Jump to content

Moto Zajednica

HONDA GXV 340 Kupujem

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Kontaktiraj centar S...uz motocikle, imaju i to. Barem bi trebalo....i spremi se za jaku cenu, al' je stvarno original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3264 postova
  • Lokacija: Debrc

Oko 116 00 din. je kod njih. To mi je puno. Neka firma u Novom Sadu, GXV 390 65 000 ali kazu, tesko se nabavlja.

Brigs 3130 u Apatinu 550 e. Za ova druga dva nisam siguran da su orginal.

Pre neki dan na KP bila Honda Gxv 390 u Kragujevcu, polovna 400 e. tvrdi da je radila oko 80 h. 
Sutredan obrisan oglas, verovatno prodato.

Ne zurim, motor mi treba za traktor kosacicu MTD Mini Rider jer je ovaj Brigs u njoj nejak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako je taj rajder onaj koji mislim da jeste...u njemu bi trebalo da je Briggs 6..6,5.

Istih takvih ima i sa 10 ks i tu je situacija nešto bolja...ali generalno to je kosačica sa sedištem, jer je mnogo toga na njemu, onako.....elementarno.

Imaš kod "bajka" Briggs sa oko 10ks...to bi moglo, samo dobro proveri visine (dužine), prečnike itd. Ista je oznaka motora, a verzija ima više.

Cena + - 65 somura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3264 postova
  • Lokacija: Debrc

Tako je, briggs 875 ex 190 cm2, u modelu MTD Mini Rider 60.

 Postoji i model 76, ima vece kosiste i motor od 390cm2 10-ak KS. Sasija je potpuno ista.

Jel bajka firma i li Bajko prodaje motore, odakle je i imas li neki kontakt tel..  ili link od oglasa

Promenio član Fredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Motobike...bre.

Tražiš rubriku: bašta...pa onda "motor" i onda "ugradni motori"

Videćeš sve.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3264 postova
  • Lokacija: Debrc

Moja je ovakva:

MTD MiniRider 60 RDE | ▤ Full Specifications & Reviews

Kupio sam je prosle godine u extra stanju, skoro nova. 60 cm sirina kosenja. 

Jednostavna, menjac napred-nazad a mehanicki variator za brzinu. Pali na kljuc. Prilicno lepo kosi i skuplja travu, veliki bunker. Problem je ako se ne pokosi na vreme pocinje da se gusi u vecoj travi ili moj motor ne valja. Komforno, pokosim 7-8 ari a ne oznojim se...

Mislim ako ugradim motor kao u jacem modelu mocicu da kosim i zapustenu travu. 

Inace ovo je MTD Minim Rider 60RDE

 

A ovo MTD Minim Rider 76 RDE

 

MTD Ride-on Lawn Mower Minirider 76 RDE: Amazon.co.uk: Lighting

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovaj Cub...i pomenuti MTD 76 RDE...su potpuno identični. Na filmiću je model sa hidro pogonom i kosi travu u mulčing modu.

Znači ima zatvoreo kućište, čepom, koji se dobija pri kupovini novog....ili naknadnom kupovinom. Iskreno smatram da je greška kositi ovako visoku travu ovim metodom...ali to svako neka radi kako misli da treba. Na taj način se mnogo više opterećuje sklop kvačila, kaiš za pogon noža, a pošto na travnjaku ostaje ozbiljna količina posečene trave...travnjak teško "diše" i moguća je pojava plesni.

Tvoja mašina ima uži otkos...onaj broj u oznaci je obično dužina noža...60 ili kao na filmu 76...cm, naravno. Bude i u inčima (zavisi od porekla i tržišta za koje je)

Razumem potragu za više snage, ali osnovne stvari ostaju iste. Nož, kućište i vrtlog su isti. Motor će imati više snage ok, ali će obrtaji biti manje više isti. Sigurno će se primetiti neki boljitak, ali ništa radikalno. Imaćeš i veću potrošnju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3264 postova
  • Lokacija: Debrc

@prontoDa, Cub Cadet, MTD Mini Rider i Wolf Garten mini scooter su potpuno isti. Isti je i vlasnik sve tri marke.

Sto se tice nacina kosenja ja kosim sa korpom, zato sam ga i uzeo. Dosadilo mi da stalno praznim korpu na rucnoj kosacici. Ovaj filmic sam stavio da pokazem sta moze jaci model.

Da, 60 i 76 je duzina noza, sirina kosista...  E sad 76 ima najmanje duplo jaci motor. Snaga koju navode je relativana, za moj motor od 190 cm3 naprimer 6.5 ks. Na Brigsovom sajtu odavno nema podatak o snazi nego samo obrtni moment i kriva istog. Ajde da verujemo da je 6.5 ks ali to je na 3600 obrtaja a na kosacici je podesen na 2500 - 3000 max. Mislim da na 2500 nema vise od 4 ks, sto je po meni premalo. Vise nego dovoljno za samohodnu rucnu kosilicu od 50 cm ali za ovo cudo premalo. 

Verujem da su obrtaji isti ali ovaj se nece gusiti i pada ti mu obrtaji. Znam da ce potrosnja biti veca. 

 

Kosim moje dvoriste, dva manja vocnjaka i stricevo dvoriste, ukupno oko 25 ari tri puta mesecno, 6 meseci sto mu dodje  oko 4,5 hektara godisnje. Dosadilo mi da setam za kosacicom toliko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ima ih i sa drugim imenima...al' nije to toliko ni važno.

Nego...ako si se već skoro pa odlučio za kupovinu novog motora, kako rekoh i ranije dooobro proveri mogućnost ugradnje.

Ako, opet, pretpostavimo da je na tvojoj mašini motor od 6,5ks...ili te neke serije, a oni se ugrađuju najčešče na klasične kosilice, onda je pričvršćen na šasiju sa 3 šrafa. Ovaj koji pominjemo od 10, 11 i više konja ima drugačije kačenje...sa 4 šrafa. Da vidiš znači, ima li uopšte predispoziciju za veći motor.

Plus, taj manji motor je najčešće sa radilicom prečnika 22, ima ih i sa 25,4...uglavnom novije generacije. Veći motori su 25,4. Za slučaj da je motor sa užom radilicom, trebaće ti i drugačija remenica.

Komande...mogu da budu drugačije, ali i ne moraju. Još jedna stvar za proveru. Kod tebe bi trebalo da je sve na jednoj polugi...i sauh i gas. Na većim motorima to može da bude odvojeno, ali i ne mora.

Tako...ima par zezancija...nije samo skini-stavi.

Što se obrtaja tiče, za probu bi mogao da ih digneš...nije komplikovano, čisto da vidiš hoće li se situacija promeniti na bolje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja pitah na počeku, al' čovek reče da ne bi kinu.

Nemam nikakvog računa da bilo šta reklamiram...ali moram da kažem da su u ovom slučaju, kinezi sasvim pristojan izbor. Sve su to mahom kopije ozbiljnih japanskih proizvoda. Ima toga u raznim cenovnim razredima, pa samim tim i kvalitet varira....Loncin je svakako u vrhu ponude.

Villagerovi proizvodi (ljuta kina) su već na nivou da se daje garancija 3 godine.

Svakako da malo jače ime nešto znači, naročito Honda...ali to ipak treba i platiti, što ogromnom broju zainteresovanih kod nas nije u dometu. To svakako razumem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3264 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 1 sat, sloboleo je napisao:

Ima tehnodreen loncin motore. 

Hvala, I to je opcija. Ja sam prelomio da mi treba jaci motor, odluka nije definitivna samo zbog finasijske strane.

Ako uzmemo da je litarska snaga kod tih motora slicna, posto nisam siguran kolika je tacno snaga, racunao sam ovako. 

190 cm3 mog motora na 60 cm noza, znaci 3,16 cm3 po cm duznom. Model 76 - 422 cm3 sto daje 5,55 a deo snage ide i na tockove i to verujem solidan, onda je odnos jos vise na strani jaceg modela. 

Ja naprimer ugrdaim od 344/60dobijem odnos 5,7 sto je slicno jacem modelu. 

Al sam ga zamrsio. Shvatate sta hocu da kazem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3264 postova
  • Lokacija: Debrc
On 23.6.2021. at 23:46, pronto je napisao:

Ima ih i sa drugim imenima...al' nije to toliko ni važno.

Nego...ako si se već skoro pa odlučio za kupovinu novog motora, kako rekoh i ranije dooobro proveri mogućnost ugradnje.

Ako, opet, pretpostavimo da je na tvojoj mašini motor od 6,5ks...ili te neke serije, a oni se ugrađuju najčešče na klasične kosilice, onda je pričvršćen na šasiju sa 3 šrafa. Ovaj koji pominjemo od 10, 11 i više konja ima drugačije kačenje...sa 4 šrafa. Da vidiš znači, ima li uopšte predispoziciju za veći motor.

Plus, taj manji motor je najčešće sa radilicom prečnika 22, ima ih i sa 25,4...uglavnom novije generacije. Veći motori su 25,4. Za slučaj da je motor sa užom radilicom, trebaće ti i drugačija remenica.

Komande...mogu da budu drugačije, ali i ne moraju. Još jedna stvar za proveru. Kod tebe bi trebalo da je sve na jednoj polugi...i sauh i gas. Na većim motorima to može da bude odvojeno, ali i ne mora.

Tako...ima par zezancija...nije samo skini-stavi.

Što se obrtaja tiče, za probu bi mogao da ih digneš...nije komplikovano, čisto da vidiš hoće li se situacija promeniti na bolje. 

Jeste, ovaj se kaci na tri srafa, ali ima medjuplocu, kad se ona skine ostaje raspored rupa orginal za ovaj sa cetiri srafa, slikacu sutra. Radilica je 25,4 x80 tako da ce i to odovarati ne treba druga remenica, mesta ima. Ovaj nema nikakve sajle i komande tako da to moram dograditi i vecina nema rezervoar za gorivo ali mislim da to moze da se nabudzi od neceg drugog. Morace i oko kablova da se poradi, da se pojacaju radi jaceg anlasera, to mogu sam, ustvari pokusacu sve sam sa sinom i kumicem da uradim.

 

E oko podizanja obrtaja, kako se to radi? Ja sam izgleda uradio na pogresan nacin. 

Dizao sam na agregatu, na honda kosilici, pomocu onog srafa od rekulatora broja obrataja, ovde nisam mogao da ga nadjem ili pridjem pa sam  zategao onu dugacku oprugu od regulatora broja obrtaja. 

Isao kao mecava posle toga ali... pokosio  4-5 ari ugasio normalno posle 2 sata da upalim cvrc, zakovo motor.

Cekam vesti od majstora kolika je steta.

Promenio član Fredi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nisam se bavio prepravkom na konkretnom modelu...ali sam ih radio drugde.

Imaj na umu i to da će novi motor bez ploče ići niže...ako su mu iste mere. Jednostavno obrati pažnju da, kao i kod lanca na motociklu, remenica motora i remenica pogona budu u osi. Ako nisu, kaiš će brzo da strada.

Kad pomenuh komande, neće nov motor doći sa posebnim komandama, već je sve na njemu. Bitno je kako je rešeno davanje sauha na konkretnom motoru koji bi da ugradiš. Negde su odvojene komande za gas i sauh, a negde je kao i kod tog motora što je već na njemu. Velika je verovatnoća da nećeš morati ništa da prepravljaš....možda igranka sa dužinom.

Svi ti veći motori su mahom bez rezervoara, jer idu na uređaje koji to imaju kao poseban deo. Šta god da staviš, obavezno stavi slavinicu i da čep ima odušak.

Promenio član pronto
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3264 postova
  • Lokacija: Debrc

Da. bice nizi oko 20 mm, to sam mislio da resim tako sto bih postavio distancere, ono kao velike debele podloske od 20 mm. tako da remenica ostane u istoj visini, slavina na rezervoaru obavezno. 

Da li bi bilo bolje da te distancere napravim od neke tvrde gume ili od metala?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3264 postova
  • Lokacija: Debrc

@pronto

Bio si u pravu. Odustao sam od ugradnje jaceg motora. Najvise iz finansijskih razloga. Treba lo bi da zamenim plocu koja nosi sediste, plastiku koja prekriva pogon, jer su ovi motori od 350 cm3 gabaritno veci. Ugradnja rezervoara, sajli, jacih kablova, akumulatora.. Cifra bi stigla do 100 000 din.

Porucio sam ovakav motor:

 

WWW.BRIGGSANDSTRATTON.COM

Performance and value in one unbeatable package. You’ll love the smooth handling of the lightweight, yet powerful EX Series lawn mower engines. Equipped with the ReadyStart® Starting...

Stigao je kod rodjaka u Minhen, donece ga pocetkom aprila kad bude dolazio. 395 E placen. Trebalo bi da sve odgovara, samo da ga zasrafim.

Pitanje je: Treba li neki period za razradjivanje ili mogu odmah da kosim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja