Jump to content

Moto Zajednica

II Akcija dobrovoljno davanja krvi - Beograd 13. Septembar 2008.

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Zdravo svima!

 

Ovih dana smo svedoci brojnih apela za dobrovoljnim davanjem krvi jer su rezerve na minimumu, a krv je i dalje svakodnevno neophodna mnogima. Posto je taman proslo 4 meseca od prethodne akcije dobrovoljnog davanja krvi koju smo organizovali, dobar je trenutak da se ponovo sastanemo i druzimo istim povodom :)

 

Dakle, 13. Septembra (Subota) organizujemo Drugu Akciju Dobrovoljnog Davanja Krvi.

 

Kao sto smo i prosli put prodefilovali glavnim ulicama Beograda, i sada cemo nastaviti sa tradicijom - organizovacemo defile u sklopu akcije. Jedino sto cemo da promenimo u odnosu na prethodno davanje krvi, defile ce se odrzati PRE pocetka samog davanja krvi.

 

Takodje, defile kroz Beograd ce ovog puta imati osim promotivnog i svoj konkretan cilj. Naime, pripremamo dokument sa nazivom 'Poziv na saradnju' koga cemo predati svecano predstavnicima drzavne vlasti. To ce biti prilika da u centru grada zastanemo svi zajedno i nasom pojavom pred predstavnicima vlasti pokazemo da smo organizovana grupacija koja zna sta zeli i koja nije za potcenjivanje. Zato je bitno da nas tog dana, na tom defileu bude STO VISE i da SVI uredno nosimo kacige i generalno moto opremu, kako to motorciklistima i prilici.

 

Dokument 'Poziv na saradnju' ce imati svoj uvodni deo, u kome cemo opisati trenutnu dramaticnu situaciju u saobracaju, gde svakodnevno mnogi, a pogotovo motorciklisti ginu. Napisacemo da shvatamo da je deo krivice na nama, ali i da je dobar deo krivice i na drzavi, zbog starih i losih zakona o saobracaju, zbog lose obuke u autoskolama itd. Zbog svega toga, zelimo da predstavnicima vlasti ponudimo ruku saradnje, tj. da prenesemo nase shvatanje problema, uz predloge za poboljsanje situacije. Zelimo da ucestvujemo u dijalogu, zelimo da glas motorciklista stigne do usiju onih kojima je to posao. Takodje, u tom pozivu na saradnju cemo zatraziti od vlasti da ubrzaju donosenje novog zakona o saobracaju, zato sto je taj zakon sigurno korak napred u smislu povecanja bezbednosti u saobracaju.

 

Dakle, defile ce krenuti ispred muzeja 25. Maj, docicemo do centra grada (tj. neke od skupstina u kojoj ce nas primiti predstavnik drzavne vlasti), tu cemo zastati na 15-20 minuta i onda cemo defile nastaviti dalje, tj. nazad prema muzeju 25. Maj gde ce nas cekati ekipa Zavoda za Transfuziju.

 

Opstina Savski Venac ce i ovog puta akciju pomoci finansiranjem PASULJA (secate li se onog pasulja??) i sokova.

 

Plan aktivnosti:

10:00 - 11:00h Okupljanje na platou ispred muzeja 25. Maj

11:00 - 11:30h Defile do centra grada

11:30 - 11:50h Predaja dokumenta 'Poziv na saradnju' predstavnicima vlasti

11:50 - 12:30h Defile nazad do muzeja 25. Maj

12:30 - 17:00h Davanje krvi

 

Pozivam sve motorcikliste dobre volje da dodju 13. Septembra i da svojim gestom davanja krvi pomognu onima kojima je to najpotrebnije. Takodje, sto nas vise bude na defileu, to ce poruka koju cemo poslati vlastima biti jaca.

 

Pozdrav svima!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

dolazimo: kochaMatori + kochaMladji + kochaMladja (suvozacica) :D

 

+ benjamin kome opet nece dati da da krv :(

 

@pablo ... ako nadjes vremena mozemo da pregledamo one moje ideje oko PP akcije  :-\

 

@pablo ... i još jedan predlog, da probamo da malo utičemo na ponašanje u koloni ... defile za uskršnju akciju je bio sjajan, nigde preticanja, niko nije izletao iz kolone pravio gluposti itd ... dok je na prošloj akciji davanja krvi bilo svega i svacega na ulici ... verujem da ti na to možeš dosta da utičeš  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Pantah, budi u defileu, bitna je masovnost!

 

Nadam se da mogu skuterom da dođem, pozajmice većeg motora izgleda više nema. :'(

 

Biće mi drago da učestvujem i da 14. put dobrovoljno dajem krv.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Mene vampiri iscrpli juče. Sorry but netje motji.

 

e i ja sam pre dva dana dao krv a kochaMladji je maloletan pa ce iz kocha dinastije :) jedino Tamara biti davalac tog dana. ali ovo je dvostruka akcija - davanje krvi i davanje poruke javnosti da zelimo saradnju i aktivno ucesce u povecanju bezbednosti saobracaja - zato i oni koji tog dana nece moci da daju krv bili bi od velike pomoci ukoliko bi se pojavili i defilovali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Ja danas dao namenski za Karolja, naseg kolegu. Ali cu svakako doci da se druzimo.  ;)

 

A med. sestrica ( ::)) se cudom cudila mojim perfomansama. Uz lagano pumpanje sam napunio posudu za 3 minuta i 4 sekunde.  ;D

Ne znam sata joj to znaci, ali kaze da mi je protok bio 122%,  prosecan je oko 70 - 80%, a najbrzi do sada je bio 110%.

 

Pocecu da vodim statistiku.  ;D :D :D

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1672 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ako budem u zemlji eto i mene da zajedno projasemo gradom, fino i kulturno kao sto to uvek cinimo na zajednickim putovanjima ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Pantah, budi u defileu, bitna je masovnost!

 

Nadam se da mogu skuterom da dođem, pozajmice većeg motora izgleda više nema. :'(

 

Biće mi drago da učestvujem i da 14. put dobrovoljno dajem krv.

 

 

ne treba da das motor,nego krv  ;D ;D

 

 

Ja danas dao namenski za Karolja, naseg kolegu. Ali cu svakako doci da se druzimo.  ;)

 

A med. sestrica ( ::)) se cudom cudila mojim perfomansama. Uz lagano pumpanje sam napunio posudu za 3 minuta i 4 sekunde.  ;D

Ne znam sata joj to znaci, ali kaze da mi je protok bio 122%,  prosecan je oko 70 - 80%, a najbrzi do sada je bio 110%.

 

Pocecu da vodim statistiku.  ;D :D :D

a da nemas,daleko bilo,povisen krvni pritisak kao ja brate? meni zadnji put u skoli kod dece nisu hteli da uzmu krv

Naravno da dolazim,ali da li ce "vampiri" da se namire od mene,"od njih zavisi"

btw,ne hvalim se,ali sam davao istu mnogo puta do sada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Ehhh... cini se da cu biti na putovanju tada, ali ako se nesto promeni, of course da se vidimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

A jel moze vikend pre tog ?? pleeeeaseeee 6 septembar, moju krv (kao i prishli put) tad imate sigurno, 13-og nazalost ne mogu :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

a da nemas,daleko bilo,povisen krvni pritisak kao ja brate?

 

Ma imam. Do pre koju godinu mi je bio najcesce 110/70, pa i nizi. Sada mi 'skocio' na 120/80 - momacki (kao kod tebe) !!  ;D

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

 

 

Dokument 'Poziv na saradnju' ce imati svoj uvodni deo, u kome cemo opisati trenutnu dramaticnu situaciju u saobracaju, gde svakodnevno mnogi, a pogotovo motorciklisti ginu. Napisacemo da shvatamo da je deo krivice na nama, ali i da je dobar deo krivice i na drzavi, zbog starih i losih zakona o saobracaju, zbog lose obuke u autoskolama itd. Zbog svega toga, zelimo da predstavnicima vlasti ponudimo ruku saradnje, tj. da prenesemo nase shvatanje problema, uz predloge za poboljsanje situacije. Zelimo da ucestvujemo u dijalogu, zelimo da glas motorciklista stigne do usiju onih kojima je to posao. Takodje, u tom pozivu na saradnju cemo zatraziti od vlasti da ubrzaju donosenje novog zakona o saobracaju, zato sto je taj zakon sigurno korak napred u smislu povecanja bezbednosti u saobracaju.

 

 

 

 

Ne bi bilo loše da se ovde objavi navedeni "Poziv na saradnju" čisto zbog upoznavanja sa njegovim sadržajem i ev. publikovanja u medijima kao uvod u navedenu Akciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja