Jump to content

Moto Zajednica

Koje cross cizme?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Trebale bi mi cross cizme, vozim enduro, ali one pruzaju mnogo bolju zastitu od touring. Sad, parametri su mi sledeci: zastita, kvalitet, vodo nepropusnost, da moze koliko toliko normalno da se hoda (da ne budu pancerice).

Za sada razmisljam o Alpinestars Tech 8.

Ima li neko iskustva sa nekim drugim modelima, a da zadovoljavaju ove kriterijume

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Ja imam Gaerne SG10. Cizma je extra, ne propusta vodu, noga cvrsto lezi u cizmi. Ja sam ih nosio jednom na offraod i 10-ak puta na neke duze ture i nemam primedbi. Mozda je jedina mana sto nisu za hodanje. U principu za neko setkanje oko motora mogu da posluze... Stavim patike u kofer i kad zavrsim turu prezujem se i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Trebale bi mi cross cizme, vozim enduro, ali one pruzaju mnogo bolju zastitu od touring. Sad, parametri su mi sledeci: zastita, kvalitet, vodo nepropusnost, da moze koliko toliko normalno da se hoda (da ne budu pancerice).

Za sada razmisljam o Alpinestars Tech 8.

Ima li neko iskustva sa nekim drugim modelima, a da zadovoljavaju ove kriterijume

 

 

Pa zar ove Alpinestars Tech 8 nisu pancerice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Trebale bi mi cross cizme, vozim enduro, ali one pruzaju mnogo bolju zastitu od touring. Sad, parametri su mi sledeci: zastita, kvalitet, vodo nepropusnost, da moze koliko toliko normalno da se hoda (da ne budu pancerice).

Za sada razmisljam o Alpinestars Tech 8.

Ima li neko iskustva sa nekim drugim modelima, a da zadovoljavaju ove kriterijume

 

 

Pa zar ove Alpinestars Tech 8 nisu pancerice?

 

U njima moze da se relativno normalno hoda, a pod pancerice sam mislio kao skijaske, da ti skroz fiksiraju nogu. A to mi uopste ne odgovara

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Pa mozda to i nije tako lose. Voda te uhvati u 5% voznje, a kuvanje nogu ako nemas otvore non-stop.

Kad je kisa, navuces one kondome i vozi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5504 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Aaaaaaaaaaaa doktore, bice skuplje cizme nego cvaja!

 

Kad bi uspeo sve da spojim u jednim cizmama i jos da znam gde da ih kupim.... ::)

Samo cizme i protektori kao cvaja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Zagreb

Trebale bi mi cross cizme, vozim enduro, ali one pruzaju mnogo bolju zastitu od touring. Sad, parametri su mi sledeci: zastita, kvalitet, vodo nepropusnost, da moze koliko toliko normalno da se hoda (da ne budu pancerice).

Za sada razmisljam o Alpinestars Tech 8.

Ima li neko iskustva sa nekim drugim modelima, a da zadovoljavaju ove kriterijume

 

 

Enduro i vodonepropusnost bas i ne idu zajedno  ;D

 

Ja imam vec 4 godine Alpinestars vector i prezadovoljan sam. Cizma je u pocetku kruta i treba joj neko vrijeme da se razgazi. Kasnije je stvar navike, a nije problem popet se ni na Lovćen u njima  ;D

 

Nisu vodonepropsune, a i ne prepucam tako nesto, jer ako je u pitanju Gore Tex membrana, ako ces se voziti po sumi, ili zapasavati potoke, onda voda udje u cizmu i neces ju izbaciti van nekoliko dana(dok se jelte ne osuse). Cak i ove koje jesu vodonepropusne od upotrebe(ako se vozis off road) ce pustiti nakon nekog vremena. Za vodonepropusnost ti je bolje onda uzeti Seal skinz carape(one duze do ispod koljena) i nositi ih kad pada kisa-one osiguravaju suhu nogu i drze ju toplom, i potrosit ces manje para i imat vise za bengu i klopu  ;D

 

Od novijih modela, ljudi jako hvale Tech 6 i 7(voze ih dosta u prvenstvu hrvatske), a sa Tech 3 je jedan poznanik odusevljen, i to je odlicna cizma za tako malu lovu-provjereno,

 

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 318 postova
  • Lokacija: Obrenovac

Sidi jeste vodonepropustan, a najveća prednost mu je što ima zglob i mnogo je udobniji za hodanje. Ono što mi se nije svidelo kod njih su prilično  loše kopče a i čizma mi je prilično omekšala posle 2 godine( više je ličila na duboke patike). Alpinestars tech 8 mi je mnogo robusniji i tvrđi od Sidija, nije udoban za hodanje kao Sidi, ali mi uliva mnogo više poverenja. Za onog ko vozi moto kros Tech 8 je bolji izbor, a onaj kome trebaju čizme za putovanje i po neku enduro vožnju bolje su Sidi a i jevtinije su.   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1114 postova
  • Lokacija: Tvrdos
  • Motocikl: ZUNDAPP KS 750

jao ljudi pa koliko je puta bila tema o sidiju da pusta vodu ,sve enduro sidi cizme pustaju vodu samo 3 para cizama turing namjene ne pustaju i 2 para za stazu . ostalo sve pusta postoje bar dve teme o tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

jao ljudi pa koliko je puta bila tema o sidiju da pusta vodu ,sve enduro sidi cizme pustaju vodu samo 3 para cizama turing namjene ne pustaju i 2 para za stazu . ostalo sve pusta postoje bar dve teme o tome

 

Za ostale enduro cizme stvarno ne znam, moje sidi nijednom nisu pustile, vozio po ceo dan po najstrasnijoj kisi i ostadoh suv !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Da se pohvalim da sam kupio Tech 8. Sad ih samo cekam da mi stignu iz USA oko 15 Novembra, pa cu da okacim slike s'noge sto se kaze. Inace izasle su mi 359$ sto je tada bilo, kada sam placao, oko 240e. A ovde su 440e, a dali bi popust 10%. Znaci 400e. To je skoro duplo!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Da se pohvalim da sam kupio Tech 8. Sad ih samo cekam da mi stignu iz USA oko 15 Novembra, pa cu da okacim slike s'noge sto se kaze. Inace izasle su mi 359$ sto je tada bilo, kada sam placao, oko 240e. A ovde su 440e, a dali bi popust 10%. Znaci 400e. To je skoro duplo!!!

 

Markes, daj slike!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd

Da se pohvalim da sam kupio Tech 8. Sad ih samo cekam da mi stignu iz USA oko 15 Novembra, pa cu da okacim slike s'noge sto se kaze. Inace izasle su mi 359$ sto je tada bilo, kada sam placao, oko 240e. A ovde su 440e, a dali bi popust 10%. Znaci 400e. To je skoro duplo!!!

 

Markes, daj slike!  ;D

 

Slike ce morati da sacekaju, posto sam uganuo nogu na fudbalu, pa lezim kuci, pa nek onda neko kaze da je motor opasan.:)

Inace cizme su vrh, jedino sto moram da podesim pedalu menjaca i sto ne mogu da prevucem pantalone spolja, pa moram da ih uvucem u cizme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja