Jump to content

Moto Zajednica

Najbolje gorivo u BG..

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Mislim da generalno treba sipati na novijim pumpama(ko što je neko već napisao zbog novijih -čistijih tankova)ja obično na Eku,al i na Lukoil-u i Nis-u ,i neprimećujem neku razliku u potrošnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Koliko sam čuo, razumeo, svo 95 koje se tanka kod nas vodi poreklo iz domaKe rafinerije, pošto je država odobrila/odobrava monopol, tj zabranu uvoza benzina,jer što da se uvozi kad "

premotati na 5:50" . Za dizečl tu kao ne možemo da proizvodimo JEvropski pa mož malo da se uveze, znam sigurno za MOL..... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Imao sam sad turu BG-SLO- Minhen. Inicijalno punjenje do vrha OMV Banjica i sa 130-140 kmh potrošnja 7,50. Isto tako veliku potrošnju sam imao sa slovenačkim OMV-om, mada će pre biti da ukidaju na meri. Ekstremno brza vožnja kroz pola Austrije i Nemačku, 160-180, isto OMV 6,14. Na auto putevima kroz SLO i AU, 140-150, potrošnja je bivala ispod 6 litara. Zanimljivo je da najskuplji benzin u SLO, ono 100 + pa ***, košta 1,39 €. Očigledno mi u Srbiji plaćamo splačinu i to za skupe pare plus smo bedni. Po preporuci, sipo sam po povratku na EKO pumpi onaj eupremijum al je cena jako visoka, 169,50, drugar se hvali toliko smanjenom potrošnjom da mu izađe jeftinije nego sa ostalim. Videću kad potrošim tank. Motorcikl mi ide sa njim odlično al je to još uvek učinak od izduvanog agregata sa dugog puta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 106 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorćol
  • Motocikl: Honda hornet, Fz6,f800gs

Ja iskljucivo sipam na NISu, za luk oil mogu da kazem da sam tamo par puta sipao euro95(bio je na akciji, cena kao i obican bmb) i da mi je motor radio na nizim obrtajim u leru, i to osetno nizim. Sipanjem obicnog bezolovnog motor je nastavio da radi kao sto i inace treba... Da li su ciscenjem smanjili i oktansku vrednost ili sta vec, ne znam(u nis rafinerijama ili gde vec proizvode)....Inace na nisu je gorivo najjeftinije..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Ja iskljucivo sipam na NISu, za luk oil mogu da kazem da sam tamo par puta sipao euro95(bio je na akciji, cena kao i obican bmb) i da mi je motor radio na nizim obrtajim u leru, i to osetno nizim. Sipanjem obicnog bezolovnog motor je nastavio da radi kao sto i inace treba... Da li su ciscenjem smanjili i oktansku vrednost ili sta vec, ne znam(u nis rafinerijama ili gde vec proizvode)....Inace na nisu je gorivo najjeftinije..

 

Мораћу да се сложим са овим. До скора сам их обилазио у широком луку, а сад, или су се они поправили, или су се други покварили. Било како било, потрошња ми је пала за скоро пола литре у граду, сипао у Земуну код парка.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Moj drugar kaze da je u BG dobro na prvoj pumpi kad se krene bulevarom jna sa desne strane na autokomandi...mislim da je Nis-ova ili Lukoil on samo tamo sipa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Beograd - ČAČAČA
  • Motocikl: Honda CB650R

Ja sam natankovao tamo (Preko puta FON), Lucoil je. Imam Astru 1.7 DTI. Primetno manje trosi kada ga navrcem. Na molu ga krste, osetno mi vise trosi. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja