Jump to content

Moto Zajednica

Krecem na Alpe...

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Eto i taj trenutak je dosao. U ponedeljak (3.07) Svaba i ja krecemo na nase prvo krstarenje Alpima. Od Chale sam dobio gomilu informacija, uputstava, saveta, what's hot and what's not u tom delu sveta i imam prilicno dobru predstavu kuda bismo, kako, koliko....

 

NAVI je napunjena novim mapama i spemni smo kao zapete puske (u stvari ja sam spreman, Svaba je na splavarenju Tarom i boli ga djoka sto ja sve pripreme radim sam)

Plan je da u ponedeljak preko Madjarske, krenemo za Bec (Svaba nije bio nikada, a ja sam tamo radio neko vreme pa cu valjda da mu budem kvalitetan tour guide). Tamo cemo spavati, obici malo grad i zamak Schoenbrunn i onda krecemo ka Insbrucku i Garmish Partenkirchenu. Dalje vec prema Chalinim uputstvima pa dok nam ne dosadi...

Obicicemo sve zemlje koje imaju srecu da su prisvojile Alpe...Austrija, Nemacka, Svajcarska, Francuska, Italija, Slovenija...

 

Ako neko ima sta da doda, savetuje i sl...slobodno nek' izvoli, bio bih zahvalan....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

Ako neko ima sta da doda' date=' savetuje i sl...slobodno nek' izvoli, bio bih zahvalan....[/quote']

 

Ponesi kisni kombinezon a ne kao prosli put....

I da bog da ti netrebao i da ga vuces za dz

 

Srecan put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

izgleda da cemo se mimoici ;) ja sam planirao da shibam isto Alpe, Italija/Austrija/Slovenija pa da se spustim na HR pa CG, al cu to odradit najvjerovatnije poslije 15.07, tako da ocekujem izvjestaj kako si prosao i sto da ne propustim. srecno druze!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Kupujmo domace!

I ja idem da obilazim planine. Evo bas se spremam da krenem na Avalu, preko Jajinaca, sve uz bulevar JNA. Planiram da obidjem sruseni toranja posto nema zamkova i dvoraca. Karta Beograda koju sam kupio kod Kineza je spremna ko zapeta puska. Spremim putopis na 5 strana 1GB... i to pre Djure.

Pa sad vi vidite kome je bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Svima hvala. Potrudicu se da verno prenesem utiske.

Krecemo sutra u neko doba. Ne znam kada jer Svaba jos nije dosao sa raftinga...a kad ce ne znamo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Ja idem za Bec najvjerovatnije 26og (isao bih s vecim al mu je spor tormo pa da ga ne cekam :twisted: ) i to preko Budimpeste pa se spustam na HR i hvatam krug na Grobniku pa kuci. Skocio bih do Alpa ali samo jedan dan jer sumnjam da cu imat vise vremena. Djuro od tebe ocekujem detaljan izvjestaj da znam sta vrijedi vidjeti u Austriji bar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

Momci ako resite da idete malo Slovenijom javite se da vam ispricam kuda je dobro....Ja sam je obisao prosle godine a moj drug Slovenac koji vozi jako dugo motore mi je napravio turu ,sve krivine i dobar asfalt.....oni su sada napravili autoputeve tako da automobili idu njima a motorasi starim putevima...extra je lepo i zanimljivo i u ovo doba godine ti su putevi puni bajkera...

Srecan vam put momci i da vas vreme i azdaje lepo sluze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zagreb
Momci ako resite da idete malo Slovenijom javite se da vam ispricam kuda je dobro....Ja sam je obisao prosle godine a moj drug Slovenac koji vozi jako dugo motore mi je napravio turu ' date='sve krivine i dobar asfalt.....[b']oni su sada napravili autoputeve [/b]tako da automobili idu njima a motorasi starim putevima...extra je lepo i zanimljivo i u ovo doba godine ti su putevi puni bajkera...

Srecan vam put momci i da vas vreme i azdaje lepo sluze :)

 

E da su ih bar napravili ... :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5345 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Srecan put momci! Ocekujemo svi puno slika, zato nemoj da vam bude tesko da skljockate aparatima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

ej ja se vratio (Svaba je otisao za Varazdin, tako da sam od Zg-a sam...dosada Bozja).

 

Ovo je bilo najlepsih 8 dana mog zivota, definitivno (samo da me zena ne cuje). Alpi su raj na zemlji. Do sada sam ih posecivao samo na skijama, ali su u stvari leti jos lepsi. Ne mogu jos da se presaberem, samo sam hteo da vam se javim.

 

Dok ne napisem pravi putopis, evo jedne slike sa 'krova Austrije'(3800mnv), Grosglocknera:

 

skinuo sam ga sa kofera...mozda nas neko i poseti :)

 

g659E_dsc035118pt.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja