Jump to content

Moto Zajednica

BJB vikend voznja, 23-24 avgust 2008, Golija

Recommended Posts

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Zaboravih da vam kazem ako ikako vas put nanese u Novi Pazar, obavezno svratite kod Jonuza na cevapcice, takve niste jeli a verovatno i necete.Nenadmasni su.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

i Bg ekipa sigurno stigla!

 

opet sam upoznao sjajne ljude, odlicno druzenje, odlicna klopa, odlican izlet, odlicna grupna rally voznja po nezaboravnom makadamu.

 

hvala domacinima na odlicnoj zabavi!

 

znam da ce mnogi odmah zakaciti fotografije al na moj video moramo da sacekamo koji dan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

kochaMladji i kochaMatori stigli srecno i bericetno. doneli jos jedan trofej - prelepa Golija, prelepo drustvo i prelep vikend

 

404.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3635 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja jos uvek nisam zavrsio sredjivanje svog motora, pa sam morao da se oslonim na druge koji su me prvi dan ispalili, a malo je falilo i drugi. Zao mi je sto nisam bio duze da se lepo upoznam sa svim ljudima. Rekao bih da je druzenje bilo dobro. Nadam se da ce nekad u buducnosti biti jos ovakvih druzenja i trudicu se da prisustvujem na sto vise njih.

Ima par nekih slikica sto sam na brzinu zabelezio. Posto smo mi kasnili uspeli smo da presretnemo ekipu na samom izlasku iz Golijske reke

makadam.jpg

 

Forrest Gump se dobro snasao po ovom zahtevnom terenu :)

forrest.jpg

 

Gospodin Urednik sa afrikicom u njenom prirodnom okruzenju

Lalajko.jpg

 

Ovde su nas Saxi i, ako se dobro secam, Sasa sa kimcom ostavili u prasini

saxi.jpg

 

Jedan deo ekipe po izlasku na cvrstu podlogu

ekipa.jpg

 

Druzenje na jezeru. Tu su pojedeni ostatci rostilja, bilo bi sramota da iza ovolikih ljudi nesto ostane.

jezero.jpg

 

Ekipa spremna za polazak. KochaMladji

transalp2.jpg

 

Transalp-ovi na svom terenu, na jednoj precici prema gradu. Koche :)

transalp.jpg

 

Ovde je urednik stavio akcenat na bezbednost u saobracaju i poveo kolonu u jedno fino preticanje :D ;D Salim se, kamion je isao 30 na sat, a krivina je pregledna iako sa mesta odakle je slikano i ne izgleda bas

puna.jpg

 

puna2.jpg

 

Negde sam pomenuo da ce biti i njih, ovaj put Bogu hvala bez problema. Samo smo zastali da ih pozdravimo

panduri.jpg

 

Ekipa na ulasku u grad.

grad.jpg

 

Posle ovoga jos jedno stajanje na pumpi, pozdravljanje i svako svojim putem. Bilo mi je zadovoljstvo druziti se sa vama. Do vidjenja!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1347 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo/Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

kineska ekipa stigla srecno,puni prelepih utisaka,slike ovih dana.Jos ne mogu da verujem da sam ispalio 207 fotki,toliko nemam ni kad odem s decom na more ;D

Hteo bih da se zahvalim ekipi domacina na celu sa Ruskom ,na svemu lepom sto su nam priredili(abilo je toga ohoho) tokom nazalost kratkog boravka u ovim predivnim predelima,ova tura mora da se ponovi!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1679 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Provod je bio san snova, pun sam utisaka i ne mogu da pronadjem reci koje bi opisale ovu kolicinu uzbudjenja i radosti posle svega sto smo svi zajedno proziveli i doziveli u proteklih 48 casova.Upadali smo iz avanture u avanturu, adrenalin nas je radio iz sve snage i jako mi je bilo zao sto sam morao da se rastanem od ovakvog tandema.....BJB zgadija iz Valjeva,Kraljeva i Cacka je maximalno pozitivna i otkacena do maximuma, nedostajao je samo OverLord i zbog toga mi je jako zao :(

Domacini sa Ivanjice su nas docekali kao rod rodjeni, sirokog osmeha, punih tepsija mesa i poslastica, pica i gurmanluka,a i hotelom punih raskalasnih Cehinja koje su noci ucinile jos lepsim i toplijim :-*

Izuzetno mi je drago sto sam upoznao i majstore Saolina....Sumenko San-a (Forrest-a) i neverovatno simpaticnog Nikolu San-a :D

Koliko je bilo dobro moci ce te da vidite kad Felini(Vukan) izmontira filmove, bilo je pravo uzivanje posmatrati zbunjene face vozaca cetvorotockasa kada se nadju u blizini njegovog mocnog konjica bele boje i sa sve njegovim belim sesirom na glavi...sa njim je voznja uvek bila laksa i opustenija jer su mu se svi sklanjali sa asfalta :D

a moram da pomenem i majstorska preticanja naseg Vladimira koji je sa svojim konjicem krotio pomahnitale vozace tzv. jahace sredine puta i duvao meni vetar u ledja  ;)

nas Guru Balalajko je bio na visini zadatka (popeo se na najvisi vrh) odakle smo posmatrali cak i sta rade cice u toplesu na Budvanskoj plazi ;D

rally je bio prva liga zgadija prvoklasna, vreme jos bolje, domacini vrhunski, drago mi je sto nisam upoznao ni vukove a ni Crvenkapu....ovo je bio savrseni izlet, jedan od onih velikih dozivljaja za pamcenje ;) ;) ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ETV1000 Capo di tutti capi

 

Stig'o kuci i obavio Higijenu ;)

 

Najbolja BJB voznja na kojoj sam bi do sada! Igrom slucaja i prva, ali da ne gusimo detaljima...  8)

 

Upoznao mnogo interesantnih ljudi, bio na super mestima, uzivao u on-road voznji, a posebno off-road!

 

Hvala domacinima iz Ivanjice koji su se potrudili i odlicno organizovali klopu i zabavu.

Ko je bio lenj na vrh Golije se peo Pinzgauerom, a ostali (Rusko iz ivanjice, Kocha, Petar i Ksenija iz NS i ja) motorima!

Ruskovom sinu srecan rodjendan! :)

btw, ja bio ubedjen da se covek zove Rasko. Tako sam ga i upisao u imenik..

 

Hvala Vukanu i theLordu sto su u poslednjim kilometrima puta pomogli meni i kolapsiranom nosacu fara na  kle-u da se snadjemo u mraku :)

 

Hvala Lalajku na organizaciji i inicijativi!

 

Posebno se zahvaljujem Krystyn i Magdi iz Praga, koje su mi dugu i hladnu noc na Goliji ucinile... hm... toplijom.  8)

 

U zakachmentu ove poruke se nalazi gps log ovog puta koji mozete da ucitate u google earth i da vidite gde smo bili  ;D

 

 

 

BJB Golija - 2008.zip

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Stigo i ja oko 21h. Bilo je extra! Sad sam previse umoran da bi nesto pisao ali dacu vam par fotografija da otprilike vidite gde smo bili i sta smo radili. :);) Hvala svima koji su dosli i ucinili ovaj izlet mogucim!

 

 

0oL2B_p1010064is6.th.jpg  HKzRK_p1010051yh0.th.jpg  VJqfK_p1010049hr3.th.jpg  edf1P_p1010047gp7.th.jpg 

 

404.jpg  6BSuK_p1010101rv0.th.jpg  sWeap_p1010105wl3.th.jpg  404.jpg 

 

jT90W_p1010024yf4.th.jpg  OKQe7_p1010036xa9.th.jpg  OUST8_p1010092yt0.th.jpg  YJBdG_p1010089sa1.th.jpg 

 

Fnf3G_p1010086vo7.th.jpg  404.jpg 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Stigli smo i mi zivi i zdravi!(870km!)

Ovo je stvarno bila jedna izuzetna voznja.U stvari i nije samo voznja,nego prava avantura.Ko nije bio,moze samo da zali!

Drago nam je sto smo upoznali jos divnih ljudi.

Zahvaljujemo se domacinima na nesebicnom zalaganju da nam boravak ucine sto potpunijim,u cemu su 100% i uspeli.

Ja nisam mogao kod Cehinja,zbog licne straze :)

Slike upravo skidam sa aparata(435komada!),pa cu neke da postavim sutra.Sada je na redu tusiranje i odlazak na spavanje.

Hteo bih da zahvalim The lord-u,sto nas je sproveo kroz uzasan Beogradski saobracaj do autoputa za Novi Sad.Bez njegove pomoci bi smo jos lutali u BG :)

Puno vas pozdravlja Zuza i Joska!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

STa reci a ne zaplakati... Sve sto je TOLIKO LEPO ima kraj...

 

Ja sam ocekivao da ce biti lepo, znajuci drustvo na forumu, citajici Lalajkove putopise, ali nisam mogao ni da zamislim da ce biti ovako nevidjeno!!!

Svaki cas se avantura smenjivala avanturom, prosli smo stvari, mesta i dogadjaja dovoljno za sadrzajno sedmodnevno putovanje, a sve za 2 dana! Prvo, kraj u koji smo isli je stvarno nevidjen, trenutno zavidim svakom pojedinacnom Ivanicanjinu sto zivi podno Golije, ja sam iz Bosne poreklom i znam sta su prelepi krajevi, Golija je Nevidjena!

 

Ali, to je samo okruzenje, kako su druzenje i put izgledali, neverovatna kolegijalnost i srodnost BJB druzine, nevidjeni Sax koji je, mogu slobodno reci, bio lajt motiv putovanja (covek treba da pregleda glavu, nemoguce je dva dana izvaljivati fenomenalne fore bez prestanka, nesto tu nije u redu :)), docek i boravak koji su nam Ruska i ekipa priredili, avantura sa Pincom i divljom Golijom... Cudesno!

 

Ljudi, nije zdravo propustati BJB putovanja, kratak je zivot, treba svako sebi to da priusti!

 

Veliki pozdrav za drugare iz Ivanjice i vidimo se cim pre!

 

Mrtav sam umoran i puno mi je srce, dosta sam rekao, a slike stizu sutra, nemam snage sad :)

 

Jedva cekam sledecu BJB turu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

 

(covek treba da pregleda glavu, nemoguce je dva dana izvaljivati fenomenalne fore bez prestanka, nesto tu nije u redu :)),

 

 

 

Saxi legenda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

Kepo, kralju, nisi tripovao, sutradan smo na vrhu golije stvarno videli belog krilatog konja... :)

 

benzin tamo i nazad - 2.000 dinara

 

pansion kod Ane - 1.200 dinara

 

Voziti enduro tamo gde se divlji konji slobodno napasaju - Priceless!!!

 

 

ima stvari koje ne mozete platiti novcem

njih potrazite u BJB drustvu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kepo, kralju, nisi tripovao, sutradan smo na vrhu golije stvarno videli belog krilatog konja... :)

 

E bas mi je drago da ste se i vi uverili. ;)

Al kako da vas uverim da sam one noci posle hodnika proveo noc  sa dve Cehinje.                                                                                                                           Ujutro kad sam ustao, iskrale su se  iz sobe i otisle u planinu, sa dogovorom da se i sledece godine vidimo na Goliji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Cehinje su luda sorta, ja da vam kazem... Ja sam im se izgleda toliko dopao (vole krakate balkance, sta li), da su mi ujutru ukrale za uspomenu sraf sa kineza, mal vrat ne izlomih...Sledece godine cu i ja uzeti uspomenu, pa ce jedna od njih ici golog dupeta za Prag.... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1679 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Sreca nasa bilo je i jeca i pica i benzina na pretek, dobrog raspolozenja u izobilju a bogami i divljih konja i jos rasplamsanijih Cehinja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Meni se nista nije svidelo sem chehinja !!!!  Dobro je da sam poneo shator tako  da su mi dve bile  u shatoru , a kad su one  kasnije zadovoljno zaspale ja sam se iskrao i otishao kod druge u hotel. Sta ces - mladost ludost 

 

A evo i nekih fotki od mene, cisto da se vidi da i ja imam profi aparaturu...

 

 

 

No 1  Neke dokone face penju se skoro uspravnom linijom na vr. Kamenje....zmije otrovnice...travuljina...borovnice od kojih su im nogavice i patike bile plave, koka kola u ruci...svasta...ne znam samo sta su hteli da dokažu...cak se i jedna žena uspentrala sa njima koja se izgleda ne razdvaja od muža i stalno se grle i ljubakaju. Kao, vole se...ma horor brate

 

qaQfM_gorstacinavrhugp6.jpg

 

 

 

 

No 2   A ko je bio željan savremene arhitekture i dela velikana arhitekture Frenk Lojd Rajta, Le Korbizjea i Mis van der Roa, a ne prežderavanja meshanog mesa u obliku popularnih ćevapa, imao je sta da vidi u Novom pazaru...A bilo je i nekih raketa....(ne znam koji je Apolo broj i kako to da nisu na Kejp kaneveralu, Florida...)

 

mqtWl_novipazarsavremenaarhitls7.jpg

 

 

 

No 3  A ova dvojica - šetač i marsovac - ko o čemu , pubovi o pendrecima !!! Čiji li je deblji, čiji je duži i čiji model više boli... Pokazivali ih ponosno jedan drugom i verovatno pricali i o tome koliko je koji ,,prešao,, ledja...Zumbuli.....

 

0SfjT_kolegedi2.jpg

 

 

 

No 4  Konji ponovo jure...Ali ovaj beli ne...mudro stoji i gleda nas 45 u jednom Pinz-u koji mu se divimo i misli se i pita se ,,iz koje li su ovi  mesne zajednice?!!!

 

GFmP7_beliatqp5.jpg

 

 

 

Eto....Bilo raznije motorića i raznije ljudi,a kuriozitet je što smo  imali  u grupi i 2 kineza i obojica voze čopere. Jedan ima 3 i po metra, a drugi kosu do kukova. Jedan ima prevrnuti migavac i stalno mu radi, a drugi ne haje za retrovizor i pozicija mu malo radi malo ne radi...Budi bog s nama. Where that China goes !!! 

 

I jedva cekam da idem ponovo jer bre ovo bre nije normalno koliko je dobro( moj pobro)  :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

:( sta da kazem, tuzan kao cehinja koja je ostala bez svog motorasa ...

 

ljudi, mnogo mi je drago da ste se super proveli, iskreno, nisam ni sumljao da ce tako biti, dobro poznata uvek nasmejana ekipa, puno kilometara, hrane i pica ... ;)

 

ja sam u subotu i nedelju bio mrtav covek..."nikola, prolazim kroz pakao"....eee ovog puta nikola prolazi kroz pakao i to sa spustenim pantalonama!

maler, do malera, verovatno znate podatke al kako se sve izdesavalo je posebna prica...naravno necu da vas davim sa njom i kvarim utisak prelepog druzenja

 

nek je nama ziv i zdrav vodja lalajko pa iduce godine da nas ponovo sakupi i povede na prelepa mesta  ;)

 

p.s. upravo sam narucio novi par plocica  :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5504 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Moja prva BJB voznja je protekla u znaku avanture i upoznavanja novih ljudi.

Provod, voznja, klopa (narocito su Pazarski cevapi ostavili utisak), druzenje, sve je bilo fenomenalno! :)

Da smo samo imali jos koji dan na raspolaganju da malo detaljnije istrazimo Goliju...Mora nesto da ostane i za neku narednu voznju i druzenje...

Hvala organizatoru Lalajku na organizaciji, hvala svim Ivanjicanima sto su nam priredili jedno divno vece i sutradan jednu lepu avanturu sa voznjom Pinc Gauerom po planini.

Jos jednom, predivan vikend!

 

Evo i malo slika... Mozda je malo slabiji kvalitet je r sam slika telefonom, aparat je na popravci...

 

 

Susret sa BJB ekipom na pumpi ispred Kraljeva. Lalajko narucuje klopu...

Fotografisanje ispred manastira Zica.

 

 

post-1943-12879002975851_thumb.jpg

post-1943-12879002976407_thumb.jpg

post-1943-12879002976958_thumb.jpg

post-1943-12879002977522_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja