Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSX650F

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Hvala. Tri meseca sam jurio neki skuter da kupim, ali ne vredi, ne mogu da prelomom da sada treba da dam više novca za skuter od 300 ccm nego za motor od 600-1000 kubika.

I onda mi izleteo ovaj, prvi vlasnik, kupljen kod nas, neogreban, .......idemo dalje.

Nego mi se učinilo da sam ovde pročitao da mu se volan može povisiti za 25mm i proširiti za 2 puta po 5 cm a da se ne izmeštanju ili menjaju kočiona creva, creva kvačila i sajle gasa???

Ili sam sanjao ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1590 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Ja sam ubacio podizače SW Motech od 25 mm na gsx650f sa fabričkim volanom. Da li mogu i podizači i širi volan to ne znam, moguće je da je Neša isprobao i tu kombinaciju pa će se već javiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ja sam mislio da je to potpuno isti model kao GSX 650F i da je razlika samo u oklopima i možda još poneki šminkerajski detalj. Ima li još neke razlike ????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4936 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
Pre 1 sat, jasminko VIR je napisao:

Ja sam mislio da je to potpuno isti model kao GSX 650F i da je razlika samo u oklopima i možda još poneki šminkerajski detalj. Ima li još neke razlike ????

Primer za 2008. Po ovim tabelama GSX je 9 konja jači i brži nekih 12km/h itd...

https://www.motorcyclespecs.co.za/model/suzu/suzuki_bandit_650s 07.htm 

https://www.motorcyclespecs.co.za/model/suzu/suzuki_gsx650f_08.htm

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8711 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ima i u ogibljenju razlike... Nego vidim da su razliciti kodovi i za sajle i za koc. creva... Uzdrzao bih se od odgovora.

Ako nesto znaci, na oba gsxf-a kociona creva nisu mogla da dohvate ako se stavi podizac u vis i ka meni (ne secam se dimenzije).

Za prvog sam morao da kupim duza creva (hel Bg) a drugi je dosao kod mene sa takvim (pancirnim, duzim, kupio Tesla...)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2530 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Ondak sva sreća što se nisam igrao sa podizanjem :P, doduše i fabrička visina mi ne smeta tako da do daljnjeg biću miran.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 3 sati, N.F.S. je napisao:

Ima i u ogibljenju razlike... Nego vidim da su razliciti kodovi i za sajle i za koc. creva... Uzdrzao bih se od odgovora.

Ako nesto znaci, na oba gsxf-a kociona creva nisu mogla da dohvate ako se stavi podizac u vis i ka meni (ne secam se dimenzije).

Za prvog sam morao da kupim duza creva (hel Bg) a drugi je dosao kod mene sa takvim (pancirnim, duzim, kupio Tesla...)

Da li bih mogao da podignem korman još dodatnih 1,5cm do 2cm sa ovim crevima i sajlama?  Razmišljam da montiram QuadLock na sredinu kormana, a otprilike 1cm fali da bi mogao da se montira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8711 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Tesko sa tim sirokim guvernalom.. Raskaci guvernal sa nosaca pa ga podigni u vis, neko neka okrece tocak levo/desno a ti guvernalom prati, tako ces videti moze li....

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 23 sati, jasminko VIR je napisao:

 

Nego mi se učinilo da sam ovde pročitao da mu se volan može povisiti za 25mm i proširiti za 2 puta po 5 cm a da se ne izmeštanju ili menjaju kočiona creva, creva kvačila i sajle gasa???

Ili sam sanjao ???

Sa srećom ga "konzumirao" kolega.

Evo,ja sam na velikom povisio korman sa ovim podizačima:

NBjZLV5.jpg

Sva creva ne diraš,imaju dužinu,osim jednog,ide do račve dole,obeleženo crvenim markerom...biće zategnuto,promeniš ga... Svxzlzy.jpg

 

Ako ovi 'oće da biju,piši u temi o velikom Banditu...isto je...dobro razlika u snazi i u gumama i u izduvu...:)

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Ja sam sada totalno zbunjen (finija rec za glup) :lol2:

 

Geldam sliku motora sto je @jasminko VIR postavio, meni ne izgleda isto kao kod mene. E sad pitanje dal je moj korman podignut ili je tako fabricki?

cYM0Ri1.jpg

 

jBaOT3m.jpg

 

@shoyyka ti si i podigao i primakao korman, kakva je razlika u voznji?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Mislim, nemo se ljutiš, ali nije ti podignut, to je fabrički tako. isto je i kod mene samo je slikano malo iz daljine.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 17 sati, mrmiki je napisao:

Ja sam sada totalno zbunjen (finija rec za glup) :lol2:

 

Geldam sliku motora sto je @jasminko VIR postavio, meni ne izgleda isto kao kod mene. E sad pitanje dal je moj korman podignut ili je tako fabricki?

cYM0Ri1.jpg

 

jBaOT3m.jpg

 

@shoyyka ti si i podigao i primakao korman, kakva je razlika u voznji?

 

Uuuu kol'ki nosač kormana,nisam znao da je višlji kod 650ica,onda se mora probati sa kablovima,a pošto je nosač višlji možda su i kablovi duži...mora proba.Znam da su kod Bandita 400 izliveni nosači,menjaju se sa trokutom zajedno.Vidim da je na velikom nosač isti kao na GSXFu,na prošlom mi je isti bio.

Što se tiče razlike u vožnji ukratko:izgubio sam malo lakoću menavrisanja,upravljanja u sportskoj vožnji,dobio na turing...čim si malo primakao korman,drugačija sila je potrebna da bi skrenuo,veća.To je neznatno ali znam jer probah pre i posle tj. sada vozim sa primaknutim.Naravno ja sam hteo više turing,da budem ispravljeniji zbog kilometraže.Tu je još i pozicija kormana,sa njom se dosta radi na tom balansu težine...neverovatno koliko promena se napravi gurajući od sebe ili ka sebi,ja ovo drugo.

Sve ovo osetiš što ga duže voziš,probaš ovako,onako...Ogibljenje mi je skoro na fabrici,da sam teži...Duge su mi ruke,mogao bih i u fabrika položaju ali ne dugo,onda bi malo i leđa i vrat trpeli...to istezanje.Cilj ih je što više osloboditi,zar ne?Što pitaše @gebee&co

Promenio član shoyyka
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Gsx650f nema ni takav trokut, evo fabrickog prihvata i da @blackmore moze podizac sa tvojim setupom :D (nadjoh sliku)..

 

IMG_20211115_125217.jpg

IMG_20211125_141410.jpg

Do jaja, još samo da nađem ovaj rajzer i to je to :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

@jasminko VIR taman posla da se ljutim, zato sam i pitao sto ne znam (nije me sramota da pitam :) ), delovalo mi kod tebe nize nego kod mene pa sam pomislio da je podignut. Dobro misterija za mene resena hvala :)

 

Sto se tice kablova/creva nema luft da se podigne, moralo bi da se menjaju. Neka moja procena mozda gresim

 

Hvala @shoyyka i ja sam mislio da je isti ili bar mala razlika, naucili smo nesto novo :). Znaci mozda i ne dobijem ono sto ocekujem od podizanja, samo pravim trosak, jos cu da razmilim :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3173 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Blackie
Pre 9 sati, mrmiki je napisao:

@jasminko VIR 

 

Sto se tice kablova/creva nema luft da se podigne, moralo bi da se menjaju. Neka moja procena mozda gresim

Ako ti je potrebno da se primakne korman odvij ta 4 šrafa,skini tj. podigni korman i videćeš ima li prostora...ako da možeš i podlošku skinuti sa nosača,kombinovati sa podizačima,imaš ih više vrsta,više načina vezivanja.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF650 Bandit S

Zdravo,

 

Jel ima neko višak original polugu kočnice za GSX 650F, GSF 650/1250, da hoće da proda?

Treba mi za model bez ABSa, nešto gledam, po katalogu nije isto sa i bez ABSa.

Naravno da nije već udarana i sl.

 

Što se podizača kormana tiče, GSF650 K9+ ima fabričke podizače prišrafljene sa donje strane trougla i instalacija je već spremna da to podrži, ne znam dal 1250 ima isto?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja