Jump to content

Moto Zajednica

Udari me covek juce na gazeli...

Recommended Posts

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Srbija,Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic

Pozdrav ljudi, drago mi je sto sam ostao medju vama ovde...e pa da krenemo, juce oko 18.00, mozda i 18.30h sam imao udes na gazeli kad sam se vracao sa posla iz pravca Zemuna. Naime vozio sam izmedju leve i desne trake polako i provlacio se veoma oprezno, i na samom ukljucenju na gazelu kod Sava Centra, odlucim da se vise ne provlacim i da se prestrojim u levu traku, jedan covek iz leve trake me je spazio i pustio da se umuvam ispred njega. I samo sto sam krenuo da vozim levom trakom, paralelno sa mnom spazim citroen cini mi se picaso, crne boje sa upaljenim levim migavce. Posle toga u delicu sekunde on je agresivno presao u moju traku i udario me, vrata vozaca su udarila u moj koroman i sljustio me pored bankine....motror je ostao kod bankine a ja sam preleteo jos nekih 2-3 metra i udario desnim laktom, dlanom, kukom i glavom od asfalt (hvala Bogu te izmislise opremu, nosio sam kacigu, rukavice,jaknicu sa protektorima i neke voskirane farmerke koje sam bas namenski kupio zbog asfalta)...kad sam pao u prvom trenutku nisam nista osecao i mislio sam da mi nije nista, odmah sam ustao, ljudi iz kola koji su me oborili su istrcali poceli da se hvataju za glavu uz pitanja: Da li si dobro, da li si dobro, hoces da te vozimo u bolnicu? A ja zaboravio da skinem kacigu valda od soka pa sam im odgovarao kroz nju ali me sigurno nisu culi  :D Kad posle 20ak sekundi nailaze saobracajci i nastaje totalna frka, bukvalno su na brzaka napravili zapisnik i pitali nas ponaosob sta se desilo i to su zapisali. Onda su nas terali odatle zato sto smo blokirali levu traku, i ja sta cu odem do motora i pokusam da ga podignem, i u tom trenutku pocnu noge da mi klecaju i padnem na dupe. Ovi iz kola 2mladica i jedna devojka su mi podigli motor i sakupili delove  (desni migavac, desni tegic, desni fudaster i plastiku koja prekriva levu stranu motora i akumulator) i stavili mi u ranac koji sam sve vreme imao na ledjima. muirija je njihov auto pretresla i onda ih spakovala u isti i oterala sa auto puta a ja sam posto sam odbio da me voze u bolnicu onako sav zamantan odvezao taj motor kuci. Ne znam ni sam kako sam vozio ali znam da mi se vrtelo u glavi i da mi je bilo muka. Kad sam stigao kuci pozlilo mi i pocela da me boli glava i kuk...Cale i keva se poludeli, strpali me u kola i u urgentni... Tamo su me veoma brzo primili, ultrazvukovi, rentgeni, vadjenje krvi i sva moguca ispitivanja su izvrsili na meni i onda me ostavili na opservaciju do 01.00h. Ovom prilikom bih zeleo da se jos jednom zahvalim "uff" sa foruma sto je bukvaslno u roku od 15min dosao u urgentni kad je cuo da sam pao i ostao sa mnom sve dok me nisu pustili.

Frapantan podatak sam dobio od direktora urgentnog centra koji mi je inace prijatelj i koji me je licno pregledao a to je da sam ja juce bio 106-i povredjeni sa motora  ??? ??? ??? :o :o nisam mogao da verujem ali je covek bio bas besan i ljut na moje roditelje na koje je i vikao i rekao sta ce se desiti ako mi uzmu motor..jbg

Da ne duzim dalje, konstatovakli su mi da nema preloma nego sam se samo ugruvao i da imam blagi potres mozga, sad momci nema nista od voznje, moram da mirujem i lezim i pijem neke glupe analgetike. Izvinite ako sam neki detalj izostavio ili sam konfuzno pisao, malo me boli glava pa pisem na pauze.

 

POZDRAVLJAM VAS SVE I POLAKO VOZITE LUDACI SU OKO NAS !  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Uf...dobro si ti prosao. Iskreno, ja sam prvo i pomislio na potres mozga kad si opisao kako si se osecao. Dobro je da nije nista ozbiljnije.

Uzas je voziti po takvoj guzvi, ja se svaki put najezim i samo gledam kako da se izvucem odatle...al kad nema druge...

 

Drz se i leci se i nedaj motor!!!  ;D :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

crveni motor?

 

ako jeste, onda sam prosao pored tebe par trenutaka pošto si se spakovao i seo na motor ... bio sam sa druge strane puta te nisam mogao da pridjem ništa bliže ...  :-\ ...

 

jbg ... obaraju nas svakim danom, bitno je da si živ i koliko kapiram zdrav. pokao zaleči sve to ... i motorče ... pa opet na ulicu ... !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Dobro je, gadan pad, sreca da si imao opremu, bukvalno ti je spasla zivot!

Imao sam ja identicnu situaciju na gazeli samo sto me je lik u poslednjem trenutku izbegao kad sam svirao.

Kod takvih situacija praktikujem da legnem na sirenu cim vidim da neko namerava da se prestroji.

 

Odmaraj se pa u nove pobede!

 

Pozz  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Srbija,Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic

Jeste, crveni motor  ;) proslo je dota motora ali nisam bas bio u stanju da obratim paznju na sve, dace Bog da se sretnemo na nekom okupljanju a ne na asfaltu, u lezecem polozaju  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Srećne ti rane junačino!

 

Svima nama se slične stvari događaju svakodnevno, ta prestrojavanja su najgora, izgleda da si mu došao u "mrtav ugao" ili je budaletina mislila da će brzo da te iseče....pa mu kao "krivo" posle....užas od stoke na drumovima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

Jeste, crveni motor  ;) proslo je dota motora ali nisam bas bio u stanju da obratim paznju na sve, dace Bog da se sretnemo na nekom okupljanju a ne na asfaltu, u lezecem polozaju  ;)

 

:da ... mada ... tu sam bio oko pola 17:30 ;)

 

ma bio sam ja dosta dalje tj dolazio sam iz pravca gde su murkani ostavili kola sa parkinga, nije bilo ni teoretske sanse da ti pridjem, zastao sam samo da vidim sta se desava, ali si maltene sedao na motor a murija odlazila pa reko ... sve je ok ... nastavicu ...

 

 

samo ti odmaraj ... i prezdravi ... i bice još puno voznji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Srbija,Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic

Srećne ti rane junačino!

 

Svima nama se slične stvari događaju svakodnevno, ta prestrojavanja su najgora, izgleda da si mu došao u "mrtav ugao" ili je budaletina mislila da će brzo da te iseče....pa mu kao "krivo" posle....užas od stoke na drumovima.

Hvala, hvala  ;)

Nego ja sam bio paralelno sa njim u svojoj traci , da je samo pogledao njegov levi prozor od vrata, video bi da je tu motor, crveni, koji sija i dg je 2m, pa da mu jeb** mater video bi me i slep covek...

Mada vidim ja da auto industrija dzabe pravi ove prozore, mislim sta ce nam to  ??? ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Sirena (i to jaka) je iz raja izašla!

 

Izgleda je sirena jedina šansa da se iz takvih (ne)prilika izvučemo čitavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1668 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Sreca u nesreci da je oprema odradila svoje do poslednje ulozene pare, pa mi je drago sto cemo se negde sresti i druziti, i da ti mantanje u glavi sto pre prodje.

 

A za ostale VAZAN SAVET, kad padnete i u soku ste ni pod tackom razno nemojte da hvatate motor i nastavljate dalje jer zbog potresa mozga il unutrasnjeg krvarenja mozete da se slozite vec u sledecem trenutku u kom necete moci da kontrolisete pad!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Zao mi je da ti se desio pad. Ipak, budi srecan da nisi prosao gore. Veliki gradovi su veoma opsani za motoriste. Nikada se nezna ko je sledeci i pod kakvim okolnostima. Na tebi je da se potpuno pridrzavas svih bezbednosnih faktora i da ih uvazavas i primenjujes, pocevsi od obuke, opreme, postovanja saobracajnih propisa, nekonzumiranja alkohola, droge i sl. cime si stepen opasnosti sveo na najmanju mogucu meru i na ono sto definitivno od tebe ne zavisi. Ostalo je lutrija: da li je neko drugi napravio saobracajni prekrsaj pa tebe zakaci ili ne, da li su uslovi voznje ovakvi ili onakvi, kakav je kolovoz, kakva je tehnicka ispravnost tvog vozila...incidentne situacije itd itd.

 

ps. meni se juce u Valjevu desila incidentna situacija (drugi put ista za sezonu), da mi je proklizao prednji tocak koristeci kocnicu, na asfaltu koji je imao peska na sebi. To npr ja ne mogu da predvidim ili da se "osiguram" od toga. To se jednostavno desi ili se ne desi. Srecom te nisam pao. Isao sam relativno sporo, zaustavljao sam se pre jedne raskrsnice i - hop! Inace na srecu jos ni jednom nisam pao sa motora za godinu dana bajkerskog staza iako sam bio u mnogim situacijama. U velikim gradovima kao ucesnik saobracaja, po kisi, pri velikoj brzini, skoro sam sve situacije testirao. Ne mogu da kazem da li ce se pad desiti ili ne. To niko ne zna. Zivi bili pa videli.

 

Zelim ti uspesan oporavak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Sve je dobro sto se dobro svrsi.

Mnogo srece u nesreci.

Odmaraj sto vise nekoliko dana-na uboje hladne obloge....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

jel su ti se bar javili ti sto su te udarili da te pitaju kako si itd....

bitno je da nisi nista vitalno povredio,,nek se ti oporavis a motor ces polako da sredis,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

nesto zam zenuo odgovor. Ne secam se tacno vremena kada se to desilo, ali sve stoji u zapisniku policije. Jos ne verujem da sam bas omasio 1h  :-\ :-[

 

Jesi, jesi...  ja sam stigao na Vidikovac u 18:00 i otpravnica mi kaze: "Oboren ti neki bajker na gazeli pre pola sata". Video te neki vozac sa 89-tke pa mi je bilo lakse kad rece da si ustao.

 

Brz oporavak ti zelim, a neodgovorne ljude vise i ne mogu da komentarisem ! 

 

 

@ Uff

 

Svaka cast majstore, tako se radi !!!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Juce sam cuo za to (ali bez mnogo detalja pa nisam hteo da otvaram temu), devojka sto mi je rekla je videla samo motor, ne i vozaca, tako da smo se zabrinuli... drago mi je da se (ipak) dobro zavrsilo!!

 

Lepo i brzo da se oporavis!  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Druze,bitno je da si prosao bez bitnijih posledica.Motor ces vec srediti/kupiti drugi,nebitno.Zelim ti brz oporavak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

E, od te gazele mi je muka majke mi. Hiljadu puta bih do sada isao u HR ali mi je uzasan osecaj kad pomislim da treba da prodjem gazelom. Druze, samo polako nam se oporavi i nedaj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Ako imaš nalaz lekara da si pretrpeo potres mozga to možeš sasvim pristojno da naplatiš od osiguranja pošto se potres tretira kao invaliditet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Srbija,Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic

Hvala Vam svima na lepim zeljama i brzom oporavku. Bice brz posto nije nista strasno, blagi potres mozga ce proci, jedino sto me boli je desni kuk i malo su pocela ledja da me bole, mada i to ce proci  ;)

 

bokilic @  Ljudi sto su me oborili naravno da nisu zvali da pitaju  :)

vulekawasaki @ mi smo se i upoznali ako se secas, bio sam sa uff-om na parkingu kod Idea-e on je vozio hondu cb500 crnu a ja onog raspalog keewaya  :D

Ljudi narednih dana cu verovatno biti po ceo dan a i noc na forumu  ;) pomozite mi da mi vreme brze prodje  ;)

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Nedaj se covece,brzo ces ti opet krenuti u nove voznje.Nego i ja sam primetio da me slabo primecuju ostali ucesnici u saobracaju.Pre neki dan dva automobila umalo da me zakucaju.mislim vozim polako,postujem saobracaj,gledam sve oko sebe al dzaba kad oni negledaju.Vide me tek kad su vec blizu mene.Jednog dana ima tako nekog da zaustavim i da ga isprebijam,pa da ga pitam dal me vido il nije. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja