Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V-Strom Srbija

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Meni je prvi lanac prešao 42000km. Mogao je još da se vozi, menao sam ga zato što je neravnomerno istegnut.

Prao sam ga kerozinom i podmazivao sa motulom na svakih 500-1000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Moj lanac je na 36.000km negde na pola.

 

----

 

Sledeceg meseca ce biti Strom 650 u oglasima, ako nekog zanima. 2007, besprekoran, presao 36.000km, registrovan do juna 2015, servisna knjizica (samo ovlasceni servisi, imam racune), gume Anakee 3, sva 3 kofera, fork brace, crash barovi, stitnici ruku. Dakle, bez ikakvog ulaganja. Fotografija ovde. Nemam trenutno vremena da ga prodajem po oglasima, pa ako je neko ozbiljan moze da se javi na PP i da pita za cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Inace evo sta sam izvukao iz motora pre par dana golim prstima i sto je najbolje ispada da je radilo.

post-5647-0-56734700-1405675096_thumb.jpg

post-5647-0-88845500-1405675106_thumb.jpg

post-5647-0-87194200-1405675113_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: V-strom DL650

meni to mirise na fals lanac... ne bi smeo na tu kilometrazu tako da strada pa taman da ga nisi ni podmazivao.. :neznam: ..

Pazi, pojavljuju se gumice :zbunjen: .

 

Raspad lanca na toj kilometrazi jednostavno nije normalna pojava. E sad, zasto je to tako, kao sto rekoh ili je lanac DID samo po nazivu ili nije video ni kap ulja ili spreja a dobro si ga przio.

 

Ne znam ali sam cuo da ima dosta fals lanaca bas sa DID oznakom... i ja sam skoro promenio lanac, pre 1500km otprilike i od samog starta se cuje (znaci zuji strasno) kao da je pri kraju...a promenio mu i oba lancanika... inace lanac mi je DID :zvizduk: ... bar sam ga kao takvog kupio i to mu pise na svakoj karici 525 VX... ali sta je to za kineze :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Member Title, 254 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000RR

Taman kada smo kod toga :D

 

Prao sam detaljno lanac pa sam skinuo sve kod prednjeg lancanika i sada mi nije bas jasno kako se vraca onaj mali cilindar?

 

post-17215-0-19784500-1405809369_thumb.png

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Poštovani Stromaši

 

iz Bg -sam , imam 36 god

Vozim VS 1000dl iz 2007 , ne posećujem forum baš redovno , pa se izvinjavam što ću ovde napisati par stvari kojima možda ovde nije mesto .

 

Prvo gde mogu da se obavestim o nekim Stromaškim zajedničkim vožnjama ?

 

Drugo uzeo sam pre 2 meseca od Dragona 2 topa

http://www.dragonada.com/gallery/img/2011/oval_spic_resize.JPG , samo sa obrnutom kombinom boje (mat telo i crni završeci) , i prodajem ih jer sam shvatio da ipak i sa Db kilerima ne mogu da slušam buku. Napravio mi je po narudbini i one štitnike cevi (u produžetku lonca) koji ima i fabriči tpp, jer mi je bilo bzvz ona šupljina koja se pojavljuje kada se to skine.

Inače čuju se fenomenalno i nije preglasno, ali ja prosto nisam mogao da istrpim i vratio sam fabrike posle 1 meseca voznje, tako da su prakticno novi.

Ako je neko zainteresovan neka se javi.

 

pozdrav svima

Marko

063 / 106-55-20

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: suzuki V - strom 650 piaggio liberty 125

Pozdrav momci

Planiram da kupim v-stoma 650 od uvek mi se mnogo svidjao i dosta sam dobrih stvari cuo o njemu... interesuje me par stvari u vezi njega pa rekoh da vas pitam...

 

Najvise me interesuje kakv je u voznji na neki 100-120 km/h (jedan prijatelj mi je reko da vec tu pocinje kao da zuji i da se trese u sta ja sumnjam) i koja mu je potrosnja pri takvoj voznji mislim na otvorenom putu?

 

Kakv je u pogledu udobnosti na duze relacije? (Meni treba za putovanja ali ne neka extremna pa da mi treba neki od 1000 i navise kubika, za grad me ne zanima jer imam skuter i nemam namere da maltretiram i njega i mene po gradu)

 

Unapred hvala....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Zuji, trese, skripi i grebe vec pri 60.

Evo, namucio sam se namrtvo prosle nedelje, isao sam od Beograda do Ljubljane, pa ka Klagenfurtu, malo da zagrizem planine, pa nazad. Meni je neudoban najvise jer nema klimu ni prozore.

Uprkos tom silnim tresenju, zyujanju, skripanju i grebanju, nekako sam drzao tempo 140 (pravih 126), po kisi (tamo) i suncu (nazad).

Potrosnja, racunata pri svakom tocenju, od 4.2 do 6.2 - uglavnom sa sva tri kofera, osim dela po brdima.

 

Salu na stranu, procitaj po forumu, sve imas, a pitanja tipa: "trese li na 100" zaista su neozbiljna.

Pozdrav.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV

Druže , bolji motor za putovanja nećeš naci za taj cenovni opseg, kakvo trešenje i zujanje ko ti je to rekao, potrošnja na100- 120 nekih 4.0-4.5l,zavisi koliko je natovaren i da li si sa suvozačem, na toj brzini se ne oseca da ideš toliko jer zaštita od vetra je odlična, mozeš dnevno sa njim 500 km ladno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Najvise me interesuje kakv je u voznji na neki 100-120 km/h (jedan prijatelj mi je reko da vec tu pocinje kao da zuji i da se trese u sta ja sumnjam) i koja mu je potrosnja pri takvoj voznji mislim na otvorenom putu?

 

Ako govorimo o "pravih" 100-120 po GPS-u, to je do 140 po njegovom satu.

Na pravih 120kmh zaista ima turbulencija, pogotovo ako si visi od 180cm. Postoji jeftin nacin da se to ublazi do neke mere (pomeranjem vetrobrana pomocu fazona sa sajbnama), i skuplji nacin da se eliminise (kupovinom novog vizira).

 

Na pravih 100kmh (to je 110 po satu) motor u 6oj brzini radi na 5000 obrtaja.

Na pravih 120 kmh, radi na 6000 (mozda i vise, nisam siguran).

 

Kakv je u pogledu udobnosti na duze relacije? (Meni treba za putovanja ali ne neka extremna pa da mi treba neki od 1000 i navise kubika, za grad me ne zanima jer imam skuter i nemam namere da maltretiram i njega i mene po gradu)

Za duza putovanja je ODLICAN. Prosao sam oko 20.000 km sa njim, veci deo toga sa suvozacicom i 3 kofera, i motor nas je sjajno sluzio uz minimum umora. Svi bolji motori od Stroma po pitanju putovanja kostaju 3 puta vise. Ne postoji bolji odnos dobijeno/ulozeno.

 

Potrosnja ide ovako:

Ako krstaris "turisticki" po magistralama Srbije na primer, meni trosi 4.4 sa suvozacicom. To je uz normalnu voznju do 100 kmh.

Ako ga vozis muski trosi 5 litara.

Na autoputu na pravih 120 kmh (oko 140 po satu) i preticanjima brze od toga, trosi 5.8-6.0 sa suvozacicom i 3 kofera.

 

Jednom sam na autoputu vozio konstatno 85kmh u 6oj brzini, tu je trosio 3.7. Ali to nije realna voznja jer (skoro) niko ga nece tako voziti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: suzuki V - strom 650 piaggio liberty 125

Pa to su mi i rekli da za moju visinu (oko 190) cu imati problema sa vetrom... ja ga jesam probao ali na kratko tako da nisam ni mogo sve da zapazim... ali bitna stvka mi je udobnost (ja i kod motor i kod automobila na to najvise obracam paznu) ali vidim da nemate zamarki na nju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Prosle godine sam prosao ovu rutu sa njim za 2 nedelje, sa suvozacicom i 3 kofera, oko 4500km. Nakon toga mogu da ti kazem da je Strom veoma udoban motor za duza putovanja. Za tvoju visinu mislim da ces morati da kupis povisen vizir zbog autoputa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: suzuki V - strom 650 piaggio liberty 125

E bas to me interesuje jer i ja planiram bas takva putovanja takodje sa suvozacicom :)

Hvala puno na pomoci... ako se setim jos necega pitacu posto planiram tek oko zime da ga uzimam zbog cene a i ne mogu da ga vozim pre marta jer trenutno imam A2...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Member Title, 254 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: S1000RR

Ako bi neko bio voljan da ukratko napise vezano za Strom 1000 sta se tokom godina menjalo na agregatu i samom motoru vezano za mehaniku?

 

Mislim na tacne godine sta bi koji trebalo da ima ili nema... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1540 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ako bi neko bio voljan da ukratko napise vezano za Strom 1000 sta se tokom godina menjalo na agregatu i samom motoru vezano za mehaniku?

 

Mislim na tacne godine sta bi koji trebalo da ima ili nema... :)

A jel tvoj nema nesto sto bi trebalo da ima :hej:

Postavio je Boris link,a evo ti ovde malo detaljnije za svaku godinu sta je dodato i poboljsano:

 

http://stromtrooper.wikispaces.com/DL1000+Models

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Kad ste vec kod potrosnje, pre dve nedelje u sred noci sam se vracao sa Zlatibora 80-100 km/h do Beograda...ja sam i potrosnja je bila 3,5...nesto tu nije kako treba :moto3: zezaju me drugari sa nakedima kad putujemo da im prelijem ponekad, kazu pa to tvoje proizvodi gorivo... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

6-10. avgusta, Beograd-Ljubljana-brljanje po gradu i oko njega, ukljucujuci i skok do prevoja Ljubelj i preko njega-Beograd. 1.500 km, uglavnom stalno sa tri kofera, 140-150 km/h na satu, potrosnja izmedju 5 i 6.6 l/100km.

 

Marko, tih 3.5 nisam nikada uspeo ni da namirisem. Mislim da sam merio najmanje 4.2.

Probacu jednom nocni tur neki, pa da vidimo! Jos ako bude po kisi, ima da ti oborim rekord!

1lol.gif

 

10472857_10203713853663386_821826973796678891_n.jpg

 

 

Zakasneli foto-prilog. Tog 6. avgusta, kroz Hrvatsku, radovao sam se kada je padala kisa, jer uglavnom je bilo gore, potop. Samo sam se pitao kada ce led da krene da me bombarduje. Od granice, do granice, posle sinulo sunce.

 

10606113_10203726249213267_6225153406280158136_n.jpg?oh=16c4d26b616e51c642befd93fc4c26e9&oe=546065F4

 

 

10487487_10203726250293294_1541791348301168534_n.jpg

 

 

10570456_10203726247213217_5347475601992884806_n.jpg

 

 

10380268_10203726243773131_9048213188805136507_n.jpg

 

I freundliche Gruesse vom Loiblpass!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Pricali smo o gumama. Ove Metzeler Tourance EXP su presle oko 23k km od marta prosle godine. Vrlo sam zadovoljan i kilometrazom i kako su drzale, s tim da je ipak negde na 18k km pocelo da se oseca da nema gripa nazad, a poslednjih 1.000-2.000 postalo je neprijatno. Prednja je i dalje ok.

 

10625057_10203796451248274_2070417387076435746_n.jpg

 

 

Dobio sam od drugara Tourance Next na jedno 50% da isprobam i premostim do zimskih cena i kupovine istih. Za sada bez ikakvog negativnog utiska, a o pozitivnim ne mogu da pricam dok ne stavim non-novcate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1900 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Lepa kilometraza. Ja imam haidenau K76 i cini mi se kao da ce da traju vecno :) Gledao sam pre kuypovine i ove tourance ali su bile dosta skuplje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja