Jump to content

Moto Zajednica

pomoc oko TSP-a za GSR 600

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Mashina je kod majstora vec 2 nedelje, nikako ne moze da mi usteluje TSP ili ti leptir za sauh. Koga bi ste mi preporucili s obzirom da je motor sa injection-om i ko bi mogao to da usteluje da dobro radi? unapred zahvalan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Tebi ne treba majstor vec servis. Ali za Suzukija bas ne znam dje bi mogao da podjes :(

 

Rteba provjeriti da li Joca ima dijagnostiku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Ne treba majstor za to!

 

Imam ja negde service za GSX-R a princip je isti.

 

Sad sam u guzvi (imam ispit sutra), ali okacicu ti uputstvo u toku vikenda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Mladenovac

ma imam ja service manual za gsr600 na italijanskom i za gsx-r 600 na engleskom ali mislim da mi je potreban neki majstor koji ima dijagnostiku za suzuki, motor je relativno mlad, 2006 god ali imam taj problem sa masinom i prodje mi pola sezone i nikako da nadjem nekoga ko to moze da sredi. A ko je taj Joca? Odakle je? imas li njegov MOB?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Joca je na Karaburmi (Beograd), mislim da je on sada ovlasceni servis za Suzuki. Mislim da imas broj u temi u podforumu Servisi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Mladenovac

hvala puno, cuo sam se sa jocom, jeste ovlasceni serviser za suzuki, ima i dijagnostiku bez koje je prosto nemoguce ustelovati motor, zato PREPORUKA za sve  koji imaju  motor mladji od 2004 samo kod pravih majstora, kod "sustera" samo gubite zivce, vreme i novac. hvala veliko, kada bude uradio motor dacu svoj sud

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

To je posao od 5min.

 

Regulise se pomocu zavijanja-odvijanja jednog srafa, cak ti instrument tabla govori sta da radis! Jedino je potreban specijani "alat" za prebacivanje u dijagnosticki mod, koji nije nista drugo do obican prekidac ili "most" koji svako od nas moze da napravi.

 

Evo ti i objasnjenje iz service manuala!

 

P.S. Molio bih te da mi kazes posle (moze i na PM) koliko ti je Joca naplatio opravku.

 

dPOOl_tpsty3.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

WTaFO_alatpk5.th.jpg

 

A evo i taj dijagnosticki uredjaj! Vredja inteligenciju, zar ne?  :)

 

Jedino je u slucaju kvara potreban Service Manual da bi rastumacio kod greske posto postoji 60 razlicitih.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Mladenovac

ma i ja sam skapirao da postoji neki switch  ali niti sam kompetentan da to radim  niti je sada motor kod mene pa da mogu da pokusam. sutra ga nosim kod Joce ali on je trenutno u guzvi pa ce tek posle 2 jula da ga pogleda... sta da radim, moracu da sacekam, ako je samo to onda super!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Da li je moguce da je, to sto ne moze da usteluje ler gas i automatski sauh, cirkao kompjuter ?

 

99.9% ne.

 

Sta tebe uopste muci?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Mladenovac

maki please HELP!!!!!

Kupio sam bike, nije bio nastelovan ler gas,bio je visok oko 5-6000 o /min,  oterao ga kod Zorana Frenkija zato sto je to bila obaveza prodavca a on je njegov serviser....

Kod njega je bike vec 3 nedelje, on je nesto stelovao ali sada nema ni automatski sauh ni ler gas, tek kada dostigne radnu temperaturu on radi ok . Znam da on nema dijagnostiku ali kaze da neki njegov drugar ima i da je dolazio, kaze da mu stalno prijavljuje grasku na TSP-u ili ti TPS-u ali nisam primetio da pali F1. Pre par dana je kaze stavio TPS od Bandita ali isto se desava...

 

Ako imas neki savet.....slusam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

A kako se ponasa kad je hladan?

 

Pazi, ako ne pali FI znaci da svi senzori rade svoj posao. Verovatno TPS nije na mestu pa komp brlja tj. nezna da je gas zatvoren. Onda ima utisak da ga palis sa odvrnutim gasom, a motori sa ubrizgavanjem su alergicni na to.

 

Pre par dana je kaze stavio TPS od Bandita ali isto se desava...

 

Nije stvar da radi-ne radi vec ga treba ustelovati da stoji kako valja, tj. "objasniti" mu kad je leptir gasa zatvoren. Slican problem sam vdjao kod Alfi TS, kod njih kad se leptir gasa zaprlja ne mogu da sastave ler pa da ih je*es, jer TPS stalno salje podatak da je leptir otvoren.

 

Pusti motor da se zagreje da radi kako valja. Dosteluj ler (imas onaj tockic sa sajlicom, ne znam gde se nalazi, obicno je sa leve strane, ako neznas okacicu ti sliku kako izgleda). Sad skini tank i kuciste filtera vazduha. Napravi "jumper" od zice i prespoji dzek kao na slici da ga ubacis u dijagnosticki mod. Zatim dosteluj TPS kako je u uputstvu koje sam ti okacio naznaceno. Znaci olabavis ga i POLAKO zakreces dok crtica na kontrolnoj tabli ne dodje na sredinu. Zategni ga u tom polozaju i vrati sve na mesto. To bi TREBALO DA RESI PROBLEM.

 

Drugacije ne znam kako da ti pomognem, ako hoces poslacu ti moj br. na PM ili se provozaj do ZR.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Mladenovac

ma razumem ja tebe u potpunosti, ali ne verujem da to jedan serviser koji ceo zivot popravlja motore ne zna sta treba da uradi,jos sam mu i snimio uputstvo na disku kako bi mu olaksao posao... sada cu da ga zovem i da ga pitam da li je prebacivao u dijagnosticki mod....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Mladenovac

sada sam se cuo sa Frenkijem, kaze da mu je to i radio prebaci ga u dijagnosticki mod, usteluje ga ali on radi kako on hoce. Kaze da mu je sada dolazila neka musterija i raspitivala se za moj bajk, hoce da ga kupi, frenki upali motor on radi kao sat, iako je hladan, ima sauh ima sve a do pre dva dana nikako...

nije mi jasno sta se tu desava...

a izgleda ni njemu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

sada sam se cuo sa Frenkijem, kaze da mu je to i radio prebaci ga u dijagnosticki mod, usteluje ga ali on radi kako on hoce. Kaze da mu je sada dolazila neka musterija i raspitivala se za moj bajk, hoce da ga kupi, frenki upali motor on radi kao sat, iako je hladan, ima sauh ima sve a do pre dva dana nikako...

nije mi jasno sta se tu desava...

a izgleda ni njemu..

 

Druze, nemogu gremlini da ga poprave, meni to lici da te lik gadno zjbava, pogotovo mi sumljivo sto se neki kupci spominju. Pun mi je k**** majstora i njihovih prica. Ako radi kako kaze, ODMAH idi i pokupi bajk, pa ako i dalje bude problema, javi se pa cemo resiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd

tvoj motor nema automatski sauh!!! vec ECU regulise kolicinu ubrizbanog goriva(vreme otvorenosti brizgaca) tokom perioda zagrevana u zavisnosti od temperature rashladne tecnosti, temperature usisnog vazduha i u funkciji opterecenja motora(potpritisak u usisnom sistemu i broj obrtaja)

sto se tice dijagnostike kod suzukija i vecine japanaca(ono sto sam ja do dsada pratio) diadnostika sluzi samo za posmatranje parametara u realnom vremenu i brisanje gresaka iz memorije (iz selfdijagnostike greske mogu samo da se poniste ali ne i da se izbrisu) dok je koda amera i evropljana situacija drugacija, dijagnostika sluzi i za ocitavanje koda gresake kao kod automobila

pre podesavanja TPS-a treba sinhronizovati usis kako bi se obezbedio naormalan rad MAP-a a samim tim i pravilan rad motora ......

trebalo bi proveriti i davace temperature

da ne duzim vise :-\

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ok, Ivane, i ti i Maki ste mi privukli paznju, nadam se da pored toga kako kod Suzukija funkcionise motor u teroiji, znas i kako radi  u praksi, ja sam sutra u Bgdu pa mogu ti doterati motor da ga ustelujes, ako si u Bgd-u i ako se slazes sa tim.

Ako ne nemam izbora da ga vozim kod Joce i ceka 10ak dana na red da ga pregleda i usteluje

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova

Dođi na Ađanski susret koji će biti održan  17-19.07.2008 imaćemo Dynamometer ( mašina za merenje snage ) . Majstor koji dolazi sa mašinom jedan od onih  (u mađarskoj ) koji najviše razume u ovoj temi. I ja imam GSR  menjao sam topove i vazdušni filter čekam da dođe da ga stavimo na mašinu itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: TS-BGD

druze idi kod Gagija u Balosavu inace ovlasceni serviser za Suzuki.Put Kragujevac Kraljevo iza Gruze ti svratis u gruzu na pecenje pa 10 min si kod Gagija.Nema greske on je placen da razmislja o onom sto tebe muci.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

tvoj motor nema automatski sauh!!! vec ECU regulise kolicinu ubrizbanog goriva(vreme otvorenosti brizgaca) tokom perioda zagrevana u zavisnosti od temperature rashladne tecnosti, temperature usisnog vazduha i u funkciji opterecenja motora(potpritisak u usisnom sistemu i broj obrtaja)

sto se tice dijagnostike kod suzukija i vecine japanaca(ono sto sam ja do dsada pratio) diadnostika sluzi samo za posmatranje parametara u realnom vremenu i brisanje gresaka iz memorije (iz selfdijagnostike greske mogu samo da se poniste ali ne i da se izbrisu) dok je koda amera i evropljana situacija drugacija, dijagnostika sluzi i za ocitavanje koda gresake kao kod automobila

pre podesavanja TPS-a treba sinhronizovati usis kako bi se obezbedio naormalan rad MAP-a a samim tim i pravilan rad motora ......

trebalo bi proveriti i davace temperature

da ne duzim vise :-\

 

 

Tako je, dijagnostika sluzi da se nakon otklonjenog kvara greske otklone iz memorije, mada se ovo postize i skidanjem napajanja na jedno dvadesetak sekundi (pise u service manualu i provereno radi). Kako ko voli.  :D

 

A za sinhronizovanost usisa treba poseban manometar (koji nemam  >:() ) mada mislim da bi samo podesavanje TPSa resilo problem.

 

Ako ne pali FI lampicu svi ostali davaci i senzori rade posao, mada ih nije problem proveriti pomocu obicnog multimera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ma nije meni problem da ga usteluje bilo ko, samo se plasim da nije RIPNAJA komp, da mu nije crko neki kanal pa da zato ni Frenki nije mogao da ga  uradi. Videcu, zakazao sam kod Joce za 10-ti, a trebam i da se cujem sa Dekijem,pa cemo da vidimo sta ce oni da Kazu, do tada mi ostaje samo da cekam i gledam kako se po gradu vozaju motori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Mladenovac

cuh se danas sa Frenkijem, kaze juce i danas je palio motor, radi kao Doxa, ali nakon toga pobrljavi i pocne da menja obrtaje. Kaze da su dolazili neki tipovi i raspitivali se za njega da ga kupe u takvom stanju...po istoj ceni koju sam ja platio

 

Nisam pametan, neznam sta mi je ciniti, da li da ga prodajem ili da ga teram kod drugih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Beograd

Sto se prodaje tice ne znam sta da ti kazem

Ako imas manual (isto je i za gsr i gsxr)  nadji fast idle adjusment poglavlje pa ce ti sve biti jasnije. Inace sto se tice tps-a tvoj motor ima 2 komada TPS i STPS(second throttle position sensor) koji se isto podesava i koji je odgovoran za za rad motora. Preko prvog TPS ti iskazujes zelu za razvijenom snagom i na osnovu toga kao i gomile drugih parametara STVA(second throttle valve actuator) zakrece sekundarne leptire koji regulisu protok kroz usis, a  povratnu informaciju o polozaju istih ECU dobija od STPS-a. Mnogo konfuznoa 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja