Jump to content

Moto Zajednica

Procedura kupovine novog motora..

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Jednostavno, dodjes u salon koji te interesuje, dobar dan, jel imate u ponudi taj i taj model, oni kazu da imaju ili nemaju ili da imaju na lageru ili mora da se ceka. Vidis da li ti to odgovara, platis i vozis ili cekas da ti se isporuc pa onda vozisi. Odes sa motorom i njihovim papirima na tehnicki pa u sup i spreman si za voznju, platis fino sve sto treba, stavis tablicu i lagani gas dok se masina ne razradi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Ništa, odeš sa lovom i gotova stvar. Ako imaju motor na lageru, naravno da možeš odmah da ga uzmeš, jedino što nećeš odmah imati tablicu. Možeš da uzmeš probnu ili da tako bez tablice odeš na tehnički, pa onda u SUP po saobraćajnu i tablicu i gotova stvar. U principu, sve završiš za dan (ako se pojaviš ujutru) ili dva. U SUP-u ti trebaju papiri iz prodavnice, registarski list sa tehničkog i lična karta. Ako misliš na vozačku dozvolu, to ti ne treba za ovu proceduru, ali ne bi bilo loše da je imaš kasnije na ulici  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ja u CG nikada nisam uzimao tu probnu tablicu. Motor iz Podgorice vozim najnormalnije do Herceg Novog i sjutra/prekosjutra registrujem bez ikakvih problema. Ne znam da li u Srbiji prave problem oko toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Zemun
Ja u CG nikada nisam uzimao tu probnu tablicu. Motor iz Podgorice vozim najnormalnije do Herceg Novog i sjutra/prekosjutra registrujem bez ikakvih problema. Ne znam da li u Srbiji prave problem oko toga

Samo ako te uhvate gospoda u plavom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

Ja u CG nikada nisam uzimao tu probnu tablicu. Motor iz Podgorice vozim najnormalnije do Herceg Novog i sjutra/prekosjutra registrujem bez ikakvih problema. Ne znam da li u Srbiji prave problem oko toga

Samo ako te uhvate gospoda u plavom.

 

samo..  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

A koliko se placa probna beshe? Chuo sam da deru, pa je bolje da se ode na tehnicki u ruzveltovu...

 

Mislim da je probna tablica oko 300-400din po danu, pa kome koliko treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

pa pazi ovako... meni su pisali kaznu sto nisam imao probnu tablicu na kolima. Zvali me iz salona automobila da preuzmem auto i ja seo u kola da ga dovezem do kuce, i naravno kakav sam baksuz, naletim na panduraciju. Pita me lik sto nemam tablice, ja mu objasnjavam da sam upravo auto izvezao iz salona da ga odvezem kuci. On me ne **** 2% i pise mi kaznu, uz obrazlozenje da sam morao imati probne table, ili su mogli iz salona da mi obezbede prevoz auta do kuce. Ipak je to voznja ne registrovanog auta, tako da sam kaznu morao da platim.... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 548 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison s200

Mislim da ne mozes da izvezes motor iz salona dok ne doneses tablicu koju ti prodava nakaci na motor. ;)

Znaci dobijes sve papire od tehnickog pregleda i platis uplatnice itd, odes u sup, registrujes motor i kada dobijes tablicu, onda tek mozes novog ljubimca da izvezes iz izloga. Naravno, sve je to pod uslovom da imaju motor na lageru, ako nemaju, onda cekas da stigne, pa kad stigne, sve isto...

Ovo je procedura za nova kola (Ford), pretpostavljam da je isto i za motore, ali samo pretpostavljam..;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Ali neko mora da ti ocita brojeve motora i sasije, a to je nemoguce bez samog vozila, tako da moras nekako izvesti masinu do tehnickog i sup-a :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

dakle, ima li ko malo obavesteniji da objasni detaljno proceduru kupovine novog motora iz prodavnice..

 

:)

;D ;D ;D  :D  ;D ;D ;D morao sam, sorry.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Novi Beograd

dakle, ima li ko malo obavesteniji da objasni detaljno proceduru kupovine novog motora iz prodavnice..

 

:)

;D ;D ;D  :D  ;D ;D ;D morao sam, sorry.

 

 

sta ti nije jasno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1186 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FAZER 8 - Race Blue 2014

dakle, ima li ko malo obavesteniji da objasni detaljno proceduru kupovine novog motora iz prodavnice..

 

:)

;D ;D ;D  :D  ;D ;D ;D morao sam, sorry.

 

 

sta ti nije jasno?

Pa druze, pitanje tvoje. Kako se kupuje nov motor u prodavnici? Odes u prodavnicu izvadis kes i isteras motor. Onako kako ti je Laza objasnio u prvom postu. Ne razumem sta je tu ne jasno kako da se kupi nov motor iz prodavnice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja