Jump to content

Moto Zajednica

Gpz900R - povratak Ninje!

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pošto sam od nedavno postao vlasnik Kawe ZX9R C, često nešto guglam o devetki pa sam naleteo na sliku GPz koji je oplemenjen sa USD viljuškom točkovima i kočnicama sa ZX9R B ('94-'97 god.) i baš nadrkano izgleda ta izvrnuta viljuška na GPz-u, mada mislim da bi mu bolje stajala viljuška sa novijeg C modela, koji (iz nekog razloga) ima klasičnu viljušku ali potpuno podesivu po svim parametrima, a tu su i masivna Tokiko šestoklipna kočiona klešta.

 

Damo_GPz900r_Mark1_ZX9.jpg

 

A ovaj crno/sivi GPz me oduševio :staa2: :ljubav:

 

5b76c870f5fd365b01ada463_IMG_9766-kopier-1280x720.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 200 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak
On 16.11.2020. at 9:31, Ninja66 je napisao:

Ne obracati paznju na cenu, samo na stanje.

 

e8cc31baf93c-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Kawasaki GPZ 900 R, 1984. godište, Sport / Super sport, vozilo prešlo 61000 km, Palić. Cena 5.490 € - Motori -...

 

 

Pa sad... Motor jeste lep ali da je bas original i nije.

Neku polurestauraciju je prosao svakako, malo je osvezen sa novim zmigavcima, presvucenim sedistem i ostalim detaljima ali ono sto najvise "ubija" cenu jeste sto je i  farban definitivno. Nalepnice su fabricki sa providnom pozadinom a ne sa crvenom. To se vrlo jasno vidi kako nalepnice sada odskacu u odnosu na ostatak motora:

https://prnt.sc/vm1oq0 https://prnt.sc/vm1nbj

Ovde se jasno vidi kako je maskiran za farbanje crvene, a fabricki nema te pomorandzine kore zbog spric gita:

https://prnt.sc/vktmbw

Takodje je farbana i siva jer originalna na spoju sa gornjim oklopom ima oznaku "Liquid Cooled" sto ovde nije slucaj.

Ono sto na zapadu vredi jesu originalni primerci, bez ovakvih operacija na sebi, a za ovaj primerak bih rekao da nije jedan od hiljadu primeraka koji je bio ispod nekakvog staklenog zvona, vec samo "usminkan" da lici na fabricko stanje. To su stvari koje se vide vec ovako brzinski sa 3 metra daljine i slika, a sigurno bi bilo gomile detalja za primetiti kad bi se prislo motociklu koje odstupaju u odnosu na original. To na kraju ne znaci da je motocikl los, ali je malo apsurdno svrstati ga u cenovnu kategoriju A1 primeraka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Može to da se odradi, ali moram da menjam osovinu na trouglovima, prepravljam granicnike, izmestam bravu... Plus vozim ćerku svako jutro za SM na posao /stažiranje bez dinara plate / tri meseca, što mu dodje ful sređivanje gpz-a, ali šta da radim kad ne mogu drugačije. Zato sam smislio da sad stavim samo točak 17 inca na ove vile, a u budućnosti možda promenim ceo prednji kraj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, markovisacki je napisao:

Pa sad... Motor jeste lep ali da je bas original i nije.

Sa ovim si sve rekao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Papiri su gotovi, sutra ako Bog da dobijamo novu tablicu. 

Gornji oklop je stigao sa varenja i mogu reci da sam zadovoljan kako je urađeno. Sledi priprema i farbanje. 

Nemam grejanje u fakend garaži i stvarno mi je teško da provodim vreme radeći na motoru,tako da... 

Svaki dan ja odem malo da ga pomazim po rezervoaru, ali 'ladno mi je da radim bilo šta. 

IMG_20201127_171426.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Motor je registrovan do juna. Samo sam vratio staru saobracajnu i "NI" tablicu. Dobijam novu tablicu na "RU" područje, novu saobracajnu na moje ime i novu nalepnicu. Polisa važi do isteka registracije... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Nl
  • Motocikl: Suzuki

Ja misli da se ovaj vozi bolje sto puta od originala a sto se tiče ukusa o tome ne treba polemisati
Sreća nismo svi isti po tom pitanju


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ružan auspuh

šabanski mini migavaci pozadi

osakaćen zadnji blatobran

skinute heble i stavljen volan.

 

Sve ostalo je sasvim na mestu, mada vise mi se sviđa kombinacija sa crvenom bojom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, Biker-Boy je napisao:

Ružan auspuh

šabanski mini migavaci pozadi

osakaćen zadnji blatobran

skinute heble i stavljen volan.

 

Sve ostalo je sasvim na mestu, mada vise mi se sviđa kombinacija sa crvenom bojom.

U principu manje-vise delim misljenje. Meni najvise boja ne lezi...

Inace,nije da ne radim bas nista,ali nije zanimljivo za forum. Polako skupljam delove i materijal. Proucavam na netu ,raspitujem se po forumima i FB grupama sta i kako uraditi i napakovati... Mogu da kazem da sam nasao dosta prerada gde sam sa vlasnicima stupio u kontakt,ali nisam uspeo da dodjem do podataka i nacina na koji su izvrsene prepravke. U Japanu su 95% kawa prepravljene,ali oni odnesu motor u radionicu za prerade,kazu hocu to i to i na kraju pokupe sredjen motor. Ili naruce sa sajta kompletnu konverziju- set za zzr1100 tockove,slajdere,ojacanja rama,upravljace... Ugradi i vozi. Nekoliko njih iz Evrope mi je cak reklo da se nesecaju kako su radili prepravke niti da znaju od cega su delovi. Moze biti.

Uglavnom,gledam slike,uvelicavam i pokusavam da shvatim kako da napravim nesto. Nemam novca ,a ni zelju da ga odnesem kod nekog da mi sve to uradi i da samo odem po kljuceve. Ja sam to uzeo da ispunim svoje zelje i snove. Lovu cuvam za farbanje :Bandolero:. To ne znam i dacu da mi ofarba neko ko zna.

Cim bude nekih zanimljivosti-eto mene...

PS: Ova slicica mi je trenutno u glavi... 

Screenshot_20201219_195629.jpg

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3970 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Na dobrom si tragu.

 

Potraži na stranjskim forumima.

 

 

 

Npr:

 

 

 

Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Mislim da kenjaju ti vlasnici što se "ne sećaju" kako su uradili prepravku i od čega su delovi, jer najverovatnije da nisu oni radili prepravku, ali opet trebali bi znati od kojih modela su korišteni delovi za prepravku jer treba posle s vremena na vreme servisirati te delove (viljuške, kočnice...)

Sećam se jednog slučaja kad je poznanik kupio Guzzi Falcone ali toootalno prerađen, samo mašina je ostala original, a trebalo ga je malo dovesti u red, menjati kočione pločice, gumice, semeringe i prašinare u viljuškama... i lik nije imao pojma od čega su stavljene viljuške i kočiona klešta pa nije mogao da kupi delove sve dok nije saznao 100%... muka živa, al naravno sve se da uraditi, samo zna biti zajebancija do jaja....

P.s.ovaj crni GPZ je brutala :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ugrabih danas deset minuta vremena... 

Skupio sam nešto gvožđusije po garaži da napravim alat da mogu da napakujem ležajeve zadnjeg točka. Kako se ja ježim od lupanja čekićem po ležajevima napravio sam alat i sabio lezajeve u kućišta. Sve je lepo podmazano i sada može da se ofarba. To će da rešimo kad stigne i prednji, a dalje na redu je da raskupusam viljusku...

IMG_20201222_173221.jpg

 

IMG_20201222_170959.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 200 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Ja bih farbanje ostavio za kraj. Pod krajem mislim kad se urade sve zamene vesanja, kocnica, nabaci nova vila, sto ce povuci mnostvo drugih prepravki, nosace kocionih creva, izradu novih granicnika volana, drugu visinu heblova itd.

Ja sam vec imao uradjen ceo suspension swap, pa sam skidao najmanje 10 puta ceo bodywork oklope itd, ne bi li se ispravile sitne krive Drine, i stvarno je bezveze izgrebati tek ofarbano. Takodje npr kad sam zamenio vesanje ugao motocikla se naravno promenio pa sam i nosace oklopa morao da prepravljam da bi doslo u liniju kakvu zelim, a jasno da to znaci da i decals/oznake/sare na oklopu moraju da budu ofarbane pod drugim uglom u odnosu na fabricke.
Fokusirao bih se na resavanje mehanickog dela na ovom motoru a ne na izgled u ovoj fazi. Da se tako provoza sklopljen sa novim vesanjem par stotina kilometara, da se vidi kako se to ponasa u voznji, kako radi agregat na duge staze, pa tek kad je sve OK, razmisljati o farbanju.

Znam da je sad zelja velika da se sve ima na gomili, i da je farba ono sto laiku prvo upada u oci kad vidi motor, ali moze skupo da se plati taj redosled.

Just my two cents.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 200 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Zaboravih još nešto.

Trebalo bi proveriti taj postojeći prednji kraj koji je na motoru.

Deluje kao da je vila "ušla" unutra ka agregatu. Može biti da je vila malo kriva, možda trapezi, a možda je i samo do fotografije ali nije zgore proveriti sad kad je sve rastureno.

Da je do jaceg udarca od napred doslo govori i to sto je oklop van ravni, takodje uteran na unutra, tj. da su i nosaci istog pokrivljeni. Crvena linija treba da se gadja sa onom na rezervoaru.

Evo o čemu pričam:

gpz6.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Farbanje ide naravno na kraju. Između ostalog i zbog toga što želim prvo da skupim na gomilu većinu delova koji su mi potrebni. Tu se sad javlja problem nabavke delova u našim uslovima. Ponuda u oglasima je izuzetno slaba, a cene su takve da se sve puši. Najlakše mi je da servisiram prednje vile koje su na motoru i u njih da ubacim 17 incni točak sa 300mm diskovima i neka namunjena klešta na adapterima. 

Kao opcija za zamenu viljuške tražio sam od zx9r, zzr1100, ZRX oba modela ili gsxr1100 '91. Tu mi ulogu igra cela prednjica-vile, kočnice, točak. ZRX se pakuje najlakše (tako kažu strani forumasi), ali to kod nas nema ni svećom da tražiš. GSXR je USD, pa bih kao što sam ranije rekao to hteo izbeći. Takođe i prvi zx9r. Znaci ostaje mi zzr1100 ili zx9r druge generacije. Od devetke sam našao. 

Cena- cena je full fulova. U stvari,u opšte se ne isplati kupiti od ljudi koji rade sa delovima. Kad sam zvao da pitam za prednji kraj, kompletan, čovek mi ladno sracuna-stapovi+mostovi+točak +diskovi+osovina+pinjon+heble. Guma je stara pa te castim. Nemam komentar. 

Jedina opcija je kupiti od nekog ko svoj lični motor rastura u delove jer se samo tu može dobiti realna cena. 

Što se tiče vila na mom motoru meni to izgleda kao da nije krivo. Ovih dana ih skidam pa cu tačno videti kakvo je stanje. Na ovoj slici gore "red line" se ne gadja iz dva razloga. Nosač oklopa jeste malo povukao u desno, a rezervoar je ulubljen i ta strana je gurnuta u levo. Takođe, nosač retrovizora je kriv pa gura oklop prema dole. Sada je to sve ispravljeno i nadam se da će biti dobro. 

Ja računam da mi kad sve skupim treba 15 dana da sve sklopim. Tu računam i kojekakve mašinske obrade koje ne mogu sam da odradim. Plus farbanje. 

Biće to do proleća kao puce. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Marko, 200 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Kwaka ZX-9R, GPz810 unitrak

Ovo mozda nije lose ako je moguce pregovarati o ceni:

https://www.kupujemprodajem.com/motocikli/kawasaki/kawasaki-zzr-1200/oglas/106718443?filter_id=984039683

43mm je viljuska.

Za koriscenje na 900R-u, potrebno je srediti oba trapeza tako da se iskoristi osovina sa 900R-a, i naravno nova caura na kraju.

1.jpg

12401834-936842379740854-128259375869368

12493486-936842329740859-390651765491032

12493660-936842366407522-718345444261445

980736-936842319740860-78282133328796762

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2353 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Razbucao sam prednje vile. Istocio sam staro ulje, raskačio kandže i anti-dive jedinice. Štapovi za svoje godine izgledaju korektno. Tek po koja pecka na hromu. To sam lepo složio u stranu. Ne bih vraćao na motor ako bude kako sam zamislio... 

Ako budem ipak vracao, računam da mi za servis vila treba par sati (dana), pa sam to ostavio za last minute. 

U međuvremenu tražim vile za zamenu. Našao sam od zx9r po korektnoj ceni i tu bi mogao da zažmurim na različite točkove, ali mi sreću kvari nešto drugo. Zx9r sa normalnom viljuškom nema pinjon za brzinu već senzor koji šalje podatke o brzini na elektronski sat. To praktično znači da ne mogu da koristim originalni brzinometar što mi je bitno. Rešenje je da možda stavim točak od zxr koji je dizajnom isti kao moj zadnji, a ima pinjon. Ali nema na dnu čizme nokat da se zakači pinjon... 

Da bi sebi olakšao malo cu da proširim potragu, pa cu uzeti u obzir i USD viljusku sa zx9r prve generacije.

I gore pomenutu USD od GSXR-a. 

Ps. I gore nepomenutu od zzr1100... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja