Jump to content

Moto Zajednica

Kymco XcitingS 400

Recommended Posts

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ja znam,da što se tiče motora,bolestan oko održavanja,ali ovakvo stanje je za plakanje.Satelis  koliko god da naplatiš,malo je.Inače,za ovaj model skutera,lično smatram mnogo dobar.Takođe,pratim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

E kad bi prodavci dali da se motor odveze na 1 dan pre kupovine kod Darka na pregled. Svakom bi skinuli po 1000e cenu. :jee:Ali nece da moze. Ili novo (ako se moze) ili staro par godina ili ova lutrija. :na_glavi:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ne treba niko ništa da ti dozvoli,dovoljno je da ovako nešto vidiš,za to nije potrebno ni znanje ni škola.Na ovako nešto bi se okrenuo i otišao odmah,bez i da bilo šta pitam.Ovo nije otvoreno i očišćeno od kada je napravljen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 8 sati, Korto Malteze je napisao:

Ajme, svaka ti čast!
Ovo se ništa nije videlo tokom provere, tj. vožnje?

Skoro nista neobicno, prvo sam mislio da je radjeno kvacilo jer hvata tj krece gotovo momentalno uz blago podrhtavanje (pregrejane lamele).

Nikakvo cangrljanje, trzanje u voznji, rupa pri ubrzanju.... nista apsolutno.

 

Pre 5 sati, punisa 16 je napisao:

Zato je uvek bolje kupovati od preko grane. 

Ovaj je od preko kupljen, samo ne znam dal italija ili svica.

 

prelazim na mot. ulje koje nemam na meracu

IMG-20220909-112422.jpg

 

sa desne strane ima ispust i sito filter

IMG-20220909-112525.jpg

 

IMG-20220909-112642.jpg

 

rekao bi da su delovi od dihtunga

IMG-20220909-112718.jpg

 

IMG-20220909-112821.jpg

 

sa leve strane je filter ulja i drugi ispst, cep sa magnetom na vrhu

IMG-20220909-113853.jpg

 

IMG-20220909-113341.jpg

 

to je to sto je bilo u motoru

IMG-20220909-124954.jpg

 

ovu oznaku filtera nosi

IMG-20220909-123931.jpg

 

ulje iz reduktora

IMG-20220909-103953.jpg

 

Za 2.500km provera nivoa ulja pa stancanje jos 2.500km do servisa da se vidi sta ce biti pri ispustanju na magnetu i situ.

 

kociona je takodje za zamenu, na levoj je gore stanje tako da se nisam trudio slikati

IMG-20220909-144232.jpg

 

IMG-20220909-144816.jpg

 

Zamenjena kociona napred-nazad, diskovi i plocice napred su Ok dok je pozadi disk u bas losem stanju. Sav je u talasastim brazdama. Ostaje tako dok se plocice ne potrose, posle sledi novi disk sa plockama.

Ceka se utorak da stignu delovi ne bi li se sklopio CVT i f. vazduha, zatim pravac da se opere motor i oko motora, hladnjak napred pogotovo.

Proba i ako je sve Ok ..... pakovanje uz plan sta i kako za dalje.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 7 sati, DaliborBP je napisao:

E kad bi prodavci dali da se motor odveze na 1 dan pre kupovine kod Darka na pregled. Svakom bi skinuli po 1000e cenu. :jee:Ali nece da moze. Ili novo (ako se moze) ili staro par godina ili ova lutrija. :na_glavi:

Pa pazi... Kad bi sve bilo na fabricku meru, nebi cena bila mnogo manja od novog. Sve sto mi vozimo je polovno, i spremno za servis. I novo vise nije novo kad predje par hiljada kilometara...

 

Pre 6 sati, punisa 16 je napisao:

Zato je uvek bolje kupovati od preko grane. 

A mislis da ce stranac, kapitalista, da proda sercisiran motor? Neeeeee

 

Stranci prodaju vozila iskljucivo pred servis, po gotovu sto je servisiranje u inostranstvu oteov skupo... 

 

Sve je to lutrija.

 

Evo, ja cu uskoro prodavati moj. Sta mislite, da nema ulaganja? Da cu dati nekome neku garanciju? Da ce iko prodati vozilo u savraenom stanju? Sve je to polovno i izvozeno... Vrlo je tesko da neko proda savrseno vozilo (ma kog tipa, skut, motor auto), a da je u savrsenim stanju. Samo ako je nekome dosadno, pa eto... Eto kolega NFS, ali koliko je takvih sa oglasa? Mozda jedan posto. Tako da ovi komentari, kako je neko nekog zahebo, ili se neko zahebo kupivsi krš...  Novo je u prodavnici. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre sat vremena, MaxiS je napisao:

Evo, ja cu uskoro prodavati moj. Sta mislite, da nema ulaganja? Da cu dati nekome neku garanciju? Da ce iko prodati vozilo u savraenom stanju? Sve je to polovno i izvozeno... Vrlo je tesko da neko proda savrseno vozilo (ma kog tipa, skut, motor auto), a da je u savrsenim stanju. Samo ako je nekome dosadno, pa eto... Eto kolega NFS, ali koliko je takvih sa oglasa? Mozda jedan posto. Tako da ovi komentari, kako je neko nekog zahebo, ili se neko zahebo kupivsi krš...  Novo je u prodavnici. 

Vecina bi da kupi sto bolje, za sto manje para i da ne ulozi nista ako je moguce dok ga rabi.

Voza se malo, prati cenu i ide na dobos dalje.

 

Meni nije dosadno, ono sto imam cuvam, gledam da bude uvek i u svakom trenutku spremno na put oko Sveta. Nikad nikom u zivotu svome ne bi uvalio nista, pogotovo ne bajk jer se sa njim na 1 moze izgubiti zivot.... jedan sraf, matica il pucanje kaisa moze mnogo kostati.

 

Oba vozila su moja bila nekad, jedno na 2 tocka, drugo na 4 .... brdo radnih sati, delova, love je ulozeno, isto tako je i u NC ulozeno .... ni jednog trenutka nije mi zao.

Tu lovu nikad necu izvuci, nit na nju mislim jer mi lova nije bitna, bitno mi je srce puno kad sednem, okrenem kljuc i odem u tri lepe p*zde materine bez da razmisljam dal ce se desiti neki kvar.

 

Kymco sa slika ocigledno nije video odrzavanje proteklih min 30-35Kkm, dobro je dosao do ove km predjene i sreca je velika sto se vlasniku nista nije desilo dok ga je vozio par hiljada km.

Ljudi su stoka.....

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8416 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Meni je poseban osecaj kada nekome prodam pa se kasnije sretnemo. Veoma mi je bitno da covek bude sretan i zadovoljan vozilom koje je pazario.

Desavalo mi sa cak da me pozove i cetvrti vlasnik posle mene (da preciziram, honda F4) i kaze mi 

"Crk"o ti je regler!"

 

Meni crkao? Mora da se zezas, i sta ja imam sa tim motorom, odrzavanje prekinuto odmah po prodaji, akumulator nisu menjali ni dopunjavali pa "meni crkao regler ?!"

Uvek prodam tek servisirano i pregledano ali koliko ce da kotrlja pojma nemam, polovno je jbg!

 

Izvinjavam se na skretanju sa teme drustvo, nije sve tako zlatno ni kada valjan motor prodas, zovu i oni koje ne poznajes, ocekuju da u pola noci informaciju bar das o motoru koji si nekada, nekome prodao!

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Pogresno ste shvatili moj post. Udario na necije postenje. 

 

Sta mislis, da ja planiram da nekome uvalim moj? Ovde se upravo vidi, da ulazem konstantno, ne zato sto se kvari, vec iz predostroznosti. I ja sam satelis ulozio 5 puta kupljene cene...   Ali je bajo, star 14 godina. Sutra moze puci neki sraf.

 

@Satelis ti si tvoj kupio nov, majstor si, putujes i odrzavas. Bez obzira sto si bas ti majstor, tako bi odrzavao i da nisi. Kod nekog. To je individualno.

 

I taj kymco, ko zna kolikk akan po italiji. Ko god je isao preko, vido je kako se prema skuterima ophode Italijani, Grci, Turci. Narod gde je motocikl glavno prevozno sredstvo. Ophode se kao prema radnom magaretu. 

 

Ali, forumi su mesta gde se okupljaju entuzijasti. Koliko nas ovde ima, a koliko je motora po oglasima? Nisu svi odrzavani. 

 

@N.F.S.  I mene blagosiljaju kad me vide, i nastave da ne odrzavaju jos par godina :) hahaha. Takav smo narod. Ne ulazu u vozila. To im bacanje para.

 

Pita mene moja zena. Kako samo ti dajes pare u vozila. Pa nemoguce da se samo nase kvari, da je samo nas auto krs. Smeju ti se sa strane... Jos ja nemam dvoriste i garazu i prčkam na ulici. Ceo komsiluk gleda.  A joj joj odgovaram... sve krs do krsa, u svaki bih ulozio jos min soma evra u prvih par dana... Tako da...

Evo, ja ove god drugi put na more, ove god kolima presao boga oca, puna gas na auto putu i razmislajm samo o uslovima puta, haubu otvaram samo za tecnost za stakla... A prijatelji moji ne smeju tako. Pa nije siguran, pa ovo, pa ono...

 

 

Ove godine sam najmanje kilometra presao skuterom. Non stop nesto sredjujem. Upravo hocu da ga upalim i ugasim na x kilometara i ne brinem sta ce biti... U zadnjih par meseci, kocnice, anlaser, vile, farbanje, necu vise...

 

Upravo, hocu od prodaje mog, da saberem jos kesa i kupim novi. 

 

 

Ali, otisli smo sa teme, sustina je to, da je jako tesko (ne i nemoguce) naci dobro ocuvano prevozno sredsvo... Tako i ovaj kymco, je bolje ocuvan od vecine koje je Darko ovde opisao. 

Promenio član MaxiS
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSR 600

Imam jedan predlog prvenstveno za @Satelis ,mozda je glup ili nije moguce ispostovati ga ali ipak cu napisati,bilo bi dobro kad bi nakon sredjivanja motora,servisa,popravke ili kako god to nazvati,napises koliko je to kostalo,delovi i ruke,jer ima nas koji bi menjali motor,a ti si bukvalno sve modele radio i dobro bi nam doslo da znamo koliko takva ekskurzija kosta? Znam da je svaki motor drugaciji i druga iji su kvarovi,ali nesto okvirno,tipa delovi kostaju toliko a ruke toliko,jer ni od prilike ne moze da se predpostavi koliko kosta sredjivanje motora koje ti uradis,a uradis ga vrhunski,u to nema sumnje. Konkretno ja ne znam da li ruke za tako nesto izadju 100€ ili 500€ jer u NS niko to ne radi niti zna tako pedantno i predano da yradi kao ti,a posle tebe motor je bukvalno spreman za put oko sveta. Nadam se da nisam udavio ali mislim da ce se mnogi sloziti da nas to zanima.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

stigli delovi, vreme je nastaviti dalje

IMG-20220913-113039.jpg

 

stanje kaisa

IMG-20220913-113251.jpg

 

je u dobrom stanju

IMG-20220913-113307.jpg

 

narednih 10-15.000km miran je

IMG-20220913-113440.jpg

 

IMG-20220913-113824.jpg

 

takodjer dobar

IMG-20220913-113902.jpg

 

IMG-20220913-114105.jpg

 

da se vidi sta ovde kaze

IMG-20220913-114137.jpg

 

variator, vodjice, rolnice odlicnog su stanja

IMG-20220913-114147.jpg

 

minimalna potrosenost

IMG-20220913-114532.jpg

 

pre ugradnje ide na pregled, sredjivanje

IMG-20220913-114301.jpg

 

jer ako promakne ostecenje .... isto ce dovesti do pucanja kaisa

IMG-20220913-114424.jpg

 

sad se moze pakovati nazad

IMG-20220913-120307.jpg

 

kutija ispod sica se ne vraca

IMG-20220913-123742.jpg

 

treba srediti motorni prostor

IMG-20220913-124133.jpg

 

IMG-20220913-124139.jpg

 

stari delovi spakovani i to bi bilo to za sad

IMG-20220913-125201.jpg

 

Dejan je jos jednom pokazao neozbiljnost u svome poslu.

08.09. je kontaktiran za f ulja, f vazduha, svecicu, kais, klizace, rolnice ili ako te tri poslednje stavke nema, da vidi za komplet ceo variator ne bi li se mogao sklopiti bajk.

Danas je 14. ... odgovora i dalje nema.

 

Djile

Cifre se ne smeju pisati javno na forumu zbog pravila istih.

Nemam ti ja sta kriti, tako da odgovor dobijas u pp.

 

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Imacu te u vidu a ti bi mogao da okacis koju sliku multivara u temi za koji model ide.... citane su stranice o maxijima samde tako, javice se neko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma OK sry, ne znam ni što napisah ovo javno. Mislio sam ako nekom od tvojih zatreba, a ti kao majstor znaćeš da li je upotrebljiv i da li vrši nuždu. Nisam baš ni u nekom fazonu prodavca ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200

Pozdrav ljudi, gde kupiti namotaje za Xciting 400i?

Da li juriti polovne (motoklinika ili jos negde?),  nove, ili reparirati? Koliko sam uspeo da procitam repariranje je najgora opcija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako mozes kupi nove, ako ne možeš ondak juri polovne namotaje, reparaciju ne bi preporučio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 200
On 10/4/2022 at 4:08 PM, Satelis said:

Ako mozes kupi nove, ako ne možeš ondak juri polovne namotaje, reparaciju ne bi preporučio.

Zvao Frenky Motors i Milano NS. Nemaju na stanju, moze da se poruci za mesec i po, i da stigne za 2 meseca. Cena 180 evra.


Moto Klinika nema :)

Da li postoji jos neko da prodaje polovne delove, posto na oglasima ne vidim nista?
Video sam da se na sajtu pominje doticni Dejan, ali nisam uspeo da nadjem broj.

Promenio član MrCvor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Danas u Sokobanji prvi put videh uzivo skuter iz naslova. I to u beloj boji. 

 

I ako mi se ne svidja kako mu boja stoji, skuter je prelep. Ovih dana motam ženu za neku kredu za novi motor, danas videh njega, rekoh, aj da bacim oko na ovaj skuter, i cena mu 7.600e  :grr: 

Prelep jeste, ali mi za te pare (i ako nije ista kategorija), vise pasuje cf 650 mt (5.900 + koferi 450).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A pazi ovo. Novi model za 2023-ću nema keyless bravicu! Yeee, ostalo je malo pameti ipak na ovoj planeti :) Još ako ima osnovni model bez Noodoe (mudo-e ;) elektronike, pa da bude nešto jeftiniji, to bi bilo vrh!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: SYM CRUiSYM α 300

Šta fali "keyless bravicama", kvare se ili prave neki drugi problem?
Skoro sam razmišljao o tome, jel prednost ili ne.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Boza mislim da je imao kvar sa bravicom. Dzep mu spasila garancija u okviru koje je uspeo da zameni sve.

 

Ja sam izbacio iz kombinacija par skutera / motora sa tim. Ne vidim svrhu i poentu. Sta fali klasicnom kljuc-brava. Nit se sta kvari, nit moze da pobenavi. Rezervni kljuc kod kuce, kartica za izradu duplikata na sigurnom i milina. 

 

Kao sto danas stavljaju i na poklopce rezervoara. Samo vise stavki sa kojima moze biti problema. :neznam:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3049 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@Tarmi636, svaka ti zlatna :)

Pre 8 sati, Korto Malteze je napisao:

Šta fali "keyless bravicama", kvare se ili prave neki drugi problem?
Skoro sam razmišljao o tome, jel prednost ili ne.

Ljudi uglavnom ni ne razmišljaju o tome. Površno pomisle - ju što je fensi :) Al kad se desi kvar, onda razmišljaš i previše, pa zaključiš da to nema nikakvog smisla. Nikakav problem ne rešava keyless bravica, naprotiv, bespotrebno komplikuje i poskupljuje sistem.

Meni su pod garancijom zamenili maltene svu elektroniku, "pola skutera" takoreći, zbog glupe "pametne" bravice. Nema ko to da popravlja. Ako je kvar van garancije, dobre su šanse da uopšte neće biti isplativa popravka. Zbog sitnice!

 

Keyless mi je zato postao simbol bespotrebnih gadžeta i elektronike koje meću na skutere i motore samo mode radi. Ne trebaju mi TFT televizori, komunikatori, softver koji će za par godina biti zastareo i spor... Neću da gledam ekran, hoću da vozim i gledam okolinu :)

 

Pomenuti Xciting na pr. bi bio dosta jeftiniji da nema Noodoe i keyless. Šta fali da osnovni model bude cenom pristupačniji, a pritom jednostavniji? Kome trebaju glupi gedžeti, nek izvoli pa doplati.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja