Jump to content

Moto Zajednica

Auspuh za MZ-a!

Recommended Posts

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Ljudi morate se odluciti za sta cete koristiti motor (trke ili obicna voznja) pa tek onda da pricamo o auspuhu Auspuh mora da prati vremena otvaranja izduvnog i protocnih kanala duzina prednje ravne cevi pa ugao prvog konusa pa precnik ravnog dela pa zadnji konus pa duzina zadnje ravne cevi i nakraju ukupna duzina celog auspuha Nije tek tako stavio sam rezon i motor nece da ide Ima stvari pre auspuha koje su vazne da bi sve radilo kako treba Nije ni cudo da fabricki je najbolji na nedoradjivan cilindar kad su ljudi njih dva uparili (proracun auspuha je za ta vremena kanala)0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

predlazem ponovno niklovanje... jer ce ovo od kise da korodira vrlo brzo :(

 

bas tako nikal ima da otpadne.. posle ovakvog postupka.. 1ups.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Probao nešto moj drugar Paja, (na forumu Gong (a što Gong ne znam ni ja)) tamo kod njega u firmi, sutra treba da probam pa ako radi biće farbanja a ako ne, šalili smo se :lol: ,ne košta nas ništa, a bio stvarno začepljen :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Probao nešto moj drugar Paja, (na forumu Gong (a što Gong ne znam ni ja)) tamo kod njega u firmi, sutra treba da probam pa ako radi biće farbanja a ako ne, šalili smo se :lol: ,ne košta nas ništa, a bio stvarno začepljen :neznam:

 

Javljaj rezultate.. 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ako je potpuno zacepljen, postoje 3 scenarija,

prvi-mozda uz guru magiju uspe a odgori,

drugi- otvori se i iskoristi deo do izlaznog konusa i spoljasnji omotac, a na kraju se stavi druga prigusnica

treci- napuni se trinitrotoluen-om (TNT) i potpali se da "odgori" jos malo, pa se naruci ili napravi novi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Ispravite me ako grešim ali mi se čini da je King imao isti problem sve dok Bokilic nije izbušio veću rupu.

 

Seća li se neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1063 postova
  • Lokacija: st banovci
  • Motocikl: mz

Djenka ako je ceo odgoreo speri ga vodom ona ce isprati sve komore i trebao bi da radi kao sto je i radio Ali moze postojati jos jedan problem da ako je mala privreda da u sagorevanju (vidim da ste dodavali kiseonik da je se neka komora iskrivila od temperature) pa mu negine rasturanje probaj sve kombinacije pa ces videti sta ti je raditi0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Ispravite me ako grešim ali mi se čini da je King imao isti problem sve dok Bokilic nije izbušio veću rupu.

 

Seća li se neko?

 

da bas isti problem!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Djenka ako je ceo odgoreo speri ga vodom ona ce isprati sve komore i trebao bi da radi kao sto je i radio Ali moze postojati jos jedan problem da ako je mala privreda da u sagorevanju (vidim da ste dodavali kiseonik da je se neka komora iskrivila od temperature) pa mu negine rasturanje probaj sve kombinacije pa ces videti sta ti je raditi0takoje.gif

 

e ako bude radio kao i pre onda ne valjaaaaaa.. 1lol.gif0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ispravite me ako grešim ali mi se čini da je King imao isti problem sve dok Bokilic nije izbušio veću rupu.

 

Seća li se neko?

 

I Vuja 032 je imao slican problem sa novim auspuhom ( mala privreda ), njemu se otkacila neka pregrada u auspuhu, otisla skroz nazad i zatvorila izduv. Problem resio sa busilicom !

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/16620-auspuh-za-mz-a/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 381 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Suzuki GS500E

Nisam nikad ni posumnjao da je standard auspuh najbolji za MZ.Danas sam namontirao i probao moj (kaljeni) auspuh.

 

 

iANZZ_10122011072.jpg

 

Posle vožnje magistralom ka Paraćinu do Borske raskrsnice i nazad, utisak je da to nije onaj motor od jutros ili juče :lol:

Meni se čini da bolje radi u svim režimima obrtaja a siguran sam (digitalni kilometar sat dokazao) da je maksimalna brzina veća za desetak kilometara (ranije jedva 119 km/h, a danas 127,3 km/h).Ja sam zadovoljan, još kad budem promenio ovu ogromnu zadnju gumu sigurno će biti još bolje.Dok sam pravio puš pauzu ispred kuće, i razmišljao kako da ga malo ulepšam (a para za farbu naravno nema), eto meni komšije sa flašicom crne bronze za ćunkove :lol: .Ne košta ništa, njemu preteklo a meni dobro došlo.Na slici to mnogo lepo izgleda a nije baš tako lepo ali je auspuh lepši nego onako nefarban.

 

 

rmgul_10122011073.jpg

 

Ja sam sebe ubedio da je standard auspuh najbolji za MZ, ali ovaj će morati da potraje dok ne zaradim neku paricu i kupim nov auspuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4132 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

NfZLW_10122011073.jpg

 

Ja sam sebe ubedio da je standard auspuh najbolji za MZ, ali ovaj će morati da potraje dok ne zaradim neku paricu i kupim nov auspuh.

 

Mnogo dobro izgleda!! 0takoje.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Kako sam samo ispao gluuup... :lud:

Svi ste upoznati sa celom pricom, znate da sam kupio motor od Fruskogorca itd... Kad sam ga kupio sve je bilo na svom mestu samo mi je auspuh nekako odudarao od cele price (bio je malo izgrecan i onaj deo gde je prigusivac je bio druge boje) i to mi se nikako nije svidjalo! Ceo motor kao bombona, prefarban, sija se, a auspuh stari... I posto je tu bio 18ti rodjendan dobilo se nesto novca i ja odlucim da kupim novi auspuh! Narucim iz kataloga od Gabora i izadje me 45 e (40e + 5e putarina). Kad sam stavio auspuh motor se preporodio (izgled)! Auspuh niklovan, sija se, dugacak koliko bi i trebao biti, ma odlicno izgledao! Onaj stari prodam Vukasinu A. posto je njegov bio zagusen.

I sve je to super izgledalo tako celih 3500 km... E tad sam shvatio koliko sam ispao glup! :aha: Motor nema snage ispod 4000 o/min - jedva ide! Sa suvozacem (ili suvozac-icom :D ) ne moze preko 90-100 km/h, a kad sam sam i kad je vetar povoljan doguram do nekih 110 km/h! Nije mi bilo jasno sta je desava.... :zbunjen: Prvo sam posumnjao na paljenje pa na karike pa na svasta nesto, dok moj tata nije dosao sa posla probao motor i odmah rekao auspuh ti je zagusen... Aj bas da vidim! Ja odem u radionicu, zamenim auspuh (stavim neki stari od jednog MZ-a sto ga imamo u rezervi)i probam! :moto3: DRUGI MOTOR! :care: Tata se samo smeje... :nanana: A jaaaa... >:( Poludeo sam!

Auspuh smo odmah pod brusilicu, isekli ga zapalili i ostavili... Sad vozim ovaj stari koji je duplo ruzniji od onog prvog koji je bio "ruzan"! Ali vise mi uopste nije bitno kako izgleda sad mi je bitno kako radi! Motor ide 130 km/h (nesto malo preko...) tata mi je merio Kawasakijem (isao pored mene) u slucaju da moj sat laze. I pokazalo mu je na satu 130! Snage ima neuporedivo vise, dvoje vuce mnogo lakse, ma prezadovoljan sam! :moto3: Samo sam shavtio koliko sam glupo razmisljao ("Da bude lepsi...").

Ali posto moj tata ima resenje za sve probleme koji se ticu MZ-a vec mi je predlozio sta cemo uraditi... :D Izvadicemo sve pregrade i prigusivac iz starog originalnog i prebaciti u cev od ovog "lepog", povariti sve i zatvoriti ga... E to ce onda biti to! Bice i lep i funkcionalan! A taj "lepi", to sam zaboravio da kazem, nema ni jedne pregrade do prigusivaca a trebao bi da ima! A prigusivac uopste ne izgleda kao na originalnom! Ma strasno... Ne znam kako je uopste i isao.

Uglavno ja sam se razocarao u novi auspuh pa vam savetujem ako neko bude imao nekih problema sa auspuhom da u sirokom krugu obilazi novi i da potrazi originalan sa nekog starog MZ-a (pa nek bude i ruzniji) :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Nidžo, drago mi je da si ti tvoju školu platio neuporedivo manje nego ja moju...:'( Sa srećom da se vozaš!!! :zdravo::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Nemoj da seces auspuh dok ne proveris da nije zapusen... prokrstari ima negde gde je Vujo032 imao isti problem!! Greota je upropastiti novu stvar ako nisi otklonio sve greske!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 172 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2012 Triple Black

Nemoj da seces auspuh dok ne proveris da nije zapusen... prokrstari ima negde gde je Vujo032 imao isti problem!! Greota je upropastiti novu stvar ako nisi otklonio sve greske!!

Ma nije to... Video sam sta je Vujo 032 imao. To sam odmah pogledao ali nije bilo to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja