Jump to content

Moto Zajednica

TET - Trans euro trail

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 710 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer
10 minutes ago, Gliga said:

Nemam sada rutu ispred sebe. Ako idete do Kapetanovog jezera iz praavca Velje Duboko računajte da je ove zime put solidno oštećen. Mnogo ljudi se žali. Ne znam da li su u međuvremenu sanirali.

 

@makikt

TET ide preko Bjelasice, praktično od Komova do Biogradskog jezera. Možda i najlepša deonica. I slažem se da Sinjajevinu treba uvrstiti u svaku poštenu vožnju u CG :)

Zbunio si me Gligo, evo sad ponovo gledam TET MNE, ne ide preko Bjelasice.

Znam tu rutu od Biogradskog jezera do Komova, vozila sam ali nije deo Tet-a koliko ja vidim.

Skinula sam evo sada ponovo rutu sa sajta, nema Bjelasice.

 

Što se tiče puta od Velje Dubokog do Kapetanovog jezera jeste bio u očajnim stanju posle zime, gotovo neprohodan.

Popravljan je nedavno ali je to još uvek daleko od stanja kakav je bio prethodnih godina.

Posle popravke dva puta sam se spustila tuda, od Kapetanovog jezera ka Velje Dubokom, ali se nisam još uvek pela, ne stigoh.

Očekujem da je teže i treba se pomučiti ali mislim da se može izaći.

Svakako je ta deonica uvek dosta zahtevna.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1832 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Zekova glava, skijalište, katun Vranjak i taj kraj nije Bjelasica? Onda sam nešto pobrkao. 

 

Doduše moguće i da je ruta u zadnje dve godine promenjema, od tada nisam ni gledao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 710 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer
6 minutes ago, Gliga said:

Zekova glava, skijalište, katun Vranjak i taj kraj nije Bjelasica? Onda sam nešto pobrkao. 

 

Doduše moguće i da je ruta u zadnje dve godine promenjema, od tada nisam ni gledao.

Znači ranije je bilo na TET-u?

Izgleda da je onda promenjeno.

Svakako prelepi predeli koje ne treba preskočiti, i Bjelasica i Sinjajevina.

Ima Cg puno lepih terena za vožnju i istraživanje. Evo ja tuda već neko vreme krstarim i stalno otkrivam nova mesta na koja tek treba da odem :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650, Honda Crf 300l

@Gliga  izgleda da mora da se menja ruta od Arandjalovca, onaj uspon posle jezera na Bukulji je zagradjen, izgleda da je u pitanju privatna zemlja. Drug @Palja vozio i naleteo na kapiju.

 

 

IMG-6f441061dd69391d28fc4cdb5cd06d15-V.jpg

IMG-683ca5e0e16b38da61f16ad8ac1144f6-V.jpg

IMG-e805c8735dcb92dd5056c0ccbe1cbd4b-V.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1832 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660
Pre 2 sati, nvic je napisao:

@Gliga  izgleda da mora da se menja ruta od Arandjalovca, onaj uspon posle jezera na Bukulji je zagradjen, izgleda da je u pitanju privatna zemlja. Drug @Palja vozio i naleteo na kapiju.

Bezveze. Hvala na dojavi. Ako znate neku alternativu u okolini ne stidite se da mi prijavite :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650, Honda Crf 300l

Nisam vozio, al ovo (crvena boja)  deluje kao najkrace i najrealnije.

Postoji na mapi jedan put bas iznad jezera koji jos vise skracuje, ali mislim da i to izlazi na parce zemlje od ovog drkosa sto je i stavio kapiju.

 

Screenshot_20230818-113217.png

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CRF300L
5 hours ago, Gliga said:

Bezveze. Hvala na dojavi. Ako znate neku alternativu u okolini ne stidite se da mi prijavite :D

Послао сам и на ТЕТ апликацију, нисам успео да пошаљем и слику тада додуше. Када се прође Букуљско језеро, има један део макадама који се одваја на десно даље (овај стари пут иде лево на горе). Ишао сам донекле и срео нека 3 лика са квадовима, али сам брзо заглибио и окренуо се натраг. Био сам соло. Пут се малтене стапа са потоком, али требаће једна експедиција да се утврди може ли да се споји са неким крштеним путем доле. 

Promenio član Palja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1832 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Stiglo je obaveštenje preko TET aplikaciju. Tu ne postoji način da odgovorim što je malo bezveze.

 

Ako si/ste voljni da istražite to bi bilo sjajno (Y)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Kao što pomenuh par postova gore, vozili smo  crnogorski TET prosle nedelje. Vožen je smer od jugoistoka ka severozapadu. Deo od Žabljaka ka Humu je ostao za sledeći put jer smo ga menjali za švrljanje po Sinjajevini. Vozili smo @nvic i ja, a za malo i @mradomir i @Prašinar

 

Utisci su krajnje pozitivni. Mislim da je vredno putopisa, pa neću pisati ovde previše. Toliko lepote i raznolikih podloga i pogleda spakovano u nepunih 300km, da bih svakom ko nije bio preporučio da ide. Vozili smo po suvom i toplom (ne pretoplom) vremenu pa nekih tehničkih izazova nije bilo. Bilo je brige da li ćemo uspeti da se popnemo iz Velje Duboko do Kapetanovog Jezera, ali kao što pomenuh, put je sređen.

 

Kao i do sad, vožnju sam snimao. Za sad sam izbacio jedan snimak, a biće ih 3 ili 4, pa ko voli neka zaprati, da ne spamujem ovde za svaki pojedinačno. Snimci nisu filmsko remek delo, ali vredeće da skontate o kakvim se lepotama radi i kakav je teren za vožnju.

 

Moram i javno da se zahvalim @makikt na informacijama i izdvojenom vremenu da nam pomogne oko rute!

 

A evo i playliste. Za sada jedan, a uskoro stižu i ostali snimci.

 

 

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1827 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 22 sati, DjordjeMijailovic je napisao:

Vozili smo @nvic i ja, a za malo i @mradomir i @Prašinar

Mi smo imali malo više vremena, pa smo vozili Makedonski TET, nekih 1200 km. Odličan je, postaviću sličice kad stignem.

Imali smo nameru da vozimo i CG TET, ali nije bilo realno da sve postignemo. I MK smo skratili za 300 km. Moraćemo na popravni :)

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere
On 8/18/2023 at 7:00 AM, nvic said:

@Gliga  izgleda da mora da se menja ruta od Arandjalovca, onaj uspon posle jezera na Bukulji je zagradjen, izgleda da je u pitanju privatna zemlja. Drug @Palja vozio i naleteo na kapiju.

 

 

IMG-6f441061dd69391d28fc4cdb5cd06d15-V.jpg

IMG-683ca5e0e16b38da61f16ad8ac1144f6-V.jpg

IMG-e805c8735dcb92dd5056c0ccbe1cbd4b-V.jpg

Počeli ljudi i na FB da prijavljuju:
 

WWW.FACEBOOK.COM

Comprising of over 85,000km of legal unpaved road (or as much as possible!), the TET is an epic motorcycle journey through some of Europe's most remote, diverse and...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Evo jedan deo koji stvarno ne treba preskociti ako ste vec na TET-u u Crnoj Gori. Rec je o jednom putu koji vodi "iza" Kapetanovog Jezera. U pitanju je 10ak kilometara sjajnih predela koji nisu deo TET-a ali i te kako vredi provozati. Mnogo lepote za sat vremena vise. Obaveno u 4k i na TV pogledati ;) Kome se ne gleda ceo video, bacite pogled na 4:20. 

 

 

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 710 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer

Moračke planine.

Vrhovi levo od vašeg puta u pravcu od jezera, su Kapa Moračka, Lastva 2226 i Zagradac 2217 mnv.

Ne vidim tačno sa snimka jeste li išli do katuna ispod same Kape Moračke ili desnim krakom do krsta.

Posle krsta ima još malo puta do jednog katuna. Ne sećam se tačno kako mu je ime , moguće da je Morački katun.

On je bukvalno iznad litice, a dole u podnožju vidi se selo Dragovića Polje i deo magistrale od Misoke ka Šavniku .

Ove godine nisam vozila tuda, lepo što ste me podsetili. Super je snimak :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 710 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer
2 minutes ago, DjordjeMijailovic said:

@makikt vidi se ko je domaći na tom terenu! Zasli smo u 2 kraka, ali se krsta ne secam. Mozda je @nvic snimao track?

Ko zna možda je pao tokom zime.

Nisam odavno vozila tamo.

Ako ste oba kreka vozili onda ste uglavnom sve prošli što se tu može voziti.

Ima još jedan manje uočljiv krak koji ide do katuna Utlica, ispod u podnožju izvire reka Mrtvica.

Ali iz tog pravca se do izvira ne može doći ni peške, litica je. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650, Honda Crf 300l
20 hours ago, DjordjeMijailovic said:

@makikt vidi se ko je domaći na tom terenu! Zasli smo u 2 kraka, ali se krsta ne secam. Mozda je @nvic snimao track?

Ej nisam, samo sam snimao po Sinjajevini.

Ali videli smo krst, mislim da odatle krece pesacka staza do moracke kape, a dole se spusta do poslednjeg katuna

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 710 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer
4 hours ago, nvic said:

Ej nisam, samo sam snimao po Sinjajevini.

Ali videli smo krst, mislim da odatle krece pesacka staza do moracke kape, a dole se spusta do poslednjeg katuna

Jeste :)

Uh ovaj vaš snimak me je podsetio da dugo tamo nisam bila.

A  ujedno me i podsetio zašto sam ovde ostala :)

Ovaj kameni krš vanvremenske lepote, u koji čovek kada zađe čini mu se da je zabasao na neku drugu planetu, potpuno me je očarao čim smo se sreli :)

Na prvi pogled mala, Crna Gora u off road smisli a i svakom drugom, pružila mi je sve što sam mogla očekivati.

Prelepa priroda, vrhovi, visoravni, jezera, od kojih zastaje dah, a sa druge strane sve raznovrsne podloge, od zemlje, kamena, makadama, do livada pa i peska :)

Kuda god da krenem lepota ali i izazov ne mogu da izostanu :)

Drago mi je da ste i vi uživali u vožnji.

Šteta što se nije pogodilo da sam mogla da vam se priključim, ali vas dvojica ste se super snašli i za kratko vreme dosta izvozili ovde.

Snimci su vam odlični :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Dugo nisam bio na Kapetanovom jezeru, malo sam razočaran tim asfaltom do njega. Uređeni put vuče više svega (turista, đubreta, bahatih ljudi..), ali i to se zove progres.

Zato je gornji put odličan!

Ima i još jedno jezero iznad Kapetanovog ali ne može motorom. Zato je pogled odozgo još bolji!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1619 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
21 hours ago, Alp said:

malo sam razočaran tim asfaltom do njega. Uređeni put vuče više svega (turista, đubreta, bahatih ljudi..)

Upravo se na ovo i žali covek kod kog smo prenoćili. Od reči do reči

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4731 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Juče smo vozili TET Mladenovac -Divčibare. Ovo mi je treći put, put je užasan, tako da me neće više videti.  Definitivno nije više za teže motore.  Krupan kamen samo tako.... 

 

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja