Jump to content

Moto Zajednica

Specificno putovanje

Recommended Posts

  • Drug član, 2828 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Uspeli smo da se organizujemo i u Petak 25.07. krcemo na visednevni izlet do Srebrnog jezera iz Novog Sada.Nebi to bilo nista spektakularno da se nije sakupila specificna ekipa sto drugara sto motora.Nas cetvorica znamo se 15-20 godina svi volimo motore ali imamo razne afinitete i potrebe.Goran voli sve najvise neki Custom ali vozi APN4 iz '78 godine,Boban voli sve na dva tocka nema u vlasnistvu motor,Darko vozi ER5 ,Moja malenkost vozim gpz500s ali na put uz jednog tomosa sa njim nemogu(puce mi ledja i ruke)pa se odlucujem da od dece pozajmim ATX.Boban uspeva da pozajmi APN4 od jednog poznanika,Sve je spremno osim sto se vreme urotilo protiv nas kisa pada ko da je oktobar ,a ne jul.

Sve u svemu krecemo makar pokisli,planirana putna brzina 40-50 km/h pauza kad prvog zaboli sedalni deo.Krecemo se lokalnim putevima zbog manje guzve i veceg uzitka.To je dogovor kako je bilo javicemo i potkrepiti slikama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

sta da kazem,ima opasnih krivina te masine nisu za podcenjivanje, zato oprez :D;):) :) :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2828 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Da nemislitea smo ovako grupno jako odvazni evo da vidite od cega je sve krenulo.

 

<object width="425" height="350"> <param name="movie" value="

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

hehe...bravo...ovo mi je probudilo secanje i emocije vezane za prve dane voznje motorom....sad mi zao sto sam prodao APN4 :(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Steta, kasno si rekao-pisao...

Bili cak i doruckovali bureka sve u Pancevu...

Detaljniji izvestaj sa fotkama stize...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

hehe...bravo...ovo mi je probudilo secanje i emocije vezane za prve dane voznje motorom....sad mi zao sto sam prodao APN4 :(

 

 

 

Ovu temu tek sada videh :o

Odusevljen sam vasom odlukom. :) :) :) :)

Dobro spremljen APN (dobra svecica, podesene platine i sigurne gume) je jedna mazga koja ako podje nece da stane nigde.

Putna brzina 40-50 km/h ??? ??? ??? Ako su ugradjene 5-te brzine, mozda ali bilo bi mucenje za masine. 1/3 gasa u V brzini i moze da se vozi koliko god ima goriva.

APN-a ne pomisljam da prodam, zato sto me nikada nije izdao za ovih vise od 26 godina koliko ga imam.

 

Ocekujem reportazu sa dosta slika.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

jeste malo off, ali moram da dodam da je APN stvarno cudo od motora...jeftino odrzavanje koje moze da radi svaki ponosni vlasnik...moj je bio 79to kao i ja ;) koliko smo samo km presli i koliko je srece bilo u meni tih dana, vetar, kisa, grad, sam ili sa saputnikom...maaa nista ne moze zaustaviti "zelenu-perla" azdaju :)

da, moja "cetvorka" je imala 5tu i razvijala je maksimalnih 62km/h, mereno sa uporedom voznjom drugog motora....doduse, tu sam umesao malo prste sa kombinacijom zupcanika ;) eeehh, kad se samo toga setim .... dizne, zupcanici, paljenje ... gledam sad ove klince sa skuterima, pricaju o nekim rolnicama ovo ono, a ruke im ciste, niko malo da se zamasti da oseti draz :)

hehe, e sad mi je ova tema jos draza ... ziveo APN ;)

 

bravo svima ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Ja posle odmora prvi put seo za racunar tako da se na neki video izvestaj ovoga puta moze racunati uskoro.

 

Jevto,

zamolio bih te da slike budu u jpg.formatu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2828 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Evo me upravo se radi upload prezentacije puta.uradjeno je u avi formatu iz pps-a da bi lakse bilo staviti na net.Za one koji hoce jpg moze na mail ima oko 400 fotki ja sam za predstavljanje izabrao oko 40 gledati sve je smaranje za one koji ne razumeju jako nase ciljeve ili nisu vozili tomosa u svojoj moto karijeri sto im je velika greska.

<object width="425" height="350"> <param name="movie" value="

</param>

 

Mi smo se super proveli.Sa motorima nismo imali problema osim dva puta zavarila svecica na crvenom i puko nosac auspuha na ATX koji da budemo realni nije ni bio valjan,jer ja nisam bas pregledao motor kako valja ,a deca ga voze.To smo resili sa 200 dinara za pivo tamo gde smo bili smesteni,a moglo je tako i da ostane.

Putna brzina nam je bila malo veca nego sto se ovde komentarise jer smo vozili pun gas na crvenom APN koji nema 5 brzina sto je 60,zeleni i atx idu 70.Svi su motori inace na standardu osim auspuha.

PS Ako se setim jos nekog detalja dopisacu,a mogao bi malo i Darkman da se potrudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja