Jump to content

Moto Zajednica

Voznja sa L tablicom?

Recommended Posts

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

Da li vas je ikada cika policajac zaustavio dok ste imali L tablicu i ako jeste, da li je prilikom pregleda dokumenata nesto kontrolisao preko tuzibabe (motorole) ili je samo pogledao da li se podaci poklapaju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1679 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Mene je uhvatio van BG i drzao mi moralna predavanja kako to nije dozvoljeno, al ja sam ga pristojno saslusao, ljubazno zahvalio i put pod noge ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Da li vas je ikada cika policajac zaustavio dok ste imali L tablicu i ako jeste, da li je prilikom pregleda dokumenata nesto kontrolisao preko tuzibabe (motorole) ili je samo pogledao da li se podaci poklapaju?

 

Ja sam svoje posteno odvozio... A da pravis ili koristis nelegalnu tablicu?!?

To ti je bezveze. Krivicna prijava zbog 100Eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

ne ... kolega sutra uzima L (treba mu samo potvrda) i dace meni tablicu .., a ja cu postojecu potvrdu koju imam (na kojoj je pecat da sam vratio tablu) da editujem u photoshopu .. promenim samo datum i broj L tablice i eto meni 2 nedelje bezbrizne voznje hehe

 

posle toga mu dam L da je vrati u Ljermontovu i zajedno odemo da polazemo (ovo poslednje pod navodnicima) i tako.. :)

 

ne radim nista loshe s' obizrom da kad sam imao regularno L tablu bilo je sranje vreme i nisam lepo mogao da iskoristim, nego sam se vozio sve ukupno 3 dana ... al' kad imamo retardirani zakon sta ces ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Beograd

ne ... kolega sutra uzima L (treba mu samo potvrda) i dace meni tablicu .., a ja cu postojecu potvrdu koju imam (na kojoj je pecat da sam vratio tablu) da editujem u photoshopu .. promenim samo datum i broj L tablice i eto meni 2 nedelje bezbrizne voznje hehe

 

posle toga mu dam L da je vrati u Ljermontovu i zajedno odemo da polazemo (ovo poslednje pod navodnicima) i tako.. :)

 

ne radim nista loshe s' obizrom da kad sam imao regularno L tablu bilo je sranje vreme i nisam lepo mogao da iskoristim, nego sam se vozio sve ukupno 3 dana ... al' kad imamo retardirani zakon sta ces ..

 

Mene su zaustavili na Adi dok sam vozio s L tablom. Ja dao cika milicajcu dozvolu, saobracajnu i potvrdu za L tablicu.. On otvorio dozvolu video nema A kat i kao pokazuje mi... nema kategorije... Ja kazem, pa dao sam Vam potvrdu.. imam L tablicu... On obidje oko motora... da vidi.. pa otvorio onu potvrdu .. kao cita.. a izgleda kao da je prvi put vidi u zivotu... Nista.. vrati mi sve i zahvali se... To je to. Moze jedino da te smara da gleda serijski broj L tablice.. jer i to pise u potvrdi.. ima utisnuto na zadnjoj strani table... Inace ako izgubis L tablicu ili na neki nacin ostanes bez nje.. kazna je 20.000...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

da da ... promenicu i taj serijski broj tablice .. na sve sam mislio :)

samo me zanima da li proveravaju preko tuzibabe a.k.a. motorole .. ako ne .. onda sam na konju, tj. yamahi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2874 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Nemoj da se igras, ako te provale, to je falsifikovanje sluzbene isprave, mozes da padnmes na mardelj. Previse je opasno!!!! Ne isplati se, nikako. Jeftinija ti je prijava, mozda mozes da se provuces sa pravom potvrdom, da si odvozao, cekas polaganje itd. Samo nikako, molim te, se ne upustaj u tu tvoju akciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

   I ja ti ne savetujem jer u sustini ima ljudi koji su dobili prijave za voznju sa L tablicom bez instruktora ,  treba kad uzmes L tablicu da ides u auto skolu i da vozis iza auta dok vozi neki kandidat a i nstruktor da kontrolise i obucava i tebe mada ni meni nije jasno kako u sustini ja sam imao srece pa mejos nikad nisu zaustavili sa motorom .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

ma bre ljudi sto da ne? ne radim nista lose, samo hocu da iskoristim onoliko obuke koliko mi pripada :)

nosim uvek full opremu, ne divljam znaci ono ... realno nema ni razloga da me zaustave al' eto cisto da imam neke papire ..

samo taj jedan put, necu vise nikad .. keve mi nevenke :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

p.s. hvala vam najiskrenije na prijateljskim savetima... samo trazim odgovor na moje pitanje, nista vise...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2874 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

I da, posto panduri najcesce ne znaju svrhu, nacin izdavanja a cesto ni da to postoji /mislim na L tablicu/, veca je verovatnoca da krene preko tuzibabe da se raspituje u centrali i eto belaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

pa jedino sto preko tuzibabe moze da sazna je da nemam A kategoriju, pa kad to prokomentarise .. ja mu kazem da imam L i dam mu papire :) logicno, zar ne?

 

ono sto mene zanima, a niko mi nije odgovorio ... da li moze da preko motorole proveri validnost tablice i potvrde, posto te nigde ne uvode u evidenciju nego ti u sobi 33 samo daju taj papir sa pecatom (no questions asked) i terash :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 487 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 '99

Al si uporan prijatelju! Pa nije ovo forum www.prevareifalsifikati.com! Ovde se bre svi trude da furaju neku zdravu pricu, bezbednost u saboracaju, a ti navalio! Jel znas koliko je policajaca koji su ujedno bajkeri na ovom forumu... Ja bih malo vise poveo racuna sta pisem i sta trazim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

hmmm furaju zdravu pricu? gomila njih koji pisu da svesno prekoracavaju brzinu, voze bez kacige, ne staju pandurima itd.? hmmm ma hajt'e molim vas :)

 

zakon nam je glup! ne radim nista pogresno .. postujem propise, nosim komplet opremu, samo hocu da lepo iskoristim te 2 nedelje (samo)obuke, a nisam imao tu mogucnost zbog loseg vremena, ok?

 

ajde necemo u offtopic .. uostalom ... vec sam odlucio tako da tema moze i da se brishe ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

ne radim nista pogresno ..

 

ma jok, samo falsifikuješ državni dokument i izlazes se krivičnoj odgovornosti (to je ona teža odgovornost pred zakonom, od nepoštovanja saobraćanih propisa)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

da ... a vi ste svi fini .. mislim jeste fini, znam neke ljudu odavde lichno ... samo .. nikad niste krshili zakon? c..c..c.. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja