali se neće mnogo ni videti) da možeš da dođeš do merača za ulje...koji se, pretpostavljam, krije ispod. 

Kontroliši ulje često, bez obzira što je motor nov...i po potrebi dolivaj...to je sve ok. Imaš sigurnih 500 sati radi, a ako budeš fin i više.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3264 postova
  • Lokacija: Debrc

Hvala, ulje se kontrolise i sipa pri zameni kroz onaj veliki okrugli  otvor na ploci za sediste.

20230409_175503.jpg

Promenio član Fredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja