Jump to content

Moto Zajednica

MZ Oprema

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Do sada je MZ oprema bila off ostalih tema, neko je o tome nešto znao, neko nije ali kad god bi trebala informacija odgovora nije bilo.

 

MZ je od standardne opreme imao alat, prvu pomoć pa i pumpu za gume. Nažalost, neznam da li je imao još nešto, zbog lošeg održavanja predhodnih vlasnika današnji vlasnici uglavnom nisu imali tu sreću da zateknu bilo šta.

 

Sem opreme koja se dobijala uz motor, dodatnu opremu je činila bočna nogara - ćopava ili ćopa koju danas ima većina motora, nosač kofera i Pneumant koferi. Kako MZ nije siromašan po bilo kom pitanju mislim da sam izostavio dosta toga pa na ovoj temi tražimo zajedno zaboravljenu MZ opremu.

 

Sem ''obavezne i fabrički dodatne opreme'' ovde možemo da prikažemo i novu opremu, onu koja je primerena MZ-u po karakteristikama, gabaritima i ceni a do koje možemo da dođemo zahvaljujući napredku tehnike i tehnologije. U toj kategoriji npr. mogu da se nađu alat i pribor, šator, bisage i sl., sve što je nama i motoru potrebno za duža ili kraća putovanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ko je pratio "Motorad" `80-tih godina, sigurno se seca da je uvek bila jedna strana posvecena MZ opremi,platnena tank-torba prilagodjena MZ rezervoaru, nosaci top-case-a i bocnih kofera kao i koferi, izduv kratki kao moj ali niklovan i poluoklop.....Ako uspem da iskopam neki stari broj, skeniracu sliku.

Ovde kod nas je bila plasticna oprema, rezervoar, sediste i rep (rezervoar je bio lazan i isao je preko postojeceg) i oklop.To je se narucivalo pouzecem Firma nekog privatnika (slovenac ili hrvat, ne secam se tacno) zvala je se "MF". Imao sam i mali prospekt ali ko zna gde je sada.

Verovatno se secate univerzalnog poluoklopa koji je skinut sa stare serije Z Kawa. I danas se moze naci neki krajcovani primerak.

Nosac instrumenata koji je "pod uglom" za razliku od originalnog koji je bio totalno ravan i cinio da instrumenti ponekad budu lose vidljivi.

Najubedljivija stvar su bili montiraci za gume.Na zalost ,ne posedujem ni jedan,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Evo nadjoh u uputstvu da je lux varijanta imala kutiju sa rezervnim sijalicama smestenu pored alata,iznad kutije sa osiguracima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Posto je otvorena nova tema za opremu,tu cu postaviti slike iz woby haus-a.Ovo imaju na lageru,uglavnom se vide i cene.Neke slike su malo mutnije,jer sam snimao bez blica,posto ne znam da li je slikanje dozvoljeno  ;D

Nadam se da ce vam koristiti.

 

post-305-12878999526727_thumb.jpg

post-305-12878999527935_thumb.jpg

post-305-12878999529114_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Joska kao i uvek perfekcionista do detalja ;D

 

Nego, kako stvari stoje sa bisagama, ima li toga negde-osim po skupovima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nego, kako stvari stoje sa bisagama, ima li toga negde-osim po skupovima?

 

A što bisage, ovo sigurno ne propušta kišu iako mi nije jasno kako bi se nakačilo na nosač?

 

Mada kod tebe ide sve, i bisage i metal i plastika, takav je motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Bisage bi najbolje "legle"!

 

mislim da nebi bio problem napraviti nosace...

 

...slazem se!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Joska kao i uvek perfekcionista do detalja ;D

 

Nego, kako stvari stoje sa bisagama, ima li toga negde-osim po skupovima?

Ako mozes da se dokopas "Luis" kataloga, tamo imas razne opreme a posto slave 70-godina, cene su nadpristupacne.Ima nekoliko vrsta bisaga i "mornarskih" vodonepropusnih vreca svih dimenzija.U Beogradu mozes naruciti sto hoces iz kataloga i stize do mesec dana cekanja.Mogu te povezati sa covekom koji donosi ali mislim da bi morao doci do njega zbog preciziranja kataloskih brojeva i love.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 503 postova
  • Lokacija: Staro Petrovo Selo, Hrvatska

Ako mozes da se dokopas "Luis" kataloga, tamo imas razne opreme a posto slave 70-godina, cene su nadpristupacne.Ima nekoliko vrsta bisaga i "mornarskih" vodonepropusnih vreca svih dimenzija.

 

Ima online katalog na http://loius.de a ima i za skinut ikompletan katalog u PDF-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Joska@:

Ako je moguce, drugi put kada kacis mnogo fotografija da ih svedes na 640X480 format jer ovako komplikujemo otvaranje stranice ljudima koji imaju slabiji protok.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Paracin

Raspitao sam se za ove kutije dali mogu da se naruce.Rekose da moze i da to zadovoljstvo kosta 3500. dinara za obe sto je po meni veoma pristupacno i povoljno.Ali meni se nekako cine da su male, tacnije plitke ???

Sta vi mislite dali su male za MZ ?

 

post-966-12878999998962_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nema šale, ovo je baš lepo. Mislim da nije mala zapremina ako se doda i zapremina zadnjeg kofera, to je u zbiru dosta. Da li si video ovo uživo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Mislim da su ove poslednje gume kod nas Zabranjene, tz "Jezevke"

Nego po novom zakonu koja oprema je obavena za motorcikl ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Mislim da je sve isto koliko sam pratio,mora retrovizor sa leve strane za starije modele,migavci ne moraju ukoliko nisu fabricki ugradjivani(oldtimeri),dodatna svetla mogu ali da budu ispod nivoa glavnog svetla,prva pomoc obavezna a i bila je po starom zakonu samo sto su retko trazili-imate u Metrou da kupite prvu pomoc za motor(oko 400 din).Prsluk ne mora i sijalice nisu obavezne.Kaciga ukoliko ima utisnut rok trajanja ne vazi po isteku istog,ukoliko nema-nista,nosis dok ti ne dosadi ;DIma i dubina sare navedena u zakonu,cini mi se 3 mm min. samo ne znam kako ce da je izmere na gumi koja ih nema fabricki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 736 postova
  • Lokacija: Kisac kod Novog Sada 13 i po km.
  • Motocikl: Yamaha XJ 900 diversion

Po\drav narode jel vam hladno, ajde da pisemo gde ima dobra oprema kozne pantalone jakne itd al da je za nas dzep moze i polovno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Odes na moto skup ima dobrih koznih stvari, jakne pantalone. Ja dobio odlicne lone za 3000din.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja