Jump to content

Moto Zajednica

Kako odrzavate higijenu Vasim motorima?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

Ljudi, kako perete motorice?

Ja ga perem jednom nedeljno...crevo,sundjer,sapunica,pa jelenska.

Kad napada prasina ja ga samo prebrisem jelenskom ali mi se cini da je to pogresno...naime,cini mi se da one sitne cestice grebu lak, zato sto u poslednje vreme provaljujem nove ogrebotinice po laku (koje naravno samo ja vidim)

pozzzzzzz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

Jel ti imas neku maniju sa pranjem i ciscenjem?:P

Mislim da ti je tehnika pranja sasvim ok.:)

 

Malo jesam bolestan po tom pitanju da sve bude uvek tip top ali pssst!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Kisa ga pere, vetar ga susi.   Bas jednom u par meseci ga operem, ali bude toliko prljav da ga prvo cetkom premazem ekoklinom, isperem crevom, posle toga sundjer i feri, posle opet crevo, onda brisanje magicnomm krpom, a nakon toga sprejevi za plastiku, neki sjaj itd... Cak je komsija terao moju kevu da kuva kafu da casti za moj novi motor, eto kolika je razlika... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ja ih perem sa MER-om i mogu vam reci da se cakle posle toga  ;D

 

Jes' da se zalažem za domaće proizvode, ali mi keva pre neki dan dade Ajax umesto Mera i mogu vam reći da tek on čisti pa ubija.

 

Ja kompletno perem motor samo kada se puno isprlja, posle neke kiše ili tako nešto, a povremeno ga obrišem Merom ili Ajaxom (masku, vizir, farove). Lepo je da motor uvek sija, ali ne treba ni preterivati u utapanju vodom, kao i kod automobila.

 

zato sto u poslednje vreme provaljujem nove ogrebotinice po laku (koje naravno samo ja vidim)

 

Digni ruke od toga. Ja sam kupio novi motor pre dva-tri meseca i već na prvom pranju u perionici su izgrebali vizir. Onda se desilo još par ogrebotina i više se ne nerviram zbog toga, šta da se radi, kada se nešto koristi, moraju i da se vide tragovi korišćenja. Motoru je mnogo bitnija zamena ulja i filtera na vreme, nego pranje. Naravno, što se tiče ispravnosti i bezbednosti, i pravovremena zamena svega ostalog što se troši (pločice, gume, kočiona tečnost i creva, itd). Sitne ogrebotine su sastavni deo vožnje i daj Bože da samo one i postoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Prvo masne delove motora oko lanca ocistim krpom natopljenom u famin. Posle crevo i cetka bez sapunice. Kad ga pretrljam cetkom, obrisem vodu jelenskom i cakli se kao nov. Nisam primetio nikakva poboljsanja koriscenjem sapunice, pa je i ne koristim. Inace perem ga samo kad je prljav (kod enduro motora to znaci blato do vizira), ne i prasnjav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Kisa ga pere, vetar ga susi.  Bas jednom u par meseci ga operem, ali bude toliko prljav da ga prvo cetkom premazem ekoklinom, isperem crevom, posle toga sundjer i feri, posle opet crevo, onda brisanje magicnomm krpom, a nakon toga sprejevi za plastiku, neki sjaj itd... Cak je komsija terao moju kevu da kuva kafu da casti za moj novi motor, eto kolika je razlika... ;D

 

Јел' га стављаш на центрифугу?  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Kisa ga pere, vetar ga susi.  Bas jednom u par meseci ga operem, ali bude toliko prljav da ga prvo cetkom premazem ekoklinom, isperem crevom, posle toga sundjer i feri, posle opet crevo, onda brisanje magicnomm krpom, a nakon toga sprejevi za plastiku, neki sjaj itd... Cak je komsija terao moju kevu da kuva kafu da casti za moj novi motor, eto kolika je razlika... ;D

 

Јел' га стављаш на центрифугу?  ;D

 

Pise u manualu "NE KORISTITI IZBELJIVAC!"  ;D

Ljudi, kako perete motorice?

Ja ga perem jednom nedeljno...crevo,sundjer,sapunica,pa jelenska.

Kad napada prasina ja ga samo prebrisem jelenskom ali mi se cini da je to pogresno...naime,cini mi se da one sitne cestice grebu lak, zato sto u poslednje vreme provaljujem nove ogrebotinice po laku (koje naravno samo ja vidim)

pozzzzzzz

 

Za prasinu sretstvo za stakla pa mikrofiber i onda neka lagana polir pasta i da vidis kako se sija (a nestanu one sitne ogrebotinice koje vidis prelamanjem svetla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3174 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Kisa ga pere, vetar ga susi.   Bas jednom u par meseci ga operem, ali bude toliko prljav da ga prvo cetkom premazem ekoklinom, isperem crevom, posle toga sundjer i feri, posle opet crevo, onda brisanje magicnomm krpom, a nakon toga sprejevi za plastiku, neki sjaj itd... Cak je komsija terao moju kevu da kuva kafu da casti za moj novi motor, eto kolika je razlika... ;D

 

Јел' га стављаш на центрифугу?  ;D

 

ma ne, parkiranm ga pored tvog motora, ionako lici na ves masinu... a i boja mu je takva  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

ali mi se cini da je to pogresno...naime,cini mi se da one sitne cestice grebu lak, zato sto u poslednje vreme provaljujem nove ogrebotinice po laku (koje naravno samo ja vidim)

 

Da,

i to može da ti za.ebe aerodinamiku pa ga posle malo vuče u desno. Ja ga posle pranja, dojenja i previjanja još poljubim u dupe (auspuh).  :D  :D

 

post-639-12879002173041_thumb.jpg

post-639-12879002173322_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Uf, moze ova sa sapunicom  ;D

 

Kada je prasnjav - sredstvo za prozore.

Kada je malo prljav - voda i sundjer.

Kada je mnogo prljav - voda, sapunica i sundjer.

 

Hm, sada ce neko pomisliti da mnogo brinem o svom motoru. Ja se setim da treba da ga oprem kada krenem da se vozim, ali tada je vec kasno.

 

Jednom na semaforu cekam da se upali zeleno i klinci koji peru stakla na automobilima se setaju tu. Jedan mi zagleda motor i kaze: "Lep ti je motor, samo je mnogooo prljav."  :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

ne mogu da verujem da sam natrcala bas na ovu temu,

eto juce je moj novi motorko imao prvo kupanje,vode,sundjer,sapunica i fery-to su mi preporucili,

nakon toga glancanj-m,agicnom krpom  :)

ali me zanima cime da ga premazem da dobije veci sjaj!??????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

*odgovor gore: skoro sam saznao da postoji neko ulje kojim se motor ceo predje (osim sedista) i cakli se kao nov.

 

ja moj motor odrzavan propisno. voda, sredstvo za pranje sudova, polir paste, sprejevi za plastiku i hrom, magicna krpa...

volim kada mi je motor cist i uredan za svaku novu voznju. on izgleda besprekorno. IMG_9355.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Na OMV kad je mnogo prljav sa dva zetona ,kad je manje jedan.U roku od nekoliko minuta skine mu sve prljavstine za koje bi morao da se smaram sat vremena zavlaceci krpicu u svaki detalj.Posle toga nista vetar ga osusi i to mu je to.

A da imam i neko Motul- ovo stranje za suvo pranje koje bas lepo skida dubinsku prljavstinu a radi mna principu naneses ga sacekas 15 minuta i kao ispolirs ga magicnom krpom i posle stvarno dobije neki viskoki sjaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja nisam nikako za sundjer, pogotovo nekoliko puta. Ostanu sitni kamencici i samo mozes izgrebati motor... A posle se samo to gleda... Barem vlasnik.

Ja sam pre za pusku  sa pametne udaljenosti, a nakon toga krpa.

Preporucujem Vileda krpu za prozore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Kisa ga pere, vetar ga susi.  

 

Kada dodje vreme za redovan servis odem na OMV, kupim jedan zeton i za 3 minuta ga obidjem par puta. Dok dodjem do kuce vidim ako negde nesto pusta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Imam drugara, koji ima perionicu, koji mi pere bike kako ja nikada u kucnoj radinosti ne bih mogao....

Eeeeeee, kada bi ja nasao nekog takvog, dao bi i 20 eura za pranje samo da bude opran i odozdo >:(  Ne postoji praona koja me zadovoljava, godinama pizdim od toga. Sam kada ga perem treba mi i 4 sata, tako da to vise ne radim nego povedem u praonu i onda jos sat vremena sam radim kada stignem kuci >:(  Mrzim aljkave i povrsne ljude!!! Grrrr! >:(

 

 

P.S. Molim vas, prekljinjem, ako neko zna dobru (neka je skupa samo da se rad detalji) praonu/peraca neka mi posalje PP :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 448 postova
  • Lokacija: Beograd - PROFESORSKA KOLONIJA
  • Motocikl: Hornet - paklena pomorandza :)

Juhu!!!Otvorih ja i dobru temu, a vidim da ima jos ljudi koji vole da im bude cist motor...u prvih par poruka sam vec mislio da sam dileja...i resio sam da juce ne brisem motor..hahaha...salim se...mene zanima bas kakvo je to motul-ovo sredstvo...moracu da ga probam...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 186 postova
  • Lokacija: NBG

Juhu!!!Otvorih ja i dobru temu, a vidim da ima jos ljudi koji vole da im bude cist motor...u prvih par poruka sam vec mislio da sam dileja...i resio sam da juce ne brisem motor..hahaha...salim se...mene zanima bas kakvo je to motul-ovo sredstvo...moracu da ga probam...  ;D

Odlično je...

koristio sam ga....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5538 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Imam drugara, koji ima perionicu, koji mi pere bike kako ja nikada u kucnoj radinosti ne bih mogao....

Eeeeeee, kada bi ja nasao nekog takvog, dao bi i 20 eura za pranje samo da bude opran i odozdo >:(  Ne postoji praona koja me zadovoljava, godinama pizdim od toga. Sam kada ga perem treba mi i 4 sata, tako da to vise ne radim nego povedem u praonu i onda jos sat vremena sam radim kada stignem kuci >:(  Mrzim aljkave i povrsne ljude!!! Grrrr! >:(

 

 

P.S. Molim vas, prekljinjem, ako neko zna dobru (neka je skupa samo da se rad detalji) praonu/peraca neka mi posalje PP :(

 

Ovaj tip je u Kraljevu, a i sam vozi bike. Nevidjeni je bolesnik sto se tice higijene bike-a. Posle detaljnog pranja seda na hoklicu ;D i onda oblaci rukavice i krece u pranje lanca i ostalih sitnica-pickanje :). Ovo vazi samo kad on pere bike, a radnici kazu bolje cekaj njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja