Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki V Strom 1050 / 1050XT vlasnici

Recommended Posts

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Yamaha mt 03 2018

Pozdrav svima :)  Molim vas kad vozim svoj motor 1050xt, prilikom prelaska preko rupa, lezecih…cujem neki zvuk cupkanja slican zvuku rucice kad stiscem prilikom kocenja . I to se cuje cim je neka rupica makadam i slicno. Sad ne znam jel to normalno da se ne brukam u servisu :)  Tek trebam odradit prvi servis

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2
On 21.5.2022. at 22:27, Rizi84 je napisao:

Pozdrav svima :)  Molim vas kad vozim svoj motor 1050xt, prilikom prelaska preko rupa, lezecih…cujem neki zvuk cupkanja slican zvuku rucice kad stiscem prilikom kocenja . I to se cuje cim je neka rupica makadam i slicno. Sad ne znam jel to normalno da se ne brukam u servisu :)  Tek trebam odradit prvi servis

Meni se to identicno desava od skoro,motor ima 3000km.

Proverio sve srafove napred,dotegao moment kljucem na fabricke specifikacije,iako su manje vise svi bili zategnuti, i jos uvek se cuje.

Bas kako si napisao.

Moracu da oteram kod specijalaca iz Eurosumara ukoliko u skorije vreme ne nadjem sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Yamaha mt 03 2018

Hajd ako otkrijes javi. Meni su svi rekli sve ok. A meni nije ok. Dva ovlastena servisa samo ja cujem i vjerovatno sam samo ja budala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

Probao sam i ja danas moj Vstroma i nema nikakvog kukcanja čukanja. Probao i preko rupa, ležećih policajaca i svakojakih neravnina na našim ulicama i sve ok. Nema nista ni kad se vozi a ni kad se koči.

Inače prešao je 1000km.

Baš me zanima, sta se to čuje kod vas.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Yamaha mt 03 2018

Ja cekam da Tomaesp otkrije i javi sta je. Meni kucka kad naletim na lezeci. Zvuk  ck ck ck ck . Ovi divni ovlasteni mehanicari govore sve ok. Neka je sitnica koju treba otkrit. Nov motor kucka bas me nervira. Ostalo je sve ok. 
Samo to kad naletim na neku manju rupu , lezeceg  drota cuje se to kuckanje. Recimo kad kocnicu stišcem ono kucne. E takav je zvuk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vstrom DL1050XT M2
On 5.6.2022. at 18:47, Rizi84 je napisao:

Ja cekam da Tomaesp otkrije i javi sta je. Meni kucka kad naletim na lezeci. Zvuk  ck ck ck ck . Ovi divni ovlasteni mehanicari govore sve ok. Neka je sitnica koju treba otkrit. Nov motor kucka bas me nervira. Ostalo je sve ok. 
Samo to kad naletim na neku manju rupu , lezeceg  drota cuje se to kuckanje. Recimo kad kocnicu stišcem ono kucne. E takav je zvuk

Ja sam uspeo da eliminisem.

Popustio sam prvo pinch boltove gornjeg trougla..skinuo korman,odsrafio onu centralnu veliku maticu..malo zategao lezaj ispod volana,mada je bio dobar.Vratio sve nazad,zategao,i nemam vise taj zvuk,sve je ok..

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA

Vozac,suvozac,tri kofera put od Nove Varosi do Vodica, testiranje Continental Trail Attack 3 :D:lol2:

IMG_4533.JPG

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1050 Adventure

Kako ti se čine? Ja sam stavio Pirelli Scorpion Trail 2 i super su, ali sam čitao da je i Trail attack extra guma.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
pre 20 minuta, bane917 je napisao:

Kako ti se čine? Ja sam stavio Pirelli Scorpion Trail 2 i super su, ali sam čitao da je i Trail attack extra guma.

Bas bas zadovoljan, sledeci set je Michelin Anakee adventure pa onda Pirelli Scorpion ili Trail 2 ili STR

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

@doktor
Deluje mi da je ovo ona obična sa Aliexpress -a, samo lepo utegnuta.
Na prelazu izmedju vozačevog i drugog dela sedišta diskretno se vidi da je korišćen dodatni zatezač.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Sremcica-Beograd
  • Motocikl: ex Yamaha BT 1100 Bulldog ex V-Strom 650 XT ex Suzuki V-Strom 1050XT now BMW R1250GSA
Pre 23 sati, doktor je napisao:

@Bratislav 1973

 

Gde se nabavlja ova mreža za sedište?

Aliexpress ali ne narucujem vise za Srbiju jer shipping nije vise normalan. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 1050 Adventure

Pozdrav iz Grčke. Nas dvoje, tri kofera i tank torba. Gume odlične. Topla preporuka za Pirelli Scorpion Trail 2.

20220808_192104.jpg

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Benelli TRK 502 X

Pozdrav svima,

upao sam u malo noviju temu i izvinjavam se na tome, nisam stigao da iskopam ništa za prethodnu generaciju V Stroma (preko telefona sam trenutno)

Sve u svemu, možda ću i otvoriti temu za ovo ali prvo da vas pitam ovde.
Nisam baš planirano da menjam motor, jer sam kupio novi Benelli u januaru 2021, ali sam već prešao preko 25k km, i hteo bih nešto jače tamo za godinu, dve... Međutim video sam jedan zanimljiv na oglasima, pa me zanima vaše mišljenje, da li neko zna istoriju motora, vlasnika ili tako nešto korisno.

U pitanju je V Strom 1000, 2016. godište sa baš puno opreme.
Evo linka oglasa da ne kačim gomilu slika ovde, pa pišite šta mislite, značilo bi mi

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki DL 1000 V Strom ABS REG, 2016. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 51000 km, Mladenovac. Cena 8.800 € - Motori - Polovni Automobili


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Meni lici da je taj motor promenio nekoliko vlasnika i da mu se vremenom kilometraza smanjila
Liči na motor člana Nik sa 015 ili tako nekako, čovek stigao prve godine do Mongolije sa njim, ima na forumu i slika i o tom putu i o Pro Taper ugradnji volana, i o problemima koji su se javljali usput... I kupljen je kod Atile u Horgošu, mada je to nebitno.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
On 7.5.2022. at 18:58, Bratislav 1973 je napisao:

Do 8k km u B modu pa presao u A. Svako vozi kako mu odgovara, nisu svi stilovi isti. Od samog starta u B modu. Kad sidjem s asfalta idem u C mod, menjam traction i kocenje po modu.

Pozdrav ljudi. Ja se zovem Luka. Evo vec dugo razmisljam o kupnji novog 1050. Pa me zanimaju neke stvari. 

Koliko sam uspio vidit. Ovaj forum je najbolji sta se tice komentara i recenzija za novog V stroma.
Prvo me zanima koja je razlika izmedu obicnog 1050 i xt 1050. Meni je osobno ljepsi obocni 1050.

Gledao sam nove motore tu u Hrvatskoj. Novi 1050 je oko 13000e a 1050xt oko 15000e. Sad me zanima isto vase misljene o cijenama.
Dal da kupim polovnog .

Sta mi vi savjetujete.

Kakve su cijene kod vas u Srbiji i Bih.

Tu sam naisao na komentar da nije bas dobar za visoke ljude. Ja imam 1,96cm. Pa me to malo zabrinulo inace sam se jako zagrijao za ovaj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Yamaha mt 03 2018
Pre 2 sati, Luksim je napisao:

Pozdrav ljudi. Ja se zovem Luka. Evo vec dugo razmisljam o kupnji novog 1050. Pa me zanimaju neke stvari. 

Koliko sam uspio vidit. Ovaj forum je najbolji sta se tice komentara i recenzija za novog V stroma.
Prvo me zanima koja je razlika izmedu obicnog 1050 i xt 1050. Meni je osobno ljepsi obocni 1050.

Gledao sam nove motore tu u Hrvatskoj. Novi 1050 je oko 13000e a 1050xt oko 15000e. Sad me zanima isto vase misljene o cijenama.
Dal da kupim polovnog .

Sta mi vi savjetujete.

Kakve su cijene kod vas u Srbiji i Bih.

Tu sam naisao na komentar da nije bas dobar za visoke ljude. Ja imam 1,96cm. Pa me to malo zabrinulo inace sam se jako zagrijao za ovaj motor.

 

Pre 2 sati, Luksim je napisao:

Pozdrav ljudi. Ja se zovem Luka. Evo vec dugo razmisljam o kupnji novog 1050. Pa me zanimaju neke stvari. 

Koliko sam uspio vidit. Ovaj forum je najbolji sta se tice komentara i recenzija za novog V stroma.
Prvo me zanima koja je razlika izmedu obicnog 1050 i xt 1050. Meni je osobno ljepsi obocni 1050.

Gledao sam nove motore tu u Hrvatskoj. Novi 1050 je oko 13000e a 1050xt oko 15000e. Sad me zanima isto vase misljene o cijenama.
Dal da kupim polovnog .

Sta mi vi savjetujete.

Kakve su cijene kod vas u Srbiji i Bih.

Tu sam naisao na komentar da nije bas dobar za visoke ljude. Ja imam 1,96cm. Pa me to malo zabrinulo inace sam se jako zagrijao za ovaj motor.

Moj ti je savjet da ne kupuješ polovan ,kupi nov! Imaš ti dobrih popusta u Hrvatskoj. 2021 novi nazovi distributere. Skoro sam vidio da je bio jedan Skajo servis ili tako nekako. Uglavnom, obavezno xt oprema motor nije lagan , tako da puno znaci xt oprema. Motor je vrh vrhova. Mislim da ne postoji bolji u tom rangu cijena. Recimo udobnost u odnosu na Afriku je puno puno bolja. Sjediste se može podic tako ne vidim razloga da ti je mail motor. Ja jedva prstima doticem tlo, a kupio sam low seat. Najbolje bi bilo da kod nekog ko  ima stroma sjedneš i sam vidis. Ako imaš pare nov je nov! Da je ovo 2025 pa hajd traži polovan! Al 2022 i ta trazis polovan… skontaj sam. Ja sam zaljubljen u njega. Prijatelj je kupio Yamahu novu 1200 trenera skoro 20000 eura ga je izašla sa koferima i opremom. Provozao je moj motor i poceo plakat ( živa istina). On kaže da nije vozio vozljiviji motor. Ima preko 50 godina i citav život vozi motore.  Imas 1050, 1050xt i 1050 adventure - 15000e

ti trazi 1050xt. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
On 8/25/2022 at 6:54 PM, saxi said:

Meni lici da je taj motor promenio nekoliko vlasnika i da mu se vremenom kilometraza smanjila emoji1787.png
Liči na motor člana Nik sa 015 ili tako nekako, čovek stigao prve godine do Mongolije sa njim, ima na forumu i slika i o tom putu i o Pro Taper ugradnji volana, i o problemima koji su se javljali usput... I kupljen je kod Atile u Horgošu, mada je to nebitno.

Sem korpe koju je preradio, koliko se sećam nikakvih drugih problema nije bilo. A da, zezali su ga semerinzi na usd vili, jer je pesak na neuredjenim putevima upadao i risovao iste. Inače, strom i nije baš motor orjentisan ka off-u, već je to čisto putni motor, otud i usd vila na njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja