Jump to content

Moto Zajednica

Bocni koferi - iskustva

Recommended Posts

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Kao sto naslov kaze interesuju me iskustva sa bocnim koferima. Da li je bolje kupiti nove tipa Moto Detail(http://www.louis.de/_40d9c77f7593cd2c42266d10e89e38f5a9/index.php?topic=search&searchterm=10025920&cmd.x=2&cmd.y=5) ili neke polovne Givi?

 

Ima li neko da se bavi prodajom polovnih kofera? Cini mi se da je Ernesto imao ali ne znam da li ima jos uvek i koja je cena nekih Givi polovnih ali dobro ocuvanih 35+ litara? Da li ovi moto Detail rade posao ili propustaju vodu ili je plastika nekvalitetna pa oce da puca? Jel i za bocne kofere potrebna ona plasticna ploca il moze i nekako drugacije da se montiraju?

 

Sva iskustva i eventalno cene ako znate cca. koliko se krecu pisite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Ne mogu da nadjem na louis-u te bocne moto detail, nasao sam samo obican, mada je slika sa bocnim, koliko kapiram ono je samo top case (koji je prilicno povoljan, ali kod nasih sto donose iz louis-a ne vaze popusti). Bocni koferi i mene zanimaju, ako nadjes nesto povoljno, posalji link.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Ne mogu da nadjem na louis-u te bocne moto detail, nasao sam samo obican, mada je slika sa bocnim, koliko kapiram ono je samo top case (koji je prilicno povoljan, ali kod nasih sto donose iz louis-a ne vaze popusti). Bocni koferi i mene zanimaju, ako nadjes nesto povoljno, posalji link.

 

Covek od koga ja narucujem uracunava popuste i ne uzima procenat, procesljaj malo po forumu. ;) Ako procitas tekst videces da su ti koferi i top case i bocni koferi u zavisnosti gde ih montiras. :) Ako hoces da bude top case onda mozes da dokupis i ono crveno macije oko posebno.

 

 

To je isti link iz mog prvog posta. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Ne razumem nemacki, ali na srecu google je preveo dovoljno da sam posle moje poruke ukapirao da su univerzalni, meni to deluje stvarno super, voleo bih da vidim i uzivo, ali kupis tri kofera po ceni jednog nasminkanog za skutere (nikada mi nece biti jasni ljudi koji na skuter od 700 eur-a stavljaju kofer od 200). Ima mnogo onih koji su na forumu spomenuti da donose iz louis-a, vec sam se pogubio, ako imas nekog pouzdanog, posalji mi njegov telefon na privatnu poruku. Velike su sanse da cu naruciti komplet, samo malo da razmislim oko kacenja na kle.

Hvala, pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

thelord,

hvala ti na linku, sutra cu da narucim kofer i jos par stvarcica, jedino ne znam da li moram i onaj plasticni nosac da narucujem, posto kle ima korpu pozadi, nisam skontao da li kacenje ide srafovima ili na neki drugi nacin. Zvacu te da vidis ako ti i dalje bude interesantno. Ti koferi bi trebalo da su dobri, u pdf katalogu pise da ih kappa radi, svidja mi se i brava, tako da mislim da nema greske.

P.S. Da li je neko bacio pogled na ovo:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=696&catid=25&Itemid=62

Nisu mi uopste losi, kacenje bi moglo da se resi kod dobrog bravara, ne vidim da ima bravicu, verovatno mora neki katanac da se stavi.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

thelord,

hvala ti na linku, sutra cu da narucim kofer i jos par stvarcica, jedino ne znam da li moram i onaj plasticni nosac da narucujem, posto kle ima korpu pozadi, nisam skontao da li kacenje ide srafovima ili na neki drugi nacin. Zvacu te da vidis ako ti i dalje bude interesantno. Ti koferi bi trebalo da su dobri, u pdf katalogu pise da ih kappa radi, svidja mi se i brava, tako da mislim da nema greske.

P.S. Da li je neko bacio pogled na ovo:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_adsmanager&page=show_ad&adid=696&catid=25&Itemid=62

Nisu mi uopste losi, kacenje bi moglo da se resi kod dobrog bravara, ne vidim da ima bravicu, verovatno mora neki katanac da se stavi.

Pozdrav.

 

Ako hoces da ga montiras kao top case a nemas onu plastiku vec, onda ti treba i to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Imam ja držače GIVI original, samo ako ti pašu,a trebalo bi.Napravićemo neku cenu

 

Narucio sam kofer u ponedeljak, kada stigne javljam ti se. Hvala, pozdrav.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Narucio sam ove kofere iz mog prvog posta(samo bocne) u ponegeljak i danas su mi sigli! Sto se toga tice jos jedna pohvala sa moje strane za Sekulu!

 

Sto se samih kofera tice to su u potpunosti Kappa koferi iako je nalepnica, samo ona, Moto Detail. Znaci u pitanju su u stvari koferi Kappa K961 od 44l i uz njih se dobija Kappa uputstvo, Kappa nalepnica za ime, prezime, adresu. Pogledao sam na netu i ti koferi sa nalepnicom Kappa kostaju oko 100GBP po komadu a ja sam ove iz Louisa sad na snizenju platio 60eur po komadu a regularna cena pre snizenja im je bila 90eur. S' obzirom da su Kappa kvalitet plastike je jako dobar i deluju vrlo pouzdano. Razlika u odnosu na Givi top case koji imam ipak postoji u kvalitetu ali za razliku u ceni, par stotina eura, se moze smatrati da je ovo daleko bolja kupovina! Razlike su recimo da se na Giviju kada otkljucate kofer onaj "jezicak" sam odvoji od kofera jer ima feder koga ovde nema i da recimo sarke poklopca kod Givija izgledaju malo cvrsce.

 

Nosace bocnih kofera jos nisam nabavio ali bi trebalo uskoro tako da ih nisam isprobao na delu ali postavicu popodne i neke slike kofera ovako cisto da steknete predstavu izbliza. Ako se neko dvoumio dal da ih kupi kao ja, moja preporuka definitivno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Imam na svom KLE-u bocne kofere Non fango N840 od po 40lit. zapremine. Ponasaju se odlicno, u voznji ih prosto ne osecam osim sto malo vise obracam paznju zbog sirine samog motora. Plastika je jako kvalitetna i sto je najbitnije ne prokisnjavaju ni po najvecem pljusku. Unutra imaju sa svake strane po jedan ukrsteni lastis koji sprecava tumbanje tereta manjih gabarita. Nosace sam kupio originalne za FAZER-a ,doduse, uradjene su mini prepravke i sad su kao fabricki na KLE-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Ok samo javi se što pre pošto sam planirao da ih prepravljam, jer imam hepco&becker pa mi ne odgovaraju

Sutra idem na more, tako da dok mi ne stigne kofer (isto sam narucio u ponedeljak, ali meni Sekula jos nije poslao), ne mogu da se dogovoram. Sta da ti kazem budzi ih, novi nosac je 20 eur-a, ne isplati se cimanje, a ne verujem ni da se tebi isplati da das ispod toga. Pozdrav i hvala, a nadam se da ce Sekula da me obraduje, da me ceka oprema kada se vratim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Nosace bocnih kofera jos nisam nabavio ali bi trebalo uskoro tako da ih nisam isprobao na delu ali postavicu popodne i neke slike kofera ovako cisto da steknete predstavu izbliza. Ako se neko dvoumio dal da ih kupi kao ja, moja preporuka definitivno!

Nosace moze da ti uradi svaki bravar, a radi ih i ivan sto radi vizire. Obavezno ih plastificiraj, ili nadji bas dobrog lakirera, ivan ih lepo savije, ali farba se skine posle 2 meseca.

A verovatno si video kako treba da izgledaju nosaci za kle-a, ako nisi evo link-a:

http://www.louis.de/shop/zusatz/anl/10022687.pdf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Nosace bocnih kofera jos nisam nabavio ali bi trebalo uskoro tako da ih nisam isprobao na delu ali postavicu popodne i neke slike kofera ovako cisto da steknete predstavu izbliza. Ako se neko dvoumio dal da ih kupi kao ja, moja preporuka definitivno!

Nosace moze da ti uradi svaki bravar, a radi ih i ivan sto radi vizire. Obavezno ih plastificiraj, ili nadji bas dobrog lakirera, ivan ih lepo savije, ali farba se skine posle 2 meseca.

A verovatno si video kako treba da izgledaju nosaci za kle-a, ako nisi evo link-a:

http://www.louis.de/shop/zusatz/anl/10022687.pdf

 

Sto bi meni tebali nosaci za KLE ??? :D Ja imam Transalp ;)

 

Nasao sam ko ce da mi napravi nosace i naravno da cu ih plastificirati tj. majstor ce :D;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 589 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650

Sto bi meni tebali nosaci za KLE ??? :D Ja imam Transalp ;)

 

Nasao sam ko ce da mi napravi nosace i naravno da cu ih plastificirati tj. majstor ce :D;)

 

Pratim i neku temu za KLE-a, pa sam se prebacio skroz  ;D , a pri tom sam video da imas transalp-a, jedan od motora koji mi se jako svidjaju. Izvini, a ima tamo i link za transalp-a, kao sto vidim snasao si se, ali molim te slikaj kako je ispalo kada se zavrsi.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Evo slika a kad ih montiram bice i njih

 

59Dby_p10103353626362lx1.jpg

 

Kft66_p10103343538621am9.jpg

 

xCe4O_p10103333477686jw1.jpg

 

Evo i jedna slika kako Kappa izgleda

 

BW4TQ_44lreflectqw7.jpg

 

Znaci nema razlike. Ovo crveno reflektujuce se kupuje posebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Tek treba ovih dana da napravim nosace za njih. Bice uskoro.

 

Gde radis nosace i po kojoj ceni?

 

Pravi mi aca-pn nosace i crash barove. Nosaci ce biti 50e sa plastifikacijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja