Jump to content

Moto Zajednica

KUPUJEM ISPRAVAN AGREGAT YAMAHE VIRAGO 250cc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Trazim negde agregat...ali nigde ga nema......imate li neki savet ???

Ima li neko od vas agregat od 250 cc na prodaju ?? ;)

Zna li neko ima li toga na otpadu makar ?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Ajde ljudi, nije valjda da niko nema lupani Virago gde mu rdja negde u shupi, garazi itd.

Treba mi taj agregat....... :'(

Takodje, ako je neko raspolozen moze i zamena.Imam Viragov agregat 125cc pa ako neko hoce da se menjamo, uz moju solidnu doplatu naravno  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

http://www.keeway.rs/ - Cruiseri Supershadow koriste isti agregat, moguce je da imaju, ili da su u mogucnosti da uvezu, pa bi mogao da se raspitas tamoo.

Hvala na savetu ali.....ajde da upotrebimo logiku:

Kako to moze biti Viragov agregat kada nema ni slicne specifikacije(pocevsi od snage, kompresije obrtnog momenta,potroshnje itd) niti je kvalitet legura isti.

A jos ako pocnemo da pricam o karburatorima ........AVAJ !

Keeway nema ni priblizan agregat kao Virago.... jedino sto imaju isto jesu maske i tu je magiji kraj.

Cuo sam i ja za te bajke...... nemaju nikakve slicnosti ni u ludilu......a takodje, neces naci nigde na netu potvrdu, plus sto sam razgovarao sa serviserom Keeway-ja u Novom Sadu.Sigurno bi mi napomenuo tako nesto kada sam ga pitao kakav je kvalitet ostalih delova Keeway pored katastrofalnog lanca koji sam nameravao da kupim, ali sam ipak na kraju morao da se izujem sa DID-ov :)

Problem je sto mi nemamo zakon koji zabranjuje i sankcionishe lazno reklamiranje proizvoda.

 

 

Virago, samo Virago i nista osim Viraga (moze eventualno Dragstar :D )

Uostalom, samo uvoz novog Virago agregata iz Japana bi me izaslo kao kupovina celog motora.

 

Ako neko ima Viragov agregat od 250cc neka mi napishe pls....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Dovoljno je isti da bi ti radio posao, da ne ulazimo u tehnologiju obrade  i pravljenja legura. Prema service manuel-ima ne postoje fizicke razlike izmedju originalnih agregata i kopija, kada govorimo o unutrasnjem sklopu agregata i sve dimenzije su identicne. U svakom slucaju agregat je nov pa bi se sigurno lepo navozao.

 

Specifikacije modela na kinezima nikad nisu tacne iz samo njima poznatih, a meni nerazumljivih razloga pa od neta nema nikakve koristi ukoliko si na taj nacin pribavljao informacije, a ovo zapazanje je bazirano na iskustvu vlasnika kineza.

 

Karburatori na svim kinezima sa kojima sam se do sada susreo su Keihin. Mozda Keeway mulja nesto svoje, ali ne verujem.

 

Uostalom, samo uvoz novog Virago agregata iz Japana bi me izaslo kao kupovina celog motora.

Pa, zato sam ti i predlozio ovu opciju. Inace agregati na kinezima su najsvetlija tacka, jer na njima najmanje fusare.

Ako vec ne budes mogao da nadjes pristojan agregat, razmisli o ovoj opciji.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Dovoljno je isti da bi ti radio posao, da ne ulazimo u tehnologiju obrade  i pravljenja legura. Prema service manuel-ima ne postoje fizicke razlike izmedju originalnih agregata i kopija, kada govorimo o unutrasnjem sklopu agregata i sve dimenzije su identicne.

Pa normalno jer svaki motor sa unutrashnjim sagorevanjem radi na istom principu i osnove servisiranja moraju biti iste ;D

Specifikacije modela na kinezima nikad nisu tacne iz samo njima poznatih, a meni nerazumljivih razloga pa od neta nema nikakve koristi ukoliko si na taj nacin pribavljao informacije, a ovo zapazanje je bazirano na iskustvu vlasnika kineza.

Informacije sam nabavljao svuda.Ima mnogo jacih foruma od ovog i citao sam o svim alternativama i svuda sam nalazio komentare tipa"SHITTY RUST BUCKET" :D.Na kraju krajeva i od servisera Keewey-ja nisam dobio doticnu informaciju.Sigurno bi mi naveo tu 'sitnicu' jer sam bas zeleo da cujem sve o Keeway-ju.Udavio sam jadnog coveka :D

Poenta je, da kinez ili tajvanac kada ih na prvi mah ugledas samo IZGLEDAJU kao Virago, a inace su nebo i zemlja.....smeshno je i pricati o slicnostima.

Pa, zato sam ti i predlozio ovu opciju. Inace agregati na kinezima su najsvetlija tacka, jer na njima najmanje fusare.

Ako vec ne budes mogao da nadjes pristojan agregat, razmisli o ovoj opciji.

Znam da zelis da mi pomognes i zahvalan sam ti na tome ali ubacivanje nekog kineskog agregata mi ni u najludjiom snovima ne spada pod opciju.

Kada kinez bude konkurentan (sto se u normalnim zemljama nikada nece destiti ) i kada ti motori nakupe tradiciju od preko 30 godina, MOZDA cu tada razmishljati o kupovini njihovih agregata.

Do tada drzim se Yamahe koja je otac,majka i pomoz Bog za svakog kineza,tajvanca ili koreanca ;)

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

A што не ставиш мотор од Јаворке 350? Неки момци су то радили. Требају само неки дистанцијали на носачима мотора, задржавају се ауспуси, само им треба направити нове носаче и то је мање-више то. Е сад, ј... га, нема алнасер него крубла, али снаге на вољу - дупло више него оригинални Вираго од 1/8 литре.

 

Или ако се држиш традиције - види да Харли Дејвидсон нема неку косилици за траву, па пазари на И-беју њен мотор. Традиција бре, више него трипут дужа од јапанске.

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Или ако се држиш традиције - види да Харли Дејвидсон нема неку косилици за траву, па пазари на И-беју њен мотор. Традиција бре, више него трипут дужа од јапанске.

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Radije bi i to stavio nego kinesku mashinu....a kontam da bi i snaga bila tu negde sa kineskim mashinama.

Usvakom slucaju sporije bi rdjala :D :D :D :D

 

@TA96

 

Hvala za tip....raspitacu se.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Него озбиљно: чему толико "планинарења" са заменом једног мотора са другим, а чиме нећеш добити ништа спектакуларно. Штекај новце, па кад једном продаш тај који имаш, пазари нешто заиста веће и снажније, нешто што нема мање од 3/4 литре и педесетак коња.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Него озбиљно: чему толико "планинарења" са заменом једног мотора са другим, а чиме нећеш добити ништа спектакуларно. Штекај новце, па кад једном продаш тај који имаш, пазари нешто заиста веће и снажније, нешто што нема мање од 3/4 литре и педесетак коња.

Pa pazi ovako, rado bih to uradio ali sirim se koliko mogu trenutno jer mi uskoro dolaze dodatni troskovi.

Znam da se recimo xv535 moze naci dosta povoljno ali takvi modeli su stari oko 15 godina i vishe.Tu je zatim pitanje odrzavanja motora starog 15 godina kao i njegova registracija koje je nerazumna.

Trece, svi radije kupuju kineze, tako da sam odustao od prodaje mog motocikla nakon 5 meseci davanja oglasa. :D

Ovo mi je trenutno najbezbolnija varijanta jer imam extra ocuvan Virago od 125cc kome treba samo zameniti agregat.Znaci tu sam osiguran jer kupovinom polovnog motocikla znas i sam da kupujem 'machku u dzaku'.Uvek se provuce neka "sitnica" zbog koje kasnije cupam sebi kosu.I ko zna koliko je prethodni vlasnik vodio racuna o mashini, da li je redovno menjao ulje,da li je garaziran,da li je redovno servisirana mashina.....jer 90% nema servisnu knjizicu.

 

Najvishe verujem sebi,a posto sam po prirodi pedantan,znam da necu imati problema sa novom masinom.

A prelazak sa 12 ks na 22ks je meni licno primetna razlika.Preko leta sam vozio drugarov Dragstar 250cc (prava lepotca od motora) tako da znam sta da ocekujem.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja