Jump to content

Moto Zajednica

Sta mislite o pucacima na skupovima

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12114 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ako neko ne uvažava ljude u okruženju ja neznem dali te momke mogu osloviti sa:druže,gospodine,bajkeru i sl.

Mogu samo reći da su to svinje i to one crne što riju po govnima

 

Bravo Miko!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Kao prvo trebalo bi savladati u sebi onu zavist koja se vidi iz recenice "kupice im tata drugi motor" . To odakle nekome motor ili novac da ga kupi ne treba da nas zanima a jos manje da takve ljude karakterisemo da ne vole svoje motore. Naprotiv ja mislim da ih bas vole i to na veoma 'normalan' nacin, taj. motor je napravljen/kupljen da nekome pruzi zabavu. Nekome ja zabava da puca i to postujem, pa sta i ako razjebe motor, pa nije kupio motor da ga gleda i da spava sa njim nego da mu sluzi kao zabava. Ja pre mislim da nije normalno zimi drzati motor u stanu/kuci prekriven carsavom i slicne stvari, to neko zove ljubav ja zovem bolest.

 

Ponekad mi zasmetaju na skupovima kao npr u mitrovici kada su poopeli motor na sto odma pored satora i non stop pucali tako da u satoru nisam cuo samog sebe. Treba ih samo malo udaljiti od satora i bine i nek pucaju, sto da ne pucaju ako im to pricinjava zadovoljstvo, sta mislite kada bi policija svima koji imaju koreserice zabranila  vikendom voznju kroz sumu jer smetaju vikendasima. Sve je to deo zabave neko se raduje da cuje zvuke roka neko narodnjaka neko voli kad mu masina prede neko voli da puca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Ne volim ni pucače ni narodnjake... Seno je za konja a doping za čćoveka  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Bg

Ne volim ni pucače ni narodnjake... Seno je za konja a doping za čćoveka  ;D ;D ;D

  ni  njegosh ne bi bolje  reka'  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Aprilia Caponord

Ja sam zapoceo temu i nisam imao nameru da komentarisem al kad sam video kako razmislja administrator onda j..i ga, mozda ovo i nije pravo mesto. Kakav bre moto folklor, kakva ljubav, kakvi su to motorasi. Za pucace ima vazdan lovackih drustava pa pucaj do mile volje a motor se brate slatki vozi i njime se putuje. Pa kad doputujes na skup valjda je normalno da mozes uz muziku da popricas sa prijateljima a ne da slusas kako neko strasno dobro zna da da gas u iber a i da pukne, na opste odusevljenje sve tri cetyri lokalne klinke i par adolascenata koji po pravilu oma vade mobilni slikaju strasnog majstora jer on, pobogu najbolje daje gas. A usput ih na putu nesto slabo vidjam.

 

Pa nije valjda normalno da sve sto je u svetu nenormalno i niko pametan ne radi kod nas bude savrseno normalno i jos boga ti pohvaljeno. Mozda smo zato tu gde smo.

 

Pa ni rusi to vise ne rade, pitajte Fonzu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Onaj ko je kupio motor iz zabave i gleda ga kao zabavu taj i nije bajker nego tamo neki pozer/sminker. Ako vec "vole" da pucaju, sto ne pucaju mami i tati pod prozor kad spavaju. ja nikad ponavljam NIKAD nisam video nekoga da puca kad je sam. NIKAD. to samo govori da su SVI koji to rade pozeri i nista drugo. mislim pogledajte im izraze lica kad "pucaju", kako su hepi sami sa sobom, pa jos kad sloze neku "jebacku" facu u fazonu vidi sad pucam iz motora sad ce svi u selo da me poznadu! Pucanjem se unishtava svoj motor! ako si faca i vozis R1 CBR GSX ili neshto slicno izadji bato na auto put pa raspizdi 250kmh uz "kliziste" ili "bubanj potok".  I nemojte molim vas kenjati da vam ne smeta kad znam da smeta, kako ti ne moze smetati kad ti neko puca u lice. Evo onomad u Plani neki kreten okrenuo izduve ka nama za stolom, opali par puta i onda rece: jao izvinjavam se nisam vas video!" i LADNO nastavi da puca ne pomerivsi se ni 1cm! Meni je motor jedino sredstvo prevoza i nadam se da ce biti tako jos dugo jer ako mi on crkne zato sto sam pucao ostaje mi samo stari "bugain" :D cross bicikla! a i da ne ostecuje agregat ne bih pucao i dalje jer je tako pozerski kao gore pomenuto.

 

Izvinjavam se ako sam mnogo smarao ali ono sto sam napisao stojim iza toga 100%. Pucaci=Pozeri

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Beograd NBGD

Trajalo je toliko da je malo falilo da pridjem i izvadim mu kljuc!!!!

 

SVE mogu da razumem ali blokade i pucanja NE PODNOSIM!

 

To se zove samozivost, zamisli da odes u afriku i pred gladnima bacis hleb u kantu za smece???

 

Znam toliko ljudi koji zasluzuju da imaju motor ali ne mogu da ga priuste ..., a onda vidim gomilu magaraca koji im ispred ociju spaljuju motore kao da su im pali sa neba i sve to da bi privukli neciju paznju sa strasno zajebanom tehnikom prekidaca!

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Ja malo nerazumem nesto.Ja godinama idem na skoro sve skupove i nigde mi nije smetalo ni pucanje ni galama ni nespavanje.Vi pricate kako smeta pucanje a onda ide snimak mobilnim sa pola metra kako covek puca.Meni kada neko smeta kada me neko nervira a nemogu da ga pomerim ja logicno pomerim sebe.Na svakom skupu koliko god da je mali prostor ima mesto gde se necuje toliko sva ta buka.Logicno je da u 500-1000 motora ima ljudi razliciti shvatanja nismo svi isti.Prilagodi se i uzivaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5945 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ha ha nije to nista,licno poznajem psihopatu,nama svima poznatog u moto svetu ,nebih da ga imenujem,,,,prepoznace se sam,na jednom skupu je toliko turirao ortakov motor i pucao sa njim da je decku prsla klipnjaca,,okrenuo se i reko mu  kakav ti ovo krs mogao da nas pobije jebem ti tvoju kantu,,okrenuo se i otiso na sledeci motor,,nikad mu nije platio stetu,znam jer sam ja radio decku polugeneralnu,,strasno,,ja bih mu izbio sve zube,,polomio i ruke i noge,naravno nebih mu prvo ni dao da mi aka makinu,,ali ako bi se desilo...... >:( >:(>:( >:(

mislim njegov motor njegova stvar dokle god neugrozava moje interese,ali kad pocne da mi duva dim i gas u facu i da mi para bubne opne........

tada poludim....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Ma neka pucaju, valjda ce im dosadi??? Paznju vise niciju ne privlace,  jer su dosadni.

Lekovi postoje:

Primer No 1 - Ispred bine pucali, pucali, a kad je bendu dosadilo batalili  svirku i rekli : "Ajd sad vi pucajte a mi ce mo vas slusati" normalno batalili su pucnjavu.

Primer No2 -  Kada se pucac umorio pa preko dana otiso da slatko spava , sav zadovoljan svojim  radnim ucinkom, dosli momci  i kada je najlepse spavao okrenuli motore u njegov sator i lepo  isturiraki i napunili mu sator dimo! Klin se klinom izbija, valjda se opametio??? ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Zbog cega pucaju,na jednom skupu je bilo pucanja do same bine 10motora,jer to je bio jedini nacin da se ucutka muzika koja je bila toliko ocajna da je to bilo gore nego 50pucaca i,kada god je neko sa bine gnjavio svojom pricom ili otrcanim fazonima pojavi se neko ko puca.Kada se nista nedesava u kampu pocne pucanje i turiranje,ljudima je dosadno a to niko nekapira.Kad god je organizator a kobi drugi organizovao neko interesantno dogadjanje,neke zanimljive igre neku interesantnu pricu,neku promociju bilo sta,nema pucanja.Razmislite o tome

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Moze i to biti, ali ne verujem!! Pucaju oni i kada je dobar bend!!

Uostalom svoj motor kidaju, svoje pare trose, pa kom dosadi njima ili masini, ko ce pre da popusti pitanje je sad!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Valjevo

Oni su kreteni, debili i imbecili. Treba im polomiti ruke ,noge i kicme, a  motore oduzeti i deliti ih na nagradnoj igri najsavesnijem ili najdefanzivnijem vozacu.

 

 

A ja mislio da se ti grozis krvi  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ja sam zapoceo temu i nisam imao nameru da komentarisem al kad sam video kako razmislja administrator onda j..i ga, mozda ovo i nije pravo mesto.

Ne znam da li si mislio na administratora koji je rekao "NISTA" ili si mislio na mene koji sam urednik (verujem da si pomesao pozicije).

Predpostavljam da je moje pisanje zapalo za oko, pa vidi ja uopste ne vidim problkem sto ja sa tobom ne delim misljenje. Zamisli kad bi svi isto razmisljali pa onda nebi bilo potrebe za bilo kakvim vidom komunikacije posto bi u svakom trenutku znali sta neko drugi misli. Time sto ovde vrsim neku funkciju (jos samo 7 dana evo javno to svimma obecavam) ne znaci da nisam clan ovog foruma i da nemogu da iznesem svoje licno misljenje jer i sama tema je Sta mislite o pucacima na skupovima, a to sto se tebi ne svidja moje razmisljanje nije povod da odma napises ono gore sto sam boldova, Jer tebe niko nje vredjao niti osporavao tvoje mislenje, na ovom forumu ima takodje onih koji vole da pucaju i ja treba da ocekujem da ako nesto napisem protiv toga da sam ja onda po njima los urednik(ne jos dugo) zato sto nedelim njihovo misljenje.

Ti ako si pravi bajker, mada nikako da mi neko objasni sta to znaci bajker i to jos pravi, onda ces moci da prihvatis to da neko voli svoj motor da bi iz njega pucao i na te ljude ces gledati kao kolege koje voze motor i ciji se nacin uzivanja u istome razlikuje od tvog. Da li je neko od tih ljudi ovde na forumu napisao da su oni koji voze svoje motore na duge puteve nenormalni ili da imaju malu kitu u slicno. Nisu, posto je osnovni cillj ovog foruma bezbednost u saobracaju a pucanje na motoskupu ne ugrozava bezbednost saobracaja, zato mislim da ako im se puca i treba da pucaju, bolje na skupu nego u gradu u 3 ujutru, e sad ako mi napise da svakodnevno neko puca po gradu po ceo dan i to mi dokaze tog momenta cu da sidjem u garazu i zapalim  svoj motor.

 

Ponavljam tebi i ostalima da mi pucaci ne smetaju po skupovima dokle god ih organizator drzi dalje od satora i bine. Svaki oreganizator zna da je to sastavni deo skupa(ovo tvrdim jer poznajem bar 6 organizatora skupova) i ako ne ucini nista da ih spreci njega treba kriviti a ne pucace. Meni je draze da neko ceo dan puca i zeza se i da uvece sedne trezan na motor i ode kuci nego neki pravi bajker koji ne puca nego voli svoj motor se nalije kao majka a onda sedne da provoza malo pred spavanje. A jos samo cekam da mi neko kaze da pravi bajkeri ne sedaju pijani na motor (cast izuzetcima) pa cu prsnuti od smeha (posto sam i bio i radio na motoskupovima).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ja sam zapoceo temu i nisam imao nameru da komentarisem al kad sam video kako razmislja administrator onda j..i ga, mozda ovo i nije pravo mesto.

Ne znam da li si mislio na administratora koji je rekao "NISTA" ili si mislio na mene koji sam urednik (verujem da si pomesao pozicije).

Predpostavljam da je moje pisanje zapalo za oko, pa vidi ja uopste ne vidim problkem sto ja sa tobom ne delim misljenje. Zamisli kad bi svi isto razmisljali pa onda nebi bilo potrebe za bilo kakvim vidom komunikacije posto bi u svakom trenutku znali sta neko drugi misli. Time sto ovde vrsim neku funkciju (jos samo 7 dana evo javno to svimma obecavam) ne znaci da nisam clan ovog foruma i da nemogu da iznesem svoje licno misljenje jer i sama tema je Sta mislite o pucacima na skupovima, a to sto se tebi ne svidja moje razmisljanje nije povod da odma napises ono gore sto sam boldova, Jer tebe niko nje vredjao niti osporavao tvoje mislenje, na ovom forumu ima takodje onih koji vole da pucaju i ja treba da ocekujem da ako nesto napisem protiv toga da sam ja onda po njima los urednik(ne jos dugo) zato sto nedelim njihovo misljenje.

Ti ako si pravi bajker, mada nikako da mi neko objasni sta to znaci bajker i to jos pravi, onda ces moci da prihvatis to da neko voli svoj motor da bi iz njega pucao i na te ljude ces gledati kao kolege koje voze motor i ciji se nacin uzivanja u istome razlikuje od tvog. Da li je neko od tih ljudi ovde na forumu napisao da su oni koji voze svoje motore na duge puteve nenormalni ili da imaju malu kitu u slicno. Nisu, posto je osnovni cillj ovog foruma bezbednost u saobracaju a pucanje na motoskupu ne ugrozava bezbednost saobracaja, zato mislim da ako im se puca i treba da pucaju, bolje na skupu nego u gradu u 3 ujutru, e sad ako mi napise da svakodnevno neko puca po gradu po ceo dan i to mi dokaze tog momenta cu da sidjem u garazu i zapalim  svoj motor.

 

Ponavljam tebi i ostalima da mi pucaci ne smetaju po skupovima dokle god ih organizator drzi dalje od satora i bine. Svaki oreganizator zna da je to sastavni deo skupa(ovo tvrdim jer poznajem bar 6 organizatora skupova) i ako ne ucini nista da ih spreci njega treba kriviti a ne pucace. Meni je draze da neko ceo dan puca i zeza se i da uvece sedne trezan na motor i ode kuci nego neki pravi bajker koji ne puca nego voli svoj motor se nalije kao majka a onda sedne da provoza malo pred spavanje. A jos samo cekam da mi neko kaze da pravi bajkeri ne sedaju pijani na motor (cast izuzetcima) pa cu prsnuti od smeha (posto sam i bio i radio na motoskupovima).

 

 

 

 

 

 

 

HAHAHA ne mogu da verujem kako si promenio svoj stav od kako si isao da iskontrolises VAM odnosno da vidis sta to radi gosn. Cirkus i sta on tamo to petlja(ostao si duzan izvestaj sa tog razgovaora cak sam te podsetio jednom na to ali bezuspesno).Posle tog strogog razgovora koji si vodio sa Cirkusom bas sam se iznenadio kad sam cuo da te je angazovao da naplacujes karte za NS skup i ti sa radoscu prihvatio taj posao.Mozda bas zbog tih relacija ti opravdavas pucanje i pucace.

ps.Malo je smesno da ti osporavas Bojana interagenta kao bajkera (koga sam imao prilike da upoznam ) i pouzdano znam da covek bas vozi motor i prelazi solidne kilometraze za razliku od tebe ( nisam primetio dase nesto puno vozas van NS) i samim tim je potpuno opravdano postavio pitanje pucaca.

 

PS.poredjenja o tome ko kad puca i da li puca po gradu u tri ujutru su ti bas smesna i bez veze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Jagodina

Pojedini urednici su ovde sve vise zanimljiviji, i sve sam blize misljenju predhodnog sagovornika da mu je duzi staz za tastaturom nego na motociklu!!

Da li sam ispunio kriterijume za opomenom ili..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

HAHAHA ne mogu da verujem kako si promenio svoj stav od kako si isao da iskontrolises VAM odnosno da vidis sta to radi gosn. Cirkus i sta on tamo to petlja(ostao si duzan izvestaj sa tog razgovaora cak sam te podsetio jednom na to ali bezuspesno).Posle tog strogog razgovora koji si vodio sa Cirkusom bas sam se iznenadio kad sam cuo da te je angazovao da naplacujes karte za NS skup i ti sa radoscu prihvatio taj posao.Mozda bas zbog tih relacija ti opravdavas pucanje i pucace.

ps.Malo je smesno da ti osporavas Bojana interagenta kao bajkera (koga sam imao prilike da upoznam ) i pouzdano znam da covek bas vozi motor i prelazi solidne kilometraze za razliku od tebe ( nisam primetio dase nesto puno vozas van NS) i samim tim je potpuno opravdano postavio pitanje pucaca.

 

PS.poredjenja o tome ko kad puca i da li puca po gradu u tri ujutru su ti bas smesna i bez veze.

 

Pojedini urednici su ovde sve vise zanimljiviji, i sve sam blize misljenju predhodnog sagovornika da mu je duzi staz za tastaturom nego na motociklu!!

Da li sam ispunio kriterijume za opomenom ili..

 

E pa sad da vam odgovorim obojci posto vidim da delite misljenje, Prvo ja nisam osporavao nicije misljenje nego sam izneo svoje niti sam osporavao  da li je neko bajker ili nije i nemoj da mi stavljas reci u usta one koje ja nisam napisao (ovo je ako se ne varam pit-e bila jedna od tvojih fraza, ako se varam izvinjavam se al i dalje se oslanjam na istu frazu ).  Ja postujem svacije opredeljenje sto se nacina voznje i tipa motora tice dokle god to ne ugrozava sigurnost ostalih ucesnika u saibracaju.

 

  Ne znam sta sam i kako ja promenio svoj stav sto se tice pucaca nek pucaju ako im je do toga, ja nemam nikakve veze sa njima niti posledicama po njihove motore. Kazem dokle god mi ne smetaju, kad mi smetaju ja odem kao sto sam to uredio u Mitrovici ove godine, Tu odgovornost prebacujem na oragnizatore jer ne odvoje prostor za motore od prostora za posetioce u mitrovici su ga odvojili sto je bilo pohvalno ali nisu nista ucinili kada je momak 'prosvercovao" samo neznam kako moze toliki motor da se prosvercuje, nego ga je cak i nego preko mikrofona lozio da puca (ovime ne prebacujem sremcima nego navodim kao primer koji je obelezio subotu u mitrovici).

 

@ pit sto se tice cirkusovog i mog razgovora o VAM-u koji je trajao negde oko 5 sati nisam nigde napisao ali se mogu videti posledice tog razgovora u tome sto je na skupu u NS ove godine suzovaci nisu placali ulaz, sto se ove godine niko nije zalio na cenu rostilja u NS a ni na kvalitet, sto se tice cena pica tu prica ostala manje vise ista, ja mislim da sam kao pojedinac dovoljno ucinio uticuci na cenu karte(prosle godine su i suvizacu placali ) i na cenu i kvalitet hrane(ove godine se niko nije zalio da je hrana bila preslana). Za Indjiju su me samo pitali za misljenje o cenama koje treba da plati prodavci i ako se nevaram usvojlil su moje misljenje (25e). Evo ukratko VAM je udruzenje cini mi se 7 kluboa koji se medjusobno ispomazu u organizaciji skupova, clanarnia je besplatna i na dobrotvornoj osnovi i ne iskljucuje clanstvo u drugim asocijacijama sto je kao primer MK Kula i MK Indjija koji su clanovi i MAS-a i VAM-a. Ako te je iznenadilo sto sam radio na ulazu u NS-u zasto te onda nije iznenadilo kako to da sam radio na ulazu u Indjiji a odgovor je veoma prost, veoma sam posten, nepodmitljiv i odgovoran da mi svako moze poveriti kate u vrednosti od 200000din i biti siguran da cu svoj posao obaviti profesionalno bez da pustam sve one koje poznajem za dzabe da udju i da cu na kraju predati sav novac koji sam naplatio i to bez da ukradem i jedan jedini dinar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Ајде да разложимо тему са пуцачима на просте чиниоце.

На мото-скупу сам и неко пуца. То ме излуђује и осећам се непријатно. Шта могу да урадим: могу да се склоним или да одем и замолим пуцача да обустави паљбу? Реакција пуцача може бити непредвидива и довести чак и до физичког обрачуна. Треба бити спреман.

Хоћу да кажем да у овој теми постоји говор мржње према одређеним људима. Када бих умео толико да мрзим и када би ме неко својим понашањем спречавао да уживам у стварима које волим, не бих се виртуално жалио интернет аудиторијуму него бих учинио нешто конкретно.

Дуго сам редовно ишао на утакмице.  Велике групе људи су сабирни центар најразличитијих менталних склопова и свако је ту из неких својих побуда. Ако  желиш да будеш у таквом окружењу мораш да умеш да прихваташ различитости и знаш да будеш део групе. Оног трнутка када не можеш да се контролишеш до те мере да мрзиш неког са којим на било који начин делиш одређену страст, време ти је или да се склониш или да га склониш. Ако неко воли бакљу - нека је упали. Смрди, одвратан дим ти напуни плућа, неизвесна је реакција полиције на тако нешто, смета очима... Али ја сам на навијачкој трибини и тако нешто је очекивано и то прихватам. Исто тако је са скуповима на које ретко идем. За мене је појам мотоциклизма миљама далеко од скупова, али јако поштујем и волим људе који редовно посећују скупове, превале стотине и хиљаде километара на мотоциклу како би одржали пријатељство, стекли ново и у тим данима скупа били део једне велике породице. Из тог разлога ми смета говор мржње према људима који су такође део читавог тог догађаја.

У крајњој линији, пошто вас видим има доста,скупите се сви којима вам смета па их удрите ако сте у стању, а не замарајте форум незрелим темама.

 

И још нешто: на скуповима на западу се пуца све у шеснаест! Барем је тако у Белгији, Холандији, Немачкој и Аустрији... И у Умагу су рокали целу ноћ. Милина!  8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ајде да разложимо тему са пуцачима на просте чиниоце.

На мото-скупу сам и неко пуца. То ме излуђује и осећам се непријатно. Шта могу да урадим: могу да се склоним или да одем и замолим пуцача да обустави паљбу? Реакција пуцача може бити непредвидива и довести чак и до физичког обрачуна. Треба бити спреман.

Хоћу да кажем да у овој теми постоји говор мржње према одређеним људима. Када бих умео толико да мрзим и када би ме неко својим понашањем спречавао да уживам у стварима које волим, не бих се виртуално жалио интернет аудиторијуму него бих учинио нешто конкретно.

Дуго сам редовно ишао на утакмице.  Велике групе људи су сабирни центар најразличитијих менталних склопова и свако је ту из неких својих побуда. Ако  желиш да будеш у таквом окружењу мораш да умеш да прихваташ различитости и знаш да будеш део групе. Оног трнутка када не можеш да се контролишеш до те мере да мрзиш неког са којим на било који начин делиш одређену страст, време ти је или да се склониш или да га склониш. Ако неко воли бакљу - нека је упали. Смрди, одвратан дим ти напуни плућа, неизвесна је реакција полиције на тако нешто, смета очима... Али ја сам на навијачкој трибини и тако нешто је очекивано и то прихватам. Исто тако је са скуповима на које ретко идем. За мене је појам мотоциклизма миљама далеко од скупова, али јако поштујем и волим људе који редовно посећују скупове, превале стотине и хиљаде километара на мотоциклу како би одржали пријатељство, стекли ново и у тим данима скупа били део једне велике породице. Из тог разлога ми смета говор мржње према људима који су такође део читавог тог догађаја.

У крајњој линији, пошто вас видим има доста,скупите се сви којима вам смета па их удрите ако сте у стању, а не замарајте форум незрелим темама.

 

И још нешто: на скуповима на западу се пуца све у шеснаест! Барем је тако у Белгији, Холандији, Немачкој и Аустрији... И у Умагу су рокали целу ноћ. Милина!  8)

 

 

 

 

 

 

 

U Umagu rokali ....ne mogu da verujem, pa svi sto su bili kazu da se se fenomenalno proveli ne secam se da se neko zalio na pucanje  ;) il sam mozda prevideo , nek se javi ko je bio u Umag bas me zanima kako je bilo sto se tice pucaca posto se Umag uzima kao reper kako treba da izgleda skup .organizacija i sve ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

Agresivna tolerancija je pojam koji se pojavio u NVO sektoru nakon 5. Oktobra,a vidim primio je pelcer i ovde. Definicija bi bila: Toliko sam tolerantan da bih ubio svakog ko nije. Gospodo svileni ako vam se ne svidjaju moto skupovi kakvi jesu, a zasto lepo ne napravite sami jedan. Pustala bi se klasicna muzika, svaki motor bi imao po dva Db kilera, a o toleranciji, defanzivnoj voznji i bezbednosti u saobracaju bi se trucalo u miru i tisini sa kacigama na glavama.

Pucaci su, mada vam to izgleda nespojivo sa slikom, duhovni tragaoci koji na taj nacin iskazuju prezir prema robovanju materiji. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Pucaci su, mada vam to izgleda nespojivo sa slikom, duhovni tragaoci koji na taj nacin iskazuju prezir prema robovanju materiji. ;D

E ovo si dobro rekao, svaka ti cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Agresivna tolerancija je pojam koji se pojavio u NVO sektoru nakon 5. Oktobra,a vidim primio je pelcer i ovde. Definicija bi bila: Toliko sam tolerantan da bih ubio svakog ko nije. Gospodo svileni ako vam se ne svidjaju moto skupovi kakvi jesu, a zasto lepo ne napravite sami jedan. Pustala bi se klasicna muzika, svaki motor bi imao po dva Db kilera, a o toleranciji, defanzivnoj voznji i bezbednosti u saobracaju bi se trucalo u miru i tisini sa kacigama na glavama.

Pucaci su, mada vam to izgleda nespojivo sa slikom, duhovni tragaoci koji na taj nacin iskazuju prezir prema robovanju materiji. ;D

 

 

 

 

 

 

Ha,ha ha mogu da zamislim kakav bi to performans bio.TASTINA PRAZNINE sto rece Nikola Koje inace veliki bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Ајде да разложимо тему са пуцачима на просте чиниоце.

На мото-скупу сам и неко пуца. То ме излуђује и осећам се непријатно. Шта могу да урадим: могу да се склоним или да одем и замолим пуцача да обустави паљбу? Реакција пуцача може бити непредвидива и довести чак и до физичког обрачуна. Треба бити спреман.

Хоћу да кажем да у овој теми постоји говор мржње према одређеним људима. Када бих умео толико да мрзим и када би ме неко својим понашањем спречавао да уживам у стварима које волим, не бих се виртуално жалио интернет аудиторијуму него бих учинио нешто конкретно.

Дуго сам редовно ишао на утакмице.  Велике групе људи су сабирни центар најразличитијих менталних склопова и свако је ту из неких својих побуда. Ако  желиш да будеш у таквом окружењу мораш да умеш да прихваташ различитости и знаш да будеш део групе. Оног трнутка када не можеш да се контролишеш до те мере да мрзиш неког са којим на било који начин делиш одређену страст, време ти је или да се склониш или да га склониш. Ако неко воли бакљу - нека је упали. Смрди, одвратан дим ти напуни плућа, неизвесна је реакција полиције на тако нешто, смета очима... Али ја сам на навијачкој трибини и тако нешто је очекивано и то прихватам. Исто тако је са скуповима на које ретко идем. За мене је појам мотоциклизма миљама далеко од скупова, али јако поштујем и волим људе који редовно посећују скупове, превале стотине и хиљаде километара на мотоциклу како би одржали пријатељство, стекли ново и у тим данима скупа били део једне велике породице. Из тог разлога ми смета говор мржње према људима који су такође део читавог тог догађаја.

У крајњој линији, пошто вас видим има доста,скупите се сви којима вам смета па их удрите ако сте у стању, а не замарајте форум незрелим темама.

 

И још нешто: на скуповима на западу се пуца све у шеснаест! Барем је тако у Белгији, Холандији, Немачкој и Аустрији... И у Умагу су рокали целу ноћ. Милина!  8)

 

 

 

 

 

 

 

U Umagu rokali ....ne mogu da verujem, pa svi sto su bili kazu da se se fenomenalno proveli ne secam se da se neko zalio na pucanje  ;) il sam mozda prevideo , nek se javi ko je bio u Umag bas me zanima kako je bilo sto se tice pucaca posto se Umag uzima kao reper kako treba da izgleda skup .organizacija i sve ostalo.

 

Рокали, рокали, него шта! Посебно неки Сплићани! Они то не раде тамо где је бина и где су столови, већ издвојени иза. И супер су доприносили читавом догађају и не сећам се да се неко бунио и дурио. Опет понављам, пуцачи не могу да ми покваре забаву на мото-скупу. Не могу било шта да ставим испред дружења и зајебанције, а посебно не неког или нешто што ме иритира, и посветим му толику пажњу да ме избаци из такта. Свако је у Умагу имао своју забаву и није било ни негативне конотације, а камоли емоције. Е зато ћу и следеће године, ако Бог да, поново у Умаг!  8)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Agresivna tolerancija je pojam koji se pojavio u NVO sektoru nakon 5. Oktobra,a vidim primio je pelcer i ovde. Definicija bi bila: Toliko sam tolerantan da bih ubio svakog ko nije. Gospodo svileni ako vam se ne svidjaju moto skupovi kakvi jesu, a zasto lepo ne napravite sami jedan. Pustala bi se klasicna muzika, svaki motor bi imao po dva Db kilera, a o toleranciji, defanzivnoj voznji i bezbednosti u saobracaju bi se trucalo u miru i tisini sa kacigama na glavama.

Pucaci su, mada vam to izgleda nespojivo sa slikom, duhovni tragaoci koji na taj nacin iskazuju prezir prema robovanju materiji. ;D

 

У праву си за агресивну толеранцију. И могу ти рећи да ми је драже да ми неко каже у лице шта има и да се попесничимо ако треба, него да не знам шта ми ко мисли и колико ме мрзи.

На пример, пуцам на мото скупу, исказујем презир према робовању материји  ;D и нисам свестан да имам потенцијалне крвнике око себе јер ми нико ништа не говори. Сматрам да је много боље и поштеније да ми неко приђе и кажи ми на било који начин и било којим тоном да престанем јер бла-бла-бла... И не само боље и поштеније што се мене тиче већ и самог мрзитеља.

"Јер чит'о сам у некој стручној литератури: ако на провокацију не одговориш вербално ил' физички, већ сутра може да ти одрази не нервној бази - психички!"

 

НАПОМЕНА: Не пуцам на скуповима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja