Jump to content

Moto Zajednica

Beograd-Bor-Knjazevac-Vlasinsko jezero-Ohrid-Albanija-MNE-Bajina Basta-Beograd

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Pančevo

Krecem na put sam sa sobom. :)

Izleteo mi je godisnji odmor koji traje do 10.08. i kako niko ne moze da krene samnom, na put idem sam. Idem da odmorim mozak tako sto cu obilaziti neke delove koje nisam prosao.

Ako je  neko kojim slucajem zainteresovan krecem 31.07 a vracam se 10.08.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Sjajna trasa, uzivaces maksimalno!!! Ako imas vremena, iza Borskog jezera u Brestovackoj banji skokni do Zlotskih pecina i Lazarevog kanjona.

 

Srecan put! Ocekujemo mnogo slika i putopis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Pančevo

Hvala. :)

To je moj kraj. Poznajem skoro svaku rupu. nisam ja dzabe ziveo u Boru 25 godina a i dalje sam vezan za taj kraj.

Pecina je sredjivana ali moze da se poseti samo kad se neka tura organizuje. To bi moglo nekad da se skoci na neki weekend grupno i da se najavimo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Hvala. :)

To je moj kraj. Poznajem skoro svaku rupu. nisam ja dzabe ziveo u Boru 25 godina a i dalje sam vezan za taj kraj.

Pecina je sredjivana ali moze da se poseti samo kad se neka tura organizuje. To bi moglo nekad da se skoci na neki weekend grupno i da se najavimo.

Mudro zboris, tura ti je prava avantura, ima da se nauzivas iz sve snage, spremi aparat i tastaturu kad se vratis 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Pančevo

Evo ljudi napokon nadjoh vremena da konacno postavim slidze. Jbg radilo se posle odmora ko konj. :)

 

Jedva ocekivani put koji mi je bio izazov i planiranje unazad dva meseca gde i kako proci napokon je poceo da se ostvaruje.

Malo je 10 dana odmora za takvu akciju ali ... bice dana.

Krenuo sam iz BGa oko podneva po nekoj vrucini prema Boru. Natankao motor i pokret.

aHnjO_pokretnm2.jpg

 

Tim putem cesto prolazim i kraj je fenomenalan.Plan je da obidjem manastir Gornjak , Vrelo Mlave i da svratim na Borsko Jezero.

Na putu ka Gornjaku iz vedrog neba u roku od 2 minuta stvorio se pljusak na samo 1.5 km od manastira.Kao veciti optimista na put krenuo sam bez kisnog odela ( prognoza kaze da u narednih 15 dana nema kise) :) .  Sva sreca da je put u nekim stenama i ja nadjoh zaklon. :)

hmnur_homoljekisaxm8.jpgJSkaV_homoljekisa2sf4.jpg

Posle kraceg odmora nastavljam put. Stizem do Gornjaka.

5LT7P_gornjak1ff3.jpg

Dalje idem prema Boru i svracam na Vrelo Mlave na malo duzu pauzu. Taj ambijent tamo je prelep.

YwJuv_vrelo1tu7.jpg

LtQXG_vrelo2im7.jpg

404.jpg

Pokret. A asvalt....

nBdSn_homolje1by6.jpg

YpWg8_crnivrh4hd0.jpg

34FWg_crnivrh1ol7.jpg

65zgo_crnivrh3ix4.jpg

VkIgI_crnivrh2mr6.jpg

YpWg8_crnivrh4hd0.jpg

Posle lepih krivina i predela stizem na Borsko Jezero. Tu sam mladost svoju provodio svako leto do pre 7 godina a onda sam u ugledao svetla velikoga grada Beograda. :) :) :)

jTXWW_borskojezero2rg6.jpg

Odlazim kod mojih roditelja gde cu prenociti i sutra nastavak puta.

Ustajem ujutru, dorucak i pokret. Idem prema Knjazevcu, Kalna pa Pirot. Predeli su mnogo lepi ali asfalt i nije neka sreca.

JzAbg_staraplanina1cu3.jpg

EdAlZ_stpyh7.jpg

pSEde_stplwk1.jpg

Odvajam se za Crnu Travu i pravac Vlasina. Do Crne Trave put odlican sa lepim usponom pu blagih krivina ali posle ... upiam nekog cikicu da li sam na prvom putu, on potvrdjuje da jesam ali mi objasnjava da ima par kilometara tucanika jer se put sprema za asvaltiranje. Tih par kilometara je trajalo oko 45 min . Nigde nikog a ja nakon toga beo kao pekar.

CJzxv_vlasina6lb5.jpg

Na dalje je sve ok. Pedeo oko jezera baca senku na put do nje za koji se nadam da je do sad asfaltiran.

9OuM2_vlasina4zy5.jpg

uT4Tt_vlasina3qg2.jpg

M13Qe_vlasina2mz2.jpg

tXBla_vlasina1pn6.jpg

Kraj prvog dela. U toku dana sledi nastavak.  :)

Jbg slike malo prave problem da to ide malo brze.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Pančevo

Drugi deo :)

Ramisljao sam da li da prenocim na Vlasini ali racnam da imam vremena da stignem na Ohrid. Lagani has i gas.

Ne odvajam se za Ohrid u Skoplju vec nastavljam prema Velesu, Prilepu i Bitolju. Tim putem nisam prosao nikad pa ajd sad.

WaGU5_prilep1ia8.jpg

jOCi5_prilep2rb7.jpg

Put je duzi ali mi se cini da je brzi.

Posto se nisam najavio drugu sa Ohrida za njega je bilo iznenadjenje da me vidi. Smestam se kod njega i pravac kafana.

Sutra je njemu radni dan na poslu  ??? a ja lagano da obidjem ono sto nisam prosli put.

Prosli put smo isli ortak i Ja za 1. Maj a ovde se sve vidi :)

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=19150.0

 

Osalo je da se poseti Prespansko Jezero koje je tu odma preko Galicice. :) Ide se putem za Sv.Naum i odvaja za Nacionalni Park "Galicica"

kmGfd_galicica12je2.jpg

A kad se popnes na vrh koji je na 1900m vidis oba jezera, (put je na 1600m). Pogled....nema reci.

EZoP6_galicica1qi6.jpg

T4VPG_galicicaxq6.jpg

qiU6h_galicica3ku8.jpg

diHZc_presgalqp8.jpg

Silazim na Prespansko Jezero i nailazim na pustinju. Nigde zive duse dok je na Ohridu ludnica.

zfENQ_pres11kj1.jpg

Nailazim na neko napusteno mestasce, nekad turisticka atrakcija "Ribarsko Selo".

A na ulazu :) Heavy Metal

KgYBt_pres12cn6.jpg

Steta za takav mali raj, sad je samo dobar trip.

Uit9C_pres9fb7.jpg

pfl32_pres8su2.jpg

jii6L_pres7tb6.jpg

oEI7P_pres6ra6.jpg

XQtSb_pres5ew7.jpg

Nn9En_pres4dn6.jpg

Dat2q_pres3eg6.jpg

JyFf3_pres1gq1.jpg

uPHPt_pre2zs9.jpg

Jedva odoh. Toliko mi je bilo dobro tamo ali ipak sam hteo da se i okupam a za to tamo nema nekih uslova. Moguce da je zbog toga i prazno. Do obale je neka gusta trava tako da odlazim na Ohridsko na kupanjac.

Proso je i taj dan. Bleja po okolini (vec vidjena ali mnogo lepa) i posle kratkog odmora u Makedoniji ceka me put kroz Albaniju za Crnu Goru.

Krecem sutradan ujutru, pravac granica. Na granicnom prelazu guzva, kolona vozila od 150 m u tri trake. Kakva pomama za tu zemlju a? :) :) :)

Granicu prelazim sa nekim Svabom.On sam na BMW GS1200 adventure. Sija kao nov :) Platili smo na ulazu u zemlju po 1 evro, neka taksa.Niko od carinika nije imao primedbu sto se prezivam Milosevic. :) ;D

Posle kratkog upoznavanja sa svabom nastavljamo put zajedno do Elbasana. On odvaja za Tiranu a ja za Drac. Pozdrav i srecan put.

Putevi su im za medalju. To kod nas nema. Nijedna rupa a prelaz preko mosta ne osecas kao preko Brankovog gde kad pogodis deo koji "valja" skupljs delove posle 50m. ??? ???

ZLOEr_albanija9hv7.jpg

FiIjG_albanija9za5.jpg

HKICR_albanija8eu2.jpg

Gorivo im je 1.6eura malo skupo ali jbg.

 

Dolazim na petlju gde putokaz pokazuje desno-tirana levo-durress. Meni treba Skadar a njega na putokazima nema. Idem levo i ulazim u Drac.

LhXbY_albanija7yc9.jpg

pfrCs_albanija6yz8.jpg

Grad je ok. Imaju luku i valjda od toga zive.

Pitam pandure gde se ide za Skadar a oni ni da beknu. Skontam da ne znaju engleski ni malo pa ja odoh dalje malo da pitam nekog drugog. Jbg nemam Garmina. :)

Ubrzo shvatim da slabo znaju strane jezike. Izvadim katru i pokazem im gde hocu da idem. Usmeruju me negde i posle pola sata voznje eto mene u nekoj cigan mali. Smesno mi gde sam dospeo ali sta cu. Na izlazu iz te ciganske cetvrti preticem sleper i cujem neko se dere iz njega "Zemooo". Stajem kad ono neki kamiondzija iz Srbije se isto zagubio kao i Ja. Posle kraceg razgovora ja odlazim i nadam se da cu naci put za Skadar. U voznji razgledam grad i vrebam da li ima neka posta da posaljem neku razglednicu. Nigde poste i nakon 2h provedena u obilasku i potrazi za daljim putem eto mene opet na onoj petlji. Kako sam opet tu dospeo nije mi jasno ali sta sad. Neki likovi pakuju kombi i ponadah se da ce znati da mi objasne. Objasne mi da treba ici za putem Tiranu i posle 10km ima putokaz za Skadar. Zahvaljujem se i krecem kad ono ispred mene prolazi svaba na GSu. Meni osmeh na licu kao da sam ugledao Moniku Beluci.

Kraci razgovor i opet svako na svoju stranu.

Nadjem put i pravac Skadar.

ctTsU_albanija4jg1.jpg

Odaberem prelaz koji ide prema Podgorici da bi izbegao guzvu. Super nigde nikog na putu prema Crnoj Gori. Stajem na jos jedan tank u Albaniji. Na aparatu za gorivo pise 12eura a lik koji zna srpski kaze daj 10 i to je to. Ja onako gledam nije mi jasno ali ok idem dalje. Preticem neki sleper kad ono opet poznati glas "Zemooo". "Nadjosmo put" kaze on i ja crko od smeha.Oocekujem i svabu od negde i kao da sam u nekom filmu. Svabe nema ali da se pojavio to bi bio skandal. Morali bi svi zajedno na neko pice.

Pravac granica. Put odatle prema MNEu i nije neki. Ali pogled na planincine je do jaja.

KIXmG_albanija3xl9.jpg

7w8LS_albanija2ft2.jpg

oNhZG_albanija1es3.jpg

Prelazim granicu bez problema jer bukvalno nigde nikog. Niko mi nije trazio pare za eko taksu i pravac moreeee. :) :) :)

Sledi nastavak.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Pančevo

Treci deo ;D

Udjoh napokon u Crnu Goru. Vozeci se pored Skadarskog jezera razmisljam u koje bih mesto mogao da odsednem par dana.

4TDbs_skadarj4ec5.jpg

0Ui1Z_skadarj3oq1.jpg

VrFFs_skadarj2ih4.jpg

4KAfp_skadarj1rk8.jpg

Pada mi na pamet Boka i ona dva mala ostrva-Perast. Po meni najlepse mestasce na primorju.

Stizem u Perast i iz prve nalazim smestaj. Naravno, ostavio stvari u sobu i za 2min bio u vodi. :) :)

Ostao sam par dana i potpuno ostavio mozak na ispasu. Predvece se provozam po okolini pa na klopu.

bE0Tj_boka7le8.jpg

dDfdo_boka6xa1.jpg

1zs6K_boka5mp4.jpg

C7b3t_bokaxe3.jpg

Polako ali sigurno posle par provedenih dana na moru krecem na dalji put.

Ustao sam u 5h da bi uhvatio izlazak sunca. Isao sam starim putem iz Risna z Niksic. Puno lepih prica sam cuo o tom putu, da je vijugav ali da je pogled na zaliv odatle totalno neverovatan. Licno sam se uverio da je to tako.

BzQlx_boka4vu3.jpg

Cpw8o_boka3ab3.jpg

A4OTc_boka2aq2.jpg

404.jpg

Sve vreme vozeci se prema Niksicu je prelepo, pogotovu kad ti na 85km puta naidje samo 2 auta. :)

A kod Niksica...jezero.

vf8fD_niksic2es2.jpg

RIB3R_niksic2ns6.jpg

TVOMK_niksic3og1.jpg

Opustena voznja od nekih 3.5h do Niksica a tamo se odvajam prema Savniku

vhkMW_savnik5uy0.jpg

bT422_savnik4jg6.jpg

FCVGl_savnik3ns0.jpg

kcERq_savnik2jh3.jpg

oD9pd_savnik1os2.jpg

 

i pravac Durmitor.

 

v2nJm_durmitor7mf2.jpg

wzNye_durmitor6vr2.jpg

xIYXu_durmitor4mw0.jpg

cb8Yf_durmitor5cl5.jpg

MtVxq_durmitor2tb5.jpg

Cj1Pw_durmitor3nn1.jpg

ORSAr_durmitor1nj7.jpg

 

Nikad nisam bio u tom delu i vidim sta sam propustio.

Potpuna divljina i put pun suma i livada.

Tu ostajem na rucku. Razmisljam sta treba da obidjem na planini i potrazim pomoc konobara. Kad mi je objasnio sta sve treba da se vidi odlucujem da se tamo vratim za nekih mesec dana sa nekim na bar 5 dana. Treba obici planinu koja nije mala a puna predivnih jezera, livada i suma.

Krecem prema kanjonu Tare, netaknuta priroda.

gjuGm_kanjontare5ly1.jpg

EdXID_kanjontare3xm9.jpg

GdJLl_kanjontare2mm5.jpg

c3Aqs_visegrad4pl6.jpg

404.jpg

y9EeP_visegrad2ll7.jpg

qqB6C_visegrad1et2.jpg

Odatle idem preko Tare

S2CSq_tara5qt2.jpg

Gg8zG_tara4mc0.jpg

U7Ukf_tara3ug9.jpg

BcdGb_tara2wy8.jpg

g9uPd_tara1gb3.jpg

 

do Bajine Baste, Perucca

UFXY1_perucac4ij9.jpg

ApuJw_perucac2bx5.jpg

23rpr_perucac1fu2.jpg

Dz60l_perucac3oo1.jpg

 

i debelog brda do Valjeva gde cu spavati kod prijatelja.

Na Debelom Brdu izbegavam neku oluju koja se pojavila sasvim neocekivano.

 

85T7P_debelobrdo2gz4.jpg

z1WWp_debelobrdo1yn3.jpg

Ipak suv stizem u Valjevo i tamo uz docek drugova odlazimo u zezanje.

To je bio skoro sam kraj mog desetodnevnog putovanja. Sutradan preko dana  stizem u BG i na samom ulazu u grad poce neka kisa ali nema veze sad posle 2230km i  nije frka. ;) ;)

Sve u svemu da sam imao dva meseca odmora bar 2000 eura u dzepu pa da svuda gde mi se svidelo  ostanem po par dana bio bi potpuni dozivljaj.

7PyZT_jace9.jpg

toliko od mene :) :) :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Zemo,svaka cast.Zavidim ti  ;)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1159 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

zapravo lepo proveden godisnji odmor kroz pet drzava  naj bolji nacin da se napune baterije pa zatim punom parom natrag,a i slike smo docekali ;):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Prava avantura,pravi odmor,pravi motor za putovanje.Svaka cast! Treba imati balls za ovako nesto,narocito za ono "Miloshevic u Albaniji" :o

Da li si imao bilo kakvih problema negde,sto sa makinom, sto sa saobracajem i ljudima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Pančevo

Za ceo put jednom su me panduri zaustavili u Pirotu i to cisto da pitaju gde idem i koji je motor, to sam iskoristio da me usmere na dalji put. Motor nije osetio put. Nisam nigde zurio tako da maximala brzina nije prelazila 110km/h i to delom kroz Makedoniju na autoputu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2665 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Sreli smo se u Perastu,bio sam na parapetu sa tvojim domacinom a mojim prijateljem - Ćićom. ;)

Ja sam onaj iz MC Srem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX 750 F, '00.

svaka čast milloske, nemas pojama koliko ti zavidim!!!!

nego cek bre da i ja nabavim nekog ŠADOVA :) (dace bog za sledeću sezonu)  pa da sledece god idemo zajedno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja