Jump to content

Moto Zajednica

Kinezi pocinju proizvodnju motora od 600 cc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660

Bilo je samo pitanje vremena kada će kineski proizvođači motocikala zaći u teritoriju mašina većih zapremina. Superbike mašine još nisu u planu ali nakedi sa 4 cilindra su gotovo spremni.Tri najjače fabrike su odlučile da otmu deo profita gigantima iz Japana i to u najprofitabilnijem i najprodavanijem sektoru nejked mašina zapremine do 600ccm.Fabrike Loncin, Zongshen i Jialing su nezavisno jedna od druge samostalno razvile četvorocilindarske agregate zapremine 600ccm koji će se ugrađivati u njihove najjače mašine. Navodno po pitanju performansi neće ugroziti npr. Hornet ili Fazer ali će cenovno biti mnogo pristupačniji pošto se pominje cena od ispod 6000€

 

 

 

http://www.moto-berza.com/vesti.php?vest=511&m=Sti%9Eu-nejked-ma%9Aine-sa-dalekog-istoka

 

post-1402-12879002765742_thumb.jpg

post-1402-12879002766311_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3146 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

kinez je to, ne bih smeo da ga ganjam preko 200km/h, sta ako su zaboravili neku podlosku ili maticu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 105 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660

ma nema sanse da bi izvukao 200 km/h,ne verujem da ce imati 100ks koliko imaju nejkidi iz japana mozda oko 50-60ks.. mene zivo zanima kakav ce kvalitet biti ovih motora mada odakle dolaze cisto sumnjam da ce biti nesto extra..znaci  klimanje,zveckanje,srafovi lete na sve strane,zavrsna obrada krs itd..mada videcemo sigurno ce ih biti kod nas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12280 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ma vec Kinezi rade uveliko na tome, evo nekih linkova:

 

http://www.hyosung.co.uk/detail.php?id=2

 

http://www.hyosung.co.uk/detail.php?id=4

 

http://www.hyosung.co.uk/detail.php?id=23

 

Kako su preplavili trziste skutera, tako ce i kroz neku godinu klasu od 650 ccm...zivi bili pa videli, a mi mozemo samo da se kuretamo.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Није новост да Кинези производе моделе веће запремине. Ево један "Jialing" од 600 кубова, али моноцилиндар који се може наћи и на европском тржишту.

 

20060511144605_189.jpg

 

Ја сигурно не бих смео да изјавим да никад не бих купио нешто што је пореклом одавде или оданде, посебно ако је кинеско. Људи су практични - иду за профитом. Ј... се њима за престиж или славу.  Ако би зарађивали више од неких 600-ки са 150 коња каквих је тешко направити и Јапанцима - за коју годину би их добили од Кинеза.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

1zc085i.jpg

fn9101.jpg

Pa i nisu tako strasne specifikacije, narocito sto je poznato da kinezi uvek deklarisu manju snagu i max brzinu koju postizu, i sve losije nego sto je u realnosti. E sad nam samo nedostaje da postoji cena na nasem trzistu, pa da na osnovu toga prokomentarisemo valja li to cemu. U dolarima je oko 3500$. Al da je ruzan - ruzan je, bar sto se mog ukusa tice, ali zato onaj zongshen roka.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Mozda su se deca igrala u Foto sopu ali ovaj Zen Sen lici na Kavu z 750.

 

Pa ne znaju nista novo da izmisle pa moraju i motore da kopiraju, sramota!!!!. Kad dam 5000 za ovo njesra, ma dacu jos 1800 pa cu kupiti pravi bajk!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ovo su naj jaci kineski proizvodjaci tako da im je velika cena ali ipak su dosta kvalitetni. Jeste da volim kineze ali i za ovu najavljenu cenu bih se razmislio i verovatno uzeo japanca. Kada i slabiji pocnu da prave takve masine sa cenom ispod 4000e odlucio bih se za novo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Nova Pazova

kinez je to, ne bih smeo da ga ganjam preko 200km/h, sta ako su zaboravili neku podlosku ili maticu.

 

Ha ha ha ha !! :D :D

 

Ovaj narandzasti je lep... podseca me malo na kawasaki z 750

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 564 postova
  • Lokacija: Beograd

Olimpijske igre u Pekingu-Kinezi mogu da naprave sta hoce, kad hoce,koliko hoce...samo je pitanje vremena i trenutka njihove odluke!

 

Kad budu krenuli ozbiljno, sto je neizbezno , ne sumnjam da ce kvalitet biti na nivou.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Није новост да Кинези производе моделе веће запремине. Ево један "Jialing" од 600 кубова, али моноцилиндар који се може наћи и на европском тржишту.

 

20060511144605_189.jpg

 

Ја сигурно не бих смео да изјавим да никад не бих купио нешто што је пореклом одавде или оданде, посебно ако је кинеско. Људи су практични - иду за профитом. Ј... се њима за престиж или славу.  Ако би зарађивали више од неких 600-ки са 150 коња каквих је тешко направити и Јапанцима - за коју годину би их добили од Кинеза.

 

Sto meni ovo neopisivo lici na kombinaciju Freewinda,TDM-a,XJ600 Diversion,i jos neceg,ne mogu da provalim cega...Inace,meni nekako dva pojma "Kinez" i "motor" ne idu zajedno,odma' me asociraju na 666...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Sto meni ovo neopisivo lici na kombinaciju Freewinda,TDM-a,XJ600 Diversion,i jos neceg,ne mogu da provalim cega...Inace,meni nekako dva pojma "Kinez" i "motor" ne idu zajedno,odma' me asociraju na 666...

 

Боље да личи на нешто, него да не личи ни на шта. Зар не?

 

Него, конкретно прометало на овој фотки не изгледа никако. Ево једног снимка са некој мото-сајма у Кини у чијем се једном делу види и тај JH 600, када њиме праве по "ђир" неки ликови - 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Gledao sam ovaj klip pre vise od mesec dana. Motor nije nesto preterano nalickan ali deluje udobno za duzi put. Jeste da ce jedan cilindar praviti problema oko putne brzine ali ako se ne prelazi 100-tka nece biti problema. Kada bi cena bila do 3000e bio bi dobra kupovina. Potrosnja je deklarisana na 3L ali u realnim uslovima ide oko 4 zbog kvaliteta goriva i ne preterano lagane voznje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Gledao sam ovaj klip pre vise od mesec dana. Motor nije nesto preterano nalickan ali deluje udobno za duzi put. Jeste da ce jedan cilindar praviti problema oko putne brzine ali ako se ne prelazi 100-tka nece biti problema. Kada bi cena bila do 3000e bio bi dobra kupovina. Potrosnja je deklarisana na 3L ali u realnim uslovima ide oko 4 zbog kvaliteta goriva i ne preterano lagane voznje

Kinezi deklarisu potrosnju u idealnim uslovima, tzv "Economical fuel consumption", sto bi bilo ekvivalent potrosnji pri konstantnoj, umerenoj brzini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

ovaj narandzasti podseca na kavu z750 ali 90% delova je skinuto od suzukija gsr600 ,zadnja viljuska, ram prilicno slican, fuzasteri...

U pravu si, prvo sta mi je palo na pamet je to da se neko igrao u Photoshop-u sa GSR-om i napravio ovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 791 postova
  • Lokacija: Зрењанин
  • Motocikl: Sv650n

pa naravno da lici na z750 ili gsr. to su kinezi, oni i sada sa ovim coperima i krosevima samo kopiraju uspesne yamahine,hondine i druge modele...mozda lepo izgleda, ali opet, japanac je japanac, a kinez je kinez  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja