Jump to content

Moto Zajednica

CF MOTO MT 800

Recommended Posts

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 15 minuta, QmBGD je napisao:

Jel danas neki neradni dan?

Ako misliš na ovog što spava do 13h, to je zato što je gazda, pa je tako u mogućnosti.. 😂

 

A mi smo samo Rumuni moji su pobegli s posla.. 😁

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1966 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 20 minuta, admiki je napisao:

E, al bi bio glavni baja, i kao bonus, čak bi te i kolega Zapaljivi gotivio.

Još kad bi ga tuvivao ulicama sa celim setom alu kofera!!!! Auuuuuu! Pa troslovni bi... od miline!!!

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
pre 23 minuta, ProMaster je napisao:

Šta da tuviva, motor sa zvukom agragata i izduva Aka  skuter Kymco 500ccm...

 

Dajte molim vas... 😂😂😂😂😂

CCCC, vidi se ko ne prati temu.

Zadnja priča je bila da (hipotetički) vozi GS-a

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
pre 12 minuta, admiki je napisao:

CCCC, vidi se ko ne prati temu.

Zadnja priča je bila da (hipotetički) vozi GS-a

CCCC, vidi se ko ne prati zvukove...

 

Pa za GS i mislim da se čuje kao skuter.. Na to sam se nadovezao..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 8 sati, ProMaster je napisao:

CCCC, vidi se ko ne prati zvukove...

 

Pa za GS i mislim da se čuje kao skuter.. Na to sam se nadovezao..

Svaka čast kolega, imaš hrabrosti.

Sad kad Bavarci angažuju advokate........

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -
Pre 8 sati, Sharky - Alex je napisao:

1000 milja (1600km) za 18 sati u cugu na 800MT-u

 

 

Ma to je montaža, ili će barem tako reći protivnici Kineza. 

Moram priznati da mi je interesantno kako za većinu ovih stvari uzimamo Amere kao repere, ali kad mi nešto ne gotivimo onda potpuno ignorišemo njihova iskustva. Ja još nisam uspio da nađem da neko ima baš loša iskustva sa ovim motorom.

Al jok, to ima da se raspadne posle 15000 km, ima korozija da gi izede!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6821 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tih 1600km na autoputu je više problem za vozača nego za mašinu. Kad bi se samo tako vozio, trajao bi milion kilometara. Ne osporovam motor, samo kažem.

 

MT 800 je trojanski konj za EU tržište. Prvi ozbiljan motocikl od njih koji treba da utemelji brend na tržištu gde su vlasnici razmaženi i da otvori put za celu gamu motocikala. Obično na tim modelima dampiraju cene u odnosu konkurenciju i naprave ga bude iznad proseka. 

 

Tako i treba, jer su renomirani proizvođači svoje modele podigli u viši cenovni rag i bukvalno ostavili prazan prozor za nove brendove. Jer do pojave kineza, na prste si mogao da nabrojiš modele a da su ispod 10000 eur. Bar one motore na koje mogu da se voze kako treba dvoje sa prtljagom. Mada nisu oni glupi, verovatno su prepoznali ko su kupci novih motora. Neko ko može da plati motor 15 000 do 20 000 evra, što da mu prodaju za 10 000.

 

A mi ovde, mladunci ekonomskog tigra nismo ta liga. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
11 minutes ago, Alekre said:

Tih 1600km na autoputu je više problem za vozača nego za mašinu

Pa da...zato se i zove iron butt challenge..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 135 postova
  • Lokacija: BiH
  • Motocikl: -

Slažem se u većini stvari, osim u tom sad je iznad prosjeka.

Ima jedno 5 godina kako sam od jednog prijatelja Amera čuo dobru stvar o Kinezima:

oni ne gledaju kako da te zajebu(u rangu sa svima ostalima), samo se ponašaju u skladu sa tvojim budžetom.

To naše "sad je iznad prosjeka" je samo pokazatelj našeg mentaliteta. CF, Voge i par ostalih postoje već po nekoliko decenija, rade 2-5 stepeni magnitude veće serije od bilo čega što naša industrija može da ponudi, rade sa svjetski poznatim brendovima, eto sad je njima stvar opstanka da nam uvale smeće.

Vjerovatno će i njihovi motori da poskupe kad budu vidjeli da im pozicija na tržištu to dozvoljava, jbg, može im se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Danas, u cilju prepisane terapije nabijanja km na 2 točka, bio do CFMOTO da vidim i probam taj 800 MT u Explore varijanti.

Jednom rečju oduševljen sam tj. imam više pozitivnih nego negativnih utisaka...

Položaj sedenja odličan, položaj stajanja odličan (nije savijena kičma a guvernal je u rukama), obe noge za divno čudo dohvatile asfalt (za neku nijansu je niži od moje Y devojčice i to je ta nijansa što mi nedostaje), prekidači svaki na svom mestu, položaj ruku dovoljno širok i dovoljno visoko, sedi se kao u fotelji (ili drugačije opisano veličina sedišta je kalup mog zadnjeg trapa), generalno - prva ocena 5/5.

Vožnja je prijatno iznenađenje, prvi utisak je bukvalno bio da sam nekako pokvario menjač, nije lupio na ubacivanje u 1. a prelaz iz 2 -> 3 nisam osetio (sa kvačilom naravno, za CS su me zamolili da ne koristim u 1-2-3 već samo od 3+), bukvalno sam bio zbunjen par sekundi jer kod Y - ako nije lupilo nije ni ušlo u brzinu :) 

Na prvoj raskrsnici smo se već srodili, sve radi kako treba i kako se očekuje, nema nikakve borbe sa motociklom i sve je uglađeno (osim neke buke, šuštanja).

Dalja vožnja je izlazak na autoput (ne poznajem baš prestonicu pa je to bilo najjednostavnije za mene), saobraćaj je svakako prilično gust i vozi se oko 60+ za mene idealna situacija da malo menjam brzine, čačkam tastere, ispratim displej i tako to...sve je super ali i dalje je tu neko šuštanje a nije vetar u kacigi, inače vizir za moju visinu radi posao odlično.

Kada se malo razvuklo i nastalo prostora, testiram CS i uuuuuuuuu osmeh se zalepio za unutrašnjost kacige, ne verujem da je sve tako lepo uglađeno, povuče nekako ali je utisak da i ne vuče baš dok ne dođe do nekih 6k+ a posle toga izduv osetno promeni zvuk i povuče ali i dalje to nije 95ks moja mala Y to odradi bolje i linearnije... ali nema veze idemo dalje.

U povratku, kad sam već sišao sa autoputa, čekajući na semaforu vidim da piše "RAIN" na sred table, samo ćorav to ne bi video ali ja sam to ipak prevideo čačkajući tastere pa sam sve vreme bio u RAIN modu (što objašnjava odziv), prebacio sam na SPORT ali nisam imao više ozbiljnijeg prostora gde da probam, tako da je taj utisak nažalost izostao.

Radar za mrtve uglove stvarno radi svoj posao, i ne možeš da ne primetiš te signale sa leve ili desne strane na displeju.

Druga ocena 4/5 - smeta mi ta buka, šuštanje, i onda provalim da je to prednji točak, taman ima onaj lep tunel oko viljuški da tu buku podigne sa točka uvis i imam utisak da se ponaša kao woofer i da tu buku baca pravo u lice... verujem da bi sa putnim gumama ta buka bila dosta manja? Napred prilično tvrd, ali su viljuške podesive tako da verujem da to nije mana već samo trenutni utisak.

Sve u svemu, veoma zadovoljan i pod utiskom, priznajem da sam bio prvi od onih za koje je samo japanac motocikl a sve ostalo prevozna sredstva i priznajem da se to danas već menja, šta će čovek živa duša pa nekad i pogreši :)

GS-a nisam vozio a juče sam sedeo na 1200 sa niskim sedištem i ugođaj samog sedenja je u korist CF-a, ne znam što i ne znam da li bi se to promenilo da oba vozim 100+km ali prvi utisak mi je takav kakav je. 

Pomenuh GS-a kao aksiom putne sprave i odnosa cene od 11k€ za CF-a sa 0km na satu i GS-a od u najboljem slučaju recimo 13-15 godišta sa preko 50k km na satu, verujem da bi se sa oba lepo navozali za iste pare :) 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@Dudico zao mi je sto ga nisi provozao u normalnom tj sport modu.

Rain mod je ogranicen i ne prelazi nekih 5-5,5k obrtaja.

Ubrzanje nije linearno, do tih 5-5,5 obrtaja je kao mala maca ali preko toga krece zabava.

Takvo ubrzanje meni bas odgovara, po gradu ne prelazim 5k obrtaja i samim tim je pitom, lak za voznju i bezbedan.

 

Sto se tice buke od prednjeg tocka, to dolazi od gume.

Neki pametnjakovici su se bunili sto ADV motor dolazi sa gumama sa asfalt, kinezi ih poslusali i poceli da stavljaju neke miselin koje su polu za asfalt a polu za ofroad, sad je problem sto su one bucne na asfaltu.

Na mom touring-u su srecom maxxis za asfalt i nema te buke. Maxxis su mi se do sada bas dobro pokazale (pu pu da ne ureknem) doduse nisam neki agresivni vozac

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
8 hours ago, Dudico said:

(sa kvačilom naravno, za CS su me zamolili da ne koristim u 1-2-3 već samo od 3+),

Jel se zna razlog tome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Savetuju da se quick shifter ne koristi u toku razrade (prvih 1000km),

Mozda zbog toga a mozda i zato sto qs trazi vece obrtaje, ne znaju ko koliko ima iskustva pa da ga ne prevrne neko kao kolega u Nisu sto je okrenuo motor na centralni kofer i volan

  • Hvala 1
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Tracer

Rekao mi je da su im sad bili kinezi, držali obuke serviserima, i da su ih savetovali da se quick shifter nikako ne koristi iz 1->2 i iz 2->3 kao i iz 2->1, sve ostalo je kažu ok.
Nema jasno objašnjenog razloga ali verujem da je to ta "zaštitna" priča, kao što pomenu kolega @Sharky - Alex

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Onaj dan kada su pojedinci odavde ispalili, @bily i ja posedesmo i posle sam bacio pogled na mašinu, njegov je explore. 

Oduševio me motor, iako nisam želeo da ga vozim, ali veličina, ove nove komade, ekran, položaj sedenja..

Nisam fan crnih motora, mada.ne mogu da kažem da mu loše stoji, više bih voleo da ga vidim i posedujem u nekoj svetlijoj nijansi.. 

 

Nekako mi je zvuk, bar u leru bezveze sa fabričkim auspuhom, možda u vožnji bude bolji..

 

Sve u svemu, komad motora !

 

Čeka se @TAZZ sa BMW-om 😃

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1511 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kada sam kupovao imali su beli explore (kao sto je voja vozio do turske) i turing u standardnoj boji (plavo, sivo, zlatna)

Beli mi se nikako nije svideo, da sam tada video crni lomio bi se.

Sto se ispaljivanja tice, jesam ispalio i iskupicu se 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1735 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Baš slučajno ćemo se vidjati ovih dana, da uzme Nenad Scottoiler... 

 

 

A meni isto slučajno opet šećer u spoticanju.. 😏

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1060 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

A ja na dijeti(režimu da ne kažem)

Sent from VOGE DS900X using ChinaTech

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja