Jump to content

Moto Zajednica

Zašto šare na prednjoj i zadnjoj gumi nisu iste

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 470 postova

Ljudi malo fizike... ne morate inzenjeri kvantne fizike za to, zadnji tocak od sredine mora da razbacuje vodu van, tj. tera je izvan sredine prikikom okretanja. Prednji pak mora da je izbacuje prilikom kocenja(dakle obrnuto). Dok krstarite svejedno vam je i to vam je to :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2825 postova
On 5.1.2023. at 19:55, onyxia je napisao:

Dodjoh do ove teme i ipet sam u rebusu. Skapirao sam da prednje imaju kintra šaru. E, sad, ono što mene zanima, montirao sam gumu, kasno sam video da je predvidjena za zadnji točak i postavio u smeru strelice i špic je u pravcu kretanja. Da li bih možda trebao da je okrenem kontra, kako inače stoji na prednjim gumama. 

IMG_20230105_184542.jpg

ako je guma predviđena za zadnji točak tamo bi trebalo i da bude zbog oblika .Ako  gume nemaju obeležje prednji,zadnji onda mogu na oba.Obično su te za oba točka dosta šiljatije da bi moglo da se upravlja kad su na prednjem i to obično imaju mopedi ili skuteri sa većim točkovima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2825 postova

Moja prednja na skuteru koja je univerzalnw napred nazad izgleda isto montirana i veoma slične šare kao ova sa slike gore i montirali su je u fabrici na nov skuter.

Danas donesem novu zadnju  brisžston sc za skuter kući i stavim pored cst zadnje koja je na motoru i sve u redu. Obe su usmerene i pravilno montirane sa strelicom. 

Uzmem prednju mišelin siti grip i stavim pored prednje cst ali neki drugi model u odnosu na zadnju. Kad ono mišelin prednja ima kontra šaru u odnosu na usmerenu cst na motoru i pravilno montiranu.

Doduše ta prednja šara je usmerena sa velikim šarama koje imaju i manje šare koje su,, pravilno,, usmerene.

I još jedna stvar je to da su prednja cst univerzalna pa izgleda da onda ta moja prednja može i nazad pa je onda šara kao pravilna 

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Prednja guma "gura" podlogu pred sobom (i pri tome je "sporija" od podloge), a zadnja "vuče" podlogu (i pri tome je " brža" od podloge.

A obe istovremeno treba da izbace bočno vodu, blato, sneg, pesak,. .... 

Prema tome "šare" na prednjoj i zadnjoj gumi moraju da budu "suprotno" postavljene (prednja treba da usmerava vodu prema spolja kad koči, a zadnja kad proklizava.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja