Jump to content

Moto Zajednica

Tehnicki pregled iskustva

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Danas otišao na tehnički sa sve kukom, prvi put registrujem ovaj auto. Saznam da mi kuka nije upisana tako da sam je skinuo.

Kakva je procedura za atest kuke?

Sent from my SM-A336B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4821 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Rik ako ti se ne zuri a nemas razloga jer si sada miran godinu dana sacekaj malo, ABS hoce da ukinu saglasnost proizvodjaca a zna biti ozbiljna stavka kod nekih marki, sledece trebaju ti papiri od kuke i kuka mora imati plocicu/nalepnicu.

Ako nemas papire skini sa interneta preko brojeva sa plocice, zatim neki majstor ti napise izjavu o ugradnji, potpise se i lupi pecat. 

Atestiraj mesec dana pre isteka reg. jer posle pregleda treba uraditi teh. (mada i to mozda ukinu uskoro) pa isti teh. se iskoristi za produzenje reg. saobracajna se ne menja jer ces dobiti uverenje o ispitivanju u papirnoj formi i to je to. 

Ne zuri ustedeces. 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Danas otišao na tehnički sa sve kukom, prvi put registrujem ovaj auto. Saznam da mi kuka nije upisana tako da sam je skinuo.

Kakva je procedura za atest kuke?

Sent from my SM-A336B using Tapatalk


Užasna i skupa procedura, najbolje da sačekaš da uskoro izglasaju nov zakon po kome će ti trebati samo atest, a sada treba potvrda proizvođača da kuku smeš da ugradiš, potvrda od ovlašćenog servisa za ugradnju kuke o ugradnji, vanredni tehnički pregled i atest amss.
Potvrda proizvođača košta recimo za renault i dacia vozila 12000 di. Atest je 7000 din tehnički ko koga kako zavrne (vanredni bi trebalo da je jeftiniji od redovnog mada negde i nije), potvrda servisa o ugradnji kako ko koga zavrne i tako...

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk


  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4821 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 2 minuta, vidakn je napisao:

Bdada me pretekao

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Potezem kao Vajat Erp :lol:

Salim se, bitno je da smo napisali isto a to je da saceka malo. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1978 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Više je za temu o nerviranju, a opet vezano i za buduću registraciju...a tema je cena prenosa vlasništva.

Kako je Skarabeo otišao, tražim u mojoj dokumentaciji neki prazan kupoprodajni ugovor, i nađem kad sam ga kupio, cena prenosa bila 2.540 din. Novi vlasnik je preko "eplati" dobio cifru od 2.100 din. 2007.god, 400 cm3, pojeftinilo, super.

E sad, aj da ja ukucam podatke za Kawu er5, 1998.god. Prethodni vlasnik pre 3 god platio 1.400 din, a meni izašlo 2.970 din !!! Tri puta proveravao, ta je cena. Mašala... Japanci na ceni, jbt...

Nema veze, platio sam sinoć, ne znam šta dalje, pravo u sup, ili ? Ugovor smo overili kod notara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šta reći?, 399 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug

Situacija od pre neki dan.Oteram caletov auto na tehnicki,i pitam da li mogu da mi nasteluju svetla,kaze svakako ga stavljaju na onaj aparat za proveru svetla i mogu samo da mi kazu da li je nastelovano ili ne,ne smeju da oni sami steluju...Ko je ovde lud :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4458 postova
10 minutes ago, Nele11 said:

Situacija od pre neki dan.Oteram caletov auto na tehnicki,i pitam da li mogu da mi nasteluju svetla,kaze svakako ga stavljaju na onaj aparat za proveru svetla i mogu samo da mi kazu da li je nastelovano ili ne,ne smeju da oni sami steluju...Ko je ovde lud :stabre:

Mrzi ih u prevodu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4821 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 7 minuta, Nele11 je napisao:

o je ovde lud

Onaj ko je propisao takvo pravilo, gde da te upute kada samo tehnicki imaju regloskope (hela narodski), mozda neki servisi u Bg, Ns ali u manjim mestima jok. 

Mi imamo (kao i vecina tehnickih) regloskop koji "ne podleze novim pravilima" precizan ali niko nije zainteresovan da kupi. :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 340 postova

Nije vazno ali me bas interesuje zbog cega mi je datum na polisi za dan duzi od datuma na registarskoj nalepnici (automobil je u pitanju)?

Tako je bilo i na prosloj polisi a isto je i na novoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 382 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Kawasaki kle 500, sprint sport 49cc
Pre 6 sati, Blaza je napisao:

a meni izašlo 2.970 din

Toliko i ja platio za KLE-a(91.godište) pre dva meseca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 3 sati, bdada je napisao:

Onaj ko je propisao takvo pravilo, gde da te upute kada samo tehnicki imaju regloskope (hela narodski), mozda neki servisi u Bg, Ns ali u manjim mestima jok. 

Mi imamo (kao i vecina tehnickih) regloskop koji "ne podleze novim pravilima" precizan ali niko nije zainteresovan da kupi. :neznam:

Iz radoznalosti, da li bi onda vi mogli da u dvorištu servisa/tp iznesete taj "nepodoban" regloskop i imate uslugu štelovanja farova?

Takođe, zakonski, linija TP ne može da se koristi ni za šta drugo (servisne radnje, uslužno štelovanje, proveru trapa, šta god)? Jasno mi je da u toku tehničkog pregleda ne sme se štelovati ništa, ovo bi bilo van procesa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4821 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 2 sati, nafetS je napisao:

Iz radoznalosti

Iz radoznalosti poznajes propise bolje od mnogih kontrolora :takoje:

 

A odgovor na pitanje, kako se dvojica dogovore :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1633 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
On 27. 4. 2023. at 12:21, bdada je napisao:

Mi imamo (kao i vecina tehnickih) regloskop koji "ne podleze novim pravilima" precizan ali niko nije zainteresovan da kupi. 

 

Kakva su to nova pravila koja regloskop ne ispunjava, leba ti??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1313 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Treba znati podesiti prednja svetla. Na  nekim modelima je lako i jasno oznaceno, nekima zavuceno neoznaceno. I jednim i drugim mehanizam za podesavanje svetla moze biti zaglavljen, narodski receno zapeklo. Plastika krta, puca kad se vijak pomera. I eto vise stete nego koristi.

I ko je onda kriv i ko bi bio obavezan da nadoknadi stetu na svetlu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4821 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 9 sati, zaludan je napisao:

 

Kakva su to nova pravila koja regloskop ne ispunjava, leba ti??

Rezultat inteziteta na novom izlazi na digitalnom ekranu a nas stari ima analogni pa se ne moze etalonirati i jos neka sitna razlika ali se ne secam tacno sta (pa su i ove sa digitalnim menjali) inace je poenta price ovo sto  @ser kaze, predsednik asocijacije teh. pregleda koji nema teh. nego prodaje opremu za iste. 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Ne znam dal je za smejanje,nerviranje ili da covek stavi prst na celo i pita ko je ovde lud. 

Naime,kupismo motoric proizveden 2021, od prvog vlasnika,registrovan,star 10 meseci u februaru 2022.Odmah uradjen prenos,nova saobracajna,posle dva meseca produzena registracija.Danas doslo vreme za registraciju i prvi tehnicki pregled.Sve ok samo mora nova saobracajna :stabre: Pa ne mogu da verujem,imas ispred sebe svu dokumentaciju za registraciju i nesto sjebes.Poredim podatke sa lista za prvu registraciju i danasnju potvrdu o produzetku rege,jedino nalazim odnos snaga/masa,na prvom pise 0,050 a na drugom .05.Brat nervozan zbog ovoga nije ni pitao zbog cega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2333 postova
  • Motocikl: Motora bez

Odveze lik u Mirijevo Stroma na tehnički. Na njemu sve fabrika. 

Lik uzeo lampu i gleda unutar auspuha. "šta gledaš to"? 

Kaže da vidim da nije otvoren auspuh. 

Kaže mu lik šta ima da gledaš, fabrički auspusi. 

"A šta ja znam da nisi ti vadio nešto" 

Sledeća scena, kaže   poklopac kočione tečnosti skidam. 

"ništa, skini,al ćeš posle sve morati da platiš ako nešto zajebeš". 

Tuc muc, kako, ja moram. 

Lik kaže aj zdravo, mnogo izvodite, ode u Rakovicu na tehnički, sve završi ni kofer nije skidao. Kakva kočiona kakvi bakrači i lampa u auspuh. 

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Honda Transalp 600
Ne znam dal je za smejanje,nerviranje ili da covek stavi prst na celo i pita ko je ovde lud. 
Naime,kupismo motoric proizveden 2021, od prvog vlasnika,registrovan,star 10 meseci u februaru 2022.Odmah uradjen prenos,nova saobracajna,posle dva meseca produzena registracija.Danas doslo vreme za registraciju i prvi tehnicki pregled.Sve ok samo mora nova saobracajna :stabre: Pa ne mogu da verujem,imas ispred sebe svu dokumentaciju za registraciju i nesto sjebes.Poredim podatke sa lista za prvu registraciju i danasnju potvrdu o produzetku rege,jedino nalazim odnos snaga/masa,na prvom pise 0,050 a na drugom .05.Brat nervozan zbog ovoga nije ni pitao zbog cega.

I meni su pravili problem isto zbog toga, na kraju sam otisao na tehnicki na koji su to pogresili i naterao ih da mi plate novu saobracajnu jer tu nije nikakva moja krivica ili greska. Probaj isto uspeces sigurno bez mnogo muke


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1712 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 31 minuta, vojinsb je napisao:


I meni su pravili problem isto zbog toga, na kraju sam otisao na tehnicki na koji su to pogresili i naterao ih da mi plate novu saobracajnu jer tu nije nikakva moja krivica ili greska. Probaj isto uspeces sigurno bez mnogo muke


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ma jok,nije poenta u tome,prvu saobracajnu je dobio prvi vlasnik,ovu sad burazer,sad je i bio prvi tehnicki.Nebitno,kupis nov (da,  nov motor iz salona), i tu prvu saobracajnu ne urade kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7099 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Tako sam ja prošao, nova saobraćajna iz supa, dobijena u februaru pri prepisu vozila, i posle u martu na tehničkom utvrde da ne valja zbog one nebuloze sa osovinama, nije mesec dana trajala i opet plaćaj novu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja