Jump to content

Moto Zajednica

Kymco agility city 125

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Najbolje da proveriš telefonom kod ovlašćenih po šasiji šta ti ide.

Ako je u rezervoaru, moguće da odgovara od Liberty, ako je pak vanjska.... stavi Piaggio-vu za bilo koji od 125ccm i miran si + filter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Jutros gledao,nema vakuuma u rezervoaru,iz rezervoara izlazi samo sisica na koju ide crevo pa filter goriva i vakuum. Nedavno kad sam skidao sediste vakuum koji je visio sam privezao iz motor. Na slici se vidi da se vremenom povukla i selna sa creva za dovod,pokazujem prstom. Da li je moglo zbog fals vazduha sve ovo da se desi? I evo i druge slike gde sam vratio kako je bilo pre

 

IMG_20200224_093542.jpg

IMG_20200224_093825.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije drug.... nisi usamljen slucaj.

To zna toliko da nalije da ti ugasi motor, kad otvoris merac nivoa ulja u motoru..... gejzir pravi bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Axa,dobro. Posto je takva situacija zamenicu ga do kraja nedelje. Kad je pocelo sve da izlazi nisam bio ni svestan sta se desava. Pomislio sam da je motor otisao totalno u aut. Ali dobro da je ovako,nije skup kvar :haha1:

 

A evo i gejzira od juce :grr:

 

 

IMG_20200223_123556.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
6 minutes ago, Jozza said:

Zameni ulje obavezno

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

Zamenio juce ali opet cu zameniti kad stavim novi vakuum :) videcu do kraja nedelje ako budem imao vremena da odem da kupim vakuum i nepovratni ventil. Sreca da je jos hladnjikavo pa voznja nece mnogo da trpi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Predpostavka se ispostavila tacnom dijagnozom, malo go*ance koje moze napraviti velko sra*je.

Ulje u motoru promeni opet obavezno i sredi kako je vec napisano ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Неповратни вентил има улогу да се систем за довод горива не празни повратком истог у резервоар. Сматрам да је излишна ствар, само боља вакум пумпа за гориво и решен проблем. Иначе ако си веч променио уље нема потребе да га мењаш опет.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
1 hour ago, Krokodilo said:

Неповратни вентил има улогу да се систем за довод горива не празни повратком истог у резервоар. Сматрам да је излишна ствар, само боља вакум пумпа за гориво и решен проблем. Иначе ако си веч променио уље нема потребе да га мењаш опет.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Pa ulje sam promenio a pre toga sam ispraznio staro i nagao motor da se dobro ocedi. Ja koliko sam razumeo,nepovratni ventil treba da stavim na crevo koje pravi vakuum,da ne bi gorivo moglo opet da udje u motor? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Неповратни вентил не пропушта у контра правац, ако га поставиш да блокира нечеш добити потребни вакум.

Ако немаш претставу то је мало "звонце" у којем има куглицу. У правцу кретања флуида куглица је привучена у шири део "звона" а кад флуид проба да се врати гурне куглицу у ужи део "звона" и тако се блокира то контра кретање. Обично се монтира на почетку система за гориво код скутера где се резервоар нслази у пределу ногу и где је потребна пумпа за гориво. Ако нема тог вентила на почетку црева које излази из резервоара долази до пражњења црева и пумпа тешко повуче после дужег стајања.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Sad mi nista nije jasno. Zar crevo od vakuuma ne pravi vakum gurajuci gasove od motora do vakuuma? Ako se stavi ventil on dozvoljava da gasovi idu kroz crevo ka vakuumu ali ne dozvoljava da nista ne ode od vakuuma ka motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Овако сад, да би добио вакум треба да извлачиш, а ако набијаш добијаш притисак. Кад се клип крече према доле а усисни је вентил отворен ствара се вакум у стубљини цилиндра, грлу карбуратора и тај вакум увлачи ваздух а пошто је ту и карбуратор није само ваздух него смеса ваздуха и ситних кспљица горива. Део тог вакума се преноси и у танко црево и покрече вакумски вентил или пумпу и тако гориво долази до карбуратора. Кад се мотор угаси, вакума нема, вентил је затворен, пумпа не ради штаааама.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Pa da pritisak ide kroz tanko crevo do vakuuma. A nepovratni ventil stavim na to crevo da pusta da se stvara vakuum ali da ne dozvoli da opet gorivo prodje kroz njega i napuni karter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Вакум вентил почне да пушта гориво кад кроз танко црево вучеш устима и тако створени вакум скупља мембрану унутра и иста активира проток горива. Кад пробаш да дуваш у црево вентил прекида да ради.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

U pravu si,probao sam to sto si rekao,ja sam mislio da vakuum pocinje da radi ako se gura pritisak ka vakuumu a u stvari je obrnuto. To znaci da nigde ne stavljam nepovratni ventil,samo da zamenim vakuum. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Razumeli :jee1:. Juce sa starim vakumom upalio je iz petog pokusaja. Sada sa novim,iz prvog,na pola dugmeta. Malo sam provozao i deluje da je sve ok. Testiracu narednih dana. Vakuum je kostao 525 dinara. U prodavnici mi rekose da je crkla membrana na vakuumu i da je zato doslo do havarije u da se to desava....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Zna li neko cemu sluzi ovo crevce,povezano je sa kucistem filtera za vazduh? Okretao sam levo- desno ali se nista ne desava.

Danas sam presao stotinak km,primetio sam da ima malo manje snage sto se uzbrdo oseti. Posle havarije i filter vazduha se natopio uljem i benzinom,on je kartonski. Osusio sam ga ali je i dalje vlazan. Moze li to da bude? Skidao sam i membranu ali sve sam vratio kako je bilo?

IMG_20200301_164831.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Možda se filter zasitio uljem. Benzin ispari, ali ulje neće. Stavi novi, ako nema vazduha bogata je smeša. Kakve je boje svećica nakon vožnje? Treba da bude suva i siva, nikako vlažna i čađava

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125
3 minutes ago, Jozza said:

Možda se filter zasitio uljem. Benzin ispari, ali ulje neće. Stavi novi, ako nema vazduha bogata je smeša. Kakve je boje svećica nakon vožnje? Treba da bude suva i siva, nikako vlažna i čađava

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 

Svecica je suva i cista,nema masnoce ni garezi. Onda cu da zamenim filter,probacu sutra kako ide bez njega,samo cu da vratim poklopac na kuciste filtera vazduha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Sad sam skinuo filter,vratio poklopac i malo provozao,opet ide kako treba. Filter je dosta zamascen tako da cu ga zameniti. Kymco koristi papirni filter vazduha za razliku od libertija koji ima sundjerasti filter koji mora da se lepo naulji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja