Jump to content

Moto Zajednica

MZ ETZ 250

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Motor ti u principu lepo radi. Verovatno bi trebalo da se opere i očisti i karburator. Što se ovog tiče :

   

Pre 10 sati, Vilijam je napisao:

.Naime,posle dve-tri kurble,on prvo pljune,pa tek onda na sledećoj kurbli upali.

I MZ i Jawa su malo specifični, oba motora se pale tako što ih prvo zakurblaš ( dve kurble ) bez kontakta ( što bi mi rekli - da povuče gorivo ), pa tek onda kontakt i paljenje. Takođe se MZ-u da i saug kad je hladan ( na nekom pun saug, nekom pola - to se malo eksperimentiše da se utvrdi ).  Za ulje sam ti rekao gde da gledaš .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Zdravo drugari,

samo da dopunim info,Emza je trenutno kod majstora,da rešimo problem curenja ulja,vidimo šta je sa tim paljenjem a taman i da vidimo kakva je situacija u mašini.Ozvezao sam ga kod majstora na njegovim točkovima,nekih 5 kilometara,vuče kao lud,nategao je bio 120km/h lagano,jedino što na svaki aj lupam,deseti takt preskoči i štucne ali se ne oseća kad ga pritisneš.Biće i da je bombina,to će već majstor Sale da reši.Tačno me vratio u svoje momačke dane,posle gotovo dvadeset godina :)

Jedino što je sad baš gužva pa ću morati da čekam par dana dok raščisti kosačice,trimere i ostalu skalameriju pre mog motora :)

Nadam se da nekoga zanima ovo moje pisanije :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Samo piši i slikaj sve što radiš. Tako ćeš imati za sebe istorijat i podsetnik šta si sve radio a mi ćemo uživati u restauraciji legendarnog Emzejca.  :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Vozim Bembaru, ali mi je ETZ250 stara ljubav. Jos uvek ponekad pomislim kako bi bilo lepo da sredim neki u fabricko stanje.

Samo pisi !!!

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Vozim Bembaru, ali mi je ETZ250 stara ljubav. Jos uvek ponekad pomislim kako bi bilo lepo da sredim neki u fabricko stanje.
Samo pisi !!!

Nemoj da puno misliš nego kupuj neki primerak.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja