Jump to content

Moto Zajednica

Alpi jul 2008. Svaba i Djura (putopis)

Recommended Posts

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

E pa ovako....posto sam ove godine uskracen za bilo kakav duzi turing (rodio se bebac...posao....konstantna putovanja koja su se i meni, a pogotovo mojoj zeni, smucila...zlatna papuca, a?), odustao sam od “long way whatever” planova i shvatio da je jedini nacin da se provozam kao covek, da strpnem koji radni dan i ceo vikend i zapalim na Alpe. Dokoni Svaba se tu nije pitao nista. On covek ide gde god da ga pozoves. Samo je cekao da vidi gde cemo  ;D

Plan je bio da krenemo u cetvrtak i vratimo se u utorak uvece. Sest punih dana , sto je za Alpe otprilike – da se userete od voznje. Tako smo i isplanirali put. Ja u utorak popodne shvatam da moram da se vratim u nedelju uvece i tada munjevito menjam plan. Krecemo ujutru. Svabo jel si spreman? Uvek!

Nismo spremili apsolutno nista osim odece. Alati (sa kojim i inace ne bih znao sta cu), kitovi za gume, i razna ostala cudesa....ko ce o tome da misli. Nisam cak poneo ni krpicu da brisem vizir a to je jedini i najvazniji komad opreme koji nosim.

Svaba je naravno zakasnio pola cuke. Odlazimo na kafu kod mog kuma tu u kraju, odakle krecemo na sva putovanja i gas...

 

Ip784_img1557vl7.jpg

 

F69eC_img1559ha1.jpg

 

 

Plan za prvi dan je ZG-Maribor-Austrija pa onda rutom 69 ka zapadu pa dokle stignemo.

Tako je i bilo.  Kroz Zagreb ne mozes da prodjes a da zbog Chale ne izigravas nezvanicnog distrubutera Davidoff-a.....kakav ce to blam da bude kad mi jednom budu otvorili kofer.  Klopica na brzaka i palimo dalje....

 

404.jpg

 

Stali smo jednom da natocimo...ostalo mi benze jos za 34km a ima da se voooozi...

 

404.jpg

 

Vozimo ka Mariboru, odnosno do Miklavza gde nas ceka kolega sa v-strom.com.hr koji ce da nam bude tour guide po Sloveniji i delu Austrije.

Brzo se pronalazimo. Svaba kao gleda kartu dok meni Renegade puni Zumo zanimljivim rutama. Vidi se da je covek profi. Nije bilo kilometra puta a da nisi ostajao bez daha...

Hvala Regenegade!!!

 

torhm_img1569qc1.jpg

 

lrhJj_img1572cy1.jpg

 

Posle jos malo smor voznje, stizemo na pravi pocetak naseg puta:

 

CjvA4_img1575wj7.jpg

 

H67aw_img1593bz8.jpg

 

tsbYL_img1586wg7.jpg

 

404.jpg

 

nadmorska visina oko 1100m

 

Stizemo...ah, koliko puta sam u putopisima gledao ovu sliku...

 

GAemU_dsc06162hs1.jpg

 

Lif3q_img1576et7.jpg

 

404.jpg

 

ide nastavak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Vozimo se jos malo...

 

eBnXk_img1594vh5.jpg

 

8keMt_img1597dp1.jpg

 

Rastajemo se, Renegade ide nazad u SLO a mi u dolinu...pa ponovo u planine....miris planinskog vazduha nas tera da poletimo...

Ja sam cak i pokusao, ali debela krava nece da se odlepi od zemlje...ipak vise voli strasse

 

SCznt_dsc06177ce5.jpg

 

Postujemo sva ogranicenja  ::)

 

404.jpg

 

I ako smo vec preslo oko 700km...neda nam se da stanemo....

Jurimo nevidjenim brzinama....u aerodinamicnom polozaju...

 

nHChG_dsc06176zd8.jpg

 

i ipak odlucujemo da je vreme za spavanje....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Budimo se, dorucak....idemo dalje...Nockalmstrasse. Jedna od motociklistickih meka...

 

404.jpg

 

Kao i na sva dobra mesta...ulaz kosta...

 

LQ36f_img1606dv8.jpg

 

YVp5S_img1607jp2.jpg

 

EOhLb_dsc06181pn0.jpg

 

roTm1_dsc06191de7.jpg

 

3oqsV_dsc06193mj6.jpg

 

ZE68W_dsc06194ef0.jpg

 

DXKQx_img1608if0.jpg

 

Penjemo se sve vise...

 

404.jpg

 

t3fWq_img1617ga8.jpg

 

m6Gmm_img1625yr3.jpg

 

kulijana ja:

 

AULwQ_img1619jr3.jpg

 

kulijana krave:

 

bSA3C_img1623pd5.jpg

 

Izgubili smo bitku sa biciklistima...

 

Yr8qt_img1620bc2.jpg

 

Poljubi me jednom snazno...

 

LQStQ_img1635jg5.jpg

 

Spustanje

 

QZ4Yb_img1641ao7.jpg

 

ide nastavak.....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1140 postova
  • Lokacija: Chicago, IL USA
  • Motocikl: 2007 Triumph Daytona 675

Svaka vam cast!  Ja sam zbog ove fotke kupio tu istu Hondu da me podseca gde sve treba da idem da se vozim kad porastem i postanem Djura tj Svaba.

kUZTF_dsc06162hs1.jpg

 

Svaka vam cast majstori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Sa rute smo morali da skrenemo da bi se Svaba slikao ovde:

 

6Zvzs_img1640kd4.jpg

 

Ako vam nije jasno (kao sto ni meni nije bilo) u ovoj selendri, negde blizu Zell am See-a, se rodio Ferdinand Anton Ernst Porsche....poznatiji kao osnivac, paaaa....Porsche-a  :)

 

Nastavljamo ka Grossglockneru....pored toga sto je to verovatno jedan od najlepsih uspona na kugli zemaljskoj, hteo sam da proverim jos nesto....videcete kasnije sta...

 

Iisoy_img1639ef2.jpg

 

Ctx8D_img1644mb9.jpg

 

Svaba pokusava da opere kosu ispod vodopada

 

iRgok_img1649tw9.jpg

 

ahhh...priblizavamo se, jos jedna krivinica...

 

fOgNw_img1657bn4.jpg

 

jupiiii

 

6L3hj_img1659sl0.jpg

 

TDGbm_img1661cg6.jpg

 

ocolg_img1663vf8.jpg

 

stari dobri glecer...znao sam da ce me verno cekati....mozda zato sto je tu kojih 10ak hiljada godina...

 

MtZme_img1671by4.jpg

 

Blnp4_img1672ci0.jpg

 

za sada nam je ovo rekord...negde smo na oko pola kilometra visoj visini nego sto je to Pancicev vrh na Kopaoniku.

 

aYiVs_img1676wt8.jpg

 

A kada tamo....vremeplov!!!!

 

Ovo smo Svaba pre tacno dve godine:

 

RoT0l_dsc03506rs4.jpg

 

a ovo pre nekoliko dana...

 

PbKTU_img1686ut1.jpg

 

OK, super, nego da ja proverim ono zbog cega sam se popeo ovde....

Ovo je nalepnica koju sam zalapio tada:

 

404.jpg

 

NEVEROVATNO, ALI I DALJE JE TAMO!!!

 

CMkmE_img1678fh0.jpg

 

Jos jedna cudna stvar....kako sam samo slinio na ovu sliku koju sam slikao pre 24 meseca:

 

tQvFa_dsc03525zq4.jpg

 

sta ti je zivot.... ;D

 

BvH0b_img1669pv0.jpg

 

idem da spavam, nastavak sutra kad stignem....

Najbolje je pred nama...ovo je bilo zagrevanje....ma ni zagrevanje...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Nastavljamo dalje. Cetvrtak je popodne. Treba da se stigne do Garmish-partenkirchena koji je u Nemackoj, udaljen par stotina kilometara od mesta na kome smo sada.

 

Ko je zaboravio da skloni ovaj sneg u julu???

 

kotLk_dsc06208bj0.jpg

 

Silazimo....Garmisch na vidiku..

 

I1TtM_dsc06227lh1.jpg

 

UArXZ_dsc06229vf1.jpg

 

v7mBS_dsc06230oe0.jpg

 

Vreme je pocelo da se kvrari...Negde 20km pre Garmischa nas pere i prva i jedina kisa na nasem putovanju. I ako pada prilicno jako, tempo ne smanjujemo. Prikljucuje nam se jos jedna ekipa od 4 1200GS i dalje vozimo zajedno. Na momente mi nije jasno kako voze tako brzo. Kisa...idemo po lokalnim putevima i preko 120-130....gume drze, asvalt takodje.....dje smo mi a dje je Evropa

 

5HJhu_dsc06234ua5.jpg

 

Smestamo se u hotel, odlazimo na klopu. Vec je 21h, malo smo umorni. Vozimo od 8 ujutru. Kisa pada kao da joj je to poslednje u zivotu...celu noc.

 

Jutro svice, sve zivo isparava, ali je kisa prestala da pada. Sve je mokro oko nas, ali imamo osecaj da je to bilo to. Dalje ide samo na bolje. Bili smo u pravu...

 

yfSSq_img1687wm0.jpg

 

Vozimo se ka prvom cilju putovanja...jos nekih 700, 800 metara ;D

 

BMW Motorrad days 2008. E sada, ne postoji ni teoretska sansa da vam opisem sta je to u stvari. Zamislite jedan od najlepsih predela na ovoj nasoj planeti, pa onda zamislite da je sve to uredjeno bas onako kako to rade Nemci, pa zamislite nekih 20.000 BMW motora, pa zamislite stotine novih novcatih svih zivih modela koje BMW poseduje a vi birate koji cete da vozite, birate instruktore za offroad.... i sve to, znate li koliko kosta?? NISTA!!!!

 

Dobar dan, ja bih da uzmem npr. ovaj R1200GS Adventure da ga pokidam po kamenju, pesku, blatu, da mi ispadne jedno 300 puta i td. A naravno gospodine, popunite ovaj formular (glupost neka, ime prezime, br. dozvole i da preuzimas odgovornost ako se tebi (ne motoru) nesto desi).

Komedija.

 

dakle...ulazimo kroz vrata raja....

 

jlRcQ_img1691ur6.jpg

 

nUOMr_img1693xi2.jpg

 

YO4kZ_img1694zg2.jpg

 

ide nastavak....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Lijepo ste se navozali... Vidi se da ste i uživali... Sad ste postali pravi iron butt-si... ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Malo "random" slika

 

sypHg_img1699fn8.jpg

 

szqH3_img1700mt8.jpg

 

2yxUF_img1701po0.jpg

 

Pazite sad ovo. Posto je celu noc padala kisa, pedantni nemci su obezbedili dovoljnu kolicinu dascica da se stave pod copavu kako ova ne bi propadala u zemlju:

 

2VxjP_img1712mk0.jpg

 

5cHgg_img1713pz8.jpg

 

Nesto malo reklame za Markoneov proizvod:

 

FSPqs_img1717uu6.jpg

 

Zasto su Hrvati tu gde jesu a mi tu gde jesmo. Pogledajte gde su dosli da predstave svoju zemlju:

 

gNlIt_img1719pi9.jpg

 

Svaba sa karbon integral na glavi (1400EUR)

 

Ima 900 i kusur grama. Stvarno remek delo

 

x8aEn_img1725vx2.jpg

 

Bice slika iz kampa posle jos, a sada da predjemo na pravu stvar. Svaba dolazi sav slogiran i kaze mi - ajde da odaberes motor, prijavio sam nas da cepamo po sumi! Kakav motor, kakva suma??? E to je ono sto sam pominjao malopre....

 

Kazu da ovi momci znaju znanje...

 

1SyaS_img1726qz1.jpg

 

Odavde pocinjemo i palimo negde u sumu uzbrdo:

 

8Waqw_img1734ws4.jpg

 

Svaba bira F800

 

Os8xP_img1753ja3.jpg

 

a ja laku konjicu:

 

jEypO_img1756hr7.jpg

 

Posle cemo da se promenimo. Da napomenem da smo mogli da odaberemo BILO KOJI BMW-ov off road model. Velike GS-ove vozimo obojica a i cine nam se preteskim za kaljugu kroz koji treba da idemo tako da je ovo nekako bio logican izbor

 

Poslednje pripreme:

 

vg2DV_img1754tt9.jpg

 

Slika sa voznje naravno nemam, ali to je nesto najludje sto nam se desilo u zivotu!!!!

 

Ovako smo izgledali na kraju (ne, niko od nas nije pao, ali smo prolazili kroz bare, jezera, kaljuge, sume, blato, travu....i zato tako izgledamo  ;D)

 

7Ur40_img1762ns5.jpg

 

bEObS_dsc06236id7.jpg

 

404.jpg

 

4NhpJ_dsc06238qk2.jpg

 

imao sam blato i u ustima...

 

mudNv_dsc06240al5.jpg

 

Moram da idem...bice nastavka veceras....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

jos malo slika....

 

b8UCa_1265rn7.jpg

 

Ovaj K je za Smajsera (kad dodje iz Bretanje - a da, ekskluzivna informacija - Smajser je seo sa zenom na stroma i krenuo ka Normandiji i Bretanji da obilazi zamkove....dokono, dokono...)

Mikko pogledaj airbrush sa ovim dvokrilcima:

 

404.jpg

 

hbjWF_1239cu7.jpg

 

SW motech je imao svoj stand a nanjemu moja prva ljubav...

 

404.jpg

 

J3WQL_1242bk0.jpg

 

sad ide serija sidecarova. Ljudi, koja je to izrada, preciznost, zavrsna obrada....pa dodje mid a kupim jedan. Obratite paznju na ove sa dva mesta u prikolici. Ide cela cetvoraclana porodica na put.

 

404.jpg

 

061EF_1254bq0.jpg

 

pnMw7_1255rp6.jpg

 

NBXHz_1256he0.jpg

 

fz2es_1259vw6.jpg

 

ah da...Touratech je tu, ofkors

 

kcG2P_1249jf4.jpg

 

kacige za badava...

 

Yp6xX_1251jt0.jpg

 

pa jos malo svacega...

 

6IJxV_1250nq7.jpg

 

eKubU_1252rh9.jpg

 

fJgwh_1245xp8.jpg

 

rcwJt_1261vd2.jpg

 

BMHcS_1262wk4.jpg

 

JEyMC_1264rb4.jpg

 

imali smo i safetycar za nedaj boze...

 

9Nzxk_1263yd4.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 438 postova
  • Lokacija: Beograd

NE SERIIIIIIIIIII

 

cek cek, jel sam i ja bio sve ovde  ;D ;D ;D

 

pa od sad kad se vratim sa puta necu vise da gledam slike, samo citam Djurine putopise.....

 

;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Mrzim vas. Ja kad se scucurim stajem na jako malo mesto, pa sledeci put da me ponesetu u bocni kofer, pa mozda vam i oprostim. :D

 

Uzivajte

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

OK, to smo videli....vec je podne, Cris Pfeiffer (ili kako mu se vec pise ime) je upravo pocinjao svoj show, ali nas dvojica se znamo jos iz Beograda, tako da....so long sucker...we are going further west....

 

Posto smo imali dan manje nego sto smo planirali, nagazili smo...malkice....191kmh sa 3 kofera i aerodinamikom kao kuciste od Pentiuma IV, nije bas mala brzina. Ulazimo u Svajcarsku i prelazimo je CELU za 2,3 sata...ali bukvalno celu. Usli smo na istoku, negde st. Galena i izasli skoro kod Zeneve.

 

ZdYSF_1417us3.jpg

 

QlArg_1414va9.jpg

 

Silazimo sa autoputa negde kod Lozane...nemamo pojma kad cemo da stignemo u Chamonix (Šamoni) tako da ipak resavamo da rezervisemo hotel da ne bauljamo u ponoc ovako lepo cisti po mestu gde se vozi svetski kup i verovatno najfancy mestu za skijanju u Francuskoj.

 

sijfr_1411dr3.jpg

 

404.jpg

 

Krece uspon....jedan od najlepsih koje sam video u zivotu....vozimo granicom Svajcarske i Francuske (na CH strani), penjemo se...vise ne znam ni gde se penjemo, a put vodi kroz vinograde...

 

9nFw0_1457he1.jpg

 

jz1Ge_1451cv8.jpg

 

mlbZI_1455oq0.jpg

 

s2bkU_1448nb9.jpg

 

pogled iznad...

 

7dFkU_1458pn0.jpg

 

Nailazimo na granicu. CH nije u sistemu sengena tako da je CH granica ka ostatku Evrope, kao i recimo granica srbije i Madjarske...bar je tako svugde osim ovde:

 

aP5qL_1268gf2.jpg

 

Nema zive duse....nigde nikog. Kao napustena naplatna rampa....

 

OK, idemo dalje...jos uzbrdo...

 

Posle oko sat vremena voznje stizemo na cilj za taj dan...

 

DjtAQ_1462fr9.jpg

 

Hotel nas ceka na mestu gde je Zumo i rekao da ce da bude (Zumo je inace posebna prica...jebao nam je milu majku u par navrata....)

 

Z7TZP_1278jy4.jpg

 

Prporucujem sobe sa pogledom na najvisi vrh Evrope - Mont Blanc

 

Na terasi uz cedjenu pomorandzu...ujutru je pravo osvezenje...

 

i0ThS_1269lk9.jpg

 

xtjDj_1270os4.jpg

 

Vecera, spavanje....dorucak...idemo dalje..

 

HgTLc_1279wj9.jpg

 

Danas nas ceka najuzbudljiviji deo puta i krajnji cilj - Col d'Liseran, najvisi prevoj Evrope (postoji jos mozda 2 mesta koja su neznatno visa, ali su to dead endovi. Dodjete i morate istim putem nazad, sto je, priznacete, los fazon..)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

i to je to....posto nismo ni Koma ni Dane...gorska sluzba je ipak preliki zalogaj za nas, odlucujemo da kroz Mont Blanc prodjemo - tunelom

 

pf5EY_1281on4.jpg

 

Dozivljaj je, jebes ga...preko 13km...security na nivou. Razmak izmedju vozila 150m, brzina strogo ogranicena na 70kmh (na izlazu su karabinjeri sa vec spremljenim kombijem za pametnjakovice).

 

Prolaz kroz tunel - 44EUR za nasa dva motora. Zabranjeno bilo kakvo zaustavljanje cak i na ulasku u tunel, ali sam ipak uspeo da uslikam Svabu kako nestaje tamo negde u rupi...

 

XtiwP_1282xk0.jpg

 

ovako to izgleda iznutra

 

404.jpg

 

ovo sam ja na izlasku (ili ulasku, ako ste Italijan  ;D)....ahhh 13km na 70kmh ume da se oduzi

 

r8C91_1479ck8.jpg

 

odoh, danas zavrsavam, obecavam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1162 postova
  • Lokacija: turija
  • Motocikl: Kawasaki Z750

predivno stvarno lepa voznja slike nama reci za njih stvarno ekstra provod i uzitak gledati vasu voznju slike i putopis,ljudi samo se vozajte kad god  mozete i pravite ture i putopise

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

i to je to....posto nismo ni Koma ni Dane...gorska sluzba je ipak preliki zalogaj za nas, odlucujemo da kroz Mont Blanc prodjemo - tunelom

 

Svaka čast još jednom, zaslužili ste ovakvu uživanciju :)

 

I što bre niste popeli Mont Blanc, supeee je gore :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Niksic
  • Motocikl: KTM 990 Adv, KTM 350 Freeride

http://www.viamichelin.co.uk/viamichelin/gbr/dyn/controller/Itineraires?strStartCityCountry=612&strStartAddress=&strStartMerged=verona&strDestCityCountry=612&strDestAddress=&strDestMerged=balzano&x=36&y=13&ie=UTF-8

 

alpi,tj dolomiti... ovaj dio sam prosao u decembru,ljudi ako imate priliku obavezno!!! nikad nijesam vidio manja a bogatija 'sela'! imaju svoje staze sa uspinjacama,sela po 20kuca max a izgledaju kao dvorci. asfalt... nevjerovatan... prvom prilikom idem opet tamo ali ljeti :)

 

viamichelin nesto brlja,ako vam ne otvori probajte sami rutu da ukucate polazak italy verona mjesto dolaska italy bolzano

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja