Jump to content

Moto Zajednica

CF MOTO MT 800

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava
pre 3 minuta, aca-pn je napisao:

Odlična stvar, još nisam video da neki motor ima tako nešto. Kako taj t-box ostvaruje vezu sa internetom, preko telefona ? I jel se sinhronizacija sa aplikacijom telefona obavlja preko interneta ili direktno sa telefonom (bluetooth ili wifi) ?

Od 2018 bmw r1200gs sa tft-om ga ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
pre 31 minuta, aca-pn je napisao:

Odlična stvar, još nisam video da neki motor ima tako nešto. Kako taj t-box ostvaruje vezu sa internetom, preko telefona ? I jel se sinhronizacija sa aplikacijom telefona obavlja preko interneta ili direktno sa telefonom (bluetooth ili wifi) ?

Ostvaruje vezu preko mobilnog interneta, cf valjda ima neki ugovor sa nasim mobilnim operaterima, ne treba telefon.

podatke salje preko interneta a ako se jednom preko bluetootha povezes sa motorom svaki sledeci put se sam povezuje kad si u blizini pa mozda i preko bluetootha tad nesto prebaci.

Podaci se cuvaju na nekom serveru CF-a, i ako obrises aplikaciju pa instaliras na drugom telefonu on povuce sve

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
pre 36 minuta, Andrej_Hotstepper je napisao:

... I šta ćemo kad žene saznaju za ovaj fičr?? 

Pitam za druga... 

treba skinuti pravu aplikaciju, registrovati se, dodati vozilo preko VIN broja, snaci se na mapama…

Sta mislis koliko zena zna to samostalno da uradi?

PS da ne bude da imam nesto protiv zena, njih ovo dosta manje interesuje ali su zato bolje u nekim drugim stvarima od nas

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv
On 16. 11. 2023. at 14:40, Sharky - Alex je napisao:

Ostvaruje vezu preko mobilnog interneta, cf valjda ima neki ugovor sa nasim mobilnim operaterima, ne treba telefon.

podatke salje preko interneta a ako se jednom preko bluetootha povezes sa motorom svaki sledeci put se sam povezuje kad si u blizini pa mozda i preko bluetootha tad nesto prebaci.

Podaci se cuvaju na nekom serveru CF-a, i ako obrises aplikaciju pa instaliras na drugom telefonu on povuce sve

 

Moze li navigacija da mu radi bez internet konekcije, da nekako kesira podrucje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 509 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,
Pre 9 sati, lalajko je napisao:

 

Moze li navigacija da mu radi bez internet konekcije, da nekako kesira podrucje?

Na BMW Conneceted Ride Aplikaciji moze. Odradis doenload mapa odredjenog podrucja koje te zanima i ne treba internet. S obzirom da je ovo poprilicno iskopirana stvar vjerujem da moze i na ovoj apk.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1019 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Može i na c400gt,isti sistem kao kod Pirotehničara.Ako se slikaš u toku vožnje,pauze uveže ti tu sliku na mapi gde je okinuta,prikaže gde ti se aktivirao abs..ok mamipara,radi bez neta.

 

 

 

 

Screenshot_20231118_093557_Connected.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Mt800Explore

Ja sam samo probao kad su mi dovezli moped,navigacija radi bez telefona samostalno.Nisam imao vremena za dalje istrazivanje,otisao na odmor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1544 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ta turn by turn mozda nije losa za otvoreni put ali za grad nikako.

 

Porucio sam nosac preko alia, samo da posta proradi pa ce onda verovatno da padne neka navigacija tipa tomom ride 550

 

 

IMG_2929.jpeg

IMG_2930.jpeg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1737 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 19 sati, bily je napisao:

Ja sam samo probao kad su mi dovezli moped,navigacija radi bez telefona samostalno.Nisam imao vremena za dalje istrazivanje,otisao na odmor

Da li si siguran u ovo ?

 

Navigacija bi trebalo da ide preko telefona, odnosno preko carplay (za iOS) ili preko Android auta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1249 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pisao je @Sharky - Alex ranije da CFMoto ima neki dogovor/ugovor sa operaterima, i biće da motori već dolaze sa preinstaliranim SIM karticama (možda su i eSIM) i imaju internet za te svoje potrebe. Navigacija, praćenje tih nekih board computer podataka u aplikaciji na telefonu, a, pazi sad - teorija zavere - možda i praćenje telemetrijskih podataka. :D

 

CarPlay/Android Auto su možda takođe dostupne opcije, ali nisu preduslov ako sam dobro shvatio.
 

Što se Lalajkovog pitanja tiče, jasno je da nema potrebe za telefonom, ali pitanje je bilo da li navigacija može da radi tamo gde nema signala? Znači odeš negde gde nema mreže, ni na telefonu, a ni navigacija. Ima li načina da navigacija preuzme mape i rutu dok ima signala, i da to prosto radi i tamo gde nema signala?

 

Verujem da da, memorija je sada toliko jeftina da bi bilo sramota da su na tome štedeli…

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1737 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

 

Moja greška.. Ipak ima integrisanu navigaciju, samo kroz online ima pristup traffic opciji, što je normalno i ostalim stvarima..

 

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12094 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kakva je prva brzina kod 800MT, duga ili kratka? Moj GS ima bas dugu prvu, sto na off road voznji nikako ne pomaze.

 

Da li cfmoto aplikacija moze da izveze track-log tako da ga koristim na kompjuteru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Mt800Explore

Update mapa,probao.Pise da je na najnovijoj verziji i mape vaze do 2026 god.Posle je valjda 19 dolara za offline a za off i online 39


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja