Jump to content

Moto Zajednica

Sta mislite o HONDI VTR 1000sp-2 i DUCATI-ju 998R?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

Neki kazu da je Honda VTR 1000sp-2 najkvalitetniji V2 motor ikada napravljen i da je u mnogim stvarima bolji od DUCATI-ja pa sam zato otvorio ovu temu, interesuje me vase misljenje, posto moj otac ima jedinu VTR1000-sp2 u Srbiji.

 

Ova slika je sa Moto-susreta u Nisu 09.05.2008. ;D

 

post-4369-12879002497418_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 261 postova
  • Lokacija: Nis 18000

sp-2 je iz daljine slicna kao sp-1, a ustvari imaju sasvim razlicitu opremu (sp-2 ima bolju) ....  a i sp-1 je extra motor.... zamisli kako se sp-2 cuje sa jednim otvorenim REMUS-om :) :)   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Ja bi pre svega 748 ili 749,ali posto se radi o poredjenu litrasa,onda 996 ;-).Honda VTR mi se svidja,nisam imao prilike da je provozam,ali sam slusao same reci hvale.Ipak,meni je srcu miliji Ducati,a iza njega Suzana TL1000R,pa tek onda VTR...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Realno gledano i honda i ducati su odlicni motori ali moj glas ipak ide hondi prvenstveno zbog po mom misljenju boljeg kvaliteta i pouzdanijeg agregata koji je mnogo manje zahtevan od ducatija u smislu odrzavanja.

 

Pozdravi caleta od njegovog druga iz tvrdjave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ma Honda je zakon a jos u kombinaciji sa akrapovicem ;D, nemam reci.

Bas me zanima zasto veliki broj masina ima malo nemiran rad na leru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1261 postova
  • Lokacija: Beograd

Ma Honda je zakon a jos u kombinaciji sa akrapovicem ;D, nemam reci.

Bas me zanima zasto veliki broj masina ima malo nemiran rad na leru?

Da li si čuo kako formula 1 radi na leru. Po prirodi stvari mašina (agregat) koja je predvidjena da dobro radi u niskom režimu, jako teško radi dobro u visokom. To je pokušala da reši honda sa varijabilnim bregastim osovinama na V-tec motorima ia jako sličan je i toyotin v-vt. Nekada su motorcili radili sasvim pristojno na leru od 800-900 obrtaja, a novija generacija radi na 1500 obrtaja, ili za 50% većem broju obrtaja na leru. Ja sam uspevao moju BSA 500 iz 1967 spustim da radi mirno u leru na 550 obrtaja, a sa minimalnim oscilacija i na 300, jednostavno masivna radilica i ugao otvaranja bregastih dozvoljavaju brojanja i na nižem broju . V-tvinovi su posebno zanimljivi pošto zbog načina paljenja i položaja cilindara radilica nema istu putanju izmedju dva opaljenja, odnosno motor zaleće, ali zato daju izuzetan obrtni momenat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

 

 

Zvuk DUCATI 998 ( r )

 

 

 

Aaaaaa, pa nisi ti cuo Djusijevog 998s!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

 

Zvuk DUCATI 998 ( r )

 

 

 

Aaaaaa, pa nisi ti cuo Djusijevog 998s!

 

Znaci, uze mi rec iz usta, samo sto sam hteo da napisem i pise:Upozorenje - dok ste čitali poslat je nov odgovor. Možda ćete želeti da izmenite svoju poruku. ;D ;D ;D

 

Nisam jos uvek cuo Djusijevog, ali sam cuo 748 ;D

 

E da, preko kompa ne mozes da osetis tu car kad se trese tlo pod nogama, i srce brze radi... ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2896 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

 

 

Zvuk DUCATI 998 ( r )

 

 

 

Aaaaaa, pa nisi ti cuo Djusijevog 998s!

 

Bilo je pitanje sekunde  ;D

 

Inace ono na snimku nije 998 R nego obican 998, sa otvorenim Terminjonijima. Nije da se lose cuje ali mozete da primetite kako zaglupi kameru kad ona stane direkt iza lonaca. Inace meni se VTR svidja ali i dalje sam za onaj drugi V2.  Sto se tice poredjenja sa 998 R... To ne moze da se poredi, prvo po ceni, zatim po komponentama (iako je konjaza tu negde) koje su mnogo jace na R, a i 998 R je pravljen u limitiranoj seriji od 500 komada. Mozes da ga poredis sa 998 S, to je tu negde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5346 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

SP1 je pravljen od 2000. do 2002. godine kada ga menja naredni SP2 sa sitnim izmenama koje ga cine ukupno nesto boljim motorom.

 

Razlike:

- povecan precnik grla u injection-u, ubrzan rad kompa, sto rezultuje povecanjem snage agregata za 4 ks;

- minimalno promenjeni izduvni kanali u glavama motora;

- sestokrake felne zamenjene petokrakim zbog smanjenja mase i poboljsanja upravljivosti;

- produzena zadnja viljuska par mm;

- napred stavljene par mm deblje viljuske;

- promenjen zadnji subframe koji nosi sedista vozaca i suvozaca;

- promenjeni nosaci agregata na ramu.

 

To bi bilo to sto se izmena tice. Kao sto rekoh, sve su to sitna unapredjenja koja su odlican motor napravila jos boljim. U Evropi su oznake VTR 1000 SP1 (SC45 oznaka masine) i SP2, dok je u Americi oznaka RVT 1000 (RC51 oznaka masine). Americki RC51 je mehanicki identican Evropskim SP1 i SP2, naravno ako uporedjujemo ista godista. Jedina je razlika u boji plastika.

 

Inace, SP1/SP2 agregati su jedine serijske Honda masine koje na sebi imaju ispupcenu oznaku HRC. Takodje, nigde drugde taj agregat nije ugradjivan osim u taj motorcikl. Kazu da je napravljen i pusten u serijsku proizvodnju samo da bi Honda dobila homologaciju za SuperBike za taj motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja