Jump to content

Moto Zajednica

MZ Oprema

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Tema polovna oprema uglavljena je u temu MZ oprema da se ne bi duplirale iste stvari.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U Vojvodini, u mestu Kula postoji domaća kožara koja pravi najkvalitetniju kožu, u rangu je najboljih svetskih proizvođača. Vozio sam taksijem čoveka koji radi tamo pa smo detaljno razradili tu tematiku. Ja sam rešen da šijem jaknu kao ovu što imam, rokericu, samo što bih je radio od najkvalitetnije kože do koje mogu da dođem. Takvu jaknu je prijatelj iz kluba kupio u Americi, platio nešto neverovatno skupo i na nju dobio doživotnu garanciju. E pa takvu istu kožu prave i ovi u Kuli. Ustvari pravili su, fabriku je kao po običaju kupio neki zvrndov, u proizvodnju se ne razume, ljude ne sluša, kožarski zanat uništava i ostaviće zaposlene na ulici jer će propasti 100%. Tako kaže čovek koji je ceo radni vek proveo u toj firmi, saživeo se sa njom pa ga boli nepravda.

 

Kako proizvodnje skoro da i nema u krugu Fabrike postoji prodavnica/diskont u kojoj se prodaje koža na metar. Za jaknu treba 2 do 2.5 m2 što za moje gabarite znači 3 m2 pa neka ostane. Metar kvadratni najskuplje kože, a to je ta za jakne, je oko 18evra što znači da bi sa PTT troškovima to izašlo do 60 evra.

 

Napravio sam grešku pa se nisam raspitao koliko je materijala potrebno za pantalone, kad kupujem da kupim ceo materijal pa da kompletiram sve odjednom...

 

U svakom slučaju kože još ima a dokle će to niko nezna, zalihe su ograničene a potražnju niko nemože da predvidi. Nameravao sam da pronađem nekoga sa Foruma iz Kule pa da ga zamolim da mi kupi tu kožu i pošalje, da pazarim dok ima a šivenje ako ne bude para neka i sačeka jer je važno uzeti ovakav kvalitet dok je još prostupačan. Nisam sad siguran koliko je Milan iz kluba platio jaknu ali mi se čini da je negde između 500 i 700 dolara. Izgleda isto kao i ova koju nosim samo je teža 5 puta, jedva se drži jednom rukom a ceo izgled odaje utisak raskoši i kvaliteta.

post-1570-1287906216237_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja