Jump to content

Moto Zajednica

Bezobrazni taxista

Recommended Posts

  • U prolazu, 46 postova

Mnogi od nas motorei voze i zbog prakticnosti, jer mozes svugde da ga parkiras, mozes da zaobidjes kolonu na semaforu, da se provuces kroz nju, kroz zastoje i guzve... Svugde u svetu se tako vozi. U Grckoj mi niko nije otvarao vrata na semaforu da ne mogu da prodjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1680 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

 

Gledaj, ovde je problem što se dečko provlačio između dve kolone automobila, čineći time prekršaj. Taksista se tu zatekao, držao je otvorena vrata i time sprečio bajkera da vrši prekršaj, pošto taksista nije činio ama baš nikakav prekršaj (otvaranje vrata na automobilu dok stoji nije prekršaj) zakonski nije ni bio dužan da zatvori vrata i da propusti bajkera. Onda bajker dođe ovde i ispljuje taksistu, i još bulazni da taksistu treba novčano kazniti zbog toga... Ej bre, pa šta će sutra da se priča ovde, bajker prolazi na crveno, a sa druge strane na zeleno prolazi takstista, i onda ćemo čuti ovde pljuvačinu po taksistima jer ej bre, nije taksista taj koji će određivati ko će prolaziti prvi kroz raskrsnicu... A ovakvo razmišljanje je više smešno nego tužno...

 

Nije mi jasno sto je tebe ovo toliko pogodilo pa si se uvhvatio ko pijan plota svoje teze da sam ja kriv, pa se vise ne sluzis realnim argumentima nego pustats masti na volju izvrcuci moje reci naglavacke :o

Ja ne bezim od krivice sto  sam se provlacio, ali je poenta u tome sto je guzva bila velika, a prostora izmedju 2 trake dovoljno da se Fica provuce, pa mislim da je za sve ucesnike u saobracaju bolje da se u takvim situacijama motoristi provuku jer time ne ugrozavaju nikoga pogotovo kad kolona stoji (kao sto je ovde bio slucaj), a sta vise pomazu da se guzva smanji jer ne zauzimaju prostor u traci za jos jedno vozilo ;)

Drugo ja sam lepo napisao da mi je otvorio vrata neposredno pre nego sto sam mu prisao, a to je cist bezobrazluk i nema veze sa tvojim krivljenjem moje izjave da je on vrata drzao otvorena pa sam ja naleteo ??? Po toj logici ajmo svi pistolje u ruke pa ko divljaci za svaki greh po metak u celo pa da uzmemo pravdu u svoje ruke, pa je samo pitanje vremena kad ces i ti nekoga necim da iziritiras i popijes metak.Al to nije poenta  da se ovde medjusobno prepucavamo nego da jedni drugima skrecemo paznju na kriticne situacije i razmenjujemo iskustva i lepa i losa kako bi voznja bila uzivanje a ne maltretiranje.I nije ovo bio poziv na linc taxista vec na pricu o jednom negativcu koja mene na srecu nije kostala pada i lomova zbog cega sam jako srecan :)

A sto se tice ljudske gluposti ja sam za bezbolnu metodu pravljenja materijalne stete jer onda im se tek mozak i savest pale na maximalan broj obrtaja i mnogo je efikasnije nego fizicko razracunavanje i samo mi je zbog toga zao sto sam ga pustio nekaznjeno da prodje kroz ujdurmu koju je sam zakuvao ;D

 

EDIT:Citat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Bgd,Lion

Kapiram ovaj deo price sa provlacenjem, stalno to radim. Kapiram i ovaj deo da nije taxista taj Bogom dan vozac da ti govori dal smes il ne smes da se negde provlacis. Ono gde sam skeptik je deo price u kome se govori o tome sta mu treba uraditi, i kako ga sve kazniti..jel vi to stvarno radite? Ne da li bi trebalo ili ne, nego brate da li ga izvucete iz kola kroz prozor..grunete mu svecicu u soferku..ulja..kiseline..?

Znaci da li ste to nekad(ili vise puta) zaista uradili, ili mi malo samo pricamo o tome kako to treba tako...?

Ja iskreno nikad nisam..osim sitnih pickaranja sa motora i to..zaista nisam. Vi?

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Kapiram ovaj deo price sa provlacenjem, stalno to radim. Kapiram i ovaj deo da nije taxista taj Bogom dan vozac da ti govori dal smes il ne smes da se negde provlacis. Ono gde sam skeptik je deo price u kome se govori o tome sta mu treba uraditi, i kako ga sve kazniti..jel vi to stvarno radite? Ne da li bi trebalo ili ne, nego brate da li ga izvucete iz kola kroz prozor..grunete mu svecicu u soferku..ulja..kiseline..?

Znaci da li ste to nekad(ili vise puta) zaista uradili, ili mi malo samo pricamo o tome kako to treba tako...?

Ja iskreno nikad nisam..osim sitnih pickaranja sa motora i to..zaista nisam. Vi?

Pozdrav

 

 

 

 

 

 

 

 

Siguran sam i ja da to niko nije uradio sto ne znaci da nece.Ja mislim da je ovde samo u pitanju davanje oduska sebi zbog nagomilanog besa koji se u svima natalozio preko svake mere.I nista vise.I bla bla bla i tralala da nam prodje vreme.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: San Francisco
  • Motocikl: BMW R1250GS Adventure, Yamaha MT-10, Honda CB750 K3

Znaci da li ste to nekad(ili vise puta) zaista uradili, ili mi malo samo pricamo o tome kako to treba tako...?

Ja iskreno nikad nisam..osim sitnih pickaranja sa motora i to..zaista nisam. Vi?

Pozdrav

 

Ja nisam, mada sve vise i vise dolazim u ubedjenje da bi trebalo. Ali znam jednog koji ima praksu da ako mu neko napravi takvu pizdariju, uprati ga do prvog semafora, naporedi se sa njim, ubaci u prvi i kad se upali zuto raspizdi mu nogom u vrata sto jace moze i ode :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Znaci da li ste to nekad(ili vise puta) zaista uradili, ili mi malo samo pricamo o tome kako to treba tako...?

Ja iskreno nikad nisam..osim sitnih pickaranja sa motora i to..zaista nisam. Vi?

Pozdrav

 

Ja nisam, mada sve vise i vise dolazim u ubedjenje da bi trebalo. Ali znam jednog koji ima praksu da ako mu neko napravi takvu pizdariju, uprati ga do prvog semafora, naporedi se sa njim, ubaci u prvi i kad se upali zuto raspizdi mu nogom u vrata sto jace moze i ode :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

  ono sa lamncem nije dobro i nevalja .ako si u pokretu zamanes, udaris lanac proleti zakaci se i  ??? ??? ??? trzne te ides i ti sa motora. da vucem ceo arsenal ili da vozim motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: NBG

Kakav debil. Steta sto nisi vozio neki jaci motor, koji moze da polomi otvorena vrata auta, motoru ne bude nista, a posle na uvidjaju kazes da dok si prolazio isti je vrata otvorio.

 

Znaci ne verujem....verovatno neki iskompleksirani koji se cvari u koloni dobrih 15-20 min i pizdi sto ne moze da ide izmedju redova, da bi pre stigao na odrediste.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Debil, ako mu je tesko da sedi i ceka, nek kupi skuter pa nek na njega napise TAXI, selja!!! Eh sto meni takvi likovi idu na ****c!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Video sam istu situaciju u Kolarčevoj ulici, taxista otvorio vrata... Meni se par puta desilo da mi auto namerno stane više u levo, da ne mogu da prođem... Takve obožavam  ;D Samo se vratim nazad, obiđem ga s desne strane a on ispadne magarčina!  ;D ;D ;D

 

Srbija je čudo... Nek komšiji crkne krava -  >:(

 

post-2656-12878999200865_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Mrzim taxiste !

 

Imam puno razloga za to....

 

Evo jedan primer bahatosti, tad sam bio u kolima .

 

Stojimo u koloni i cekamo da se otvori semafor i u retrovizoru spazim taksistu koji obilazi celu kolonu i poceo da se gura ispred mene da se ukljuci i dobaci mi "ajde neko mora i da radi" a ja ga pitam "A sta ja radim ovde ? Sviram kurcu dok ti radis ? ovaj se naso u cudu i nastavio da obilazi ostatak kolone a ja razmisljam kakav je on kreten!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1392 postova
  • Lokacija: Beograd

   ono sa lamncem nije dobro i nevalja .ako si u pokretu zamanes, udaris lanac proleti zakaci se i  ??? ??? ??? trzne te ides i ti sa motora. da vucem ceo arsenal ili da vozim motor.

A ti nisi gledao pobesnelog maxa?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: London

Apropo price o metodima kojima se mogu dovesti u red takvi likovi...

 

Drug moj, bajker, inace Bugarin mi pre neki dan prica kako se vozio taksijem po Sofiji, gde je situacija u saobracaju isto tako losa kao u Bg, kao i postovanje bikera od strane ostalih ucesnika u saobracaju, narocito taksista. Kaze...sedi on u taksiju na semaforu, kad taksista pocne da se pomera u desno, gledajuci sve vreme u retrovizor. U sledecem momentu, biker dolazi s leve strane i staje ukoso, hoce da prodje izmedju njega i auta koji skrece levo..nije bilo dovoljno mesta. Taksista, krece malo u rikverc, dovoljno da biker prodje napred. Moj prijatelj, onako zacudjen tim gestom pohvali taksistu za gest i kaze da tako nesto nije ocekivao.

 

A taksista mu odgovara: "Kako da se ne pomeram kad vidim da nailaze i pazim na njih...kad ih iseces, cupaju retrovizore, lome stakla, izvlace iz kola..."

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 587 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Liberty 125 Special Edition

 

A taksista mu odgovara: "Kako da se ne pomeram kad vidim da nailaze i pazim na njih...kad ih iseces, cupaju retrovizore, lome stakla, izvlace iz kola..."

 

 

 

Xa Xa Xa, pa nema kod Tute Bugarina zajebavanja: kad voljem-voljem, kad ne voljem- koljem ;D E to ti je EU ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Nije taxista taj koji ce da odredjuje dal neko moze da prodje ili ne, a pogotovo ne na ovakav idiotski nacin. Nije decko vozio po njegovom dvoristu vec po ulici, a to sto su taxisisti misle je ulica njihov posed i da mogu da se ponasaju kako oce, za to im treba jebati mater.

 

Gledaj, ovde je problem što se dečko provlačio između dve kolone automobila, čineći time prekršaj. Taksista se tu zatekao, držao je otvorena vrata i time sprečio bajkera da vrši prekršaj, pošto taksista nije činio ama baš nikakav prekršaj (otvaranje vrata na automobilu dok stoji nije prekršaj) zakonski nije ni bio dužan da zatvori vrata i da propusti bajkera. Onda bajker dođe ovde i ispljuje taksistu, i još bulazni da taksistu treba novčano kazniti zbog toga... Ej bre, pa šta će sutra da se priča ovde, bajker prolazi na crveno, a sa druge strane na zeleno prolazi takstista, i onda ćemo čuti ovde pljuvačinu po taksistima jer ej bre, nije taksista taj koji će određivati ko će prolaziti prvi kroz raskrsnicu... A ovakvo razmišljanje je više smešno nego tužno...

 

Zeleo bih da analizom ovog slucaja, a postujuci odredbe zakona (ZOBSP) ukazem na neke cinjenice, bez zelje da bilo kome protivrecim ili kontriram.

Vozac skutera je, "provlaceci se" izmedju dve kolone vozila koje su stajale, sa namerom da nastave kretanje u istom pravcu, vrsio preticanje desne kolone.

Preticanje se, prema zakonu, moze vrsiti na mestima gde to nije zabranjeno, a na bezbedan nacin, tj. bez ugrozavanja drugih ucesnika u saobracaju.

UZecu da je prica vozaca skutera 100% tacna, (na sudjenju bilo bi i drugih dokaza, pa  ??? ??? ???) ... Ukoliko kolovozne trake nisu bile obelezene neprekidnom (punom) linijom i ukoliko nema ugrozavanja drugih ucesnika saobracaja (uz izvesnu rezervu iz price vozaca skutera to ne mogu da zakljucim), preticanje je ispravno.

 

Sa druge strane, vozac koji je prinudjen da zaustavi vozilo na kolovozu, duzan je da to ucini na nacin na koji nece ometati druge ucesnike u saobracaju. Taksista koji stoji u levoj traci, otvara desna vrata, sa ocitom namerom i iskljucivo iz razloga da ometa drugog ucesnika u saobracaju (vozaca skutera). Cist prekrsaj i da je nekim slucajem nastala ssteta sa 90% verovatnoce bio bi duzan da nadoknadi stetu.

 

Ovo pisem ne kao vozac motorcikla, ili vozac automobila, nego kao bivsi sudija i advokat.

 

Dobro je sto se vozac motora nije obracunao sa taksistom, jer svaki mac ima dve ostrice (ili ti batina dva kraja) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja