Jump to content

Moto Zajednica

ko hromira i nikluje

Recommended Posts

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

ljudi procitao sam sve na sajtu sto ste napisali oko hromiranja i niklovanja i nisam naso konkretno sto je meni potrebno,dali neko zna koji majstor bi mogao da mi hromira ili nikluje( sta vi mislite da je bolje) ram na motociklu, znaci treba ona posuda da je bas velika, izmerio sam ram i trebala bi da je najmanje duzina 900 sirina 450 i visina 600 milimetra, naso sam brojeve radnji koje rade to kod nas,ima ih oko desetak, pozvao sam coveka u nis on moze da odradi ali nema toliku posudu, ako neko zna bilo bi pozeljno da kaze, ako nezna niko onda mi je preostalo samo da pocnem da zovem redom na sve  brojeve  ;D :D unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Занимајући се којечим другим сазнао сам шта је никловање и шта је хромирање. Никлована површина има реалне шансе да почне да се љушти, а хромирана је много отпорнија и не љушти се. Не знам да ли имашу види да рам буде сјајан или мат, али свеједно - много је важна припрема рама за тај посао.

 

Ко то може да ти уради, поготово ствари тих ганбарита - не знам.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

radio sam poliranje rama na suzukiju tako da bih sam pripremu radio, a ako kazas da je hromiranje bolje onda niklovanje ispada 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a aluminijum je plastika, jel?! ;D

za tvoju informaciju i plastika se hromira,,,,,,,naravno drugacije od metala...a aluminijum se loksira..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

metalan je pa bih ga zato i hromirao da je aluminijumski onda bi palo poliranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5517 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ima jedna firma na ulazu u V. Banju sto hromira, nosio sam neke rozetne kod njih na hromirnje. Nisam siguran da li imaju tako veliku kadu, ali sam poprilicno siguran da hromiranje tako velikog dela dosta kosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

ma pare nisu problem para nema ;D :D samo je kada problem :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

dali neko zna koji majstor bi mogao da mi hromira ili nikluje( sta vi mislite da je bolje) ram na motociklu

 

Nadam se da mi urednici neće zameriti i obrisati post. DP DES se bavi (između ostalog) i ovim što ti treba. Vrlo je bitno što su oni jedina (koliko ja znam) firma, koja zapošljava invalide. Cene su im pristupačnije od drugih, jer imaju neke državne povlastice i benificije u poslu. Svojevremeno sam radio kod njih galvanizaciju i plastifikaciju svega i svačega i bio jako zadovoljan. Imaju velike kade, pa nije problem da ti odrade bilo šta.

 

E sad: poželjno bi bilo da ram ispeskariš, pa da ga tako peskarenog što pre odneseš kod njih. Ranije nisu imali svoju peskaru.

Kada budeš (i ako budeš) peskario, ne zaboravi da zaštitiš broj na ramu, da kasnije ne bi imao problema  ;)

Pozdrav

 

 

post-657-12879006661061_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

 

 

Nadam se da mi urednici neće zameriti i obrisati post. DP DES se bavi (između ostalog) i ovim što ti treba. Vrlo je bitno što su oni jedina (koliko ja znam) firma, koja zapošljava invalide. Cene su im pristupačnije od drugih, jer imaju neke državne povlastice i benificije u poslu. Svojevremeno sam radio kod njih galvanizaciju i plastifikaciju svega i svačega i bio jako zadovoljan. Imaju velike kade, pa nije problem da ti odrade bilo šta.

 

E sad: poželjno bi bilo da ram ispeskariš, pa da ga tako peskarenog što pre odneseš kod njih. Ranije nisu imali svoju peskaru.

Kada budeš (i ako budeš) peskario, ne zaboravi da zaštitiš broj na ramu, da kasnije ne bi imao problema  ;)

Pozdrav

 

 

Korisna informacija, koja moze da zatreba ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Harley Davidson

Ja sam zvao skoro DES u Beogradu i rekose mi da je cena 60 din po decimetru kubnom.. Vise nego povoljno.. ali mi rekose da ja moram spremiti za hromiranje (peskarenje, poliranje..)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Kako treba da izgleda priprema? Treba li da bude ispoliran deo ili samo ispeskaren? Cuo sam da treba i prvo da se bakarise ili to oni rade u procesu niklovanja i hromiranja?? Zna li ko sta o tome ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Aprilia Shiver

Površina koja se hromira ostaje po strukturi ista kao i pre hromiranja,tj. ako je samo ispeskarena-biće mat,a ako je posle peskarenja ispolirana -biće sjajna.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Površina koja se hromira ostaje po strukturi ista kao i pre hromiranja,tj. ako je samo ispeskarena-biće mat,a ako je posle peskarenja ispolirana -biće sjajna.

 

 

Izvini, ali nisam siguran u ovu tvoju izjavu; kada sam radio hromiranje na naj običnijem gvožđu, samo sam ispeskario, a posle peskarenja, površina je bila sjajna i glatka, ko pasja m.da ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Noćas u Karađorđevoj 50m od Brankovog mosta u pravcu Kalemegdana videh neki izlog/vrata i stoji natpis niklovanje.

 

Nemam ni telefon ni tačnu adresu...samo mi natpis zapade za oko u prolazu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Nis

Površina koja se hromira ostaje po strukturi ista kao i pre hromiranja,tj. ako je samo ispeskarena-biće mat,a ako je posle peskarenja ispolirana -biće sjajna.

 

 

Izvini, ali nisam siguran u ovu tvoju izjavu; kada sam radio hromiranje na naj običnijem gvožđu, samo sam ispeskario, a posle peskarenja, površina je bila sjajna i glatka, ko pasja m.da ;D

 

Moze i to,ali to je ono deblje hromiranje,ovo dekorativno (jeftino) je veoma tanko i sve se vidi,ako je povrsina bila gruba bice i posle

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

Svojevremeno sam trazio uslugu eloksiranja aluminijuma i nisam bas imao srece pa sam odustao. Zastupljenost ovakvih servisa na internetu je nikakva. Da li neko mozda zna nekoga ko radi i ovu vrstu povrsinske zastite?

 

Mozda bi bilo korisno da se na jednom mestu nadje lista raznih usluge koje bi bile od koristi ljudima koji sami cacakaju i moduju svoje masine. Znaci, sve... hromiranje, bruniranje, waterjet, lasersko secenje, glodanje...

Nisam siguran kakva je uredjivacka politika i da li se to smatra reklama, ali mislim da bi bilo veoma korisno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Ripanj
  • Motocikl: Honda Helix CN250

Moze i to,ali to je ono deblje hromiranje,ovo dekorativno (jeftino) je veoma tanko i sve se vidi,ako je povrsina bila gruba bice i posle

 

OK, samo, po meni, hromiranje rama nije samo dekorativno, već i zaštitno, tako da tanak sloj hroma nije naj bolje rešenje (udarci od šljunka, delova staklića,...)

Prema tome, - deblji hrom - ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Arilje

Sta?

 

Negde do ranih 80-ih godina, sve sto je "sijalo" na motociklu i automobilu je bilo niklovano, a sada se zbog kvaliteta i dugotrajnosti u principu sve hromira. Takodje sa hromiranjem treba biti jako oprezan, jer lose uradjeno hromiranje moze da zada vise glavobolje nego zadovoljstva koje ce sjaj pruziti u prvih par meseci. Ovo narocito vazi za motocikle, koji su veoma "otvoreni" za udare kamencica, rizle i sl. na putu.

 

Kako?

 

Po meni, treba zaboraviti na to gde je jevtino (des), vec traziti ozbiljnu firmu, koja je vec radila hromiranje delova na motorima ili felnama automobila i po mogucstvu videti njihov rad uzivo pre saradnje. Bez obzira sto DES vec dugo radi dekorativno hromiranje, slozicete se da nisu isti zahtevi u hromiranju metalnog pehara, privezaka,drzaca za olovke,noza za koverte i hromiranja recimo tockova ili rama za motocikl. Standard za ovo je tzv. trostruko hromiranje, gde se obicno pocinje sa slojem nikla pre hroma, ali sam proces ne poznajem dovoljno dobro da bih se sad ovde pravio mnogo pametan. Takodje zaboravite na firme koje hromiraju, ali ne rade pripremu za isto. Priprema podloge je JAKO bitna za kvalitet celokupnog postupka i nemojte rizikovati da sami radite peskiranje i sl., pa da vam onda na svaku reklamaciju koju imate onaj ko je hromirao odgovori: "Pa lose je uradjena podloga i priprema."

 

Gde?

 

Mislim da na periferiji Cacka (cini mi se oko Preljine), postoji firma koja je kvalitetno odradila hromiranje felni (iliti felgi), za par dzipova, pa je mozda dobra ideja da se raspitate kod kolega iz Cacka da vam pronadju adresu ili tel. iste. Mozda ce neko reci: "to mi daleko", ali meni licno ne bi predstavljalo problem da hromiranje radim i 200 km daleko, ako znam da ce biti kvalitetno. (plus mogucnost slanja delova City expressom i sl.)

 

Sve je to lepo Miso, ali posto kosta?

 

Cene kvalitetnog hromiranja u Americi (ne, ne mislim da treba da saljete tamo  :D), su recimo oko 500 $ za felne motocikla, oko 350$ za viljuske kruzera, itd... Znajuci da su u Srbiji cene takvih i slicnih usluga (npr. auto-limarski radovi, farbanje...), dosta jevtiniji nego u Evropi  i USA, mislim da bi i cene kod ovih radova trebale biti oko 40-50% jevtinije.

 

Kako si ti tako pametan?

 

Ovo sve znam, jer sam radio "customizing" svog motocikla, kupovao razne delove (doduse u Americi),  izmedju ostalog se malo raspitivao i o ovoj temi, pa reko da nabacim par reci.

 

Pozdrav i nadam se da sam bio od pomoci.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja