Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Drug član, 1319 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
3 hours ago, MarkoMoto said:

Nego da ja iskoristim da pitam, da li je za normalno registrovane motocikle(godisnje, ne periodicno) rok za vracanje tablica godinu dana ili standardno 60 dana?

Hteo sam pre neki dan da odjavim jedan motor kojem se blizi 60 dana, zena na salteru MUP-a mi rece da je za motocikle godinu dana.

Znam da su to produzili za one sa periodicnom registracijom jer ne bi imalo smisla svake godine vaditi novu tablicu, ali da li vazi i za nas normalno registrovane?

Cuo sam da mora na 60 dana vracanje tabli posle isteka. I to skoro da su neku pedersku uredbu dobili od sefova. Proveri sa sefom na registraciji vozila ili pravnikom te sluzbe. Luda kuca.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1265 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y

Kolegu malo pre vratili sa tehnickog, neispravan zadnji desni amortizer i 1 prednji far matirao.

 

Nisam znao da i to gledaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1642 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 55 minuta, travelman je napisao:

Kolegu malo pre vratili sa tehnickog, neispravan zadnji desni amortizer i 1 prednji far matirao.

 

Nisam znao da i to gledaju.

 

Za farove vraćaju već duže vreme. Može da se prođe kad su oba malo matirala, ali kad je očigledna razlika, ili su oba baš mnogo mutna, jok.

 

Za amortizere nisam znao, ali ima logike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 916 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

To mi je apsolutno normalno da sa matiranim farovima ne prodje (mada ipak prolaze) a i amortizer utiče na bezbednost i sve što utiče na bezbednost ne smeta ali kad vrate nekog jer mu šiber ne radi onda je to baš nebuloza.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1642 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

@bdada da li može da me vrati na tehničkom ako mi na vozačevim vratima ne radi prekidač prozora suvozača, ali na samim vratima suvozača radi normalno?

 

 

Promenio član zaludan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2858 postova
On 9.6.2023. at 12:15, stari roker je napisao:

Četvorka je početni. Tu je popust nula, tacnije puna cena osiguranja. Ide se prema jedinici i to je najveći popust koji se može ostvariti. Kad se prave udesi premijski stepen se pomera ka gore. Sve iznad četvorke je skuplje plaćanje od pune cene. 

Dobro je to što moze da se prenese premijski stepen na novo vozilo, a sranje je da ako kupiš drugo vozilo, a staro nisi prodao krećeš ispočetka. 

Na primer, ja ako bi sada registrovao bmw-a ponovo, nastavljam na jedinici, a kad budem registrovao Vulcana krećem od četvorke. A Ninja mi sad ide mislim na dvojku. 

Kada prodaš staro ond aod sledeće registracije možeš d a prebaciš stepen na novo bez obzira koje je trenutno i možeš da šaraš po vrstama vozila. Znači možeš i sa skutera da prebaciš na kombajn ili šta god hoćeš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2858 postova
On 11.6.2023. at 14:25, zaludan je napisao:

Evo upravo u SATu neki lik iz državne uprave reče da se odlaže primena strožijih propisa (ovalnost diskova itd) za još dve godine - biće tek od 2025-te, i kažu "pratiće stanje", pa će možda i da menjaju pravilnik.

 

Ovalnost bi trebalo da ukinu a one dizelw što dime u Smederevo u visoku peć

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1642 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
On 24. 6. 2023. at 14:20, bdada je napisao:

@zaludan zakon kaze da prozor mora da radi, znam za slucaj gde je obrnuto pa prodje :)

 

Ovo nije bio problem...

 

Vratili me jer imam (vidljivu) elektro-instalaciju za prikolicu, a nije upisano u dokumentaciju.

Lik koji mi je prodao auto mi je tvrdio da je upisano, meni kuka ne treba - sasvim sigurno nikad neću vući prikolicu - i jednostavno mi nije palo napamet da proveravam pre tehničkog, jer me nije interesovalo.

Kad mi reče lik na tehničkom da je nema...

Srećom, vrlo je jednostavno skloniti priključak iz vidnog polja, tako da sam sat kasnije završio tehnički.

I dalje mi ne ide u glavu debil koji mi je prodao auto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1265 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 20 minuta, zaludan je napisao:

I dalje mi ne ide u glavu debil koji mi je prodao auto

Meni nije jasno da ga vec 3.dan po stoti put spominjes.

 

U sve se razumes a pao si na sitnici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1642 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 17 minuta, travelman je napisao:

Meni nije jasno da ga vec 3.dan po stoti put spominjes.

 

Godine, senilan... :D 

 

pre 18 minuta, travelman je napisao:

U sve se razumes a pao si na sitnici.

 

Naivan, verovao debilu :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1265 postova
  • Lokacija: Karton siti ... gornje sokace.
  • Motocikl: Y
pre 14 minuta, zaludan je napisao:

 

Godine, senilan... :D 

 

 

Naivan, verovao debilu :lol:

Sad si me ukanalio, ocekivao sam ostriji odgovor pa da se svadjamo i malo prepucavamo :jee: ...

 

Nista onda, srecna ti registracija i kupovina vozzi paketa :lol:

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 600 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Nije bas najjasnije sto se tice roka do kada moze motor da se registruje nakon isteka registracije bez menjanja saobracajne i tablica. Na jednom mestu pise do 30 dana a na drugom do 60 dana.

 

Mozda kolega @bdada ima pouzdane informacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Deki Katana 60 dana, samo pazi ono ako mesec ima 31 dan pa istice 15 odes 14 i vodis se po nalepnici jer zna na polisi da bude dan vise ako je registrovan a registracija istekla. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Tehnički Sunce, na Senjskom trgu u Zemunu...

Odem danas da registrujem sestrinog Medlija.

 

Overio pre nekoliko dana ovlašćenje kod notara, jer ona nije u Beogradu, a i ja ga koristim, pa da imam to. Odem u zakazano vreme, izvadim ovlašćenje i ostala dokumenta. Gospođa pogleda i kaže, a zašto je broj motora napisan ručno, a sve ostalo odštampano? Ja kažem da nisam mogao da pročitam broj motora sa saobraćajne, a da sam sve ostale podatke imao, pa mi je notar očitao saobraćajnu dozvolu (i odštampao) , moja sestra je taj podatak upisala i notar je overio.

A ne, NE. Ne može tako... ...ne razumem, zašto, pitam ja. Pa zato što je ručno upisano, a sve ostalo je odštampano. Ja joj ponovo objasnim zašto je tako, a ona kaže da je notar trebalo da stavi pečat pored tog podatka. Rekoh, a šta bi se desilo da je sve napisano ručno, da li bi morao onda svaki red da pečatira?? Ona me gleda, kao tele. Rekoh, gospođo, imate pred sobom očitanu saobraćajnu dozvolu, imate i samu dozvolu, a sigurno imate i čitač, proverite da li je sve u redu i hajde da rešavamo stvar.

...nije vredelo...

 

Ne ponosim sa baš svime što sam joj posle ovoga rekao, ali odoh nezavršenog posla. Što se mene tiče oni više ne postoje.

  • Tužan 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Имам апдејт... данас ми звони мобилни, непознат број. Добар дан, јесте ли ви ... јесте ја сам, овде власник агенције Сунце.

Аха изволите, знате ја сам на мору у Грчкој и моји су ме запослени обавестили о „случају". Хтео бих да се извиним за непријатност, јер мислим да сте ви били у праву и да вам понудим бесплатан технички преглед у знак извињења. 

У каснијем разговору (да не давим сад) ће се испоставити да он на неки начин потврђује речи и одлуку своје запослене, али разлог да ми заврши посао бесплатно је заправо помогла моја изузетно негативна рецензија на Гуглу. 

Тако да сам се продао за бесплатну регистрацију свих возила која тамо региструјем до краја године, а за узврат да обришем негативну рецензију.

Ето, има неке вајде и од ових новотарија.

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@boki.64 bez da branim nekog samo bih pojasnio situaciju, bolje da broj motora niste ni upisivali jer ga ni na polisi osiguranja nema.

Pravnici koji izdaju reg. nalepnice na teh. iste zaduzuju u SUP-u i razduzuju gotove predmete koji idu u dosije vozila, ovde ste imali dopunu rucno dopisanu bez overe i verovatnocu da u SUP-u ne prihvate predmet pa bi te naknadno cimali da ides kod notara i ispravljas uz jos jednu verovatnocu da notar ne zeli da udari pecat ako je npr sluzbenik koji je overavao predmet na godisnjem. 

Desava se na zapisniku bude neka korekcija (stampac npr ne odstampa jasno neki podatak, preklopi se sa nekom linijom...) i uvek se ispravi, potpise i overi, da se izbegnu bilo kakve neprijatnosti odnosno kasnije korekcije jer kontrola iz MUP-a moze u nekim slucajevima i reg. da ponisti pa da se izbegnu bilo kakve neprijatnosti za radnike na reg. i same musterije. 

Milanov slucaj gde je sve ispisano rucno je OK ali da je nesto dopisano (da je ocigledno drugi rukopis, boja hemijske...) trebalo bi se overiti. 

Trebala je samo ljubaznije objasniti situaciju i potencijalnu neprijatnost ukoliko bi tako prihvatili, inace i pravnici mogu izgubiti ovlastenje za izdavanje reg. nalepnica u slucaju da kontrola otkrije neke nepravilnosti a svi znamo kako kod nas ide tumacenje zakona od mesta do mesta. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

@bdada Види, разумем ја о чему се ту ради, међутим то није мој проблем. Ја сам урадио оно што закон налаже и то на начин како то закон налаже. По мом схватању ове ствари, овлашћење је ту да службеница види да није дошао неки (што би рекла деца) ,,рендомац", хоћу рећи неко, ко је нашао нечију дозволу и сад хоће да региструје возило, већ неко ко је овлашћен за то. Она није ту да проверава рад нотара, да сумња у све и свакога, да чува некога и нешто, већ да заврши посао, због кога је ту. Мислим, због чега уопште  СУП мора да зна да сам ја (било ко) долазио и регистровао са овлашћењем? Како ствари стоје, ви ћете (техн. прегледи) вероватно морати да ангажујете графологе и приватне детективе, због навале превараната и неписмених нотара, хајде молим те.

Написаћу вам овде како се ова ствар (случај) завршила, али већ видим да ће запослени на мање пријатан начин научити шта је ,,Мисија, визија и политика квалитета фирме" (не, није зајебанција). То је услужна делатност, па услужи онда.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4829 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 16 minuta, boki.64 je napisao:

Мислим, због чега уопште  СУП мора да зна да сам ја (било ко) долазио и регистровао са овлашћењем? Како ствари стоје, ви ћете (техн. прегледи) вероватно морати да ангажујете графологе и приватне детективе, због навале превараната и неписмених нотара, хајде молим те.

Objasnio sam ti zbog cega, sve zavrsava u SUP-u (i pocinje) a da je navala prevaranata jeste, zaista svega ima, ovo NIKAKO NE ZNACI DA SI TI TAJ ali veruj mi svega ima. 

Kada se registracija produzava u SUP-u ovlastenje se daje na uvid, ako se produzava na teh. ovlastenje ostaje (ili kopija overena kod notara) prilaze se uz predmet i dopunjava dosije vozila. 

Moze se zavrsiti i bez, moze se izgubiti i dozvola za izdavanje nalepnica.

I za kraj jeste usluzna delatnost ali sluzi da posreduje izmedju MUP-a i gradjana da se obema stranama olaksa posao ALI "po pravilima" MUP-a, uostalom ima pravnika medju nama pa neka kazu svoje misljenje o stampanom dokumentu dopisanom rukom da li se dopuna priznaje bez overe. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja