Jump to content

Moto Zajednica

***REGLERI - NOVI***

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bulldog 1100

Imas tipa u Kragujevcu koji ih pravi.Zove se Tasa,a regler ne moze da te kosta vise od 300.00! (dinara-sta moze drugo da bude)

064 16 23 264

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Cega 300???

 

Covek u NS(cini mi se da se Ervin zove) pravi za nekih 75 eura.

 

Pablo jel proradio onaj hosting da obesis semu za regler sto mi je Joseph poslao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pablo jel proradio onaj hosting da obesis semu za regler sto mi je Joseph poslao?

 

Jos nije gotovo, ali uskoro ce. Posalji mi to na mejl, pa cu ja da okacim direktno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Zar nemozes da kupis bilo koji regler od kola i ugradis ga u motor?

Kolko ja zanm regler od stojadina je 350din ja sam ga ugradio u jawu a bivan je u BMW ugradio od fijata jer je taj imao kuci. Ako ti je instalacija na motoru od 12V slobodno ugradi bilo koji regler

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd
Zar nemozes da kupis bilo koji regler od kola i ugradis ga u motor?

Kolko ja zanm regler od stojadina je 350din ja sam ga ugradio u jawu a bivan je u BMW ugradio od fijata jer je taj imao kuci. Ako ti je instalacija na motoru od 12V slobodno ugradi bilo koji regler

 

Ne mozes

 

Kolko je meni poznato BMW na bokserima koristi tip reglera(tj alternatora) koji je slican kao sto ima vecina kola pa moze da se izvede ovo sto si ti napisao. Za skoro sve japance a i vecinu ostalih koji koriste alternator sa 3 faze to ne moze da se izvede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R
Peca:

Za skoro sve japance a i vecinu ostalih koji koriste alternator sa 3 faze to ne moze da se izvede.

 

E vidi se da neznas oko struje ona igracka od jawe 350 ima isto trofaznu struju na alternatoru. A koliko se ja razumen struja se skida sa samo 2 cetkice na svakom vozilu pa cak i na tenku ako te neko pita tako da znas ubuduce. Ako te bas iteresuje kako se ugradjure regler od kola sad cu ti objasnik.

Svaki regler ima d+, DF i masu posto regler od stojadina ima samo 2 konektora ti df i D+ vezi zajedno a drugi konektor vezi za masu tj. za drugu cetkicu sa alternatoras i to je to. Ako neverujes slikacu ti kako se to radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Majstor_kvarisa kazi mi koliko od tih 6 izlaza sa reglera na yamahi idu na alternator i gde idu ostala. Nekazem ja ima i reglera sa 4 izlaza D+, D-, DF, i B+ ai u sustini to ti je sve isto. Na jawi inace ide regler sa ta cetiri izlaza tj. 2 izlaza i dva ulaza a ja sam stavio regler samo sa dva ulaza (u jeeee kako li sam to uspeo ?). Priznajem mozda bi se malo drndao sa tim ali verujem da bi ugradio i taj od kola gde god hoces. Verovatno taj regler sa tih 6 ulaza i izlasa sadrzi u sebi i reley koji gasi sijalicu koja te obavestava o punjenju akomulatora pa mozda cak sadrzi i diode u sebi. Nadji mi neku sliku otvorenog tog reglera pa ti mozda i objasnim kako se to radi ili mi barem daj model reglera pronaci cu ga ja na netu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Kao sto sam vec jednom rekao ranije za struju sam kesa tako bi veoma rado nesto naucio. Sto se tice Jawe primetices da za nju nista nisam rekao niti znam kako motor uopste izgleda.

Sto se tice skidanja struje sa 2 cetkice ne bih rekao da si u pravu sto se tice motocikala(a o njima i pricamo). Kod mog motora a verujem i kod 90% japanaca imas 3 zice koje dolaze sa alternatora gde su namotaji na statoru i nema nikakvih cetkica. Kao sto rekoh vecina japanaca ima takav sistem i jedino je razlika u regleru koji moze biti sa 5 ili s 6 zica gde su uvek 3 faze koje dolaze sa alternatora,jedna -,jedna + a kod ovog sa 6 zica sesta zica je +12V switched koja dolazi sa akumulatora. Ne mogu sad da nadjem taj sajt gde ima sve lepo objasnjeno.

 

Kako to mislis mozda ima diode? Pa valjda sigurno ima diode...

 

Mogao bi stvarno da slikas zanima me kako izgleda ali mi samo kazi tacno kakav tip alternatora ima Jawa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Ne zelim da pametujem, ali se struja skida uglavnom sa statora kod svakog motora sa trofaznim alternatorom, pa posle ide na ispravljanje na diodni most...

Sto se tice reglera, on se kaci na cetkice rotora alternatora i on u sustini daje struju za pobudu statora.Za BMW sam skinuo neku semu sa neta i napravio na proto-boardu i radi bez problema. Ali, kao sto je Apex rekao, u potpunosti mu verujem da je moguce ugraditi i onaj iz kola, samo da naponi budu isti ( tj. ne moze od Trabanta od 6V na neki motor gde treba da bude od 12V) ...

Odnosno, ja sam ugradio od Trabanta na NSU, i radio je normalno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Za 300 kinti daj meni odma par komada :D Stvarno dzabe...

 

Cekaj nesto mi nije jasno. Ovo sto kazes za skidanje struje sa cetkica alternatora to je naravno za alternator koji ima namotaje na rotoru i ti odalte imas 2 cetkice sa kojih vodis napon na regler. Tu onda primenis resenje sa reglerom sa stojadina i to je ok. Ali sta radis kad imas 3 izvoda sa alternatora? Kako to spajas na taj stojadinov regler?

 

P.S. Jel moze neko od moderatora celu temu ili makar veci deo postova da prebaci u neku novu temu da ne stoji pod ovim Kupujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Evo original instalacija jawe za punjenje akomulatora.

jawalad.jpg

 

Kad sam uzeo regler od stjadina sve mi je ostalo isto kao na semi samo sam d+ i df vezao zajedno i masu od reglera B- sam morao direktno na - citkicu da povezem.

Inace kao sto se vidi isto se radi o trofaznom alternatoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Sad je vec malo jasnije. Regleri o kojima sam ja pricao tj vecina motocikala od sredine osamdesetih u sklopu reglera imaju i ispravljacki deo tj ovu diodnu plocu tako bi ovo resenje sa reglerom od stojadina moglo da se primeni morala bi da se skarabudzi i neka diodna ploca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R

Ta diodna ploca ili ti nesto kao grecov spoj (po izgledu) je jako lako namestiti. Ali ako se to pravi obavezno se mora staviti na neki hladnjak zbog grejanja dioda zbog toga ti novi regleri kao na primer ovaj MVC-013S.JPG

 

imaju hladnjak i to je kao sto sam rekao regler sa ispravljacem i zato ima vise zica tri bele su mu faze X,Y,Z a ostale tri D+, DF i masa ili B+. Pa ko zeli nek izvoli pre bih ga namestio neko platio 75E za to a sve zajedno moze da kosta manje od 600 Din. Inace ova slika je od neke novije yamahe da se nebi zbunili neki nije od starog motora. Ako stvarn hocete dapravite rado sam spreman da pomognem. :pivo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Da verovatno bi najskuplji deo kod pravljenja reglera bio hladnjak. Inace ovi "novi" regleri kao ovaj sa slike su isto sranje za skoro sve motore samo razlika u dzeku i ono sto sam ranije spomenuo 5 ili 6 zica. Imam stari regler viska pa kad ga budem otvorio bice jos informacija za one koji hoce da se zezaju sa ovim. Bas smo lepo apsolvirali temu jos kad bi se neko od admina smilovao da prebaci u Garazu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ja imam licno neugodno iskustvo sa stavljanjem razlicitih reglera i spaljivanjem svetlosne signalizacije redom po motoru zbog toga. Nisam nimalo siguran da je svejedno za sve motore, ne samo zbog rasporeda zica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Moguce da si imao posla sa ovim reglerom sa 6 zica. Ta sesta zica ume da bude tanja od ostalih i van dzeka i moze se desiti da je ne vidis. Ako povezes bez nje(povezuje se na 12V switched tj napon koji dolazi sa akumulatora ali tek kad je dat kontakt) napon ode i na preko 20V. Moguce da ti se to desilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

A mozda je bio i neispravan? Regler samo kontrolise napon punjenja, tj. ukljucuje i iskljucuje punjenje koji dolazi sa statora alternatora, koji je u tvom slucaju ( pretpostavljam ) bio original. A napon punjenja je isti i kod kola i kod motora ( nazivni napon akumulatora 12V plus 10-15%, tj 13.2-13.8) samo je struja punjenja drugacija, koja treba da iznosi 10-15% "snage" akumulatora ( broj, pored kojeg stoji jedinica Ah ). Znaci, tesko se moze nabudziti ceo alternator od kola na motor ( mada naravno, nista nije nemoguce, treba neki limiter struje) , ali sto se tice reglera, ne bi trebalo da bude nikakvih problema.

 

Cekam da me potopite sa ispravkama, posto je ovo moje licno misljenje :D:D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

otpada mogucnost da je bio neispravan, skinuli smo ga sa ATV-a (cetvorotockas) od 250 ccm i postavili na suprugin choppercic od 50 ccm iako nam je majstor telefonom javio (nije bio tada tu) da to nece ici iaok e "gadja" dzek na dzek. Kako vec rekoh, ispostavilo se da je tako, da znam razloge, napisao bih odmah, ovako ostala je misterija ali kasnije je i jedan stariji najstor (Mile) u Beogradu koji se inace bavi samo moto-elektrikom pojasnio da je tacno da se razlikuju sami regleri, najcesce ne ali da ima razlika koje se bas tako manifestuju te da je on napravio nesto najuniverzalnije sto se moze prepravljajuci neke kineske reglere. Pokazivao mi je i sheme toga kao vlastiti patent ali sam zurio na skup u NS pa sam "pobegao sa casa".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ako vas interesuju regulatori,-ono sto imam isprobano su 2 vrste za motore sa dinamom od 6 volti,i dve vrste za motore sa alternatorom 12 volti.Napravio sam i za japance,regler sa tiristorima,mada to jos nije testirano.Imam besplatinsko-tiristorso paljenje za javu 350-ts,sa mikrokontrolerom,i ja vozim sa istim paljenjem vec 3 godine bez ikakvih problema(12 volti instalacija),a imam i razvijen i isproban prototip istog paljenja za jawe sa instalacijom od 6 volti.Pravim i automat za zmigavce koji piste dok traje svetlosni signal,isto sa mikrokontrolerom,i naravno detektuju kad jedna sijalica izgori.Sve ovde navedeno je moj proizvod.Mogu vam dati i neke savete u vezi elektrike i elektronike na motorima.(Al nisam ni ja bas neki sveznalica :) ).Po zelji dizajniram i druge elektronske sklopove.

Pozdrav!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Mikorokontroler sam po sebi i nije preko potreban,ali posto sam ovo pravio specijalno za sebe,u celom motoru postoje ukupno tri komada kontrolera.Jedan u paljenju,jedan u automatu za zmigavac,i jedan u on-board kompjuteru.Sto se tice resenja besplatinskog paljenja,-postavicu slike samo da stignem kuci,posto sam sada na poslu.Tamo se vidi da je resenje vrlo prosto,a ujedno i perfektno :).Kao senzore koristim optokoplere cny37,dva komada na 180 stepeni jedan od drugog.Razmisljam jos da resim i regulaciju pretpaljenja,posto vec koristim mikrokontroler,ali...za to treba vremena da sednem i da smislim program.Dakle slike malo kasnije,negde predvece.Inace nemam kontakt kljuc na motoru,izbacio sam ga jer se cesto kvario.Zato imam dva tastera,koji su vezani na onboard kompjuter,koji upravlja svetlima,i kontaktom,i komunicira sa kontrolerom u paljenju.Nije moguce upaliti motor na fazon premoscavanja nekih kablova...

Vidimo se kasnije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Ocigledno se odlicno snalazis sa mikrokontrolerima cim ih koristis i u automatu za zmigavac :roll: :D

Dobro je da nisi imao problema sa prljavstinom kod optickih prekidaca verovatno si ih lepo izolovao. Stavi slike kad budes mogao :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: TT600R
joska

Da li ti je paljenje na jawi mozda ovako prepravljeno

62k4Y_sys2ow.th.jpg

 

Kazi mi cenu koliko te je sve izaslo zato sto ovaj ceo sklop sa slike i jos sa bombinom reglerom i dva kabla za svecice kozta oko 80 E. Mozda sam nesto izostavio ali mislim da je to sve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja