Jump to content

Moto Zajednica

Udari me covek juce na gazeli...

Recommended Posts

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

Brz oporavak ti zelim... A sto se tice toga da nas ne vide to stoji, zato ja ubrzo stavljam neki otvoren rucno pravljen puff, jer pored toga sto nas ne vide oni nas i ne cuju jer su nam auspusi tihi, e kad im probijemo usi ima da nas cuju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ne znam kako si ti uspeo da ga ne vidis, pa sta sve ja radim po saobracaju sa skuterom 50ccm i nista mi nije...  Fali ti iskustvo a evo ti jedan savet: uvek gledaj da imas sliku u glavi gde je ko oko tebe. Ne mozes samo tako da zveras pravo i mislis opusteno vozim.  Automobili su tvoji neprijatelji, hoce da te udare. Izbegavaj ih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Srbija,Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic

Ne znam kako si ti uspeo da ga ne vidis, pa sta sve ja radim po saobracaju sa skuterom 50ccm i nista mi nije...  Fali ti iskustvo a evo ti jedan savet: uvek gledaj da imas sliku u glavi gde je ko oko tebe. Ne mozes samo tako da zveras pravo i mislis opusteno vozim.  Automobili su tvoji neprijatelji, hoce da te udare. Izbegavaj ih.

 

Brate, bez da se ljutis...ti nisi bio bio na mom mestu i ne mozes da procenjujes koliko imam iskustva, a i vidim da nisi bas lepo procitao moj post. Ja jesam video taj auto ali je on u delicu sekunde i veoma velikom przinom uleteo u moju traku i pokosio me...Nisam mogao da reagujem a i nije bilo vremena i nisam imao gde da pobegnem...  ;)

 

P.S. Imam ja jedan drugarski savet za tebe posto se hvalis da svasta radis sa skuterom od 50ccm a on glasi : Pazi se i ne glupiraj se bas tako  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW R1100GS

Gazela Gazela

mozda je bolje da se pravi malo dalji krug preko brankovog nego po onoj njivi sa malim motorom :)

 

Odmori mozak pa u nove pobede...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova

Nadam se da ces se brzo oporaviti. To sto si opisao u prvoj poruci su klasicni simptomi blagog potresa mozga (mucnina...). Ne znam da li bi trebalo non stop da gledas u PC, ili da se ipak malo vise odmaras (blejis, dremas).

 

Kad vozim izmedju automobila, ako posumljam da me ne vide, cesto svirnem iz predostroznosti. A cesto posumljam da me ne vide :)

 

btw. jel su se smirili roditelji?

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

velika je sreca da se sve tako zavrsilo i hvala Bogu da je tako. uz sve savete koje su i drugi dali (a saveti ovde upuceni su namenjeni svima koji citaju, ne samo ili uvek tebi). velika je stvar sto si i ti i svi drugi podelili to svoje neprijatno iskustvo sa nama ovde na forumu jer "na greskama se uci". meni se desila slicna situacija pre neki dan u bulevaru kod tasa. pickup je u delicu sekunde odlucio i uradio prelazak iz leve u desnu traku kojom sam se ja uredno kretao. sreca isao sam dosta sporo (prakticno leva traka je cela stajala a desna bila prazna pa sam tako nesto i ocekivao). u svakom slucaju samo sam se naslonio na njega, nisam pao jer je i on na moju svirku odmah ukocio. ja sam i tada ali i od ranije svestan jedne cinjenice: sa pozicije motoriste nista se ne "podrazumeva". npr. eto logicno bi bilo pomisliti da kad vozis pored njegovog levog prozora on ce te videti pre nego zamahne da uleti levo. medjutim, na toj poziciji na kojoj pretpostavljam da si bio on moze da te vidi samo perifernim vidom ili ako direktno okrene glavu bas da pogleda levo. e sad posto je on ocigledno vec dobio ideju da ce da uleti u levu traku, on je sto posto gledao u retrovizor a to znaci da je fokus bio na onome sto je iza njegovih kola a ne pored kola. kada covek sa odredjenom idejom usmeri/cilja pogled u jednu tacku (npr. u spoljno ogledalo) onda u tom trenutku prirodno slabi ili se potpuno iskljuci periferni vid. sta ja radim. postoje pozicije gde te vozac 95% mora videti (100% ne postoji cak i kad mu sedis na haubi  :D). znaci, kada sam iza njegovog auta u njegovoj traci ja se lelujam (sa upaljenim dugim svetlom) po celoj traci. znaci prolazim od njegovog desnog spoljnjeg, preko unutarnjeg do levog spoljnjeg retrovizora. znaci nikada ne vozim po jednoj crti. to proizvodi dva efekta u zavisnosti od tipa vozaca kola. nekoga to beskrajno nervira (sta se ovaj ku.ci :) ) nekoga to isprepada. u svakom slucaju pobudis neku emociju u njemu koja ga natera da misli o tebi a ne samo da te vidi. mnogi te vide i zaneti svojim mislima zaborave da su te videli. drugo, kada ulazim u obilazenje tj. kada u sustizem vozilo u susednoj traci, to radim tako da se iz pozicije gde me on vidi (udjem u njegovo spoljno ogledalo) sto vise potom udaljim od njega i sa kocnicom na gotovs dolazim do njegovog zadnjeg tocka i trazim njegov pogled ili bar polozaj glave u njegovog spoljnjem ogledalu. cesto i svircam. a onda kad procenim da je miran (da nece levo/desno) gas i sto pre odskocim bar za pola motora ispred njega. znaci nikada ne vozim uporedo ni sa kim pa ni sam drugim motorom. generalno to je u gradu uvek moguce. ili sam iza (da on moze da udje ispred mene) ili sam malo ispred (ako je bilo bezbedno da ga sto brze prodjem). i tu se osecam najsigurnijim.

 

odmaraj i skupljaj snagu. mi smo tu svakako. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Hiljadu puta bih do sada isao u HR ali mi je uzasan osecaj kad pomislim da treba da prodjem gazelom

 

Imaš i Ostružnički most.

 

ali je covek bio bas besan i ljut na moje roditelje na koje je i vikao i rekao sta ce se desiti ako mi uzmu motor

 

Nisam ovo najbolje razumeo. Šta je hteo da kaže doktor? Da ti više ne daju motor?

 

Odmaraj, sa potresom mozda nema zezanja, a kada se oporaviš, popravićeš motor. Za nošenje opreme sve pohvale, a i ovo je očit primer koliko ona može da zaštiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Ne znam kako si ti uspeo da ga ne vidis, pa sta sve ja radim po saobracaju sa skuterom 50ccm i nista mi nije...  Fali ti iskustvo a evo ti jedan savet: uvek gledaj da imas sliku u glavi gde je ko oko tebe. Ne mozes samo tako da zveras pravo i mislis opusteno vozim.  Automobili su tvoji neprijatelji, hoce da te udare. Izbegavaj ih.

 

Brate, bez da se ljutis...ti nisi bio bio na mom mestu i ne mozes da procenjujes koliko imam iskustva, a i vidim da nisi bas lepo procitao moj post. Ja jesam video taj auto ali je on u delicu sekunde i veoma velikom przinom uleteo u moju traku i pokosio me...Nisam mogao da reagujem a i nije bilo vremena i nisam imao gde da pobegnem...  ;)

 

P.S. Imam ja jedan drugarski savet za tebe posto se hvalis da svasta radis sa skuterom od 50ccm a on glasi : Pazi se i ne glupiraj se bas tako  :)

 

Eee brale moj, niko se ne hvali i niko se ne ljuti, nisi dobro razumeo. Samo sam ti preneo da nisi naviknut na saobracaj jos uvek i da treba da naucis da predvidjas situacije.

Drugo, izgleda da si se malo zeznuo, na gazeli u to vreme je saobracaj uzasan i ogromne su guzve tako da mislim da ljudi nisi isli vise od 10km/h, pa kako je onda mogao da se "munjevitom" brzinom prebaci u tvoju traku, nema on mlaznjake na bokovima.

Za tip ti hvala od srca al' ne treba mi neko ko se slupao da mi daje savete.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

@ zekazmaj na brankov pa da ti neko otvori vrata da istrese pixlu kao onom momku skoro koji je proleteo kroz njihov zatvoren porzor :)  zajebano je svuda u bg

 

@ Milosmtt to sto je neko pao ne znaci da nezna da vozi,cak sta vise on je strucniji za davanje saveta jer ima iskustva u padanju i svesniji je mogucih posledica jer ih je na svojoj kozi i kostima osetio-oni koji su pali znaju o cemu pricam

 

a ti se vlado zali da te boli sve i svasta pa neka te devojcica neguje po ceo dan i nezaboravi nesmes da se pomeras mnogo pa ona mora sve da radi.. i onda (kao sto ti vec deki59 rece) je sve dobro kad se dobro svrsi  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Srbija,Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic

Hiljadu puta bih do sada isao u HR ali mi je uzasan osecaj kad pomislim da treba da prodjem gazelom

 

Imaš i Ostružnički most.

 

ali je covek bio bas besan i ljut na moje roditelje na koje je i vikao i rekao sta ce se desiti ako mi uzmu motor

 

Nisam ovo najbolje razumeo. Šta je hteo da kaže doktor? Da ti više ne daju motor?

 

Odmaraj, sa potresom mozda nema zezanja, a kada se oporaviš, popravićeš motor. Za nošenje opreme sve pohvale, a i ovo je očit primer koliko ona može da zaštiti.

 

Ne, ne, pogresno si razumeo, rekao je da mi ne kupuju motor posto sam pre godinu i po imao pad sa tudjeg motora i polomio drugo rebro i imao neke komplikacije i isto sam kod njega zavrsio, pa je savetovao moje roditelje da mi nikako ne kupuju motor, ali sta da radim kada je to bilo jace od mene. VOLIM MOTORE I CEO ZIVOT CU BITI NA DVA TOCKA!

 

A sto se tice opreme bez nje ne idem ni do prodavnice, po +40 sam nosio jaknicu,rukavice kacigu i farmerice, znaci opremu nosim UVEK a i uff je rekao da ce licno da me prebije i oduzme motor ako me bude video da ne nosim opremu, pa necu da ga ljutim nezgodan je kad se naljuti  ;)

 

Oprema mi je losa ali ipak je zavrsila svoj posao, jaknica 2 wheels, rukavice revolution ali zato kaciga suomy  ;D

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Srbija,Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic

@ zekazmaj na brankov pa da ti neko otvori vrata da istrese pixlu kao onom momku skoro koji je proleteo kroz njihov zatvoren porzor :)  zajebano je svuda u bg

 

@ Milosmtt to sto je neko pao ne znaci da nezna da vozi,cak sta vise on je strucniji za davanje saveta jer ima iskustva u padanju i svesniji je mogucih posledica jer ih je na svojoj kozi i kostima osetio-oni koji su pali znaju o cemu pricam

 

a ti se vlado zali da te boli sve i svasta pa neka te devojcica neguje po ceo dan i nezaboravi nesmes da se pomeras mnogo pa ona mora sve da radi.. i onda (kao sto ti vec deki59 rece) je sve dobro kad se dobro svrsi  ;)

 

E moj Marko, veoma rado poslusam tvoje savete  :D, ne brini trudi se ona, oz mene je stalno  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Srbija,Beograd,Vozdovac, Brace Jerkovic

druze moj ajde da ti brzo zarastu rane i da tebi bude dobro pa se javi da sklapamo taj motor!!!pozdrav od mene i8 da brzo prezdravis!

 

Hvala brate, hvala  ;)

Svakim danom  sam sve bolje i bolje, jos me malo stopalo boli kad hdam ali nista strasno tako da se moze reci da sam sada super  ;)

POZDRAV

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja