Jump to content

Moto Zajednica

Prebacivanje u drugu auto skolu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800

Pozdrav svima,

 

Interesuje me jel neko zna postoji li mogucnost da se prebacim u drugu auto skolu? Odvozio sam casove ali me auto skola sada zajebava oko termina polaganja i vise mi ih je preko glave pa bih se prebacio u drugu za polaganje ako je to moguce. 

Kada sam se upisivao bilo mi je bitno da mogu sto pre da izadjem na polaganje jer mi motor stoji u garazi vec mesecima. Tada nista nije bilo problem. Cim se zavrsi obuka mogu na polaganje po njihovim recima ali kada sam zavrsio sada mi izmisljaju neke gluposti. Prvo je termin bio popunjen za 10.06. pa sledeci termin 16.06. nisu dobili dozvolu za motore vec samo za B, pa sad mi kazu da je upitan i termin 24.06 ali u julu cu moci sigurno. Naravno odlepio sam i zelim da se prebacim u drugu skolu ako za tako nesto postoji mogucnost. Na netu ne mogu da nadjem tu informaciju pa ako neko zna plz nek podeli

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Možeš da se prebaciš u drugu školu. Odeš u kojoj si sada tražiš da se ispišeš, oni ti daju tvoja dokumenta i sa tim dokumentima odeš u drugu školu. Naravno moraš da izmiriš dugovanja ako imaš prema ovoj sada školi. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Koja auto škola? Imam i ja problem...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
26 minutes ago, Rašica said:

Možeš da se prebaciš u drugu školu. Odeš u kojoj si sada tražiš da se ispišeš, oni ti daju tvoja dokumenta i sa tim dokumentima odeš u drugu školu. Naravno moraš da izmiriš dugovanja ako imaš prema ovoj sada školi. 

Hvala na odgovoru. Izmirio sam sva dugovanja i uplatio i polaganje prakticnog ispita kao i administrativnu taksu. Na sajtu mupa mi i dalje stoji da nema uplate troskova polaganja pa ne mogu sam da se prijavim. Tako i propustih termin 16.06. U skoli mi pricaju price za malu decu kako tada nemaju termin za A kategoriju. Danas mi kazu nemaju cas motore cas instruktore. Ja sam sa svojim instruktorom vec pricao i covek je tu i dostupan tako da vidim da me baronisu i zato sam odlepio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
16 minutes ago, Rašica said:

Uplatinica ti važi i dalje, ja sam isto uplatio pa se premestio iz jedne u drugu školu

Kapiram da uplata administrativne takse vazi ali da li mi vazi i uplata za izlazak na ispit? Kako je uplata za polaganje 5000din plus 1000din taksa jel mi autoskola vraca tih tih 5000din? Ako sam dobro shvatio tih 5000din se uplacuje autoskoli za izlazak na ispit a 1000din ide MUP-u u vidu administrativne takse. Koliko te je izaslo upisivanje u drugu skolu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1002 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: EX - V - STROM 1000 2003 Bumblebee............. EX - V - STROM 1000 L4...................................... NOW - VOGE 900DSX NEW

Ja sam u Tutto, NBGD, ista priča, odložen 10.06
Imaju za 17 i 19 valjda, nemam pojma, moguće i to da odlože... Nemam pojma... I ja sam izgoreo, ali koliko vidim, izgleda nije do njih, izgleda do MUP-a...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
10 minutes ago, TAZZ said:

Ja sam u Tutto, NBGD, ista priča, odložen 10.06
Imaju za 17 i 19 valjda, nemam pojma, moguće i to da odlože... Nemam pojma... I ja sam izgoreo, ali koliko vidim, izgleda nije do njih, izgleda do MUP-a...

Sent from my POCOPHONE F2 using Tapatalk
 

Ma da mi iskreno kazu MUP nam ne daje termine sve bi bilo ok. Visa sila jbga.. Problem je u tome sto mislim da me baronisu jer su mi juce rekli da nema termina za A a danas da nemaju instruktora a znam sigurno da je moj instruktor dostupan i covek me i sam savetovao da ih smaram svaki dan dok me ne ubace :)

 

2 minutes ago, Rašica said:

Daju ti uplatnicu, a ostatak novca daju u kešu. Samo proveri druge škole da se ne ponovi da čekaš 

Hvala na odgovoru. Trenutno sam van zemlje ali cim se vratim krecem u potragu za skolom koja ima termin ovaj mesec. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Ako prebaciš polaganje u drugu auto školu obavezno uzmi par časova da se navikneš na novi motor.

 

I mene su zajebavali tako, nastala svađa kad sam se žalio oko časova vožnje, tražio sam dokumenta da se ispišem, sekretarica krenula da sprema dokumenta pa se umešao instruktor i ubacio me u svoj raspored za časove vožnje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Imas u ovoj temi, pricalo se o tome vec:

 

 

Svakako menjaj odmah auto skolu, i ja sam je promenio posle 3 casa, jer su me zavlacili za obuku, pa sam ih odjebao odmah. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 510 postova
  • Lokacija: Donje Konjuvce
  • Motocikl: Caponord 1000 ETV

A gde toliko gori,pa nece Vam pobeci dozvola niti motor,ja sam mator pa sam cekao celu godinu i doceko :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
9 minutes ago, Pevac said:

A gde toliko gori,pa nece Vam pobeci dozvola niti motor,ja sam mator pa sam cekao celu godinu i doceko :D

Gori jer kada sam upisivao casove prica je bila potpuno drugacija. Upravo imajuci na umu ovakve stvari lepo sam ih pitao o cekanju na polaganje nakon obuke. Vec sam bio upozoren da se ovako nesto moze desiti i sami su garantovali da nakon obuke nece biti cekanja do besvesti za termin polaganja.
Svaka tebi cast na strpljenju ali ja nisam u zenu i ne pada mi na pamet da cekam godinu dana. Voleo bih da dobijem dozvolu dok sam jos uvek mlad (delimicno :D


 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Moze li neko da mi objasni koje su seme ovde u pitanju?Instruktor je tu,motor je tu,placeno je sve,sta se ceka?Ako je problem MUP,onda je MUP i juce i danas,a ne danas jedno sutra drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger 800
1 hour ago, ivica744 said:
Moze li neko da mi objasni koje su seme ovde u pitanju?Instruktor je tu,motor je tu,placeno je sve,sta se ceka?Ako je problem MUP,onda je MUP i juce i danas,a ne danas jedno sutra drugo.

Upravo je to ono sto me je izbacilo iz takta. Sve bi bilo ok na ne pokusavaju da me naprave budalom.

Pri odabiru auto skole to je i bio glavni kriterijum. Da nakon zavrsene obuke mogu da izadjem na polaganje u nekom razumnom roku sto je i bio dogovor pri upisu. U suprotnom upisao bih se u nekoj drugoj skoli koja je manje opterecena. Instruktora sam forsirao da casove imamo skoro svaki dan upravo da bih mogao da uhvatim termin polaganja pocetkom juna. Covek je bio maksimalno korektan i casove sam odvozio u najkracem mogucem roku. Problem je sto ostatak ekipe u auto skoli nije ni priblizno korektan kao instruktor jos me i baronisu. Zato sam i revoltiran. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Knić
  • Motocikl: Skuter

Jel zna neko od dodjem do papira iz auto škole koja je zatvorena pre duže vremena. Počeo sam polažem tada pa zbog nekih problema Morao sam da prekinem. Međutim ta auto-škola se u međuvremenu zatvorila i sad gde uzeti papire pošto sam sve časove već izvozio A u drugoj auto-školi mi traže te papire kao dokaz da sam izvozio časove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: Super Tenere XT1200Z

Ista prica isti problem i ovdje. 

Autoskola JANE u Zelezniku, prije upisa je bilo samo samo ti polozi teorijski test(posto imam AM kategoriju) i obuku krecemo odmah i ima da bude gotova najdalje za dvije nedelje, ja uzmem prvi sledeci termin za polaganje, 5 dana kasnije polozeni testovi(13 avgusta) sve tip top. 

Ja pitam kada krece obuka, kaze evo ti broj zovi instruktora. 

Ja zovi, on mi rece zovi za dva dana, ja za dva dana on opet isto, ja opet on na rodjendanu ne moze da prica i tako u krug cijelih mjesec i po dana. Posle nijesam mogao da nadjem odgovarajucu autoskolu jer su svi bili prebukirani u jesen i svi zure da sto vise zavrse pred kraj sezone i na kraju sam promijenio krajem Feb sad da bih odrzao konacno tu obuku. Trenutna je po preporuci AS 011 na nbg. 

Prethodni vratili sav novac koji je bio uplacen a za sta nijesu ispostovali uslugu:
- n din za uplacenu prakticnu obuku,
- 4000 din polaganje prakticnog,

- MUP taksa od 1 000 din vazi i u novoj skoli, 

 

Dokumenta:
- Izvod o polozenom teorijskom ispitu, 

- Izvod o odrzanim casovima(u mom slucaju 2 koja su oni samoinicijativno upisali i naravno nijesu naplatili jer bih inspekciju pozvao),

- Ljekarsko, 


Svaki kandidat ima pravo da se zahtijeva ispis u svako doba dana i noci a da ne mora ni da navede zahtjev, makar nesto funkcionise dobro. 

Pozdrav, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Knić
  • Motocikl: Skuter
On 18.3.2021. at 21:00, qwerty12345 je napisao:

Mislim da to jedino u prvoj autoškoli možeš dobiti. Nađi broj telefona od vlasnika ili nekog radnika i pitaj za papire.

Pa zatvorena je autoskola, bukvalno ne postoji više a instruktor koji mi je bio je nažalost preminuo a više nemam niciji kontakt iz te auto-škole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Onda idi u MUP nadležan za polaganje i izdavanje dozvola za mesto gde je ta škola u kojoj si se obučavao radila. Ili je kod njih ili znaju gde je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Knić
  • Motocikl: Skuter
Pre 3 sati, jasminko VIR je napisao:

Onda idi u MUP nadležan za polaganje i izdavanje dozvola za mesto gde je ta škola u kojoj si se obučavao radila. Ili je kod njih ili znaju gde je.

Jedino tako,oni moraju imati.A mislis li da mi vaze ti casovi koje sam izvozio pre desetak godina?Teoriju pretpostavljam da cu morati da slusam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1168 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Nisam ispratio o kojoj se kategoriji radi pretpostavljam da je u pitanju A kategorija.

Ali bez obzira, princip je isti, sve što si do kraja odradio važi ti za ceo život, i teorija i vožnja.  Odslušao si sve časove, više ne moraš, odvozio propisan broj časova,  vise ne moraš da voziš. E sad trebao bi zbog sebe da se, sa nekoliko časova, podsetiš malo pred polaganje. I ako je prošlo više od 18 meseci od polaganja testa ponovo polažeš test.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Knić
  • Motocikl: Skuter
Pre 1 sat, jasminko VIR je napisao:

Nisam ispratio o kojoj se kategoriji radi pretpostavljam da je u pitanju A kategorija.

Ali bez obzira, princip je isti, sve što si do kraja odradio važi ti za ceo život, i teorija i vožnja.  Odslušao si sve časove, više ne moraš, odvozio propisan broj časova,  vise ne moraš da voziš. E sad trebao bi zbog sebe da se, sa nekoliko časova, podsetiš malo pred polaganje. I ako je prošlo više od 18 meseci od polaganja testa ponovo polažeš test.

Da,u pitanju je za A kategoriju.A casove nisam odslusao jer tada kada sam ja vozio casove nije bilo teorijske nastave zato i pitam da li cu trebati teoriju da slusam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja