Jump to content

Moto Zajednica

Nosač zadnjeg kofera za Gpz500s, 1991.

Recommended Posts

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Kolege, potreban mi je nosač kofera za GPZ 500s, godište 1991.

Treba da bude od gvoždja, a ne od zlata. ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Da, 4500 din

Plus 4500 din kod Luckya ploča i kofer 42 l

Promenio član Atorn

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
pre 1 minut, shlem je napisao:

Не верујем да ћеш јефтиније и наћи.:neznam:

Što da ne?

Neko skinuo, prodao motor bez nosača, ne treba mu.

Nije 40e ne znam koliko, ali što da mi ne ostane makar za sprej za lanac :rolleyes:

Na kraju krajeva, taj me čeka.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Kupio sam u Motolandu za 4500 din. 

To je bio i poslednji komad, nemaju više. 

Čisto da se zna, nudili su mi drugari razne nosače, za 80, 90 eur, oguljene,malo krive, al' funkcionalne, zamisli. A sve to za " male pare", jer pazi, ovde je za članove "jeftinije" nego na KP. Filozofija je extra, aj da prodam nešto "prijateljski" za duplo više nego u radnji, pa da kupim sebi nešto u pola cene i ostaje mi za pljeskavicu, plus učinio sam čoveku. :) Ko će kome, ako ne svoj svome.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Da, 4500 su ti one dve cevke, i jos toliko (i vise) su oni aluminijumski podesivi krajevi gde se usarafi ploca od kofera, bez toga ti nista ne vrede cevke, bar toliko su meni trazili za Yamahu Thundercat, pa sam odustao jer je sve zajedno bilo stotinak evra

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle
Pre 1 sat, Biker-Boy je napisao:

Da, 4500 su ti one dve cevke, i jos toliko (i vise) su oni aluminijumski podesivi krajevi gde se usarafi ploca od kofera, bez toga ti nista ne vrede cevke, bar toliko su meni trazili za Yamahu Thundercat, pa sam odustao jer je sve zajedno bilo stotinak evra

Znam, stim što sam to rešio sa dva 40x40 L profila ,140mm duzine i to me koštalo 150 din. Nakačio na te dve cevke i izbušio po tri rupe sa gornje strane. Dakle dobio sam original nosač monorack FZ za 4650 din.:)

IMG_20210531_182858.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja sam bio u fazonu ili cu uzeti ceo komplet original ili cu sve sam napraviti, sto je na kraju i bilo, cale i ja napravili komplet nosac koji me nije kostao ni 1000din.
No u svakom slucaju, bitno da si se snasao i napravio :takoje:  samo brate mogao si to malo lepse da uradis, zaobli i zakosi malo te coskove na profilu, ono bas gadno izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Treba da isečem ćoškove,slažem se, takodje nisam ni ofarbao. Nestrpljenje , šta ćeš.

Poenta je da na ovom forumu treba da se pomažemo,razmenjujemo iskustva, da u temi " Prodajem" ili "Kupujem" budu naše stvari, koje smo mi koristili, a tako stoji i u upustvu za postavljanje .

A kad pogledaš, najmanje ima naših stvari, preprodavci samo tako. Isti lik prodaje nosače za Yamahu, sedište za GPZ, retrovizore za Burgmana....pa brate jbt.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Evo ako se ikad odlucis za bocne kofere, kako sam ja napravio kacenje. Kopirao sam originalne tacke kacenja sa ploce i napravio ne bas tako lep ali cvrst i funkcionalan nosac (koferi su se stavljali i skidali na klik, nikakva izmena nije napravljena na njima). Nije bio presirok kada se stave koferi kao sto bi bio sa originalnim plocama. :)

IMG_20180408_135249 - Copy.jpg

IMG_20171118_161634.jpg

Promenio član MarkoT
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 667 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Xj900s - za odrasle

Biće ove mašine na ceni, samo tako . :)

Al' ima tema Kawasaki gpz 500 već. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

O cenama je greota govoriti, motor mnogo pruza, ja sam moj kupio 2015 za 750 eur ispravnog i jos neko vreme registrovanog, gume su bile onako ali sve ostalo solidno, pamtim mesto i Rumenci gde sam ga uzeo, svaka cast bivsem vlasniku koji je sve sredio oko prepisa onomad i odjavio motor, fin covek stvarno. 2018. sam ga prodao, za 800 eur. Od ulaganja za 3 godine - regler i nov akumulator (ko me j kad sam vozio tada slab akomolator koji je mucio regler dok se napuni pa je crkao, na sadasnji motor sam ugradio mali voltmetar i redovno pratim stanje akomolatora da ne dodjem do bespotrebnog ulaganja), stelovao karburatore (kupljen i set za reparaciju sa novim diznama, nije bilo nesto skupo), redovno servisirao ulje i filter i podmazivao lanac i uzivao u voznji. Nadam se da se i sadasnji vlasnik isto tako sluzi njime. Naravno kofere i te moje budz nosace nisam dao uz njega. Kofere cuvam za sledeci motor a nosace cu prepaviti ili korstiti kao mustru za nove i lepse. Sve u svemu Gpz je motor vredan paznje i nazalost izuzetno potcenjen.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja