Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Orginalne nalepnice nisu stampane digitalno! A nalepnice sa katera mogu korektno da izgledaju kao i one koje se urade na ploteru a zatim opseku katerom, mada treba vest (citaj posten) vlasnik digitalne masine da podesi na vise prolaza itd....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Danas namontirao derestriktor na moju litru. Evo u prilogu o cemu se radi , videcemo rezultate. Lampica za neutral ostaje da funkcionise dok se O/D lampica vise na pali kada ubacite u sestu brzinu. 7ed7e41c367cea80268ea90db4cf2f15.jpg425ea21408ddcde1c979f7c7cf70f9f4.jpge12c882fbca88fe858628098e51a4d86.jpghttp://www.vstrom.info/Smf/index.php/topic,10921.0.html Fala Arakisu na komponentama i izradi. Послато са GT-I9301I Послато са GT-I9301I

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Kupljeni i montirani bočni Kappa K40 koferi...mislio sam da uzmem bočne ALU kofere neke ali nema se para za to. Videćemo kako će se ovi ponašati na putu. :)

 

P.S. kao kamion je jbte... :D :D

Auuu...katastrofa. Pa mnogo je sirok. Ja bi definitivno nesto drugo smislio kao resenje. Ili K33 ili ne bi ni stavljao bocne. Ovo mu ne lezi ni funkcionalno ni estetski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Gradacac BiH
  • Motocikl: Suzuki V-strom 650, Honda ADV 350

u vezi naljepnica mogu da preporučim "nalepnice kice" kao zadovoljni korisnik istih. Samo radi usporedbe, prijatelj je naručio preko Suzukija naljepnicu samo za plastiku kod rezervoara i platio je 70 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ja sam uzeo od Djunte Silkolene COMP4 15-50 . Presao tek oko 1000 km sa njim , nisam primetio potrosnju do sada (iako je motor zgazio boga oca) i menjac osetno bolje ide iz prve u drugu u odnosu na proslo ulje, ne znam koje je bilo u motoru. Cujem da jos par ljudi sipa u male stromove i da su zadovoljni. A cena pristupacna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

Sipao Ipone katana 10w40 full sintetika, evo jos malo do sledeceg servisa....sve ok! Potrosio mi je cca 2dcl na 6000kma

 

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Jesu li vam ti Silkolene i Castrol  polu ili fullsintetika?

 

Prethodni vlasnik je u mog stavljao Yamalube fullsintetiku 15w-50 ... a opet vidim da fabrika preporucuje 10w-40 ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Fabrika preporucuje razlicitu gradaciju u zavisnosti od temeraturnog opsega u kom se motor vozi, pa u raznim manuelima varira. Ovo je polu sintetika sto sam ja sipao.Inace Djuntu smatram za perfekcionistu u svakom poslu pa mislim da je ulje koje on pridaje takodje dobro ispitano sa njegove strane. Meni je bitnije bilo da ne uzimam fals Motul a sa Bardahlom sam imao losa iskustva.

 

Послато са GT-I9301I

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5500 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Dok sam vozio Stroma 1000, sipao sam sve vreme Motul 300V (osim na prvom servisu 5100) i za 50000km nisam dolio ulje svega par puta vrlo malo. Kada je vec bio na nekoj pristojnoj kilometrazi, npr. posle 20000km, presao sam na 15w-50 gradaciju (umesto 10w-40).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Pa ovaj moj "trom" vec ima sasvim solidnu kilometrazu od 92000, tako da moze odmah 15w-50..... jedina dilema mi je bila full ili polusintetika...

 

A s'obzirom da se Vujce vraca u Skopje sa odmora posle 25-og...a citao sam da se za zamenu korpe ispusta pored ulja i rashladna tecnost, polako se spremam i za veliki servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

Nije mi jasno zasto posle toliko kilometara neki prelaze na jos redje ulje? Sto vise km ima motor treba preci na gusce, a i temperature su u nasoj drzavi sve vece te i iz tog razloga treba gusce sipati inace se ponasa kao vodica, losije podmazuje, brze se sliva... Prosto zazori su sve veci i motor trazi gusce ulje inace ode kompresija u tri lepe tranticice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750XD

U pravu si. Malo sam otisao u off no htedoh da povezem moj prethodni post sa ovim jer mi je omiljena tema i najaktivnija. Veoma poznat i cenjen serviser mi je sipao upravo 300v!! Pravo iz servisa sam otisao po yamalube i prosuo ono sto niti je za datu konstrukciju motora niti je viskoznost koja odgovara.

Sto se tice gustine prisustvovao sam par puta pricama gde vlasnik sipa redje ulje "da se motor ne bi mucio".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Zeko, sve zaboravljam da pitam...da li je uspela akcija sa dodatnom elektronikom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1378 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Motor radi, ocu reci nije se jos zapalio :) al' obzirom ko je lemio uskoro ce :) :)    .

 

U nekoj sam guzvi i nisam jos otisao na malo otvoreniji put gde ga mogu malo duze poterati u petoj, sestoj preko 160 - 170 .

Posto je na amerikancima blokada samo na tim brzinama nema razlike u nizim stepenima prenosa.

 

Uzeo sam onaj rele za svetla samo sto je ovaj sa 5 izlaza (57a) ,predpostavljam da samo treba da ignorisem taj dodatni? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Prosli vikend sam skocio do Tasosa, na tri dana. Vozio sam sam, samo sa koferom, uglavnom oko 150-160 km/h. Izuzetak je magistrala i tamo gde su radovi, gde sam, ipak, isto prilicno jurcao. Put je trajao oko osam sati i tamo i vamo. Potrosnja slicna onoj udvoje, sa bocnim koferima i jedno 10-15 km/h sporije (merio u julu, ali pogubio racunicu negde usput).

Mozda nekom od malih Stromera bude korisno pri nekom kalkulisanju troskova. Kurs dinara znate, denar je oko 60 za evro, drahma… Dotle jos nije doslo.

 

lit/km        cena      mesto

 

tamo

 

15.4/236   2.350 din Naisus

14.3/205     880 den Kanatlarovo

10.0/120     670 den Djevdjelija

16.2/245       24  eur Nea Karvali

 

nazad

 

6.8/90           11  eur Keramoti

17/260        1.000 den Djevdjelija

13.5/176     1.930 din Presevo

15.8/253     2.260 din Svilajnac (ostalo jos oko 120 km do kuche, jos nisam sipao, ali cenim oko

7l ili                900 dini)

 

Putarina (otprilike, tamo-amo)

 

Srbija           900 din

Makedonija 10 eur u denarima, 12 u evrima

Grcka          6.8 eur (moze da se izbegne za 2X1.7 evra, cak je za preporuku jer lepsi je put i samo malo sporiji, ako se sidje na Asprovaltu i vozi do Peramosa, pa se tamo ponovo popne na autoput i obratno)

 

Trajekt Keramoti-Limenas-Keramoti, motor i ja

                   17 eur

 

Otislo i jedno 600 ml ulja (sipam ono koje mi moj majstor da i ne pitam, te ne pitajte koje).

Sendvic na tamo, Hleb i kifle 220 din, nazad sam dobio od Jasmine. Koka-kole, vode i kafe sto popih na pauzama ne racunam, ali staje u 10-15 evra.

 

:-) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12265 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Motor radi, ocu reci nije se jos zapalio :) al' obzirom ko je lemio uskoro ce :) :)    .

 

U nekoj sam guzvi i nisam jos otisao na malo otvoreniji put gde ga mogu malo duze poterati u petoj, sestoj preko 160 - 170 .

Posto je na amerikancima blokada samo na tim brzinama nema razlike u nizim stepenima prenosa.

 

Uzeo sam onaj rele za svetla samo sto je ovaj sa 5 izlaza (57a) ,predpostavljam da samo treba da ignorisem taj dodatni? 

 

Ignore onaj izlaz u sredini :) (87a), koristiš 30 i 87. Naravno 85 i 86 su pobude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja