Jump to content

Moto Zajednica

Nosac kofera za gpz.NAPRAVLJEN

Recommended Posts

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Jurim vec mesecima taj j..... nosac za kofer.Mada nisam imao kofer do pre

neki dan,ali dobro...U Louisu kosta 120e,ovi iz Balosave traze 189.:o De nadjose 9.

Nego dodjem do nekog coveka,jako teskog za sradnju,ma uzas.Odradi on to meni za 50e,

dal je dobar videcu.Mrzelo ga da mi farba pa sam morao sam.Za 4 sata 50e,nije mu los posao.

Evo slika ako nekom mogu da koriste za isti...Pozz  ;)

 

post-2124-1287899916531_thumb.jpg

post-2124-12878999165754_thumb.jpg

post-2124-12878999166188_thumb.jpg

post-2124-12878999190488_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

sve je sad ok... inace dobro je ispalo skroz!!! A cena... pa sta sad, jeftinije nego ostale opcije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  Nje lose , sve cene koje ti se zavrsavaju na 9 , 99 , 199 su ustvari psiholoske cene .Probaj da im dajes kometare a u kod vas sve psihicke cene ,zar je toliko skupo.  To nevole , p***de ( ja u takvim radnjama nikad ne kupujem iz principa , a i gde mi trgovac nudi robu kao ovo je dobro . fala ali to necu kupiti) . Nije mnogo skupo 50e ima tu dosta zezanja , a i cena rada ti je 10e po satu u servisima sa njihovim masinama. Sad siguno imas jacu i tezu stvar nego da si je uzeo u radnji.Da je meni neko dosao sa ovakim zahtevom morao bih da razmislim i dobro da pogledam pa da kazem cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Nisam znao za satnicu.Ovaj je to uradio samo zato sto mi zna celeta.

Pravi neke klupe i stolove na veliko...I na kraju mi rece da mu ne saljem nikog.Prgav covek.

Nisam ocekivao da ce ovako da ispadne.Jos sam kupio kofer Moto-detail  42l za 50e.

Doduse u Nemackoj.Imao sam ko da mi posalje za dz,pa mi se cini da sam prosao extra.

Na kljucu pise shad,isto na ploci i unutar kofera.Drug kupio isti kod nas 90-100e... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6300 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nosac ti je extra ispao, a nisi skupo prosao. Nikad nemoj da gledas za koliko ti je majstor zavrsio posao vec da li je kvalitetno odradio i da li je ispostovao ugovorenu cenu. Ako mislis da je bravarija prosta, laka i isplativa pocni sam time da se bavis, pa ce ti neke stvari biti jasnije :)

 

p.s. u slicnoj sam poziciji i delatnosti kao i taj majstor, zato ga branim, tebe ne kritikujem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Rekao bih da je krajne neumesno tako komentarisati coveka koji ti je ovo uradio za te pare i bez obzira na cenu i potroseno vreme ako ti se nesvidza covek,nisi trebao ici kod njega.Mislim da bi trebao da se ovde izvinis nasem prijatelju- starom bajkeru

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Za nosac nemam primemdbi za sad,a moj kometar je obrazlozen njegovim

ponasanjem prema musteriji.Bez obzira sto ga poznajes cika Rajo.Uzgred

nista uvredljivo nisam napisao.  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Zbog potrebe za nosacem resio sam da napravim neku kerefeku da resim problem.Ja nisam ni probao da kupin original posto znam da to moze da kosta 0 dinara. I evo kako to onda izgleda.

Pregledajuci motor video sam da postoji mesto gde se nosac montira.

2xlmN_mestosrafljenjanagpzkw8.th.jpg

Pretrazujuci po radionici nasao sam nosac od starog Tomos automatika i pregledom video da ce to da pasuje uz manje prepravke.

izmeri sve sto treba isekao stari nosac .

404.jpg

404.jpg

Nabavio nedostajuce cetvrtaste cevi 15x15mm duzine 37cm

Yp6my_elementiix3.th.jpg

Provereno dali je to to.

404.jpg

Zavarili.

404.jpg

404.jpg

404.jpg

Izbuso i malo slicovali rupe.

404.jpg

Montirao.

404.jpg

eXOts_montiranodnazadlt8.th.jpg

404.jpg

404.jpg

Posle ovoga je atestiran na srpski nacin kad ja sa 95 kg sednem pocne da se uvija to je valjda dobro sa 30 kg nemrdne.

Treba jos da se ofarba.

Inace meni licno vise odgovara nosac na koji moze da se stavi sve i svasta nego klasican nosac za kofer posto ja na ti treba da stavim kofer sa alatom i takve stvari.

Ovaj kofer je mene kostao ooo.oo dinara cak mi nisu dali da platim pice kad su ga varili nego su bravari castili inace jedan moj jako dobar drug.

Izvinjavam se sto mi je motor prljav ali nestizem ni da se provozam ,a ne da ga operem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  Pustite decka nije nista lose mislio o majstoru samo je bio iznerviran sto niko nece da mu to uradi . Nije ni ukapiro da je to sto je dosao po preporuci caleta pa je ovaj jos to morao da mu radi i da se zeza umesto da vozi motor zbog cene od samo 50ajvara . Majstoru je bilo ovo zezanje da nekom mora da pravi nesto sto mu nikad ne bi pravio ni za 200ajvara , nego bi mu reko idi ti to i kupi u radnju.

  Da si dosao kod mene ja bi ti reko da cu te zvati kad zavsim . Nemam vremena da upalim motor a ne da ga vozim.

  Kad je majstor nervozan moras lepo i polako dok se nesmiluje da ti uradi , a posle jos moras i da cutis ko zna mozda ce ti opet trebati.

 

 

  VELIKI POZDRAV ZA MAJSTORA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6300 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

E za ovo poslednje se ne slazem, jel on car, pa da mu ide niz dlaku ? Za taj posao on PLACA majstora i nikako nije na nekoj nizoj lestvici od njega pa da mora da trpi neljubaznost i bahato ponasanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

E za ovo poslednje se ne slazem, jel on car, pa da mu ide niz dlaku ? Za taj posao on PLACA majstora i nikako nije na nekoj nizoj lestvici od njega pa da mora da trpi neljubaznost i bahato ponasanje.

A jos kada ovo izjavi jedan majstor itekako pdrzavam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

E i ja sam majstor u neku ruku.Zubni tehnicar sam

po struci,i sad treba da se izdrkavam na nekog dedu

ili babu kad dodju da im krpim proteze.Oces radis,neces.

Niko nije obavezan da prihvati posao.Nosac nije uopste los,ali...

znate u cemu je problem...da ne ponavljam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Hajde i ja nesto da kazem posto sam najupuceniji. Majstor mi je inace vencani Kum,Tesic Dragan--Tesa,stari bajker koji je sa MZ-om obisao celu Evropu,ukljucujuci i istocnu ali onda kada je jos funkcionisao Berlinski zid !! 

Malog Marka je primio samo zbog caleta koga zna iz davnih dana(takodje bajker).Inace ne bi ni u ludilu radio nosac. Ko nije radio tako nesto ima iluziju da su ovo lako zaradjeni novci. Ko je radio ovako nesto zna da je to takva zajebancija koja ne moze da se naplati.  Inace,kada sam mu predlozio da napravimo nesto slicno za Horneta pre 2-3 meseca Kum mi donosi sa buvljaka Giwi nosac monorack 3.  I nece da kaze koliko ga platio -- Kume,samo da ga  ne pravim, i kofer cu da ti kupim!!  Mislim da sam malo razjasnio situaciju i okolnosti.

Za Marka  --  Budi srecan sto si dobio dobar nosac za JEFTINE pare !!    A Tesino ponasanje se objasnjava time da nije hteo da uvredi tvog matorog i odbije ga , a posto zna kakva je jebada to napraviti ostalo mu je samo da bude namrsten !! 

Uostalom,sve ce ti se samo kasti za 20-25 godina,niko nece morati da ti objasnjava bilo sta. Zato sto ces i ti tada  biti jedan nadrkani zubni tehnicar koji ce da gleda popreko neku babu zbog  krpljenja proteze.  Veruj mi !!

Pozdravi matorog !!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

ja na ovo sve kazem da ima drugih majstora, i ko hoce da radi, i ja sam majstor u neku ruku, pa kad mi dodje musterija, mazi, pazi, muvaj, bla, bla, samo da budes fin, musterija je to, pa makar dosao i preko neke veze, babe, dede, caleta, ako mi se ne svidja, i necu da radim, lepo kazem.......

 

 

inace nosac nije los, mogao si to doneses na peskiranje i plastifikaciju, ove nedelje radim i ram od rm-a, pa moze to sve zajedno, a uskoro i mene ceka pravljenje nosaca, slicno nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2824 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Zasto komplikujete tako izradu tog nosaca onaj markov je majstor napravio u dobro opremljenoj radionici za dva sata potrosio cev koja kosta 500 dinara znaci zaradio cisto 20 evropskih novaca na sart ,ajde dajte meni tako teskog i zaguljenog posla da se mucim i da mi posle dudu zahvalni.Nema bas nikakvog opravdanja da dude odbojan.Ja sam za moj nosac potrosio celih 0.5 sati rada ,a kad budem imao vremena napravicu drugi da bude kao original i to ce trajati 3 sata rada koji pricinjava zadovoljstvo a ne napor jer se radi oko motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: k25

Zasto komplikujete tako izradu tog nosaca onaj markov je majstor napravio u dobro opremljenoj radionici za dva sata potrosio cev koja kosta 500 dinara znaci zaradio cisto 20 evropskih novaca na sart ,ajde dajte meni tako teskog i zaguljenog posla da se mucim i da mi posle dudu zahvalni.Nema bas nikakvog opravdanja da dude odbojan.Ja sam za moj nosac potrosio celih 0.5 sati rada ,a kad budem imao vremena napravicu drugi da bude kao original i to ce trajati 3 sata rada koji pricinjava zadovoljstvo a ne napor jer se radi oko motora.

Potpuno si u pravu,a Mata takodje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Par postova koji nisu imali mnogo veze s temom, su obrisani. Tema je, dakle, nosač kofera za GPZ-a, a ne kupoprodaja nečega pre X godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja