Jump to content

Moto Zajednica

Akcija policije"Uvek cu ti naci nesto"

Recommended Posts

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Vrbas
  • Motocikl: Kawa ER-5, ZX6R

Nije vise samo kaciga bitna,treba nositi prvu pomoc,sijalice,tablicu na pravom mestu,i biti preljubazan da bi mozda pri

pri rutinskoj kontroli nicim izazvanom zaustavljnju izbegao kaznu.Dal da stanem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1370 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Hoćeš, molim te, biti malo precizniji, ne vidim poentu otvaranja nove teme....

Pa zaustavili coveka pre neki dan i gnjavili ga dok mu nisu nasli razlog za kaznu. Zaustavili su ga bez razloga ali su mu na kraju nasli razlog. Hoce covek da podeli iskustvo sa nama  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5813 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Za prvu pomoć znam da treba, a nema je skoro niko, a za sijalice ne znam. Kakve sijalice su potrebne, zna li neko? Koje, koliko komada? Oni nisu normalni, gde ja to sve da stavim?

 

Uzgred, u Jagodini na skupu je bila tezga na kojoj je čovek prodavao prvu pomoć A kategorije po JUS-u. Samo takva se priznaje, pravno gledano. Nisam ga viđao na drugim skupovima, a nisam ni kupio. Čini mi se da je cena bila 600 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Nije vise samo kaciga bitna,treba nositi prvu pomoc,sijalice,tablicu na pravom mestu,i biti preljubazan da bi mozda pri

pri rutinskoj kontroli nicim izazvanom zaustavljnju izbegao kaznu.Dal da stanem?

 

 

 

 

 

 

Nema sta da budes preljubazan kako oni tako i ti ,treba ti prva pomoc i kaciga i normalno registrovan i itehnicki ispravan motor i moz da ga duvaju.Ja bas volim kad me zaustave i uopste nisam ljubazan ,nisam ni drzak mada sve zavisi od nastupa policajca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Treba ti i rezervna sijalica, a tablica mora da bude na vidljivom mestu. I onda mogu da te mrze, pogotovo ako nisi išao brzo ili napravio neki prekršaj.

Ja sam uzeo prvu pomoć (oko 450 din) i sijalicu neku najjeftiniju za rezervnu (oko 150 din) i rešio se razmišljanja šta će biti ako me zaustave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Treba ti i rezervna sijalica, a tablica mora da bude na vidljivom mestu. I onda mogu da te mrze, pogotovo ako nisi išao brzo ili napravio neki prekršaj.

Ja sam uzeo prvu pomoć (oko 450 din) i sijalicu neku najjeftiniju za rezervnu (oko 150 din) i rešio se razmišljanja šta će biti ako me zaustave.

 

 

 

 

 

 

Za prvu pomoc sam siguran a rezervna sijalica mislim da li je to po zakonu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Treba ti i rezervna sijalica, a tablica mora da bude na vidljivom mestu. I onda mogu da te mrze, pogotovo ako nisi išao brzo ili napravio neki prekršaj.

Ja sam uzeo prvu pomoć (oko 450 din) i sijalicu neku najjeftiniju za rezervnu (oko 150 din) i rešio se razmišljanja šta će biti ako me zaustave.

 

Mudro, 600 dinara i miran si.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

problem je uglavnoms a prostorom za smestaj svega toga, posebno u rutinskim, svakodnevnim voznjama.

Naravno, meni sa mojim motorima nije nikakav problem sa smestajem vec je ovo uopsteno razmisljanje, narocito okrenuto ka najmasovnijim oblicima motocikala kod nas.

 

Sijalice naravno da moras imati rezervne po zakonu, pa ako crkne sijalica, ne bi valjda vozio po mraku neosvetljen, odnosno, posmatrajuci aspekt da bi zakon trebalo da stiti vecinu drzavljana jedne zemlje, ne bi valjda dozvolio zakonsku mogucnost nekome da nije u obavezi da nosi sijalice pa kad mu crkne sijalica, neko ode u zatvor zato sto onaj koga je udario naprosto nema zakonsku obavezu da ima rezervnu sijalicu?

 

Te se stvari ne ostavljaju savesti samih vozaca. Neosvetljeni traktori, nesrece sa njima u sudske presude jasno govore o tome jer su traktoristi ovde najzapazenija kategorija u podrucju osvetljenosti i pravilnosti ukljucivanja/iskljucivanja u odnosu na redovan drumski saobracaj. Nesto razmisljam, da ima kakav traktoraski forum, sad bi tamo verovatno kukali kako skoro da ne postoji presuda u kojoj traktorista ne snosi krivicu za nesrecu, nekda apsolutnu a nekad delimicnu......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Cekaj malo, sad mi nesto nije jasno... Znaci ako te "organi reda" snime na motoru bez prtljaznog prostora (citaj: kofera) oni mogu odma' da te zaustave i spreme kaznu jer je ocigledno da nemas sve to sto im treba. Koliko ja znam, postavljanje kofera je opciono a ti na motoru nemas gde da stavis sve te potrepstine tako daa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Meni na Fazeru ispod sedišta stane:

 

- Scottoiler

- prva pomoć

- rezervna sijalica

- mreža za kacigu

- krpa

-fabrički set alata

 

Tako da mi čak i ne treba kofer... Ali sam ga ipak uzeo jer izgleda fancy ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 212 postova

Ovo za sijalice mi je cudno, evo deo sadasneg zakona:

 

REZERVNE SIJALICE

 

U motornim vozilima, osim u motociklu, traktoru, trolejbusu za gradski saobraćaj i autobusu za gradski i prigradski sobraćaj moraju postojati, na vidnom mestu, rezervne sijalice najmanje za polovinu sijaličnih mesta udvojenih uredjaja za osvetljavanje puta i za davanje svetlosnih znakova i po jedna sijalica za neudvojena sijalična mesta za koja je moguća zamena samo sijalica

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Lepo je to... a sta cemo sa gomilom traktora i ostalih krntija koja se opusteno vozi bez IKAKVIH sijalica i zbog kojih toliko ljudi strada?!  ??? >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Lepo je to... a sta cemo sa gomilom traktora i ostalih krntija koja se opusteno vozi bez IKAKVIH sijalica i zbog kojih toliko ljudi strada?!  ??? >:(

 

Trudićemo se da ih izbegavamo  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

zasto bi ko morao imati kofer na motoru?

Ni ja ga nemam osim na skuteru...

 

Stavis u dzep paket prve pomoci, ispod sedista tamo gde moze, paukom zakacis za sediste, ima nacina..... a neosvetljeni traktori su bas zato i navedeni za primer i to i jeste uglavnom razlog sto snose krivicu u najvecem broju sudskih presuda iz saobracajki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2923 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Po zakonu, na motoRciklu je potrebno imati samo prvu pomoc, sijalice nisu u zakonu, kao ni rezervna gum, dizalica ili sajla za vucu.

 

Takodje, zakonom nije definisana minimalna dubina sare na motoriklu, i nemojte da vas "organi reda i zakona" slucajno krenu da fortaju da vam sara nije dobra i da je mere pri ivici. Nema merenja, nije definisano, neka pise prijavu a sudija ce morati da vam pokaze sta pise u zakonu /u ovom slucaju, sta NE pise/.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Meni na Fazeru ispod sedišta stane:

 

- Scottoiler

- prva pomoć

- rezervna sijalica

- mreža za kacigu

- krpa

-fabrički set alata

 

Tako da mi čak i ne treba kofer... Ali sam ga ipak uzeo jer izgleda fancy ;D

 

Blago tebi...meni ispod sedista, osim fabrickog alata ne moze ni saobracajna da stane  ;D

 

I, da, moze li objasnjenje sta je 'mreza za kacigu'?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Cim sam poceo da vozim motor polozio sam za A, uvek imam registrovan motor, uvek vozim sa kacigom, rukavicama, jakni sa protektorima (zakompcanoj) cak i na 35 stepeni,  ne divljam, ali ovo sto su tebi trazili je bezveze. Najjace mi je ovo za prvu pomoc... Da, prva pomoc je mnogima pomogla... haha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Evo ja konkretno ni na jednom od dva motora (Gilera i KTM) NEMAM gde da drzim sijalice i prvu pomoc. Znaci, na motoru NE POSTOJI NIKAKAV PRTLJAZNI PROSTOR.

Necete valjda da mi kazete da na svaku voznju treba sa sobom u nekom rancu ili torbici da nosim i sijalice i prvu pomoc?!

 

Pa to je potpuno nebulozno...kad bih drzao to negde na motoru, morao bih da drzim nekako prilepljeno/zavezano (a zaista ne znam gde bih to stavio?!), i to bi mogao da mi skine ko god 'oce...

 

Kad oni smisle kako da ja to nosim na svojim motorima, ja cu nositi...do tada necu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Pa to je potpuno nebulozno... kad bih drzao to negde na motoru, morao bih da drzim nekako prilepljeno/zavezano (a zaista ne znam gde bih to stavio?!), i to bi mogao da mi skine ko god 'oce...

 

Kad oni smisle kako da ja to nosim na svojim motorima, ja cu nositi...do tada necu...

 

Samo jedna u nizu nebuloznih stvari u nasim zakonima i propisima. Isto tako je po trenutnim propisima zabranjeno na autu drzati upaljena svetla po danu van naseljenog mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Sve nebuloza do nebuloze, sad kad ima sve vise onih koji pale svetla, murija ce se napravi pametna pa da pise kazne za to, he, he, he!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1370 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Samo jedna u nizu nebuloznih stvari u nasim zakonima i propisima. Isto tako je po trenutnim propisima zabranjeno na autu drzati upaljena svetla po danu van naseljenog mesta.

Ovo mi nije poznato. Pa ja na motoru nikad ne gasim svetla a i na autu su mi svetla upaljena kad god izadjem iz grada. Nikad mi policija nije nista rekla po tom pitanju a zaustavili su me par puta sa autom. Mislim, jebes zakon ako je to tacno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja