Jump to content

Moto Zajednica

Pitanje za sve, Beverli

Recommended Posts

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Kako da ne moze. Otprilike odnos goriva i vazduha treba da bude oko 1:15, zavisno od rezima rada motora. Ako ti prsne prirubnica, zavisno od pukotine, moze cilindar da uvlaci fals vazduh i time da remeti odnos pa shodno tome i da padaju performanse. Slicna stvar se desava i kad se nesto zezne na airboxu pa on pusta vise vazduha nego sto bi trebalo samo sto onda karb pravi pogresnu smesu, a u prvom slucaju je smesa dobra ali na putu od karba do cilindra se desi poremecaj.

Moze naravno, ali cudno je meni da je moja bas bas bila propala, obicno se rupa ne vidi nego vuce vazduh kroz pukotine, ali kod mene se bas okom videla rupa, bas sam se iznenadio kad sam video da lagano srafciger moze da se zavuce unutra, i pored toga isao je stvarno super i ja licno ne vidim razliku sada posle zamene u snazi, sem sto rekoh da vise ne puca i mirnije radi. Sa druge strane, itekako se primeti kad vuce fals vazduh ispred karba, tad zna i da podize sam gas i da se gusi i svasta nesto..  opet ovo je moje iskustvo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Danas podigao motor... :)

Pa to leti to skace :)

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Cestitke, sit da se navozas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Opet problem. Vec drugi put pri prvom paljenju krene da mi prosipa gorivo. Ima neko crevo koje ide koliko vidim iz karba,na to crevo mi pusta gorivo. Jutros mi je pustio sigurno pola L. Posle 5 min je upalio lepo i nije curelo.

677106f233222691f792febef211a3db.jpg

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Ne vozi više, za sada...

Može biti da je u lonče karburatora dospela prljavština iz goriva, filtera, rezervoara te dolazi do zaglavljivanja igličastog ventila čije otvaranje-zatvaranje reguliše plovak usled čega dolazi do "prelivanja" karburatora gorivom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Skoro sam to resavao na jednom 200. Upravo ovo sto je kolega iznad rekao. Mora da se skine karb, da se ocisti lonce i da se produvaju dizne. Ukupno nema sat posla

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 828 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Hvala na pomoci. To mi isto rece i lik na semaforu koji vozi bev 200. Kad smo stali na crveno pita kako ide i to i ja mu kazem da mi je prosuo gorivo kaze ma nista strasno to iglica karba samo ga teraj na servis da ocistis karb i samo teraj . :)

Hvala jos jednom na odgovorima :)

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Knezevo
  • Motocikl: Piaggio beverly 200

Pozdrav,novi sam ovdje treba mi pomoc od vas. Kupio sam skoro skuter piaggio beverly 200 2003g. I svako jutro upalim i pustim da odradi i kada krenem ugasi se i upali tek nakon sto se ohladi,do nekidan nije uopste htio da upali i tek danas sam uspio upaliti ali pri kretanju se trese i gasi se u leru,a pod punim gasom mu puca iz auspuha i brzo se grije

Molio bi za pomoc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ja ti lepo napisah u Predstavljanju ćlanova da u okviru ovog podforuma postoji odeljak MAXI tehnički kutak i tamo tema o Beverly 200 modelu al' kanda džaba... Biće spojena ova tema sa već postojećom u toku dana  :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kreni od karburatora, usput vidi svecicu, f vazduha kao I goriva.

 

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pitanje i pomoć,pre neki dan na beverly-ju 200 pocne da se oceća-smrdi ulje i pomalo kada se zagreje dobije neki novi zvuk uz motora ... malo teze pali ali pali i ide ...

 dan posle (reko da ga testiram) i posle nekog vremena  pocne ispod sedista da izlazi beli dim ... dosta dima .. otsrafim poklopac motora i vidim da se tu nesto istopilo ..evo slike u prilogu pa ako neko zna sta je u pitanju,meni deliju da je "samo neka plastika" i da bi mozda mogao sam da sredim kvar ili ..

IMG_20160828_172349_resized_20160829_085

sa_oznakom_2.jpg

sa_oznkama.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

To ti je kuciste termostata.....

Zameni kuciste, termostat, antifriz, selnu i vidi kakva su creva kao i hladnjak.

 

Послато са ALE-L21 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: beograd-rakovica
  • Motocikl: suzuki burgman 400

mala pomoc od iskusnijih kolega i bajkera.

pazario sam skoro beverly 200 2003 god. u blago receno ocajnom stanju,elem poceo sam da ga sredjujem za novu sezonu pa sam mu zamenio nesto delova sto ste objasnili u prethodnim postovima ali opet nece da radi kako treba tj.lepo pali lepo radi nepuca iz auspuha ubrzava solidno do 60km nekako dodje do 85km a preko toga mi treba aerodrom da bih dosao do 100km,od delova sam zamenio;

1.membrana karburatora nova fabricka

2.usisna guma (prirubnica) nova

3.termostat (posto nije imao uopste)

4.regler( stari crko)

5.svecica

pregledao kuciste filtera i crevo do karburatora OK oprao filter.

 

sta jos da proverim da bi isao bolje,posto ovde na forumu citam da 100km treba da nabije caskom a i da moze da dodje i do 120km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Do pravih 120km/h je mogao doci kad je bio nov, sada tesko da moze dobaciti tu brzinu sto sad i nije toliko bitno.

Pored toga sto si zamenio, treba pogledati jos neke stvari....na preformanse motora utice karburator i prenos ili ti CVT, kompresija ponajvise.......

 

Prvenstveno pogledaj kakva je situacija u prenosu, mozda se neko igrao sa rolnicama ili kaisem pa je motor izgubio preformanse, pogledaj kako se okrecu tockovi (mozda su lezajevi zreli za zamenu, mozda glavi kocnica neka), pogledaj karburator (mozda nije nastelovan kako treba), ne bi bilo lose da premeris kompresiju motora (najbitnija stavka)....... eto ti nekih smernica, srecno kolega pa da zarezi at u punom svetlu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: beograd-rakovica
  • Motocikl: suzuki burgman 400

hvala na odgovoru.

 

dali bi mogao sam da probam da nastelujem karb.sam kolko sam video kad sam ga prao ima samo jedan sraf sa strane za stelovanje smese,koliko bi trebalo da je odvijen od skroz zavrntog ili ?.

 

juitros sam skinuo poklopac prenosa roler kaisa se  cuje lepo i  njega cu da uzmem ili da zamenim samo lezaj, rolnice cu da uzmem ovih dana koliko sam naso njegova fabricka dimenzija rolnica je 20.5x17  10,3grama) a kais mi izgleda ok,(dali bi mogao nekako da ga izmerim pa po merama da vidim dali je odgovarajuci) posto polako ponestaje finansijea.

 

a za  kompresiju moracu da vidim ko ima manometar pa da izmerim(kolika bi trebalo da bude kompresija)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

Sraf za stelovanje smese odprilike treba da bude odvrnut 2,5 kruga, bar je kod mene tako na 180ccm

isti problem sam imao posle ciscenja karburatora

Sto se kaisa tice pregledaj da nije ispucao, da se guma ne kruni, mada tu nema pravila, meni je kais pukao a izgledao je sasvim ok

Kad si vec rastavio prenos ocisti sve i podmazi sta treba

Na roleru ne mozes da menjas samo lezaj jer je uliven u plastiku, ako lezaj nema lufta nema potrebe da ga menjas

Rolnice zameni, proveri kakve su pakne na prenosu da li su ravnomerno potrosene,

Proveri i zvono da nije promenilo boju odnosno da nije bilo pregrejano

I kad vec radis sad preko zime proveri i zazore na ventilima.

 

Eto, ako se setim jos neceg napisacu i sretno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: beograd-rakovica
  • Motocikl: suzuki burgman 400

kod mene  roler kaisa nije plasticni nego aluminijumski :jee5:   i moze da se zameni lezaj sto sam i uradio :jee1: .

 

promenjen i lezaj u dekli(poklopcu cvt-a)

 

rolnice zamenjene stavljene 20,5x17x10,3g

 

sraf na karburatoru bio odvijen samo trecinu kruga >:( .

 

neznam samo dali da menjam kais dok nisam sastavio motor  posto je sirina ovog  kaisa 21,2mm  na oko izgleda  da je ok :zbunjen: (nema fizickih ostecenja )

 

pakne na prenosu kao nove,zvono ima srebrnu boju tako da mislim da je ok .

 

sad jos da se malo sredi vreme da ga probam pa cu da javim dali je nesto  promenjeno na bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: beograd-rakovica
  • Motocikl: suzuki burgman 400

izmerio kompresiju motora 8,7 sastavio mtor probao ide isto do 60 lako i brzo posle toga do 80 nekako preko 80 nikako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja